Autor Wątek: Mieszko, Mieszko...  (Przeczytany 22940 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline Guru_Komiksu

Odp: Mieszko, Mieszko...
« Odpowiedź #45 dnia: Pn, 14 Grudzień 2020, 08:53:07 »
Gdybym miał bawić się w porównanie Mieszka do Lux in Tenebris czy Mikoszki, to Mieszko wygrałby. Co prawda LiT to dobry komiks, szczególnie pod kątem fabularnym, ale nie oszukujmy się - graficznie nie ma startu do Mieszka. Z Mikoszki mam jeden album i na tym poprzestałem. Nie było to złe, ale jakoś też nie zachęciło do zapoznania się z kolejnym. Jako całokształt Mieszko wypada lepiej.
Dla mnie cena 60 zł jest w porządku, bo jakość jest tego warta. Mam tylko nadzieję, że kolejny tom będzie też miał te 100 stron, bo tak świetną rzecz pochłania się w całości a apetyt pobudza na więcej. Sam przeczytałem Braterstwo dwa razy, w tym drugi raz po ponownym sięgnięciu po Dziedzictwo. Bohaterowie stają coraz ciekawsi. Nawet jeśli występują w komiksie zaledwie na kilku stronach. Na przykład ten Dragowit - pojawia się na początku pierwszego tomu i na końcu drugiego, ale za każdym razem jest sprawcą niezłego zamieszania. Czuję, że kapłan też coś namiesza lub jego nowy niewolnik a na głównego wroga ma też papiery ten potomek Popiela. W komiksie jest wiele postaci i przez to też akcja nie posuwa się zbytnio do przodu. Ogólnie z racji takiej liczby wątków byłby z tego dobry serial tv. W każdym razie jak ktoś się zastanawia nad kupnem, to też kolejny raz polecam. Mieszko-Braterstwo to najlepszy polski album wydany w tym roku (choć tez niewiele przeczytałem tegorocznych premier od polskich twórców, bo mało która też zachęcała do kupna) i na razie top 5 tegorocznych premier.

Cytuj
W przypadku polskich komiksów to żaden argument, gdyż rodzimy redaktorzy minimalnie wpływają na końcową formę komiksu. To bardziej jest wydajemy-niewydajemy. Aczkolwiek zawsze niezależny redaktor, który przeczyta komiks przed wydaniem to nieoceniona rzecz.

Z tym, że przy większym wydawnictwie autor nie zarobiłby tyle ile przy własnym wydaniu i szybciej pewnie zniechęciłby się do tworzenia (z drugiej strony przeznacza więcej czasu na sprawy organizacyjne). A co do redaktora to wśród korekty jest m.in. Wojciech Birek, więc sądzę, że to też odpowiednia osoba, która zwróci uwagę na to i owo.

Offline bibliotekarz

Odp: Mieszko, Mieszko...
« Odpowiedź #46 dnia: Cz, 20 Maj 2021, 13:28:49 »
Brak aktualizacji na stronie, ostatnia aktywność na fb 3 listopada ub.r. Czyżby drugi tom Mieszka okazał się taką klapą, że twórcy zarzucili tworzenie dalszych części?
Batman returns
his books to the library

Online misiokles

Odp: Mieszko, Mieszko...
« Odpowiedź #47 dnia: Cz, 20 Maj 2021, 14:27:28 »
Na FB ostatni post jest sprzed 3 dni z informacją że prace idą cały czas do przodu. Z 3 listopada jest przypięty post, więc od jest zawsze jako pierwszy.

Offline Guru_Komiksu

Odp: Mieszko, Mieszko...
« Odpowiedź #48 dnia: Pn, 24 Maj 2021, 15:15:15 »
Nawet dzisiaj zamieścili info, że mają już 40% gotowego komiksu. Z tego co widać, że 10% idzie co miesiąc to całość będzie na listopad, więc pewnie wyjdzie w grudniu. Kiedyś też popytałem twórców o to i owo, i 3 tom ma być jeszcze dłuższy od drugiego i w tej samej cenie.

Offline bibliotekarz

Odp: Mieszko, Mieszko...
« Odpowiedź #49 dnia: Pn, 24 Maj 2021, 18:46:29 »
Uff, to kamień z serca.
Batman returns
his books to the library

Offline Eyeless

Odp: Mieszko, Mieszko...
« Odpowiedź #50 dnia: Pn, 24 Maj 2021, 22:35:44 »


Kiedyś też popytałem twórców o to i owo, i 3 tom ma być jeszcze dłuższy od drugiego i w tej samej cenie.

Zaczyna się z tego wykształcać bardzo ładna symbioza pomiędzy twórcą i jego czytelnikami. Produkt się przyjął , dobrze schodzi na rynku , twórca jest pełen entuzjazmu i płodzi jeszcze więcej. :)

Offline Leyek

Odp: Mieszko, Mieszko...
« Odpowiedź #51 dnia: Cz, 17 Czerwiec 2021, 21:09:27 »
Ciekawostka:

Cytuj
W grze Humankind można wybrać polską kulturę, więc Cenega zachciała mieć dedykowaną okładkę na nasz rynek. Truli zad i w końcu Sega (wydawca) i Amplitude (twórcy) się zgodzili.

