Autor Wątek: Mieszko, Mieszko...  (Przeczytany 22965 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline bibliotekarz

Odp: Mieszko, Mieszko...
« Odpowiedź #75 dnia: Śr, 14 Wrzesień 2022, 20:25:38 »
Tak na marginesie, w tamtych czasach ziemie polskie porastały głównie grądy, które składały się również z drzew o znacznie większej kubaturze niż obecnie. Dzisiejsze lasy to prawie w całości efekt nasadzeń od XIX w. gatunków przemysłowych.
Batman returns
his books to the library

Offline Death

Odp: Mieszko, Mieszko...
« Odpowiedź #76 dnia: Wt, 08 Listopad 2022, 08:46:44 »
Od początku wydawania tych pakietów fana chciałem mieć tylko 1 rzecz. Bo te świeczki i kuferki to mi na nic. Ale koszulkę chciałem bardzo. Wtem... :)

Można sobie zrobić fajny prezent na Mikołajki i kupić nowy tom 66 zł + koszulka 65 zł + wysyłka 15 zł. :)

Offline Szekak

Odp: Mieszko, Mieszko...
« Odpowiedź #77 dnia: Wt, 08 Listopad 2022, 10:51:59 »
Ja kupilem dwa pierwsze pakiety fana sila rozpedu, ale na kolejne szkoda mi miejsca i pieniedzy. ;)
Piękno jest w oczach patrzącego.

Offline Death

Odp: Mieszko, Mieszko...
« Odpowiedź #78 dnia: Wt, 08 Listopad 2022, 11:37:06 »
A co było w skórzanym mieszku w pakiecie fana II? Bo miała być jakaś niespodzianka. :)

Offline Guru_Komiksu

Odp: Mieszko, Mieszko...
« Odpowiedź #79 dnia: Wt, 08 Listopad 2022, 12:14:53 »
Ja pakietów nie biorę. Jedyny jaki bym wziął to z fajnym kalendarzem, albo grafikami autora, najlepiej fajnymi plakatami.

Najważniejszym info jest to, że komiks trafił do drukarni i za dwa tygodnie będzie już dostępny.

Offline Szekak

Odp: Mieszko, Mieszko...
« Odpowiedź #80 dnia: Wt, 08 Listopad 2022, 15:33:07 »
A co było w skórzanym mieszku w pakiecie fana II? Bo miała być jakaś niespodzianka. :)
Nie pamiętam. W pierwszym pakiecie najbardziej mi się spodobał rysunek autora, w drugim były już typowe gadżety tylko.
Piękno jest w oczach patrzącego.

Offline Guru_Komiksu

Odp: Mieszko, Mieszko...
« Odpowiedź #81 dnia: Pn, 12 Grudzień 2022, 10:47:58 »
Czwarty tom przeczytany. Wysoki poziom jest utrzymany. Mamy tutaj kontynuację wątków z poprzednich tomów, z których część urasta do naprawdę ciekawych. W "Zbrodni" dostajemy kilka intrygujących zwrotów akcji i nie mogę się doczekać jak dalej potoczą się losy intrygantów oraz samego Mieszka, jego drużyny i Zdziebora. Brata Mieszka w tomie trzecim było niewiele, ale w tym kilkadziesiąt pierwszych stron poświęconych jest właśnie jemu. Jest grubo. Widać, że to taki madafaka, który nie jest sympatycznym bohaterem, ale jakoś czuje się do niego sympatię i mu kibicuje. W kolejnych wątkach mamy ważną akcję na Pomorzu u Wieletów. Także bliżej Mieszka zawiązuje się spisek i poznajemy kolejnego złego, który ma zadatki na naprawdę paskudnego typa. Jest króciutki epilog(?) z Grodami Czerwieńskimi. Wracamy też do wątku zamordowanych jeńców i osób z tym powiązanych. Mamy też tytułową "zbrodnię". Po prostu atmosfera gęstnieje.
Rysunkowo jest wg mnie coraz lepiej. Gdy porównałem grafiki z tego tomu z tomem pierwszym, to widać ewolucję autora. Jest mniej gadających głów, są zróżnicowane, dopracowane kadry, kreska jest delikatniejsza, cieńsza. Scenariuszowo od początku było świetnie, ale tom czwarty pod tym kątem króluje.

Zdecydowanie warto przeczytać.

