Autor Wątek: Bler - krakowski superbohater  (Przeczytany 1809 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Pimpek

  • Gość
Bler - krakowski superbohater
« dnia: Nd, 05 Grudzień 2021, 20:10:18 »
Fajna superbohaterska seria, niestrudzenie tworzona i wydawana przez weterana polskiej sceny komiksowej, Rafała Szłapę. Lubicie, czytacie, zbieracie? Ja mam na półce komplet albumów, chyba każdy z wrysem autora plus przygody praBlera w "Arenie Komiks". A dobrym powodem do założenia tematu jest bardzo ciekawa rozmową, którą przeprowadził, zarejestrował i opublikował na swoim kanale youtuber Sylwek:


Offline starcek

Odp: Bler - krakowski superbohater
« Odpowiedź #1 dnia: Pn, 06 Grudzień 2021, 15:55:09 »
Za każdym razem, gdy słyszę o Blerze, to przypominam sobie wywód Hugh Grant'a w filmie Notting Hill, że egzemplarze pewnej książki bez podpisu autora są ogromnym rarytasem.
Za każdym razem, gdy ktoś napisze: 80-ych, 70-tych, 60.tych, '50tych - pies sra na chodniku w Tychach.

Pimpek

  • Gość
Odp: Bler - krakowski superbohater
« Odpowiedź #2 dnia: Pn, 06 Grudzień 2021, 16:09:38 »
Hahahaha, coś w tym jest i sam Rafał chyba powtarza podobną kwestię o Blerze, z tego co słyszałem :)

Offline starcek

Odp: Bler - krakowski superbohater
« Odpowiedź #3 dnia: Pn, 06 Grudzień 2021, 18:10:10 »
Jeśli jest tak, jak piszesz, to pełen szacun dla niego.  ;D
Za każdym razem, gdy ktoś napisze: 80-ych, 70-tych, 60.tych, '50tych - pies sra na chodniku w Tychach.

Offline Takesh

Odp: Bler - krakowski superbohater
« Odpowiedź #4 dnia: Pt, 15 Grudzień 2023, 11:03:25 »
Wątek trochę nie ruszany, więc najwyższa pora. Obok właśnie wydanego W7 z rysunkami Rafała, lada dzień ma się ukazać nowy komiks:

https://www.gildia.pl/komiksy/587558-jan-pawel-ii-pielgrzymka-do-polski-1979

Nie chce tu wchodzić w żadne dyskusje ideologiczne. Mam tylko pytanie, czy to jest to, co było kilka lat temu narysowane i wydane przez jakieś wydawnictwo katolickie?

Bo na wystawie Rafała w Pyskowicach było kilka plansz z JPII i były obłędne. Szczególnie jedna dwustronicówka z tej wystawy. Dlatego jeśli to jest to, to dla samych rysunków warto to nabyć.

Offline keram2

Odp: Bler - krakowski superbohater
« Odpowiedź #5 dnia: So, 16 Grudzień 2023, 06:59:58 »
Do czego doszliśmy, skoro wspomnienie o papieżu powoduje zastrzeżenie: "nie chcę tu wchodzić w żadne dyskusje ideologiczne"?
Ale w sumie ja też nie chcę tu wywoływać dyskusji, po prostu troszkę to dziwne (i smutne).

Offline misiokles

Odp: Bler - krakowski superbohater
« Odpowiedź #6 dnia: So, 16 Grudzień 2023, 08:43:42 »

Nie chce tu wchodzić w żadne dyskusje ideologiczne. Mam tylko pytanie, czy to jest to, co było kilka lat temu narysowane i wydane przez jakieś wydawnictwo katolickie?

Prawdopodobnie tak.
https://www.rp.pl/kosciol/art7703051-jan-pawel-ii-w-obrazkach - artykuł z 2009 roku.