Autor Wątek: Niezwyciężony  (Przeczytany 61509 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline Koalar

Odp: Niezwyciężony
« Odpowiedź #90 dnia: Pt, 21 Luty 2020, 16:38:27 »
Komiks mi się podobał, klimatyczny. Bardzo dużo tu klasycznej książkowej narracji, ale nie przeszkadzało mi to. Wielkie brawa za narysowanie takiej cegiełki!
Minus za błędy interpunkcyjne.
Cena bez rabatu (90 zł) wydaje się duża, ale to złudne (tak to kosztowałoby okładkowo 140 zł i przy rabacie 90 zł).
Kupiłem od wydawnictwa z wrysem. Pudełko było puknięte (kurier InPost) i rogi też puknięte (ale nie zarejestrowałem, czy to w tym samym rogu).
pehowo.blogspot.com - blog z moimi komiksami: Buzz, Fungi, PEH.

Offline donT

Odp: Niezwyciężony
« Odpowiedź #91 dnia: Pn, 02 Marzec 2020, 12:55:56 »
Swietny tytul! Przeczytalem calosc jednym ciagiem, co rzadko mi sie zdarza w przypadku takich grubasow. Bardzo dojrzala, angazujaca i niesamowicie satysfakcjonujaca lektura. Stosunek sci do fi dobrze wywazony (jak na hard scifi) i przede wszystkim.... kilmat - Lovecraft w kosmosie czyli nieznane, niewyjasnione, niepokojace, wrogie...
Duza niespodzianka (jak na debiut), ale ten komiks wart jest kazdej zlotowki. Perelka.
You know nothing. Hell is only a word. The reality is much, much worse.

Offline Gazza

Odp: Niezwyciężony
« Odpowiedź #92 dnia: Pn, 02 Marzec 2020, 13:21:17 »
Potwierdzam powyższe. To naprawdę dobra pozycja, a jak na debiut - rewelacja! Klimat nieznanego potęguje ascetyczna acz szczegółowa tam gdzie trzeba szata graficzna. No i pojawia się cameo Stanisława Lema! Super!
Zastanawiam się tylko czy gdyby wydać to na kredzie (niekoniecznie tak grubej jak w powyższym wydaniu), nasycenie kolorów mogłoby jeszcze podbić walory estetyczne tego albumu.
Towar eksportowy pierwszego sortu - brawa dla autora i wydawcy!

Offline Szekak

Odp: Niezwyciężony
« Odpowiedź #93 dnia: Pn, 02 Marzec 2020, 15:17:24 »
Ja wczoraj skończyłem czytać Niezwyciężonego i przychylam się do powyższych opinii - komiks jest rewelacyjny. Kolorystyka robi oszałamiające wrażenie. Co do tego, że to towar eksportowy to oczywiście się zgadzam i z tego co wiem to trwają poszukiwania odpowiedniego tłumacza francuskiego i angielskiego.
« Ostatnia zmiana: Pn, 02 Marzec 2020, 15:19:10 wysłana przez Szekak »
Piękno jest w oczach patrzącego.

Offline darkwolf1

Odp: Niezwyciężony
« Odpowiedź #94 dnia: Wt, 03 Marzec 2020, 12:07:59 »
Można jeszcze gdzieś kupić Niezwyciężonego z wrysem ?

Offline Szekak

Odp: Niezwyciężony
« Odpowiedź #95 dnia: Wt, 03 Marzec 2020, 12:39:04 »
Na stronie booki już nie, ale powinno Ci się udać na jakimś festiwalu jeszcze.
Piękno jest w oczach patrzącego.

Offline darkwolf1

Odp: Niezwyciężony
« Odpowiedź #96 dnia: Wt, 03 Marzec 2020, 13:27:57 »
No właśnie na stronce widziałem że już wyprzedane. Nawet napisałem do nich maila w tej sprawie, ale nie dostałem odpowiedzi :( W  takim razie będę polował :)

Offline Teli

Odp: Niezwyciężony
« Odpowiedź #97 dnia: Pn, 27 Kwiecień 2020, 15:53:33 »
Jednak można okazuje się że wpadło kilka egzemplarzy. Przespałem temat tych egzemplarzy z wrysami więc liczyłem na jakieś targi ale sami wiecie ile z tego wyszło przez koronę. Jednak tknięty przeczuciem zerkałem sobie na stronkę wydawcy i w zeszłym tygodniu zamówiłem. Pakiet komiks i koszulka doszedł dzisiaj, a w środku piękny wrysik ;)



Niesamowicie mi to poprawiło nastrój po tych wszystkich odwołanych strefach autografów. Jeden rysunek, a radość jak z dziesięciu... co ten odwyk robi z człowiekiem. Także jak ktoś jeszcze nie ma to chyba ostatnia szansa. polecam.

