Autor Wątek: Niezwyciężony  (Przeczytany 61447 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline kenji

Odp: Niezwyciężony
« Odpowiedź #75 dnia: Pt, 03 Styczeń 2020, 16:15:45 »
Przed przeczytaniem komiksu, który od razu zaciekawił mnie i wzbudził wizualny zachwyt - postanowiłem po raz kolejny zaznajomić się z treścią wspaniałej książki LEMA.

(Z tego miejsca od razu każdemu polecam audiobooka , który jest zrealizowany jako słuchowisko z wieloma głosami i muzyką w tle.)

Tak wiec czytając komiks wiedziałem czego się spodziewać, ale i tak czytałem i oglądałem go z zapartym tchem i z szybszym biciem serca. Co do treści nie ma co się rozpisywać - jest to fantastyczna praca Lema i została praktycznie przełożona 1 do 1 jako treść komiksu, za co w sumie też duży plus.

A Rafał Mikołajczyk , którego inne prace nigdzie nie mogę znaleźć ... wykonał FANTASTYCZNĄ robotę!
Ogląda się to z dużą przyjemnością. NIektóre kadry na prawdę zachwycają.

Do tego jakość wykonania druku i dobór papieru - idealnie

Jeśli miałbym się do czegoś doczepić to:
- kadry z "akcją" są gorsze od tych statycznych
- mój wyrs nie jest tak fajny jak te które wcześniej pokazaliście w postach....:)

Bardzo polecam , bo lektura nie jest ciężkostrawna jak niektórzy traktują twórczość Lema. Rysunki i wydanie są genialne. Najlepszy polski komiks przeczytany przeze mnie od lat ( a komiks polski - lubię , szanuje i kupuje) jak i jeden z nalepszych komiksów ever

.... ciekaw jestem Waszych opinii

Offline carnivale

Odp: Niezwyciężony
« Odpowiedź #76 dnia: Nd, 05 Styczeń 2020, 19:00:38 »
Świetna ,mroczna atmosfera, atmosfera niepokoju który czuć od pierwszych stron komiksu.
Rozmowy naukowców to dużo technicznego gadania idealnie tworzącego klimat
oraz stopniowo budowanego napięcia. Wszystko okraszone genialnymi rysunkami Rafała Mikołajczyka.
Muszę powiedzieć, że jest to najlepszy komiks jaki dane mi było przeczytać w zeszłym roku 10/10

Online Martin Eden

Odp: Niezwyciężony
« Odpowiedź #77 dnia: Nd, 05 Styczeń 2020, 20:05:39 »
Komiks bardzo wysoko wylądował w moim rankingu po przeczytaniu. W TOP 2019 dałem go tylko za Donżonem.

Oczywiście trzeba pamiętać, że autor miał bardzo wysokiej klasy materiał wyjściowy, ale to w niczym nie przynosi ujmy jego kunsztowi. Doskonale przełożył literaturę.

Serio o Lemie panuje opinia, że jest ciężkostrawny? Kilka lat temu odświeżałem całość jego beletrystyki i w ogóle nie miałem takiego wrażenia. Ma swoją manierę dialogowania, ale lepiej jest mieć swój styl, niż pisać bez niego.

Ciekawe, jakie są dalsze plany Pana Mikołajczyka. A gdyby planował znowu przekład Lema, to co byście chcieli? Ja w pierwszym rzędzie FIASKO.
« Ostatnia zmiana: Nd, 05 Styczeń 2020, 20:40:13 wysłana przez Martin Eden »

Offline carnivale

Odp: Niezwyciężony
« Odpowiedź #78 dnia: Nd, 05 Styczeń 2020, 20:23:29 »
Ciekawe, jakie są dalsze plany Pana Mikołajczyka. A gdyby planował znowu przekład Lema, to co byście chcieli? Ja w pierwszym rzędzie FIASKO.

Właśnie o Fiasku pomyślałem w pierwszej kolejności bo to pierwsza książka Lema jaką przeczytałem. Kibicuje Rafałowi i Niezwyciężonemu . Chciałbym aby komiks ten okazał się dla Niego wielkim sukcesem bo to kawał świetnej roboty no i być może zachęciło by to autora do dalszych przekładów Lema. Trzymam kciuki.

Offline Szekak

Odp: Niezwyciężony
« Odpowiedź #79 dnia: Nd, 05 Styczeń 2020, 20:40:15 »
Z tego co słyszałem na mieście komiks okazał się sukcesem, bo już na siebie jakiś czas temu zarobił i łapie świetne recenzje, więc ciężko sobie wyobrazić lepszy debiut na naszym rynku. Fajnie by było jakby gdzieś za granicą się jeszcze ukazał.
Piękno jest w oczach patrzącego.

