Autor Wątek: Niezwyciężony  (Przeczytany 61466 razy)

0 użytkowników i 4 Gości przegląda ten wątek.

Offline tomsawyer

  • Wiadomości: 249
  • Polubień: 227
  • Żywych zwołuję, zmarłych opłakuję, gromy kruszę.
    • Zobacz profil
    • Rush Hemispheres
Odp: Niezwyciężony
« Odpowiedź #60 dnia: Wt, 26 Listopad 2019, 17:35:48 »
Pechowo i symbolicznie. Niezwyciężony mimo, że usiadł perfekcyjnie, to jednak ścianka dziobowa zajęczała ;-)
"Nie od razu Rzym zbudowano, oczywiście, z tamtą robotą nie miałem nic wspólnego."

Offline rzodkiew

Odp: Niezwyciężony
« Odpowiedź #61 dnia: Wt, 26 Listopad 2019, 18:23:59 »
Też bym chętnie przeczytał jakieś opinie, bo ciągle się waham czy kupić

Offline tomsawyer

  • Wiadomości: 249
  • Polubień: 227
  • Żywych zwołuję, zmarłych opłakuję, gromy kruszę.
    • Zobacz profil
    • Rush Hemispheres
Odp: Niezwyciężony
« Odpowiedź #62 dnia: Wt, 26 Listopad 2019, 19:39:06 »
Sprawa świeża. Recenzje pewnie się piszą. Mamy na naszym forum sporo osób, które są w stanie wyrazić swoją opinię znacznie wykraczając poza statystycznego konsumenta, którego arsenał słownictwa ogranicza się do próby artykulacji zachwytu przy pomocy słów uznanych powszechnie za obraźliwe.
"Nie od razu Rzym zbudowano, oczywiście, z tamtą robotą nie miałem nic wspólnego."

Offline Torpedo

Odp: Niezwyciężony
« Odpowiedź #63 dnia: Śr, 27 Listopad 2019, 11:19:03 »
Taaak... Mamy pięknie narysowany i wydany polski komiks, na podstawie powieści uznanego w świecie polskiego autora S-F i ludzie się zastanawiają, czy warto go kupić. To ciekawie koreluje z wątkiem o sytuacji polskiego komiksu, nie uważacie?

Co do meritum.

Powieści Lema nie pamiętam w szczegółach (czytałem ją w połowie lat 80-ych ubiegłego wieku), ale przyznam, że musiała być dobra literatura, bo fabuła wbiła mi się w pamięć i nadal ją nieźle kojarzę, co dobrze o niej świadczy. Mam wrażenie, że adaptacja komiksowa jest dość wierna. Efektem są w paru miejscach nieco przydługie dialogi (jak to u Lema, może nieco "przeintelektualizowane"), ale akcji naprawdę nie brakuje, także nie ma co narzekać. Myślę, że scenariusz komiksu usatysfakcjonuje osoby znające powieść, a osoby nie znające oryginału tym bardziej powinna wciągnąć fabuła.

Podoba mi się kreacja świata techniki. Jest z... epoki Lema! Mamy tu np niezgrabny, pudełkowaty statek kosmiczny, monitory kineskopowe o zaokrąglonych rogach albo pamięć komputerów wczytywana z taśm magnetycznych.  Ma to swój niepowtarzalny styl!

Grafika jest równie stylowa. Mamy tu w zasadzie komiks w czerni i w... czerwieni! A raczej we wszystkich odmianach czerwieni, z dominującym pomarańczem. Poza tym jakieś drobne przerywniki z bladoniebieskim. Reszta barw jest zgaszona i nijaka. Taki zamysł autora. Doceniam, nadaje to komiksowi specyficzny sznyt, choć przy tej objętości (ponad 200 stron) moje oczy zaczęły wykazywać pewne zmęczenie monotonną kolorystyką. Same rysunki są czytelne i odbieram je jako przyjemne plastycznie.

Komiks jest wydany w formacie A4, twarde okładki. Spodziewałem się papieru gładkiego, ale być może zastosowany papier matowy (o podwyższonej gramaturze) jest tu dobrym rozwiązaniem. Łagodzi czerń, no i nie zostają ślady palców.

Podsumowując - POLECAM! Naprawdę miła odskocznia do aliensów i preadatorów, pokazująca przy tym, że zagrożenie w kosmosie wcale nie musi być takie hollywoodzko spektakularne i widowiskowe. Gratuluję autorowi oraz wszystkim osobom uczestniczącym w tym projekcie.

Z innych uwag, to pakowanie faktycznie mogłoby być lepsze. Komiks ma swoją wagę i tekturowe pudełko niezbyt chroni narożniki. Pociechą jest autorski wrys. Doceniam wysiłek autora, który poświęcił czas na wykonanie tej czynności i to wielokrotnie. Przy tym, z tego co widziałem na FB wrysy nie są sztampowe.
« Ostatnia zmiana: Śr, 27 Listopad 2019, 11:21:15 wysłana przez Torpedo »

Offline volker

Odp: Niezwyciężony
« Odpowiedź #64 dnia: Śr, 27 Listopad 2019, 11:55:24 »
Ja tak na szybko po odpakowaniu. Komiks robi wrażenie!