Offline Gazza

Odp: Niezwyciężony
« Odpowiedź #98 dnia: Pn, 27 Kwiecień 2020, 16:02:27 »
Na bogato, że tak powiem. 😎
Mój jest znacznie skromniejszy, ale klimatu nie brakuje.
Gratuluję, kapitalny zestawik, prawda? Teraz lektura? 🙂

Offline Teli

Odp: Niezwyciężony
« Odpowiedź #99 dnia: Pn, 27 Kwiecień 2020, 16:06:03 »
Jak najbardziej. W sam raz na majówkę.

Itachi

  • Gość
Odp: Niezwyciężony
« Odpowiedź #100 dnia: Śr, 29 Kwiecień 2020, 20:18:07 »
Teli czorcie jeden namówiłeś mnie  :D Niezwyciężony zamówiony.

Jak ktoś jeszcze nie ma to może ten filmik ułatwi podjęcie decyzji:


Pewnie poczekam z tydzień albo dwa ale już poczułem ekscytację :)

Itachi

  • Gość
Odp: Niezwyciężony
« Odpowiedź #101 dnia: Nd, 10 Maj 2020, 22:19:39 »
Ożeszwmordęjeża!

Niezwyciężony - co za debiut! Czy to aby na pewno polska produkcja? :) No jestem niesamowicie zaskoczony dojrzałością i kreacją klimatu, uszyciem tego z tak wielu dziwnych elementów. To jakby historia o Obcym, bez Obcego, ale z klimatem hitu z Sigourney Weaver w roli głównej. Osiągnięcie ciągłego niepokoju, niepewności, obawy jest sztuką nie mając za swoimi plecami chociażby odpowiedniej muzyki. Ba, nie nastawiając się na dynamikę, akcję z wybuchami, strzelaninami i tak dalej. Niezwyciężony opiera się temu, stawiając główne fundamenty pod specyficzny obraz, depresyjny, nużący, nie dający momentu oddechu oraz próbę ukazania człowieczeństwa w kryzysowej sytuacji. W końcu otrzymujemy dojrzałą treść, ukazania z perspektywy jak mogliby zachować się ludzie będący postawieni w sytuacji pionierskiej. W trakcie lektury szybko rozumiemy że mamy do czynienia z fachowcami, którzy po pierwszych obserwacjach nie ulegają panice, lecz starają się w konstruktywny sposób ocenić ryzyko oraz zabezpieczyć wszelkie dobra oraz swoje bezpieczeństwo. Czyta się to wyśmienicie, ponieważ autor nie idzie na skróty i krok po kroku ukazuje zmiany w zachowaniach członków załogi. Świat jaki obserwujemy, oprócz tego że jest nieznany, wręcz śmierdzi, jest pełen brudu, kurzu, piachu i... Także otrzymujemy studium zachowań, założeń jakie muszą rozwiązać dowodzący. Przyznam że siedzę w komiksach bez przerwy od ośmiu lat (nie wliczam mang) i nie spotkałem się do tego momentu z takim podejściem do tematu. Autor z zaangażowaniem i pasją opisuje wszystkie elementy jakie w danej chwili obserwujemy, czy to ukształtowanie terenu, czy sprawy techniczne jak budowa statku, układ pomieszczeń. Posługuje się specjalistycznym językiem, z jednej strony czytelnik może czuć się zagubiony (identycznie jak bohaterowie komiksu) z drugiej w jakimś procencie odkrywa dotąd nieznane mu kwestie czy założenia. Konfrontuje je ze sobą.

Niezwyciężony to kawał znakomitej lektury, komiks który trudno wstawić w jakieś ramy, szablony. Szalenie intrygująca fabuła, wyjątkowy pod względem graficznym. Moim zdaniem wyróżnia się na ogromny plus. Brawa za odwagę podążania za marzeniem dla Pana Mikołajczyka.

