Autor Wątek: Marek Turek  (Przeczytany 57231 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline turucorp

Odp: Marek Turek
« Odpowiedź #75 dnia: Wt, 19 Styczeń 2021, 18:02:56 »
Papyrus na podtytule, okładka jakaś przekrzywiona... Ciężko brać to na poważnie, patrząc na wydawcę i tematykę to jakość powinna być jednak inna.

Jeszcze zasugeruj, że to ja zrobiłem taką krzywą okładkę  ::)
Widzę, że dzień hejtera mocno tutaj dzisiaj wchodzi.

Kapral

  • Gość
Odp: Marek Turek
« Odpowiedź #76 dnia: Wt, 19 Styczeń 2021, 18:37:19 »
BTW Ciekawe jak obecność tej planszy (i kilku innych) w sieci ma się do stawianych tu dzisiaj tez o tym jak to ukrywam informacje o tej publikacji?

Zarzutem nie było ukrywanie, tylko sam fakt twojego udziału w tej publikacji.

BTW, wrzuć też te inne plansze. Przecież podobno nie masz się czego wstydzić.

Offline Lafar

Odp: Marek Turek
« Odpowiedź #77 dnia: Wt, 19 Styczeń 2021, 19:09:38 »
Jeszcze zasugeruj, że to ja zrobiłem taką krzywą okładkę  ::)
Widzę, że dzień hejtera mocno tutaj dzisiaj wchodzi.

Nie wiem co to zmienia kto zrobił, nie wygląda to dobrze i tyle. Ciężko nazwać to hejtowaniem, taka moja opinia która chyba ma odzwierciedlenie w faktach.

Offline turucorp

Odp: Marek Turek
« Odpowiedź #78 dnia: Wt, 19 Styczeń 2021, 19:16:52 »
Nie wiem co to zmienia kto zrobił, nie wygląda to dobrze i tyle. Ciężko nazwać to hejtowaniem, taka moja opinia która chyba ma odzwierciedlenie w faktach.

Fakty są takie, że z niewiadomych przyczyn pojawiłeś się w temacie, który do tej pory nie wzbudzał u ciebie żadnego zainteresowania i na dzień dobry wyskoczyłeś z tekstem o „krzywej okładce”.
I co ja mam twoim zdaniem z tym zrobić?
Napisać do wydawnictwa, żeby porządny skan wrzuciło do sieci, bo jakiś anonim na forum ma problem?
Dziwnym trafem postanowiłeś się tutaj aktywować akurat dzisiaj, chociaż praktycznie co miesiąc-dwa pojawiają się sample z kolejnych moich publikacji.
Tak sobie przypadkowo przechodziłeś z tragarzami?

Offline Chmurny

Odp: Marek Turek
« Odpowiedź #79 dnia: Wt, 19 Styczeń 2021, 19:24:08 »
Dyskusja z ciekawym wykorzystaniem zaimków osobowych poszła się administrować, ale jedną sprawę @turucorp mógłbyś rozjaśnić:
Cytat: turucorp
Uważam również, że autorów komiksów powinno rozliczać się z pracy po zapoznaniu z danym utworem, w pełnym kontekście tego co zrobili, a nawet, jeśli ktoś ma taki imperatyw, z uwzględnieniem poglądów, jakie dany autor prezentuje.

Interesuje mnie głównie myśl do drugiego przecinka.
Czy wg Ciebie muszę zapoznać się z całym komiksem, żeby potrafić ocenić, czy ktoś umie w rysunek czy malowanie, czy ktoś umie opowiadać ilustracją?
Przykładowo: twierdzę, że "Koszmary" Penco prezentują bardzo nierówny i w żadnym stopniu wybitny poziom, co więcej, pokazują coś nieprzystającego akademikowi i to jeszcze z Italii. Albo też: "Czwórka z Baker Street" jest przedstawiona na takim poziomie plastycznym (warsztat, kolor, światło,  perspektywy, dynamika i życie!), na jakim nikt w Polsce nie pokazał dotychczas komiksu w cartoonowym wydaniu (a co do dynamiki i życia, to nikt w jakimkolwiek polskim wykonaniu). Plastycznie bomba!
Zdanie wyrobiłem sobie na podstawie dostępnych w sieci przykładowych plansz z przywoływanych pozycji.
Czy uważasz takie opinie za przejaw ignorancji?

Mam już za sobą "Archiwum ekspansji", może będzie okazja pogadać w spokojniejszym czasie, bo to bardzo dobra jest rzecz (choć będę miał przytyk do dziewczynki z okładki i ludzkich sylwetek).
« Ostatnia zmiana: Wt, 19 Styczeń 2021, 19:26:08 wysłana przez Chmurny »

Offline Lafar

Odp: Marek Turek
« Odpowiedź #80 dnia: Wt, 19 Styczeń 2021, 19:33:14 »
@turucorp

Może Cię to zdziwić ale interesują mnie nowe komiksy. Lubię też się wypowiedzieć, taka dziwna rzecz, ludzie komentują nowości na forum. Niespotykane!