Projekt: Przemysław Świszcz, autor komiksu „Mieszko"



https://twitter.com/KrolMichal/status/1405566378988421141

Online vision2001

Odp: Mieszko, Mieszko...
« Odpowiedź #52 dnia: Śr, 01 Wrzesień 2021, 12:04:19 »
Za kilka dni Graphos rusza z przedsprzedażą tomu 3.



Ceny poszczególnych tomów nie są niskie, przez co można wzbraniać się przed zakupem. Osobiście jestem bardzo pozytywnie zaskoczony komiksem, bo jak od razu graficznie mi się on spodobał, to scenariuszowo jest na rewelacyjnym poziomie i nie jest to żadna głupotka, którą zapomni się od razu po przeczytaniu.

Offline kv

Odp: Mieszko, Mieszko...
« Odpowiedź #53 dnia: Śr, 01 Wrzesień 2021, 14:32:59 »
Ile finalnie tego będzie tomów? Jest to zdefiniowane?

Offline Lyricstof

Odp: Mieszko, Mieszko...
« Odpowiedź #54 dnia: Śr, 01 Wrzesień 2021, 15:37:57 »
W jednym z wywiadów twórcy mówili, że będzie siedem tomów. Tak, więc plany są wybiegające daleko w przyszłość, ale patrząc na cykl wydawniczy jest to jak najbardziej realne.
Czego im życzę. 
Greed is leaking like water. On your way. Hidden lurks lust.

Offline Guru_Komiksu

Odp: Mieszko, Mieszko...
« Odpowiedź #55 dnia: Cz, 02 Wrzesień 2021, 07:54:43 »
Jak swego czasu rozmawiałem z twórcą/twórcami to mi pisali o minimum 10 tomach, które wstępnie mieli rozpisane, ale najprawdopodobniej na nich się nie skończy i będzie tych części więcej. Co mi akurat nie przeszkadza, bo czyta się świetnie i w końcu będzie w kraju jakaś konkretna seria, która nie skończy się na 4 czy 5 tomach.

Offline Guru_Komiksu

Odp: Mieszko, Mieszko...
« Odpowiedź #56 dnia: Pn, 20 Wrzesień 2021, 11:28:30 »
Na facebooku twórcy pochwalili się opiniami na temat komiksu-demo, czyli połówką komiksu, który rozsyłali do patronów i wg ich opinii jest świetnie. Pojawiają się Niemcy, jest też dużo o postaciach z drużyny Mieszka. Komiks ma mieć 130 stron i mieć premierę 29 października, ale swego czasu jak zamawiałem poprzedni tom to też tak miało być, ale mieli dwutygodniową obsuwę, więc pewnie realnie premiera będzie w listopadzie. Podsumowując - o treść chyba nie mamy się co martwić i będzie nadal na wysokim poziomie.

Offline Megatron

Odp: Mieszko, Mieszko...
« Odpowiedź #57 dnia: Pn, 20 Wrzesień 2021, 12:20:47 »
Pojawiają się Niemcy
Wprowadzono wątki podróży w czasie, czy chodzi o Sasów? ;)

Ciekawi mnie na ile autor wykorzysta w następnych częściach owoce nowych badań archeo. Wiemy np od niedawna że pałac na Ostrowie Lednickim powstał za czasów Mieszka, wiemy jak mogły wyglądać bryły pierwszych budowli kamiennych u Nas. Czesi odtworzyli twarz dziadka Dobrawy. Fajnie by takie smaczki weszły do komiksu.

Offline Guru_Komiksu

Odp: Mieszko, Mieszko...
« Odpowiedź #58 dnia: Pn, 20 Wrzesień 2021, 12:51:19 »
Wprowadzono wątki podróży w czasie, czy chodzi o Sasów? ;)

Istniało już wtedy Królestwo Niemieckie, które potem było trzonem Świętego Cesarstwa Rzymskiego, więc mieszkańcy byli potocznie Niemcami i choć plemion było tam od zatrzęsienia, to Słowianie nazywali ich właśnie Niemcami. Niemniej sprawdziłem sobie jeszcze na wiki i wyrażenie "Niemiec" pojawiło się już w IX wieku, w XI wieku było już upowszechnione w zachowanych tekstach, więc tutaj nie było błędu z mojej strony, aczkolwiek pisałem to tak, aby było wiadomo o kogo chodzi.

Offline Guru_Komiksu

Odp: Mieszko, Mieszko...
« Odpowiedź #59 dnia: Cz, 30 Wrzesień 2021, 00:46:32 »
Pojawiły się w sieci trzy strony z trzeciego tomu Mieszka:

Zapowiada się bardzo fajnie.