Autor Wątek: Mieszko, Mieszko...  (Przeczytany 22939 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Sporek

Odp: Mieszko, Mieszko...
« Odpowiedź #15 dnia: Nd, 03 Listopad 2019, 01:51:28 »
Śledziłem powstawanie tego komiksu praktycznie od początku i jak tylko będę miał okazję to zakupię. Na razie nie jestem w stanie ocenić treści i fabuły, ale wiem, że robią go pasjonaci, a przynajmniej takim wydaje się być rysownik. Na pierwszy rzut oka dobrze oddaje klimat legendarnej słowiańszczyzny :)

Offline bibliotekarz

Odp: Mieszko, Mieszko...
« Odpowiedź #16 dnia: Nd, 03 Listopad 2019, 08:51:33 »
No właśnie mogli by ruszyć z jakąś normalną sprzedażą, bo pierniczą się z tym nieziemsko.
Batman returns
his books to the library

Offline misiokles

Odp: Mieszko, Mieszko...
« Odpowiedź #17 dnia: Nd, 03 Listopad 2019, 10:26:46 »
Co znaczy z normalną? Zawsze można kupić na gildii.

Offline bibliotekarz

Odp: Mieszko, Mieszko...
« Odpowiedź #18 dnia: Nd, 03 Listopad 2019, 12:31:38 »
Normalną tzn. że mamy dzień premiery i od tego dnia komiks trafia do sklepów komiksowych, allegro i gdzie kto chce.

Teraz nie wiadomo jak to ma być sprzedawane. Była tylko przedsprzedaż. Potem przerwa. Potem trafił tylko na gildię. Ma być jeszcze gdzie indziej, ale gdzie i kiedy tam trafi - tego nikt nie potrafi powiedzieć.
Batman returns
his books to the library

Offline misiokles

Odp: Mieszko, Mieszko...
« Odpowiedź #19 dnia: Nd, 03 Listopad 2019, 14:04:42 »
Rzadko który komiks wydany własnym sumptem trafia w inne miejsce niż na gildie. Dyskonty nie biorą debiutantów.

Online Koora

Odp: Mieszko, Mieszko...
« Odpowiedź #20 dnia: Nd, 03 Listopad 2019, 20:01:11 »
To ja dla odmiany ocenię zawartość.
Wydaje mi się, że dostałem nawet więcej niż się spodziewałem! Bardzo dobre rysunki (szczególnie plansze przedstawiające przyrodę) , kolory, a i fabuła, chociaż bez zaskoczeń, to też sprawnie poprowadzona. Widać, że nie było to robione na szybko.
Reasumując - bardzo udany zakup i czekam na kontynuację :)

Offline keram2

Odp: Mieszko, Mieszko...
« Odpowiedź #21 dnia: Nd, 03 Listopad 2019, 21:02:12 »
Normalną tzn. że mamy dzień premiery i od tego dnia komiks trafia do sklepów komiksowych, allegro i gdzie kto chce.

Teraz nie wiadomo jak to ma być sprzedawane. Była tylko przedsprzedaż. Potem przerwa. Potem trafił tylko na gildię. Ma być jeszcze gdzie indziej, ale gdzie i kiedy tam trafi - tego nikt nie potrafi powiedzieć.

No właśnie.
Przydałaby się także promocja w czasie imprez, np. na zbliżającym się festiwalu Niech żyje komiks.

Offline misiokles

Odp: Mieszko, Mieszko...
« Odpowiedź #22 dnia: Nd, 03 Listopad 2019, 21:12:46 »
Trochę życia :) Człowiek zrobił komiks, musiał założyć firmę żeby go wydrukować, po pracy pakuje komiksy i stoi na poczcie je wysyłając. A chcecie by promował i sprzedawał komiks jak weterani naszego rynku :) Biznesu nie ogarnia się w miesiąc.

Offline volker

Odp: Mieszko, Mieszko...
« Odpowiedź #23 dnia: Pn, 04 Listopad 2019, 11:52:58 »
No i w kontynuacji Mieszka powiększa nam się objętość. Komiks będzie miał 100 stron w stosunku do 60 z pierwszej :)

Online nekro

Odp: Mieszko, Mieszko...
« Odpowiedź #24 dnia: Nd, 10 Listopad 2019, 21:04:06 »
Wie ktoś jaki jest nakład?