Jego duże rozmiary, ciężar i wykonanie bardzo do mnie przemawia. Szybko przeglądając grafika tworzy klimat bardzo mi się podoba. Nie mogę się doczekać zacząć go czytać. Doszedł bez uszkodzeń.

A wrysem jestem ZACHWYCONY, warty jest tej ceny nawet bez samego komiksu!

Offline Pawelek

Odp: Niezwyciężony
« Odpowiedź #65 dnia: So, 30 Listopad 2019, 23:08:07 »
Pociechą jest autorski wrys. Doceniam wysiłek autora, który poświęcił czas na wykonanie tej czynności i to wielokrotnie. Przy tym, z tego co widziałem na FB wrysy nie są sztampowe.
Widziałem, że mój nawet wylądował na ich FB. Podoba mi się bardzo! :D

Offline nocny

Odp: Niezwyciężony
« Odpowiedź #66 dnia: Pn, 02 Grudzień 2019, 22:08:37 »
Dostałem swój egzemplarz. 2 wrysy, jeden w komiksie, drugi na kartce dołączonej do komiksu. Miło :)

« Ostatnia zmiana: Pn, 02 Grudzień 2019, 22:11:23 wysłana przez nocny »

Offline Koora

Odp: Niezwyciężony
« Odpowiedź #67 dnia: Śr, 04 Grudzień 2019, 20:55:29 »
Moja przesyłka była dobrze zapakowana. Wrys kapitalny!

Uwielbiam takie sci-fi. Bałem się, że będzie przegadane, ale moim zdaniem udało się tego uniknąć.
Świetny klimat, który podkreślają rysunki i kolory. Mnie nie męczyła monotonność kolorystyczna.

Wydawnictwo wysoko zawiesiło sobie poprzeczkę. Nie przeszkadza mi, że premiera się opóźniła, bo jakość wydania jest naprawdę zacna.

Polecam!

Offline nayroth

Odp: Niezwyciężony
« Odpowiedź #68 dnia: Nd, 15 Grudzień 2019, 20:04:55 »
Taaak... Mamy pięknie narysowany i wydany polski komiks, na podstawie powieści uznanego w świecie polskiego autora S-F i ludzie się zastanawiają, czy warto go kupić. To ciekawie koreluje z wątkiem o sytuacji polskiego komiksu, nie uważacie?

No cóż, skusiłem się na ten pieknie narysowany i wydany polski komiks i zamówiłem w opcji w wrysem.. I tutaj zaczęły sie moje kłopoty z Booka Sp. z. o.o,

Najpierw męczyłem sie żeby złożyć zamówienie bo strona z ofertami nieaktualna, przeklikiwanie na chybił trafił przez rozmiary t-shirtów żeby się dowiedzieć że wszystkie mają status brak w magazynie. Widać nikt nie wpadł na to żeby od razu wyświetlać czy dany towar jest dostepny czy nie... Skrypty chyba z czasów Lema jeszcze...   
Tak czy siak jest mail i na drugi dzień dostaje odpowiedź ze 280 kompletów im się sprzedało, sukces zaskoczył i nie wyrabiają się z wysyłaniem. Koszulek nie ma, będa w styczniu, ale jak chcę to mają jeden damski t-shirt który nie pasował na panią z wydawnictwa więc moge go kupić... Po długim namyśle jednak zrezygnowałem z tej kuszącej propozycji i postawnowiłem kupić sam komiks.

Wszedłem na stronę sklepu i znalazłem "Komiks z wrysem" za 90 zeta. Super myślę, o to chodziło, zamówiełm zapłaciłem, w komanetarzu podałem swoje imie do wrysu, podziękowałem. Spoko myslę sobie, może i paczką będzie spóźniona (bo uprzedzali ze nie wyrabiają) , ale ważne że dostane komiks z dedykacją. No trzeba wspierać niszowe rodzime projekty..

Ale tak pieknie nie ma... Bo Pani Klaudyna pisze że chyba się nie zorzumieliśmy, bo żadnego wrysu nie dostanę. Jak chce rysunek to zaprasza mnie na "impreze komiksową". Najlepsze że odpowiada na maila z potwierdzeniem zakupu z ich własnej strony, gdzie jak byk stoi "produkt: Niezwycięzony z wrysem", i twierdzi ze kupiłem komiks BEZ wrysu... No czeski film.
Oraz jeszcze ze nie ma czasu tłumaczyć, ale ogólnie to spowalniam im pracę, czy jakoś tak.. I lekko zirytowana postawiła mi ultimatum: albo komiks bez wrysu, albo komiks bez wrysu ale z podpisem :O

Nie wiem jak się zakończy ta słaba historia z kupowaniem Niezwyciężonego, podejrzewam że poprosze o zwrot kasy i sobie odpuszczę. Ale moze tez zostanę pozytywnie zaskoczony i dostanę to co zamówiełem, kto wie... Jak pisze o sobie pani Kaludyna z wydawnictwa w zakładce "o nas":
"Dla niej zrobić coś z niczego to żadne wyzwanie. To norma (...)Postrzegana za niepoprawną optymistkę."
https://www.dobrestronybooki.pl/o-nas/

Wiec ja tez pozostaję niepoprawnym optymistą, ale post ku przestrodze - zamawianie w małym, początkującym wydawnictwie , 2 tyg przed świętami , wyłącznie na własną odpowiedzialność...