Jeżeli duża grupa osób traktuje tych ludzi jako bohaterów to jest dla mnie nietaktem taki ewidentny brak poświęcenia na projekt okładki wystarczającego czasu. Zwłaszcza jeżeli wydawcą jest ktoś taki jak Instytut Pamięci Narodowej. Nie wiem kim jesteś ale musisz być związany z projektem skoro tak bardzo bierzesz to do siebie. Tak to już jest, jak cos się publikuje to się dostaje różne opinie, zarówno te negatywne jak i pozytywne.
« Ostatnia zmiana: Wt, 19 Styczeń 2021, 19:42:15 wysłana przez Lafar »

Offline turucorp

Odp: Marek Turek
« Odpowiedź #81 dnia: Wt, 19 Styczeń 2021, 19:44:51 »
Dyskusja z ciekawym wykorzystaniem zaimków osobowych poszła się administrować, ale jedną sprawę @turucorp mógłbyś rozjaśnić:
Interesuje mnie głównie myśl do pierwszego przecinka.
Czy wg Ciebie muszę zapoznać się z całym komiksem, żeby potrafić ocenić, czy ktoś umie w rysunek czy malowanie, czy ktoś umie opowiadać ilustracją?

Ale chcesz oceniać komiks czy umiejętności jego autora?
Od zawsze piszę o tym, że moim zdaniem komis nie musi być zrealizowany w sposób doskonały warsztatowo, ba, często właśnie nieudolność czy braki warsztatowe pozwalają autorowi na uzyskanie znacznie lepszego efektu końcowego, a idealny warsztat zabija potencjał.
Oczywiście to nie jest jakaś uniwersalna metoda czy recepta, sam cały czas szukam różnych rozwiązań i sposobów, które pozwolą mi w odpowiedni sposób „opowiedzieć graficznie” historię (szczególnie, że nie potrafię rysować)
Czasami się coś udaje, przynajmniej w jakimś procencie, a czasami nie.
Taki już urok robienia czegokolwiek w tej materii.
A w kwestii rozliczania autora komiksu.
Czym innym jest subiektywny odbiór warstwy graficznej na podst. chociażby sampli, a czym innym ocena komiksu jako całości.
Nie chcę za bardzo tutaj się rozpisywać z czymś co pisałem już wielokrotnie, szczególnie, ża zaraz znowu wyskoczy tutaj jakiś @Kapral i znowu narobi syfu  :(

Ta dzisiejsza wesolutka „wymiana opinii”  odbywała się bez wglądu w sam komiks czy nawet w jego sample i dokładnie do tego odnosił się mój wpis. Nie wiem jak to nazwać, próbą linczu? Jakoś tak odbieram to co tutaj się odstawiło.

Nie wiem kim jesteś ale musisz być związany z projektem skoro tak bardzo bierzesz to do siebie.

Przeczytaj, proszę, nazwę tematu, w którym raczysz się wypowiadać i spróbuj dodać dwa do dwóch, bo nie ukrywam, że właśnie udało ci się mnie zaszokować.

Offline Lafar

Odp: Marek Turek
« Odpowiedź #82 dnia: Wt, 19 Styczeń 2021, 19:54:29 »
No to dobrze to skoro jesteś autorem to powiedz czemu to tak krzywo, czy to tylko na wizualizacji (sprawdzałem, wszędzie tak to wygląda, niezależnie od sklepu) czy to ktoś całkiem inny robił okładkę? Sprawę Papyrusa pominę, nie wszystkim musi to tak bardzo przeszkadzać jak mnie.

Offline turucorp

Odp: Marek Turek
« Odpowiedź #83 dnia: Wt, 19 Styczeń 2021, 20:04:16 »
No to dobrze to skoro jesteś autorem to powiedz czemu to tak krzywo, czy to tylko na wizualizacji (sprawdzałem, wszędzie tak to wygląda, niezależnie od sklepu) czy to ktoś całkiem inny robił okładkę? Sprawę Papyrusa pominę, nie wszystkim musi to tak bardzo przeszkadzać jak mnie.
Nie mam pojęcia czemu wydawnictwo wrzuciło krzywą wersję, u mnie, w oryginale wszystkie elementy zdobień są w pełni symetryczne i odpowiednio „proste”.
Już o tym pisałem kilkukrotnie dzisiaj (ale wątki poleciały), nie mam od dłuższego czasu kontaktu z wydawnictwem, nie wiem co i w jakiej jakości wrzucają do sieci. Z grafikiem składającym materiały nie zamieniłem nigdy nawet słowa. Z perspektywy czasu, współpraca z tym wydawcą była jedną z najtrudniejszych i męczących w moim życiu, a robiłem już naprawdę dziwne zlecenia.