Offline Pawel.M

Odp: Mieszko, Mieszko...
« Odpowiedź #25 dnia: Nd, 10 Listopad 2019, 23:48:48 »
Też polecam. Mam nadzieję, że autorowi to wypali finansowo i będą kolejne części.

Offline rzodkiew

Odp: Mieszko, Mieszko...
« Odpowiedź #26 dnia: Śr, 27 Listopad 2019, 12:08:55 »
Właściwie głównym powodem, dla którego zainteresował mnie ten komiks był fakt, iż w pierwszej klasie podstawówki oszalałem na punkcie powieści "Lelum-Polelum" Walerego Przyborowskiego. Czytałem ją wiele razy, a ponieważ drukowana była na takim jakby gazetowym papierze, to w końcu nie nadawała się do niczego :D

Co do komiksu - pierwszy tom uważam za udany (taka pobudzająca apetyt przystawka) i z niecierpliwością czekam na następny.

Offline bibliotekarz

Odp: Mieszko, Mieszko...
« Odpowiedź #27 dnia: Śr, 04 Grudzień 2019, 22:08:14 »
Mam za sobą już ponad połowę tomu. Jak na debiut jest rewelacyjnie.

Scenariusz bardzo w porządku. Nie ma czerstwych dialogów, pouczania, sztywnego trzymania się historycznego źródła ani też fantazjowania. Ładnie wypośrodkowane między akcją i efektami a realiami epoki. W skrócie Siemomysł stacza bitwę z Wieletami, w której zostaje ranny. Zanim umrze chce w Gnieźnie ogłosić, który z jego synów ma przejąć po nim schedę - Mieszko czy Zdziebor. Obaj mają swoje stronnictwa czasem gotowe uciec się do czynów wręcz haniebnych. Nie wiem czy to minus, ale naprawdę dużo tu postaci i czuje się, że nie da rady w pełni wykorzystać ich potencjału w jednym albumie i musi być z tego seria.

Rysunki, chyba nie przesadzę, bywają zachwycające. Malarskie pejzaże lasów niknących w wieczornym mroku przykuwają uwagę. Autor długo ślęczał nad tymi ilustracjami, dzięki czemu można się delektować ich szczegółowością, subtelnym przenikaniem się kolejnych planów, swobodą posługiwania się nakładanym kolorem. Doskonale uchwycone zostaje światło ogniska odbijające się na tkaninach czy zachodzące słońce przenikające po raz ostatni przez kłęby chmur i gałęzie drzew.

Jestem fanem tej epoki historycznej i szczerze polecam.
Batman returns
his books to the library

Offline volker

Odp: Mieszko, Mieszko...
« Odpowiedź #28 dnia: Cz, 05 Grudzień 2019, 09:00:38 »
Nie wiem czy to minus, ale naprawdę dużo tu postaci i czuje się, że nie da rady w pełni wykorzystać ich potencjału w jednym albumie i musi być z tego seria.

Jest zapowiedź kolejnej części (patrz wcześniej).

Offline bibliotekarz

Odp: Mieszko, Mieszko...
« Odpowiedź #29 dnia: Cz, 05 Grudzień 2019, 11:52:03 »
Ja o tym wiem doskonale. Tylko w związku z tym mam dwa zmartwienia. Po pierwsze co prawda nie ma cliffhangera, ale jednak akcja pozostawiona zostaje w pewnym ważnym momencie i teraz trzeba będzie czekać rok na każdy kolejny tom. Po drugie wydaje się, że tomów jest zaplanowanych dużo i istnieje spore ryzyko, że autorzy zarzucą projekt np. po trzeciej części. Nie byłoby tego problemu, gdyby każdy tom był zamkniętą całością.

Komiks jest na tyle profesjonalnie przygotowany, że powinno się włączyć w jego finansowanie jakieś muzeum, szczególnie MPPP.
« Ostatnia zmiana: Cz, 05 Grudzień 2019, 11:53:44 wysłana przez bibliotekarz »
Batman returns
his books to the library