Autor Wątek: Niezwyciężony  (Przeczytany 61511 razy)

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

Offline chch

Odp: Niezwyciężony
« Odpowiedź #195 dnia: Nd, 22 Listopad 2020, 13:11:43 »
W poście z 20 listopada booka informuje o drobnym opóźnieniu z drugim wydaniem niezwyciężonego.
Publikuje też wskazówki dotyczące kolejnej adaptacji książki S. Lema. Dotychczasowe podpowiedzi to:
Wyobcowanie,
Rzeczywistość,
Totalitaryzm,
500+

Offline NuoLab

Odp: Niezwyciężony
« Odpowiedź #196 dnia: Nd, 22 Listopad 2020, 17:58:04 »
Pewnie "Kongres Futurologiczny". Lepiej byłoby pozostać przy stricte kosmicznych Lemach typu "Astronautów" czy "Opowieści o pilocie Pirxie". A może kiedyś coś Zajdla ?

Offline chch

Odp: Niezwyciężony
« Odpowiedź #197 dnia: Nd, 22 Listopad 2020, 18:32:00 »
Nie czytałem nic Lema, więc nie będę zgadywał.
Na FB obstawiane są Eden lub Powrót z Gwiazd.

Offline raj666

Odp: Niezwyciężony
« Odpowiedź #198 dnia: Nd, 22 Listopad 2020, 18:34:42 »
Zajdel to nie jest zły pomysł. Gdyby autorzy planowali zostać dłużej przy komiksie. Bo ile można Lema męczyć.

Offline NuoLab

Odp: Niezwyciężony
« Odpowiedź #199 dnia: Nd, 22 Listopad 2020, 18:50:34 »
Do "Edenu" nie pasuje mi 500+, do "Kongresu" wyobcowanie, do "Powrotu z gwiazd" rzeczywistość.
Z tych trzech do komiksowej adaptacji najbardziej pasowałby "Eden" wpisujący się w lemowskie uniwersum retrofuturystyczne. Rysowany "Powrót z gwiazd" byłby przegadanym nudziarstwem bo tam się nic nie dzieje.
To znaczy książka jest znakomita ale nie nadaje się na komiks imho.

Jakby ktoś potrzebował czegoś do adaptacji to polecam opowiadania Stanleya Weinbauma, oryginały są już w domenie publicznej a tłumaczenia niedawno wydał Stalker Books.
« Ostatnia zmiana: Nd, 22 Listopad 2020, 18:56:50 wysłana przez NuoLab »

Offline stachel

Odp: Niezwyciężony
« Odpowiedź #200 dnia: Nd, 22 Listopad 2020, 19:04:53 »
Dostał ktoś odpowiedź na maila z dosłanym potwierdzeniem przelewu za wrys?

Podbijam, wysłałem potwierdzenie dawno temu i nie wiem czy się przejmować i pisać ponownie, czy po prostu nikomu nie odpisują?

Offline misiokles

Odp: Niezwyciężony
« Odpowiedź #201 dnia: Nd, 22 Listopad 2020, 19:09:41 »
Bo ile można Lema męczyć.
Dopiero jedna adaptacja była, to jeszcze daleko od męczenia :) Sapkowski już jest bardziej wyeksploatowany ;)

Offline raj666

Odp: Niezwyciężony
« Odpowiedź #202 dnia: Nd, 22 Listopad 2020, 19:17:33 »
Jedna adaptacja gotowa. Jedna w drodze. Obawiam się że autorzy mogą utknąć przy jednym źródle scenariuszy. Dobrze by było gdyby planowali trochę dalej w przyszłość i zaproponowali jakiś płodozmian, szczególnie że początek mają dobry i szkoda trochę go zmarnować.

Offline Negaido

Odp: Niezwyciężony
« Odpowiedź #203 dnia: Nd, 22 Listopad 2020, 20:50:25 »
Podbijam, wysłałem potwierdzenie dawno temu i nie wiem czy się przejmować i pisać ponownie, czy po prostu nikomu nie odpisują?

Raczej nie odpisują. Przy zakupie pierwszej edycji nie przypominam sobie, żeby coś odpisali. Teraz też nie dostałem żadnej odpowiedzi, więc wynika z tego, że u nich to standard.

Offline Megatron

Odp: Niezwyciężony
« Odpowiedź #204 dnia: Nd, 22 Listopad 2020, 21:03:37 »
Jedna adaptacja gotowa. Jedna w drodze. Obawiam się że autorzy mogą utknąć przy jednym źródle scenariuszy. Dobrze by było gdyby planowali trochę dalej w przyszłość i zaproponowali jakiś płodozmian, szczególnie że początek mają dobry i szkoda trochę go zmarnować.

W moim przekonaniu powinni inwestować w to co zadziałało, a nie eksperymentować. Lem stworzył ogrom dobra, jest w czym wybierać.

Offline misiokles

Odp: Niezwyciężony
« Odpowiedź #205 dnia: Nd, 22 Listopad 2020, 21:05:04 »
Raczej nie odpisują. Przy zakupie pierwszej edycji nie przypominam sobie, żeby coś odpisali. Teraz też nie dostałem żadnej odpowiedzi, więc wynika z tego, że u nich to standard.

W końcu za wydawnictwem stoi dwoje ludzi: mąż-żona. Zgaduję, że fizycznie nie mają czasu.

Offline raj666

Odp: Niezwyciężony
« Odpowiedź #206 dnia: Nd, 22 Listopad 2020, 21:21:59 »
W moim przekonaniu powinni inwestować w to co zadziałało, a nie eksperymentować. Lem stworzył ogrom dobra, jest w czym wybierać.
Nie mówię że powinni zarzucić Lema od razu i definitywnie, ale ludzie mogą się znudzić 5tym Lemem. Ja osobiście chciałbym też jakąś odmianę.

Offline zombie001

Odp: Niezwyciężony
« Odpowiedź #207 dnia: Nd, 22 Listopad 2020, 21:53:00 »
Jak na razie nie ma nawet drugiego Lema, więc nie panikowałbym na zapas. A tak w ogóle, wbrew pozorom, obrali trudniejszą ścieżkę.
Poprzeczka jest wysoko ustawiona i wszyscy teraz będą to porównywać, na każdym polu, do pierwszego projektu. : /
KEEP CALM AND HATE EVERYONE

Offline Death

Odp: Niezwyciężony
« Odpowiedź #208 dnia: Nd, 22 Listopad 2020, 22:39:16 »
Pękam ze śmiechu. :D Ile można Lema męczyć przed wydaniem zaledwie drugiego komiksu... Co dalej? Ile można męczyć Asteriksa po Przygodach Gala Asteriksa? Ile można męczyć Thorgala po Zdradzonej czarodziejce? Ile można męczyć Tytusa po Księdze I?

Offline raj666

Odp: Niezwyciężony
« Odpowiedź #209 dnia: Nd, 22 Listopad 2020, 23:00:51 »
Jestem optymistą. A autorzy już wyraźnie ruszyli w bój. Kują żelazo, kują i to im się chwali. Ale są granice. jest tu ktoś kto nie uważa że Thorgal dawno powinien być wyprowadzony za stodołę, potraktowany motyką i zakopany? Nowych Asteriksów nie czytałem ale już te późniejsze to też była bida.
 No i czy mówiłem że mają przestać po I szym tomie? Ale przy kolejnych to bym się zastanawiał.