Autor Wątek: Niezwyciężony  (Przeczytany 61474 razy)

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

Online Szekak

Odp: Niezwyciężony
« Odpowiedź #225 dnia: Śr, 25 Listopad 2020, 22:07:56 »
;)

Piękno jest w oczach patrzącego.

Offline eferce

Odp: Niezwyciężony
« Odpowiedź #226 dnia: Śr, 25 Listopad 2020, 22:53:44 »
Ehh..mogli już zostać przy hard SF i pójść w Eden.
Kongres był calkiem niedawno w adaptacji filmowej.
No ale są glosy zeby unikali stagnacji w tym samym gatunku to na pewno się glosujacy ucieszą. Niezwyciężony a Kongres to chyba dwa bieguny SF mające najmniej ze sobą wspólnego.
Ja jednakowoż życzyłbym sobie Edenu...może w zapowiedziach za rok.. ;)
« Ostatnia zmiana: Śr, 25 Listopad 2020, 23:06:41 wysłana przez eferce »

Offline bibliotekarz

Odp: Niezwyciężony
« Odpowiedź #227 dnia: Śr, 25 Listopad 2020, 23:41:37 »
Za rok Kongres, za dwa Eden, Astronauci albo Solaris.
Batman returns
his books to the library

Online zombie001

Odp: Niezwyciężony
« Odpowiedź #228 dnia: Śr, 25 Listopad 2020, 23:59:29 »
Wątpię aby to wyszło za rok. Nad Niezwyciężonym siedział ok 3 lat. Choć też chyba nie poświęcał na niego 100% czasu. Nie wiadomo jak to pójdzie teraz.

No ale Kongres jest rzeczą przy której można w pewnym momencie graficznie bardzo zaszaleć, więc też może nad tym trochę posiedzieć.

W jakimś wywiadzie padło, że chodzi mu po głowie  pomysł na coś związanego z mitologią słowiańską. Na FB ponownie o tym wspominają. Mam nadzieje, że to bedzie nastepny projekt po Kongresie. Ciekawa rzecz jako odskocznia od sci-fi i drugiego z kolei Lema.
KEEP CALM AND HATE EVERYONE

Offline hansior

Odp: Niezwyciężony
« Odpowiedź #229 dnia: Cz, 26 Listopad 2020, 07:05:56 »
Myślę, że wyjdzie dużo szybciej niż w trzy lata. Rok, może mniej. Trzeba kuć żelazo póki gorące ;)

Offline Martin Eden

Odp: Niezwyciężony
« Odpowiedź #230 dnia: Cz, 26 Listopad 2020, 10:57:21 »
Bardzo dobra decyzja.

"Kongres..." nie jest tym, co życzyłem sobie zobaczyć w kolejnej adaptacji (liczyłem na "Fiasko"), ale rozumiem chęć odejścia od klimatu lądowania na obcej planecie i kontaktu z obcą cywilizacją. Przy tak podobnej w swoim główym szkielecie fabule nie dałoby się uniknąć porównań, poszukiwania nawiązań, zestawień, osądów czy lepsze czy gorsze, czy autor zastosował właściwe wybory, czy "Niezwyciężony" pozostaje nadal niezwycięzony czy nie, itd...

"Kongres" daje szansę na coś zupełnie innego, na odejście od tego, co zobaczyliśmy do tej pory.
Bardzo czekam i liczę, że autor nie będzie ulegał zewnętrznej presji. Grunt to nie śpieszyć się, realizować konsekwentnie swoją wizję.

Offline nocny

Odp: Niezwyciężony
« Odpowiedź #231 dnia: Cz, 26 Listopad 2020, 11:34:06 »
"Kongres" może być szybciej bo tym razem kolorami zajmie się Booka, właśnie by było szybciej.

Offline Torpedo

Odp: Niezwyciężony
« Odpowiedź #232 dnia: Cz, 26 Listopad 2020, 13:33:31 »
Ja bym się cieszył, gdyby wyszły np zeszytówki z przygodami pilota Pirxa. Nie trzeba by było tyle czekać, a i wydawca szybciej by odciął kupony od swojej pracy. A na koniec oczywiście czekałby bonus, czyli integral, co pozwala zebrać kasę dwa razy za to samo.  ;)

Offline misiokles

Odp: Niezwyciężony
« Odpowiedź #233 dnia: Cz, 26 Listopad 2020, 15:25:11 »
Sądzę, że większość olałaby kupowanie zeszytówek i czekałaby spokojnie (bo po co pośpiech?) na wydanie zbiorcze.

Offline nocny

Odp: Niezwyciężony
« Odpowiedź #234 dnia: Cz, 26 Listopad 2020, 15:41:38 »
Na FB można wyrazić opinię czy chce się 2 tomy czy poczekać dłużej na integrala. Ja głosowałem na integrala.

Offline NuoLab

Odp: Niezwyciężony
« Odpowiedź #235 dnia: Cz, 26 Listopad 2020, 20:51:56 »
Ja wiem, że się powtarzam ale bym chciał artbooka z ilustracjami (albo maksymalnie jednostronicowymi komiksami) różnych twórców polskich i zagranicznych do dowolnych utworów Lema. Na stulecie urodzin.

Offline NuoLab

Odp: Niezwyciężony
« Odpowiedź #236 dnia: So, 28 Listopad 2020, 15:44:03 »
Jakbym miał robić "Kongres" to wydałbym to tak, żeby jakość papieru i styl rysunków zmieniał się wraz z rozwojem opowieści. Ci co czytali będą wiedzieć co mam na myśli.

Offline Lyricstof

Odp: Niezwyciężony
« Odpowiedź #237 dnia: So, 28 Listopad 2020, 17:11:32 »
Ja wiem, że się powtarzam ale bym chciał artbooka z ilustracjami (albo maksymalnie jednostronicowymi komiksami) różnych twórców polskich i zagranicznych do dowolnych utworów Lema. Na stulecie urodzin.

To w sumie masz taką namiastkę artbooka w postaci kalendarza - bardzo fajnie to wygląda, można też wykorzystać jako osobne grafiki kolekcjonerskie, pod antyramę.  ;D Czy te grafiki pojawiają się w komiksie?
Pytam bo nie mam, a zastanawiam się nad zakupem.

Greed is leaking like water. On your way. Hidden lurks lust.

Online Szekak

Odp: Niezwyciężony
« Odpowiedź #238 dnia: So, 28 Listopad 2020, 17:17:27 »
Pojawiaja sie, to grafiki z komiksu.
Piękno jest w oczach patrzącego.

Offline NuoLab

Odp: Niezwyciężony
« Odpowiedź #239 dnia: Nd, 29 Listopad 2020, 17:25:21 »
Sejm ogłosił 2021 rokiem Lema.
Może wydawnictwu uda się skorzystać? Obrazy Karpowicz już tam są.

https://roklema.pl/rok-lema-uchwala-sejmu/
« Ostatnia zmiana: Nd, 29 Listopad 2020, 17:27:28 wysłana przez NuoLab »