Update:
Już się wyjaśniło błyskawicznie. Drobne niedopatrzenie zawiniło plus błąd w systemie. Już wszystko wyprostowane, więc w sumie niepotrzebnie się spinałem. Ważne że w Booka jest w porządku, nie olewają klientów i starają się jak mogą. Za samo odpisywanie w niedzielę wieczorem - szanuję. 
« Ostatnia zmiana: Nd, 15 Grudzień 2019, 20:27:49 wysłana przez nayroth »

Offline KubciO

Odp: Niezwyciężony
« Odpowiedź #69 dnia: Nd, 15 Grudzień 2019, 22:12:30 »
Wydawnictwo zamierza zlicytować oryginalną planszę z komiksu Niezwyciężony:

Cytuj
AUKCJA CHARYTATYWNA <3
Oryginalna stworzona przez Rafała Mikołajczyka, plansza z komiksu "Niezwyciężony" na podstawie powieści S. Lema.
Plansza to 105 strona komiksu (są różnice od ostatecznej wersji).
Format: A3,
technika: tusz (miejscami widać też ołówek)
oczywiście podpisana przez autora.
Wysyłka w tubie (bez ramki) - możliwy też odbiór osobisty w Warszawie.

Zasady licytacji: oferowaną kwotę należy wpisać w komentarzu. Wygrywa najwyższa, która zostanie wpisana do 23.12.2019 do godziny 22:00.

Licytacja trwa do 23.12.2019 do godziny 22:00
kwota wywoławcza: 100 zł

Wylicytowaną kwotę należy wpłacić jako darowiznę bezpośrednio na konto wybranej przez nas fundacji pro-zwierzęcej - daje to możliwość odliczenia od podatku w przypadku firm, tak mi się wydaje :) Plansza zostanie wydana/wysłana kiedy otrzymamy potwierdzenie dokonania wpłaty.

Święto coraz bliżej, więc liczymy na waszą hojność


Offline volker

Odp: Niezwyciężony
« Odpowiedź #70 dnia: Pn, 16 Grudzień 2019, 10:39:12 »
Kolejna pula z wrysem i koszulką już dostępna  na bookaksiegarnia.pl:  :)

...W związku z duża ilością zapytań o zestaw „Komiks Niezwyciężony + wrys + koszulka” postanowiliśmy przyjąć do realizacji kolejnych 100 sztuk zamówień. Realizacja zamówień dopiero po Nowym Roku (po 15 stycznia). Czas realizacji zamówień do 4 tyg. tzn pierwsze zestawy ruszą w świat po 15 a ostatni zamawiający otrzyma swoją koszulkę max 4 tyg. później. Prosimy o zdecydowany wybór ponieważ nie ma możliwości wymiany czy zwrotu koszulki (będziemy zamawiać konkretne rozmiary i ani sztuki więcej 😉 )....

Offline Gazza

Odp: Niezwyciężony
« Odpowiedź #71 dnia: Cz, 19 Grudzień 2019, 20:00:01 »
Zamówiony !! 😎 Jestem bardzo ciekaw tego komiksu. Bardzo podoba mi się kreska autora (z tego co widzę taki miks grafiki z Black Hammer z BBPO ;) ), a i scenariuszowo powinno być na poziomie - w końcu to Lem!

Offline misiokles

Odp: Niezwyciężony
« Odpowiedź #72 dnia: Cz, 19 Grudzień 2019, 20:52:16 »
Tak, rysunki robią klimat a adaptacja tak poprowadzona, że czeka się na rozwiązanie całej tajemnicy przerzucając strona za stroną!

Offline rzodkiew

Odp: Niezwyciężony
« Odpowiedź #73 dnia: Pt, 27 Grudzień 2019, 09:23:27 »
Długo czekałem na lekturę, bo to był mój prezent świąteczny, ale warto było. Jeden z komiksów, które w mijającym roku zrobiły na mnie największe wrażenie. Dobra robota.

Offline nayroth

Odp: Niezwyciężony
« Odpowiedź #74 dnia: Pt, 27 Grudzień 2019, 17:48:16 »
Scena z przeszukiwaniem wraku drugiego statku, w szczególności odkryte "znaleziska" wywołuje niepokój o jakim takie Aliensy czy inne komiksowe sci-fi horrory mogą pomarzyć. Ale jednak najbardziej cenię Niezwyciężonego za dialogi, naukowe dyskusje załogi, to w jaki sposób mówią bohaterowie, ich niedzisiejszy język i takież postawy. Wspaniała sentymentalna podróż.