Autor Wątek: Niezwyciężony  (Przeczytany 61856 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Castiglione

Odp: Niezwyciężony
« Odpowiedź #210 dnia: Nd, 22 Listopad 2020, 23:29:46 »
Póki co to poczekajmy choćby na tę drugą adaptację? Może np. graficznie to będzie całkiem coś innego? Pewnie minie minimum z rok-dwa zanim ten komiks w ogóle się ukaże, nie ma co mówić o żadnym przesycie. Jeżeli to będzie kopia "Niezwyciężonego" z inną fabułą czy np. tylko zmienioną kolorystyką, to wtedy ok, będzie można się zacząć martwić, czy taka forma się nie przeje.

Online zombie001

Odp: Niezwyciężony
« Odpowiedź #211 dnia: Nd, 22 Listopad 2020, 23:47:16 »
Na FB pisali, że styl graficzny będzie dopasowany do tytułu więc, jak dla mnie, nie celują w kopiuj-wklej z Niezwyciężonego.
KEEP CALM AND HATE EVERYONE

Odp: Niezwyciężony
« Odpowiedź #212 dnia: Pn, 23 Listopad 2020, 10:40:20 »
Póki co to poczekajmy choćby na tę drugą adaptację?

ale po co, skoro już teraz wiadomo że to będzie lipa, odcinanie kuponów, komiks który nie dorasta do pięt twórczości Mistrza. jak dla mnie można w ogóle zamknąć temat, nie ma co tu dłubać skoro wszystko wiadomo :).

sum41

  • Gość
Odp: Niezwyciężony
« Odpowiedź #213 dnia: Pn, 23 Listopad 2020, 14:34:11 »
wreszcie na Gildi dostepne.

Kapral

  • Gość
Odp: Niezwyciężony
« Odpowiedź #214 dnia: Pn, 23 Listopad 2020, 15:58:55 »
Tak się zachwycaliście tym komiksem, takie mu laurki wypisywaliście. Że super, że arcydzieło, że komiks roku. I już przesyt? Okazało się, że fajny to był eksperyment i niech już tak zostanie?

Offline Szekak

Odp: Niezwyciężony
« Odpowiedź #215 dnia: Pn, 23 Listopad 2020, 16:17:42 »
Ja tam się zachwycałem i nie narzekam. Taki wybór ma swoje złe i dobre strony, ja tam się jaram i czekam spokojnie.
Piękno jest w oczach patrzącego.

Offline NuoLab

Odp: Niezwyciężony
« Odpowiedź #216 dnia: Pn, 23 Listopad 2020, 16:43:50 »
Dla mnie adaptacje to spłycanie Lema, którego siła leży właśnie w języku i literackości. Traktuje je jak ilustracyjny dodatek do książki i uważam, że każdy kto poprzestanie na komiksie wiele straci. Tylko, że przeczytanie książki gdy już się z komiksu zna fabułę i rozwiązanie jest mało satysfakcjonujące. Wolałbym artbooka z ilustracjami.

Nie oceniam tu rysunków, wydania, kadrowania itp bo wykonanie jest dobre tylko samą ideę wybrania tego właśnie autora.

Offline misiokles

Odp: Niezwyciężony
« Odpowiedź #217 dnia: Pn, 23 Listopad 2020, 23:43:42 »
A znasz komiksową adaptację literatury, która nie spłyca?

Offline NuoLab

Odp: Niezwyciężony
« Odpowiedź #218 dnia: Wt, 24 Listopad 2020, 09:15:40 »
Nie znam. Dlatego jestem przeciwny adaptacjom komiksowym.

Offline misiokles

Odp: Niezwyciężony
« Odpowiedź #219 dnia: Wt, 24 Listopad 2020, 09:28:07 »
Ale taki captainobviousizm można podczepiać pod każdą adaptację filmową czy serialową. Też spłyca literaturę.

Inna sprawa, że Niezwyciężony jest chyba najbardziej 'blockbusterową' powieścią Lema, literacko Lem wyżywał się w innych tytułach. Z tego też powodu adaptacja komiksowa podobała się zarówno tym, którzy czytali książkę jak i tym, którzy podeszli do lektury komiksu bez znajomości oryginału.

p.s. a komiksową adaptację Wiecznej Wojny uważam za lepszą od książkowej :)

Offline NuoLab

Odp: Niezwyciężony
« Odpowiedź #220 dnia: Wt, 24 Listopad 2020, 10:02:54 »
No i właśnie dlatego nigdy nie miałem ochoty sięgnąć po literacki pierwowzór Wiecznej Wojny.
Co w przypadku Haldemana jest mniejszą stratą dla potencjalnego czytelnika niż w przypadku Lema.

Offline kenji

Odp: Niezwyciężony
« Odpowiedź #221 dnia: Wt, 24 Listopad 2020, 10:44:35 »
Ale taki captainobviousizm można podczepiać pod każdą adaptację filmową czy serialową. Też spłyca literaturę.

Inna sprawa, że Niezwyciężony jest chyba najbardziej 'blockbusterową' powieścią Lema, literacko Lem wyżywał się w innych tytułach. Z tego też powodu adaptacja komiksowa podobała się zarówno tym, którzy czytali książkę jak i tym, którzy podeszli do lektury komiksu bez znajomości oryginału.

p.s. a komiksową adaptację Wiecznej Wojny uważam za lepszą od książkowej :)


A jak zwykle polecę przesłuchać świetnie zrealizowanego audiobooka  z cyklu superprodukcja na audiotece.
Myśle , że znajomość tego audiobooka jeszcze bardziej spotęguje wrażenia czytając ten świetny komiks

Online zombie001

Odp: Niezwyciężony
« Odpowiedź #222 dnia: Wt, 24 Listopad 2020, 20:51:38 »
Są już wszystkie podpowiedzi i chyba większość przemawia za tym, że to będzie adaptacja "Kongresu Futorologicznego".

Jeżeli o mnie chodzi, całkiem dobry wybór. Graficznie z pewnością będzie można tam zaszaleć.
KEEP CALM AND HATE EVERYONE

Offline parsom

Odp: Niezwyciężony
« Odpowiedź #223 dnia: Wt, 24 Listopad 2020, 20:59:08 »
znajomość tego audiobooka jeszcze bardziej spotęguje wrażenia czytając ten świetny komiks

Czyli że znajomość będzie czytała komiks?

Offline Jigsaw

Odp: Niezwyciężony
« Odpowiedź #224 dnia: Wt, 24 Listopad 2020, 23:50:38 »
A znasz komiksową adaptację literatury, która nie spłyca?
Cymeria (Cimmeria oryg.) poemat R.E. Howarda zilustrowana przez BWS, zamieszczona w 1-szym tomie Conana :P. Nie spłyca, wręcz pogłębia o warstwę wizualną, a tu nawet o audiowizualną:


I pewnie więcej takich przykładów w literaturze komiksu, jeśli chodzi o te krótsze utwory.

Free e-book: http://gutenberg.net.au/ebooks13/1303771h.html
« Ostatnia zmiana: Wt, 24 Listopad 2020, 23:54:12 wysłana przez Jigsaw »