Offline PJP

Odp: Marek Turek
« Odpowiedź #84 dnia: Wt, 19 Styczeń 2021, 20:26:40 »
A ja rozumiem i bronię autora. Też nie reklamowałbym swojego dzieła, zanim bym go nie pomacał i sprawdził jak wydrukowano  8) Współpraca z redakcjami i wydawnictwami przypomina często chodzenie po polu minowym i kufer z niespodziankami - nigdy nie wiadomo jaki będzie ostateczny efekt, a i artysta często jest zadziwiony tymże (pozytywnie lub negatywnie).
« Ostatnia zmiana: Wt, 19 Styczeń 2021, 20:31:16 wysłana przez PJP »

Offline Lafar

Odp: Marek Turek
« Odpowiedź #85 dnia: Śr, 20 Styczeń 2021, 07:10:29 »
Nie mam pojęcia czemu wydawnictwo wrzuciło krzywą wersję, u mnie, w oryginale wszystkie elementy zdobień są w pełni symetryczne i odpowiednio „proste”.
Już o tym pisałem kilkukrotnie dzisiaj (ale wątki poleciały), nie mam od dłuższego czasu kontaktu z wydawnictwem, nie wiem co i w jakiej jakości wrzucają do sieci. Z grafikiem składającym materiały nie zamieniłem nigdy nawet słowa. Z perspektywy czasu, współpraca z tym wydawcą była jedną z najtrudniejszych i męczących w moim życiu, a robiłem już naprawdę dziwne zlecenia.

Tragedia, bardzo słabe zachowanie z ich strony - i tak bym spróbował nawiązać kontakt i wysłać im dobrą wersję (jak sami coś takiego przygotowali to nie liczyłbym na to, że będzie im się chciało poprawić JPG). Jeżeli nie mają tego totalnie w dupie to wyślą do największych sklepów info o potrzebie podmiany. Na pewno się da bo robiłem coś podobnego kiedyś i wnioskowałem o zmianę okładki na Empiku dla istniejącego już produktu.

brvk

  • Gość
Odp: Marek Turek
« Odpowiedź #86 dnia: Śr, 20 Styczeń 2021, 12:12:50 »
W poszukiwaniu plansz z Orląt trafiłem na ArtStation i widzę tam kilka nieznanych mi plansz. Czy nie ma szans na wydanie zebranych komiksów rozproszonych i/lub niepublikowanych w postaci jakiejś zbiorówki? Możnaby je okrasić ilustracjami, takimi jak te z ArtStation (kolibry są super).

Przy okazji - czy są plany wznowienia Sothis? Mam tylko pierwszy tom, liczyłem po cichu, że temat wypłynie podczas zbiórki Fastnachtspiel, ale cisza...

Kapral

  • Gość
Odp: Marek Turek
« Odpowiedź #87 dnia: Śr, 20 Styczeń 2021, 13:12:38 »
tak, to wersja ostateczna, taką wybrałem stylistykę i uznałem ją za optymalną w momencie realizacji



Hi hi! Żeby coś wybrać, to w ogóle trzeba mieć wybór.

brvk

  • Gość
Odp: Marek Turek
« Odpowiedź #88 dnia: Śr, 20 Styczeń 2021, 13:59:26 »
Na „Sothis” raczej nie ma większych szans, chyba że formie podobnej do tego jak obecnie wyszło „Archiwum Ekspansji”, czyli drugi obieg, mniejszy format i minimalny nakład.
Na zbiór krótkich form raczej też nie ma szans.
Szczerze mówiąc po prostu nie ma wydawcy na takie rzeczy, a samemu bawić się w wydawanie, dystrybucję itd. po prostu nie mam czasu. :-[


Szkoda, może kiedyś na Kickstarterze chociaż. Mnie Twoja twórczość wyjątkowo leży, więc chętnie przytuliłbym taki zbiór.

Offline turucorp

Odp: Marek Turek
« Odpowiedź #89 dnia: Śr, 20 Styczeń 2021, 14:43:11 »
Szkoda, może kiedyś na Kickstarterze chociaż. Mnie Twoja twórczość wyjątkowo leży, więc chętnie przytuliłbym taki zbiór.

Przepraszam, ale chyba mamy problem z konwersacją, bo moje wypowiedzi są bez żadnych racjonalnych podstaw blokowane i usuwane do kosza przed administrację forum.