Offline 79ers

Odp: Niezwyciężony
« Odpowiedź #80 dnia: Nd, 05 Styczeń 2020, 22:57:09 »
Mijałem ten temat ponieważ z polskiego komiksu kupuję ewentualnie wznowienia klasyków, a z tego co mówicie bardziej niż warto. Spotkanie z Lemem zacząłem od obowiązkowych Bajek robotów i była to dla mnie wówczas lektura zbyt wymagająca - komiksowe adaptacje sf przeczytam z miłą chęcią. Dziękuje za smaka  ;D

Offline xetras

  • Wiadomości: 207
  • Polubień: 108
  • Apriori z zasady jak hiperboliczny z niczego świat
    • Zobacz profil
Odp: Niezwyciężony
« Odpowiedź #81 dnia: Śr, 08 Styczeń 2020, 16:59:57 »
gdyby planował znowu przekład Lema, to co byście chcieli? Ja w pierwszym rzędzie FIASKO.
"Powrót z gwiazd"
Miał być film, ale rozminęli się - Astronauci i Obłok Magellana sfinalizowane zostały, a ten to pole popisu dla wyobraźni.
Oczekuję wizualizacji :-)
"Dziaberlak zgłowion? Strupion? Padł?
Pójdź w me ramiona, boś ty chwat!
O, świętny dzień! Hurra! Hip hip!
Tralala bum cyk cyk!" (Jolanta Kozak, tł. "Jabberwocky")
Źródło:https://home.agh.edu.pl/~szymon/jabberwocky.shtml

Offline Gazza

Odp: Niezwyciężony
« Odpowiedź #82 dnia: Pn, 20 Styczeń 2020, 08:31:58 »
Czy ktoś z zamawiających z dodatkowego "rzutu" otrzymał swój pakiet albo chociaż info?
Realizacja po 15.01.20 to pojęcie dość szerokie...
Napisałem dziś do wydawnictwa.

Offline Eyeless

Odp: Niezwyciężony
« Odpowiedź #83 dnia: Pn, 20 Styczeń 2020, 20:58:21 »
Puściłem przelew za zestaw z koszulką plus mail z pomysłem na wrys , jakieś 2 tygodnie temu, było wtedy kilka sztuk wolnych. Póki co cisza, pewnie za 2 tygodnie zacznę się zastanawiać co się dzieje , na razie spokój, niemniej reakcja mailowa byłaby mile widziana :)

Offline Gazza

Odp: Niezwyciężony
« Odpowiedź #84 dnia: Wt, 21 Styczeń 2020, 07:55:11 »
Wydawnictwo odpisało wczoraj na moje zapytanie:
"Dzień dobry,
na stronie jest informacje, realizacja po 15. Specjalnie nie podawaliśmy sztywnego terminu, ponieważ ze względu na duże zainteresowanie "Niezwyciężonym" musimy mieć trochę rezerwy organizacyjnej. Od 15 przez najbliższe 4 tyg. mamy czas na zrealizowanie wszystkich zamówień. Jak paczka zostanie nadana otrzyma Pan maila z potwierdzeniem."
:)

Offline Eyeless

Odp: Niezwyciężony
« Odpowiedź #85 dnia: Wt, 21 Styczeń 2020, 09:47:44 »
Dzieki za info. Mają tak dobrą prasę związaną z tym tytułem, że zniecierpliwienie potencjalnych nabywców jest zrozumiałe. :)
Fajnie, że do połowy lutego zakładają wysyłkę wszystkiego, przy pakiecie z wrysem liczyłem się z długim oczekiwaniem.

Offline Gazza

Odp: Niezwyciężony
« Odpowiedź #86 dnia: Śr, 05 Luty 2020, 09:47:36 »
Dostałem mejla, że mój pakiet jest w drodze do mnie! :)

Offline Arne

Odp: Niezwyciężony
« Odpowiedź #87 dnia: Śr, 05 Luty 2020, 12:21:09 »
Gratulacje! :) wziales koszulke?

Offline Eyeless

Odp: Niezwyciężony
« Odpowiedź #88 dnia: Śr, 05 Luty 2020, 21:08:36 »

Oooo, to ja się jeszcze żadnej informacji nie doczekałem, a zamówienie składałem przed 10.01.

Offline Gazza

Odp: Niezwyciężony
« Odpowiedź #89 dnia: Nd, 09 Luty 2020, 15:02:22 »
Gratulacje! :) wziales koszulke?
Dziękuję. Tak, komplet z koszulką i wrysem. 😎