Offline KzT

Odp: Mieszko, Mieszko...
« Odpowiedź #82 dnia: Wt, 24 Styczeń 2023, 21:55:49 »
Podpisuję się pod powyższym. Czwarty tom nie tylko utrzymuje wysoki poziom, ale wyraźnie przeskakuje poprzednie. Scenariuszowo to jest po prostu świetne. Taka słowiańska "Gra o tron" (no, pierwsze dwa tomy "Gry o tron"). Trup ściele się gęsto, wszyscy knują, a przy tym jest to zrobione bardzo zręcznie: poszczególne postaci mają swoje motywacje i są one zrozumiałe. Są dobre nawiązania do wcześniejszych tomów. I chociaż wiadomo jak się to skończy dla Mieszka, to nie wiadomo co jeszcze wydarzy się po drodze. Czekam z niecierpliwością.
Rysunkowo natomiast mamy sinusoidę: momentami jest genialnie (malowane obrazy przyrody), a momentami średnio (niektóre twarze przypominają karykatury). Postęp od pierwszego tomu jest jednak bardziej niż widoczny.
Oczywiście jest też trochę schematyzmu: Mieszko wygląda i zachowuje się jak skrzyżowanie Janosika ze Skrzetuskim (no dobrze, momentami robi się z niego berserk), a część jego przeciwników to już za wygląd chciałoby się odstrzelić.
A, i jeszcze plus dla autora za uniknięcie pirogizmu. Wiecie: "Niemce na gród się walą, nasi górą, krew się leje, Swarożyc się swaroży, a antylopa się gnu. Żerce, jak to żerce, żrą i używają czarów w stosunku. Do wszystkich". Wprawdzie w całej serii i Niemce na gród walą, i Swarożyc się swaroży - ale jest to zrobione na tyle dobrze, że nie popada w parodię. Dla mnie polski komiks roku.

Online Leyek

Odp: Mieszko, Mieszko...
« Odpowiedź #83 dnia: Wt, 21 Marzec 2023, 18:28:33 »
Cytuj
Drodzy Mieszkofani, wracamy po dłuższej ciszy, by wreszcie podzielić się z Wami pierwszymi kadrami z piątego tomu "Mieszka"!⚔️ Mamy nadzieję, że Wam się podobają⚔️



Offline misiokles

Odp: Mieszko, Mieszko...
« Odpowiedź #84 dnia: Pn, 25 Wrzesień 2023, 16:12:36 »
Znana jest już okładka i tytuł 5 części.

I można już zamawiać album w przedsprzedaży.
https://mieszkokomiks.pl/produkt/komiks-mieszko-rozbrat/

Offline vision2001

Odp: Mieszko, Mieszko...
« Odpowiedź #85 dnia: Cz, 28 Wrzesień 2023, 14:09:02 »
Udostępniono też kilka przykładowych plansz:








Offline Guru_Komiksu

Odp: Mieszko, Mieszko...
« Odpowiedź #86 dnia: Pn, 20 Listopad 2023, 20:34:40 »
Wymieniłem kilka zdań z autorem i dowiedziałem się, że premiera 5 tomu może zaliczyć tygodniowy poślizg, ale nie jest to jeszcze przesądzone. Natomiast na wyczerpaniu jest 1 tom. Z 2 tys. nakładu zostało kilkadziesiąt egzemplarzy.

Offline Guru_Komiksu

Odp: Mieszko, Mieszko...
« Odpowiedź #87 dnia: Śr, 06 Grudzień 2023, 08:29:07 »
Album już jest dostępny na Gildii.

Offline Guru_Komiksu

Odp: Mieszko, Mieszko...
« Odpowiedź #88 dnia: So, 27 Styczeń 2024, 03:12:15 »
Jak zwykle na wysokim poziomie. Co prawda w poprzednim tomie więcej się działo, ale i w tym mamy kontynuację wątków, pierwsze efekty spisku zawiązanego w poprzedniej części, kolejne wizje Mieszka, retrospekcje z dzieciństwa i wiele innych. Podobał mi się wątek posłów a także tropienie pewnej kobiety, które w sumie ma związek z głównym wątkiem tego tomu. Ogólnie ta część to chyba takie oczekiwanie przed burzą, bo niektóre wątki muszą mieć swój koniec lub punkt zwrotny w najbliższym czasie. Rysunki z tomu na tom coraz lepsze.