Autor Wątek: Niezwyciężony  (Przeczytany 61524 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Hans

Odp: Niezwyciężony
« Odpowiedź #165 dnia: Śr, 28 Październik 2020, 22:35:49 »
Obie są ok, ale chciałbym samego Slipcase dokupić, a nie całość od nowa.
Edit: Limitka jednak wjedzie  :)
« Ostatnia zmiana: Śr, 28 Październik 2020, 22:43:43 wysłana przez Hans »

sum41

  • Gość
Odp: Niezwyciężony
« Odpowiedź #166 dnia: Cz, 29 Październik 2020, 07:57:44 »
Kiedy na Gildi?

Offline sad_drone

Odp: Niezwyciężony
« Odpowiedź #167 dnia: Cz, 29 Październik 2020, 23:55:08 »
Ciągle się waham w sprawie zakupu tej wersji limitowanej, pytanie do tych co czytali, to jest tak dobry komiks że usprawiedliwia rzucenie na niego ~180zł (licząc z datkiem na wrys) ?
If I Had More Time, I Would Have Written a Shorter Letter.

Online Leyek

Odp: Niezwyciężony
« Odpowiedź #168 dnia: Pt, 30 Październik 2020, 00:04:20 »
@sad_drone

Jeśli lubisz klasyczne s-f to jak najbardziej. Dobry, klimatyczny scenariusz, świetne rysunki i super wydanie. Wrysy te co wrzucali tutaj koledzy też świetne były.

Offline Death

Odp: Niezwyciężony
« Odpowiedź #169 dnia: Pt, 30 Październik 2020, 00:19:37 »
Jak ja bym chciał żeby autorzy Romowie, Wilczej gontyny i Jellinge też poszli w takie bajery jak duży kalendarz z rysunkami, koszulki itd.
Niezwyciężony i Mieszko pokazali drogę innym.

Offline Gazza

Odp: Niezwyciężony
« Odpowiedź #170 dnia: Pt, 30 Październik 2020, 08:17:53 »
Ciągle się waham w sprawie zakupu tej wersji limitowanej, pytanie do tych co czytali, to jest tak dobry komiks że usprawiedliwia rzucenie na niego ~180zł (licząc z datkiem na wrys) ?
Jak to było...? "Kto się waha, ten ręką macha" ;)
Jeśli cenisz dobre sf (Lem) i dobre polskie komiksy - nie zastanawiaj się lepiej za długo bo będzie za późno!

Kapral

  • Gość
Odp: Niezwyciężony
« Odpowiedź #171 dnia: Pt, 30 Październik 2020, 08:44:25 »
Jak ja bym chciał żeby autorzy Romowie

Na pewno o Romów chodziło w tym komiksie? Dałbym sobie wąsy zgolić, że nie :)

Offline Death

Odp: Niezwyciężony
« Odpowiedź #172 dnia: Pt, 30 Październik 2020, 08:55:46 »
Romowe.
No tak, mój najlepszy przyjaciel słownik w Huawei.
Psikutas bez S. :)

Offline kenji

Odp: Niezwyciężony
« Odpowiedź #173 dnia: So, 31 Październik 2020, 16:26:26 »
Ciągle się waham w sprawie zakupu tej wersji limitowanej, pytanie do tych co czytali, to jest tak dobry komiks że usprawiedliwia rzucenie na niego ~180zł (licząc z datkiem na wrys) ?

komiks jest naprawdę wart swoich pieniędzy!

Jest bardzo dobrze wydany, na świetnym papierze offsetowym. Rysunki są genialne, a za historię odpowiada Stanisław Lem.( czyli ktoś kto sprzedał ponad 30mln książek) Czego chcieć więcej??

Bardzo polecam przed zapoznaniem się z komiksem , przeczytanie - a w zasadzie przesłuchanie audiobooka. Dostępny na audioteka.pl


Offline MiLes

Odp: Niezwyciężony
« Odpowiedź #174 dnia: So, 31 Październik 2020, 19:43:52 »
komiks jest OK, tylko dlaczego szkice na końcu (w moim odbiorze) są lepsze niż rysunki w samym komiksie.
Ciekawe by było usłyszeć opinie samego Lema na temat tego komiksu, bo adaptacje filmowe uważał ze głupie lub bardzo głupie.

Offline gashu

Odp: Niezwyciężony
« Odpowiedź #175 dnia: Nd, 01 Listopad 2020, 07:54:19 »
Wszyscy znamy zapewne wiele przypadków z historii, kiedy komiksowe lub filmowe adaptacje doskonałej literatury okazywały się być niezłymi paździerzami. Też jestem ciekaw czy „Niezwyciężony” broni się jako samodzielne dzieło i nie jest przypadkiem tylko ciekawostką dla fanów twórczości Lema.

Z innej beczki - czy wiadomo, co z dostępnością dodruku na Gildii? Akurat szykuje większe zamówienie i zastanawiam się, czy jest sens czekać...

Offline misiokles

Odp: Niezwyciężony
« Odpowiedź #176 dnia: Nd, 01 Listopad 2020, 08:22:24 »
Też jestem ciekaw czy „Niezwyciężony” broni się jako samodzielne dzieło

Broni się.

Online NuoLab

Odp: Niezwyciężony
« Odpowiedź #177 dnia: Nd, 01 Listopad 2020, 13:16:02 »
Ja tu tylko przypomnę, że w przyszłym roku będzie 100 urodzin Lema. Czy są w ogóle jakieś pogłoski, żeby ktoś przygotowywał album tribute to w wykonaniu polskich i nie tylko ilustratorów i komiksiarzy?
Bo jeżeli nic takiego nie powstanie to by była wielka szkoda i zmarnowanie okazji.

Offline misiokles

Odp: Niezwyciężony
« Odpowiedź #178 dnia: Nd, 01 Listopad 2020, 18:43:15 »
Pogłosek nie ma, aczkolwiek ja na żadne tributy pod rocznice (a brz pomysłu na tribute) nie czekam.

Offline Jigsaw

Odp: Niezwyciężony
« Odpowiedź #179 dnia: Śr, 04 Listopad 2020, 03:11:08 »
Jak to było...? "Kto się waha, ten ręką macha" ;)
Jak się nie wie, czy przystanek nie warunkowy, to lepiej machać, niż patrzeć na odjeżdżający autobus :P
W Lema nigdy nie wszedłem na poważnie (wiem, błąd), ale odstrasza mnie ta trochę artystyczna wizja technologiczna z tamtych czasów poglądu na sf - lampowe ekrany i przekładnie w gwiazdolocie, niczym lokomotywie parowej, taki trochę steam punk, za którym też nie przepadam.
 Wizualnie oryginalne, ale czy naprawdę to taka super kreska? Dużo cienia i raczej mało istotnych szczegółów, klimatyczna, aczkolwiek uboga kolorystyka.
 Opowiadania nie znam i wolałbym nie czytać przed komiksem, skoro to przełożenie prawie 1:1.
 Wydanie super, ale czy tyle warte, żeby po jakimś czasie kurzyło się na półce?
 Może gdyby to wyszło parę lat od opowiadania Lema (i nie czytałbym wtedy Dicka czy Gibsona) rzuciłbym się jak Reksio na szynkę, szczególnie że to rodzime, ale przy dzisiejszym rynku, eeech daruję sobie, jeszcze za ten zastój przy wznowieniu.