Autor Wątek: Marek Turek  (Przeczytany 57294 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline turucorp

Odp: Marek Turek
« Odpowiedź #225 dnia: Cz, 22 Kwiecień 2021, 23:20:54 »
„Bez kozery powiem” milion ;)

Offline Chmurny

Odp: Marek Turek
« Odpowiedź #226 dnia: Cz, 22 Kwiecień 2021, 23:56:53 »
Jeżeli spostrzeżenie Turu jest prawdziwe (udzielanie w sieci→podwojenie sprzedaży), to w jakim medium musiałby się udzielać i ilu ludzi naobrażać, żeby sprzedać taki nakład?
Dodatkowy punkt za obliczenie czasu zrealizowania sprzedaży miliona sztuk komiksu.

Matematyka stosowana dla humanistów, Tajne Komplety Komiksowe, Sosnowiec 2033.

Offline turucorp

Odp: Marek Turek
« Odpowiedź #227 dnia: Pt, 23 Kwiecień 2021, 00:25:33 »
Jeżeli spostrzeżenie Turu jest prawdziwe (udzielanie w sieci→podwojenie sprzedaży).

Aż sobie sprawdziłem, jeszcze w 2019 Imago sprzedawało nowe egz. Fastnachtspiel wydanego w 2003 roku, który miał nakład dokładnie o połowę mniejszy niż Bajabongo.
QED

Offline Chmurny

Odp: Marek Turek
« Odpowiedź #228 dnia: Pt, 23 Kwiecień 2021, 00:44:20 »
A nowy Fast dobił choć do połowy tamtego, w sprzedanych?

Offline Chmurny

Odp: Marek Turek
« Odpowiedź #229 dnia: Nd, 25 Kwiecień 2021, 00:59:54 »
Sorry Turu, na wrażenia żony musimy trochę poczekać. Trochę pocovidowo niedomaga i jedzie na sterydzie, nie daje rady nic czytać, może jutro. Prosiła tylko, żeby przekazać szacunek za wydanie i za uczciwą cenę (strzeliła w 250 ;) ).

Ja też jutro siadam do ponownego, niby kobyła, a gładko wchodzi.

Offline turucorp

Odp: Marek Turek
« Odpowiedź #230 dnia: Nd, 25 Kwiecień 2021, 01:18:45 »
Spokojnie, ja się nigdzie nie wybieram, przecież cały czas tu jestem i wypisuję jakieś głupoty w różnych tematach ;)

Offline nekro

Odp: Marek Turek
« Odpowiedź #231 dnia: Nd, 25 Kwiecień 2021, 15:27:42 »
Dołożysz jeszcze jakąś partię egzemplarzy Fastnachtspiel z autografem/wrysem na Gildię?

Offline turucorp

Odp: Marek Turek
« Odpowiedź #232 dnia: Nd, 25 Kwiecień 2021, 15:58:24 »
Raczej nie, i to z kilku względów.
Sygnowana jest 1/5 nakładu, to znacząco więcej niż normalnie podpisuję na festiwalach, a inicjatywa miała zrekompensować ich brak.
Komiksy podpisywałem świeżo po dostawie z drukarni, teraz są one rozdysponowane do magazynów, hurtowni i księgarni, trzeba by je zwozić, ja musiałbym znowu brać urlop i jechać do Krakowa itd. itp.
Zbiórka na KS a potem dodatkowa przedsprzedaż na Gildii trwały naprawdę długo, a teraz praktycznie nie ma dnia, żeby ktoś się nie zgłaszał, że chciałby z autografem, a najlepiej wersję limitowaną. Ja to bardzo doceniam i cieszę się, że jest takie zainteresowanie, ale zrobiłem naprawdę dużo, żeby każdy miał czas i możliwość nabycia komiksu z wrysem i w którymś miejscu muszę powiedzieć stop.
Dlatego niestety zmuszony jestem zaprosić na dowolną imprezę po pandemii, na której będę, tam, w ramach sesji autografów bez problemu będę sygnował egz.

Offline nekro

Odp: Marek Turek
« Odpowiedź #233 dnia: Śr, 28 Kwiecień 2021, 16:07:45 »
Na Gildii dzisiaj wystawili, mają pewnie jeszcze 1-2 sztuki z inwentury  :D

Offline turucorp

Odp: Marek Turek
« Odpowiedź #234 dnia: Śr, 28 Kwiecień 2021, 17:29:10 »
Na Gildii dzisiaj wystawili, mają pewnie jeszcze 1-2 sztuki z inwentury  :D
Ciekawe, przed chwilą był problem nawet z reklamacjami i przecież nic nowego nie podpisywałem.
Dobra, idę zamawiać 7 sztuk Klossa, a nie jakieś pitupitu o bazgrołach  ;)

Offline nekro

Odp: Marek Turek
« Odpowiedź #235 dnia: Cz, 29 Kwiecień 2021, 06:07:26 »
Sami robią wrysy w wersji regularnej  :P

Offline Chmurny

Odp: Marek Turek
« Odpowiedź #236 dnia: Cz, 29 Kwiecień 2021, 08:25:44 »
Sami robią wrysy w wersji regularnej  :P
To całkiem nietrudne  ;)

Offline turucorp

Odp: Marek Turek
« Odpowiedź #237 dnia: Cz, 29 Kwiecień 2021, 15:50:04 »
To całkiem nietrudne  ;)
Ja rozpoznam :P

Offline Chmurny

Odp: Marek Turek
« Odpowiedź #238 dnia: Cz, 29 Kwiecień 2021, 16:51:46 »
Ja rozpoznam :P
Zdziwiłbyś się  :P
Nowy rysunek - pewnie tak (bo za dużo zabawy z dochodzeniem, jak prowadzisz ołówek), ale narysowanej kopii nie, żona mówi, że to żaden problem. Kiedyś w plastyku przypierdzielił się do niej nowy nauczyciel od warsztatu (a rozdawała swoje gorsze prace i ludzie dostawali 5, ona 3), a był to gość z pojęciem. Wisiało jej, bo wiedziała co potrafi i co chce robić, tylko klasa miała ubaw. Wyczekała tematu, przyszły pastele i pierdyknęła suchą i mokrą Wyspiańskiego, nie do odróżnienia. Gość spuchł, no i stracił u ludzi szacunek.
Stawiałbym, że dałaby radę ;)

c08mk

  • Gość
Odp: Marek Turek
« Odpowiedź #239 dnia: Cz, 29 Kwiecień 2021, 17:40:15 »
Przeglądałem neta tu i tam i nigdzie nie ma sensownej wypowiedzi o czym jest Fastnachtspiel. Z tych skąpych informacji, które mi się udało znaleźć wnioskuję, że jest to zbiór niepołączonych fabularnie opowiadań? Ogólnie lubię dużo czerni w czarno-białych komiksach, więc graficznie mi się podoba (oceniam na podstawie kadrów znalezionych w necie) ale jeżeli to nie jest jedna opowieść to raczej nie należę do grupy docelowej tego tytułu.