Autor Wątek: Marek Turek  (Przeczytany 56674 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline Chmurny

Odp: Marek Turek
« Odpowiedź #135 dnia: Pt, 05 Luty 2021, 15:43:43 »
Wydawca w stopce informuje, że rok wydania to 2020, a egz. zeszło na chwilę obecną jakieś 50% (gdyby były jakieś imprezy komiksowe to zapewne już by nie było, ale tak pozostaje jedynie bardzo wąskie gardło dystrybucji internetowej dla wtajemniczonych  ;) ).

Czyli w forumowej topce może brać udział.

Online roble

Odp: Marek Turek
« Odpowiedź #136 dnia: Pt, 05 Luty 2021, 15:54:32 »
Wydawca w stopce informuje, że rok wydania to 2020, a egz. zeszło na chwilę obecną jakieś 50% (gdyby były jakieś imprezy komiksowe to zapewne już by nie było, ale tak pozostaje jedynie bardzo wąskie gardło dystrybucji internetowej dla wtajemniczonych  ;) ).

schodzi szybciej niż limitki SL, wkurzę się jak nie zdążę kupić.. :)
będzie jeszcze dostępny na gildi?

Offline turucorp

Odp: Marek Turek
« Odpowiedź #137 dnia: Pt, 05 Luty 2021, 15:59:18 »
schodzi szybciej niż limitki SL, wkurzę się jak nie zdążę kupić.. :)
będzie jeszcze dostępny na gildi?

Schodziłoby szybciej gdyby poszło info na grupach typu Polska fantastyka na FB, ale olaliśmy  ;)
A na Gildii oczywiście, że jeszcze będzie, spokojnie.

Offline wilk

Odp: Marek Turek
« Odpowiedź #138 dnia: So, 06 Luty 2021, 08:27:45 »
Czyli w forumowej topce może brać udział.
Gdybym ja prowadził plebiscyt to nie. Brałem pod uwagę datę wydania widniejącą na Gildii, a ta wskazuje na rok 2021. Jakby co, to pytaj perek82 w temacie do pytań i sugestii - on decyduje.

Offline Chmurny

Odp: Marek Turek
« Odpowiedź #139 dnia: So, 06 Luty 2021, 09:37:19 »
Gdybym ja prowadził plebiscyt to nie. Brałem pod uwagę datę wydania widniejącą na Gildii, a ta wskazuje na rok 2021. Jakby co, to pytaj perek82 w temacie do pytań i sugestii - on decyduje.

Pewnie masz rację, bo Archiwum można było kupić dopiero w styczniu. A na Gildii, poza przedsprzedażą, to chyba ciągle jest niedostępne.
Najwyżej Turu będzie nadreprezentowany za rok: Archiwum, Fast, jeszcze jakimś SF się odgraża.

Offline turucorp

Odp: Marek Turek
« Odpowiedź #140 dnia: So, 06 Luty 2021, 19:19:09 »
Archiwum, Fast, jeszcze jakimś SF się odgraża.

"Mr. Silence" (już wyszedł w formacie cyfrowym, razem z wersją EN Fasta), możliwe, że jeszcze "Mały Słownik Wielojęzyczny", czyli zbiór pasków z "Raptularza", do tego cały czas Wydział 7, który wciąż jest m.in. moim dzieckiem i oczywiście seria SF (roboczy tytuł "Hiato").

Offline turucorp

Odp: Marek Turek
« Odpowiedź #141 dnia: Nd, 07 Luty 2021, 20:27:38 »
Prev jednej strony z komiksu "Hiato" (jeszcze bez tekstów, seria SF, powoli się dłubie):

Offline Leyek

Odp: Marek Turek
« Odpowiedź #142 dnia: Nd, 07 Luty 2021, 21:32:28 »
Super, że wreszcie coś od Ciebie w kolorze (Orlęta wymazałem z pamięci :) ). Zajawka świetna.

Offline Szekak

Odp: Marek Turek
« Odpowiedź #143 dnia: Nd, 07 Luty 2021, 21:38:26 »
Kolorowanie bardzo klimatyczne. :)
Piękno jest w oczach patrzącego.

Offline Torpedo

Odp: Marek Turek
« Odpowiedź #144 dnia: Nd, 07 Luty 2021, 22:09:30 »
Kolorystycznie ewidentnie inspirowane "Niezwyciężonym"...  ;)

Offline turucorp

Odp: Marek Turek
« Odpowiedź #145 dnia: Nd, 07 Luty 2021, 22:27:20 »
Kolorystycznie ewidentnie inspirowane "Niezwyciężonym"...  ;)

Wybacz, ale bzdura, kolorystycznie inspirowane Moebem i Cazą + fakt, że akcja dzieje się na Marsie. Mikołajczyk zupełnie inaczej kładzie kolor, zbieżność czerwieni zupełnie przypadkowa  ::)

Offline wilk

Odp: Marek Turek
« Odpowiedź #146 dnia: Pn, 08 Luty 2021, 08:04:52 »
Po lekturze "Archiwum ekspansji" naszła mnie myśl, że moja przygoda z komiksami Marka Turka zatoczyła koło. Pierwszym komiksem turucorpa jaki przeczytałem było "Bambino" w "Czasie komiksu". Swoją drogą magazyn ten w czasach licealnych ukształtował w pewnym sensie moje spojrzenie na współczesny polski komiks. W każdym razie zerknąłem po lekturze do oryginalnego Bambino i jednak bardziej mi się ta historia podoba w oryginale niż w zremasterowanej wersji. I to nie przez wnuczka, który stracił włosy (alter ego autora)? ;) Jako całość zbiorek prezentuje jednak solidny wysoki poziom, również graficznie. Fabularnie jest przewrotnie, pesymistycznie. W jakimś stopniu, jakkolwiek by to nie brzmiało, jest to próba mierzenia się z demonami ludzkiej natury i ocena ta nie wypada dobrze. Świetna okładka, wyśmienita czerń w środku, co wbrew pozorom nie jest tak powszechne jak powinno być. Po lekturze czuć pewien niedosyt, bo chciałoby się czegoś więcej w tych klimatach, jakiś dłuższy metraż. Tym niemniej polecam.

Offline wujekmaciej

Odp: Marek Turek
« Odpowiedź #147 dnia: Pn, 08 Luty 2021, 11:12:44 »
mega wygląda ta plansza :)

wiadomo może kiedy Archiwum pojawi się w sklepach typu poznąński KiK ?

Offline Lafar

Odp: Marek Turek
« Odpowiedź #148 dnia: Pn, 08 Luty 2021, 14:51:27 »
Dobra paleta kolorów i cross hatching!

Offline PJP

Odp: Marek Turek
« Odpowiedź #149 dnia: Pn, 08 Luty 2021, 19:50:27 »
Dostałem właśnie maila od IPN-u i oprócz nowości książkowych są także reklamowane Orlęta. Komiks nabyłem już wcześniej i cierpliwie czeka na swoją kolej, ale pierwsze wrażenie jest pozytywne i wspominana wcześniej maniera filmowa nie razi, a nawet ma uzasadnienie z uwagi na tematykę 8)