Autor Wątek: Magazyn "Komiks i My"  (Przeczytany 30220 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

ukaszm84

  • Gość
Odp: Magazyn "Komiks i My"
« Odpowiedź #150 dnia: Pt, 12 Maj 2023, 18:28:11 »
Mam nadzieję, ze moderatorzy są mądrzejsi i usuną ten prawicowy ściek.

A który punkt regulaminu łamie?

Offline Pinto

Odp: Magazyn "Komiks i My"
« Odpowiedź #151 dnia: Pt, 12 Maj 2023, 18:29:12 »
Zadając takie pytanie tylko ośmieszasz się.

ukaszm84

  • Gość
Odp: Magazyn "Komiks i My"
« Odpowiedź #152 dnia: Pt, 12 Maj 2023, 18:35:22 »
Zadając takie pytanie tylko ośmieszasz się.

No ok, to skoro już się ośmieszyłem to wskażesz mi ten punkt żebym się dalej nie ośmieszał?

Offline Popiel

Odp: Magazyn "Komiks i My"
« Odpowiedź #153 dnia: Pt, 12 Maj 2023, 18:43:07 »
A gdzie na tych dwóch planszach jest prawicowa ściekowość?

Offline gloriadeus

  • Wiadomości: 91
  • Polubień: 111
  • Obrona cywilnych ofiar to nie antysemityzm
    • Zobacz profil
Odp: Magazyn "Komiks i My"
« Odpowiedź #154 dnia: Pt, 12 Maj 2023, 21:40:58 »
Mam nadzieję, ze moderatorzy są mądrzejsi i usuną ten prawicowy ściek.

Bluzgi typowe dla „świętych krów" lub zwykłych czerwonych. Najpierw trzeba usunąć terrorystyczne komiksy nienawiści typu LIKWIDATOR. A komiks o antykomunistycznym NSZ kupię.
Osądzić morderców cywili palestyńskich!

Trybunał karny za ludobójstwo na Palestyńczykach!

Wykluczyć Izrael z rozgrywek sportowych!

"Maus. Opowieść ocalałego" nie jest wybitny tylko rozreklamowany, chociaż trzeba oddać Art Spiegelmanowi że jest wybitną świnią.

***** właścicieli TVN

Offline PabloWu

Odp: Magazyn "Komiks i My"
« Odpowiedź #155 dnia: Pt, 12 Maj 2023, 22:09:56 »
Zadając takie pytanie tylko ośmieszasz się.

Dobrze że  Ty błyszczysz chcąc usunięcia informacji o komiksie , to już nie ta epoka Panie Cenzor .

Offline keram2

Odp: Magazyn "Komiks i My"
« Odpowiedź #156 dnia: So, 13 Maj 2023, 05:22:21 »

Gdyby kogoś interesowała opinia o komiksie, to w mojej pamięci (czytałem lata temu) zapisał się jako przyzwoity średniak, którego zaletą było to, że nie był żadnym paradokumentem, lecz fabularną opowieścią przygodową o fikcyjnych bohaterach biorących udział w wydarzeniach wojennych.

Online roble

Odp: Magazyn "Komiks i My"
« Odpowiedź #157 dnia: Cz, 22 Czerwiec 2023, 14:02:22 »

Mam pytanie do zorientowanych w temacie dystrybucji tego zeszytu..



będzie w empiku? Jaki nakład? Gdzie można nabyć oprócz gildi.pl?

Offline Nawimar III

Odp: Magazyn "Komiks i My"
« Odpowiedź #158 dnia: Cz, 13 Lipiec 2023, 22:35:35 »
Naklad niewielki. Zainteresowanym proponowalbym kontakt bezposrednio ze scenarzysta. Np. przez profil Komiks i My na wiadomym portalu spolecznosciowym.

Offline Itachi

Odp: Magazyn "Komiks i My"
« Odpowiedź #159 dnia: Pt, 08 Wrzesień 2023, 18:18:42 »
Cytuj
Prezentujemy okładkę komiksu „Ixbunieta. Cześć 1. Catalina”. Rysunki: Krzysztof Wyrzykowski Scenariusz: Sławomir Zajączkowski.

To awanturnicza historia, której bohaterką jest córka konkwistadora i indiańskiej księżniczki z plemienia Majów. Akcja rozgrywa się w XVI wieku w Meksyku, w okresie konkwisty.

Fragmenty komiksu ukazywały się w „Komiks i My” w numerach 2(4)2017, 3(5)2017 oraz w 1 (8)2019.
Na targach i spotkaniach z mami, czytelnicy wielokrotnie pytali nas czy (i kiedy) „Ixbunieta” wyjdzie w oddzielnym albumie, prosząc lub domagając się wręcz od nas druku albumu… Już nawet nie sposób zliczyć, ile razy miało to miejsce. Wyglądało na to, że jest to jeden z naszych najbardziej oczekiwanych komiksów.

Za długo to rzeczywiście trwało; to czekanie z naszej strony i brak realnych działań, no ale od ostatniego odcinka „Ixbuniety” opublikowanego w „Komiks i My” w 2019 roku byliśmy zajęci innymi pracami.

Nie było jednak tak, że porzuciliśmy projekt tego komiksu. Oczywiście pamiętaliśmy o naszej dzielnej Catalinie-Ixbuniecie, cały czas nosząc ją w sercu. Myśleliśmy o niej bardzo często i nierzadko rozmawialiśmy ze sobą o jej przygodach, tak jakby wydarzyły się one naprawdę. Chyba nawet uwierzyliśmy w to, że Catalina-Ixbunieta naprawdę istniała. To był sygnał, że pora na pisanie i rysowanie, po to by zupełnie nie sfiksować na punkcie naszej bohaterki…
Dobrze więc, że opisaliśmy tę historię nadając jej kształt wizualny, i że wreszcie - co ważniejsze - będziemy mogli spełnić życzenia czytelników, prezentując pierwszą część przygód młodej pół Indianki-pół Hiszpanki w odsłonie albumowej, w twardej oprawie…

Format komiksu jest powiększony, będą więc mogli Państwo docenić maestrię rysunku Krzysztofa.
Dodatkowo, w porównaniu do wersji znanej z „Komiks i My” doszło jedenaście nowych stron uzupełniających opublikowaną w magazynie historię.

Komiks będzie miał premierę na Festiwalu Komiksu i Gier w Łodzi 4-6 października 2023 r.


Offline Rodrigues

Odp: Magazyn "Komiks i My"
« Odpowiedź #160 dnia: So, 20 Styczeń 2024, 12:53:10 »
Na facebooku pojawiła się taka graficzka:



A w komentarzach padło:

Cytuj
czas usiąść do pracy nad nowym numerem:)