Tak już poza recenzją trafił się komuś podobny egzemplarz?



Maszyna musiała zagiąć kawałek strony i nie obcięła tej jakby ramki. Przez to ta strona po rozłożeniu wystaje za grzbiet. Raczej tego nie będę ruszał bo nożyczkami jeszcze popsuję efekt estetyczny. Idealnie do tego nadawałyby się gilotyna do papieru, ale niestety nie posiadam takiego bajeru na stanie.

Offline Klemens

Odp: Niezwyciężony
« Odpowiedź #102 dnia: Nd, 10 Maj 2020, 23:12:03 »
Hej, komiks kupiony od Booki czy z Gildii?? Jeśli od nas bezpośrednio to wymienimy komiks na pełnosprytny, ale jak z Gildii to reklamacja musi być przez nich. Staramy się przeglądać komiksy zarówno te, które dajemy do dalszej dystrybucji, jak i te które sprzedajemy bezpośrednio. Mamy niestety spory stos uszkodzonych (niedocięte, obite lub jak coś się nie dodrukowało) ale niestety jak widać nie wszystko się udało wyłapać. Jeśli komiks kupiony od nas to czekamy na maila i będziemy działać z reklamacją. I dzięki za pozytywne słowa :)

Offline Teli

Odp: Niezwyciężony
« Odpowiedź #103 dnia: Pn, 11 Maj 2020, 13:09:56 »
Potwierdzam to co napisał Itachi. Sam pewnie walnął bym recenzję ale jak wicie ostatnio nie byłem w stanie (dobra wiadomość już jestem, wyszedłem ze szpitala i  choć przede mną jeszcze daleka droga jest lepiej).

Dla mnie "Niezwyciężony" to zdecydowanie najlepszy polski komiks ubiegłego roku i aż żal że zapoznałem się z nim tak późno. Wspaniała adaptacja, nie idąca na skróty i nie upraszczająca prozy mistrza Lema do typowej popkulturowej papki. A te plansze, kolory przywodzące na myśl takie klasyki jak "Odyseja kosmiczna" czy "Obcy". Ciężki klimat hard sf wylewa się z komiksu garściami i jest to dla mnie jak największy plus. Samo wydanie też przepiękne....ten papier pięknie podkreśla ciężkość klimatu dzieła Lema.
Gdyby więcej komiksów było zbliżonych do "Niezwyciężonego" już dawno zniknęła by łatka infantylności tego gatunku. Nie będę więc powtarzał za Itachim który napisał już dość, ale mam apel do autora:

Panie Mikołajczyk, proszę nie spoczywać na laurach, wspaniały debiut i oby więcej takich dzieł. Więcej Lema w komiksie w Pańskim wykonaniu bo jest to coś pięknego!

Ps. Jeśli Pan Rafał to czyta to chciałbym tu podziękować za drugi piękny rysunek tym razem dla mojego szwagra (lekarza) dzięki którego trafnej diagnozie jestem tu dzisiaj z wami. Dziękuję naprawdę trafny i piękny rysunek.


Offline GoNzO

Odp: Niezwyciężony
« Odpowiedź #104 dnia: Pn, 11 Maj 2020, 17:45:27 »
Hej, komiks kupiony od Booki czy z Gildii?? Jeśli od nas bezpośrednio to wymienimy komiks na pełnosprytny, ale jak z Gildii to reklamacja musi być przez nich. Staramy się przeglądać komiksy zarówno te, które dajemy do dalszej dystrybucji, jak i te które sprzedajemy bezpośrednio. Mamy niestety spory stos uszkodzonych (niedocięte, obite lub jak coś się nie dodrukowało) ale niestety jak widać nie wszystko się udało wyłapać. Jeśli komiks kupiony od nas to czekamy na maila i będziemy działać z reklamacją. I dzięki za pozytywne słowa :)


A mi nie chcieliście wymienić obitego egzemplarza :(.

Cytuję:

Cytuj
Musi Pan przyciągnąć najpierw kuriera i spisać protokół szkody (musze go mieć do reklamacji) na sporządzenie protokołu jest 7 dni.