Autor Wątek: Marek Turek  (Przeczytany 57541 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline stachel

Odp: Marek Turek
« Odpowiedź #270 dnia: Nd, 04 Lipiec 2021, 16:29:18 »
Powyższa dyskusja została przeze mnie zmoderowana, resztę wpisów uznaję za dotyczącą wątku wbrew opinii części z Was. Jednocześnie proszę, aby dalsza dyskusja toczyła się w sposób kulturalny, bez ataków personalnych czy inwektyw.

Offline turucorp

Odp: Marek Turek
« Odpowiedź #271 dnia: Nd, 04 Lipiec 2021, 19:56:00 »
Dziękuję za częściowe uwzględnienie moich zgłoszeń.

Offline turucorp

Odp: Marek Turek
« Odpowiedź #272 dnia: Pn, 30 Sierpień 2021, 11:08:22 »
W czwartek jesteśmy z Rafałem na werniksie i spotkaniu autorskim, w trakcie wystawy przewidziane są warsztaty (daty jeszcze się ustalają) i oczywiście finisaż.


Offline Takesh

Odp: Marek Turek
« Odpowiedź #273 dnia: Cz, 02 Wrzesień 2021, 08:22:35 »
Kurczę chciałem iść na ten wernisaż, ale nie wiem czy dam radę....

100 i 120 plansz plus inne bajery...

Bede próbował się wyrobić.

Offline turucorp

Odp: Marek Turek
« Odpowiedź #274 dnia: Cz, 02 Wrzesień 2021, 09:43:50 »
Kurczę chciałem iść na ten wernisaż, ale nie wiem czy dam radę....

100 i 120 plansz plus inne bajery...

Bede próbował się wyrobić.

Moja wystawa się trochę rozrosła i zmodyfikowała od czasu Pyskowic, Rafał dowalił swoimi rzeczami, to jest naprawdę duża przestrzeń i mnóstwo plansz.
Jak nie zdążysz na wernisaż to spokojnie, wystawa trwa miesiąc, w tzw. międzyczasie będą warsztaty i (jeśli się uda) to finisaż.

Offline Takesh

Odp: Marek Turek
« Odpowiedź #275 dnia: Cz, 02 Wrzesień 2021, 10:56:36 »
Finisaż?? Brzmi nieźle 👍

Jak nie zdążę dzisiaj, to w tygodniu jakoś ją odwiedzę na 100%.

Obym dał radę na mój pierwszy finisaż 😀

Offline muaddib

Odp: Marek Turek
« Odpowiedź #276 dnia: Cz, 02 Wrzesień 2021, 16:03:16 »
Byłem dziś w bibliotece i widziałem już kilka plansz Rafała Szłapy. Resztę zobaczę wieczorem :) Chyba, że bez krawata nie wpuszczają na wernisaże...

Offline kierpic

Odp: Marek Turek
« Odpowiedź #277 dnia: Nd, 05 Wrzesień 2021, 19:29:06 »
No i jak się kończy ta historia muaddibie? Dotarłeś na wernisaż? Miałeś krawat? A może wszedłeś pomimo jego braku? Warto było, czy nic ciekawego? Spotkałeś autorów? Zrobiłeś fotki i umieścisz je w tym miejscu?
Tyle pytań, żądam odpowiedzi ;)

Offline turucorp

Odp: Marek Turek
« Odpowiedź #278 dnia: Nd, 05 Wrzesień 2021, 21:00:12 »
Nikt nie był w krawacie, ale wszyscy mieli obowiązkowe maseczki.  :D

Offline muaddib

Odp: Marek Turek
« Odpowiedź #279 dnia: Pn, 06 Wrzesień 2021, 14:16:33 »
No i jak się kończy ta historia muaddibie? Dotarłeś na wernisaż? Miałeś krawat? A może wszedłeś pomimo jego braku? Warto było, czy nic ciekawego? Spotkałeś autorów? Zrobiłeś fotki i umieścisz je w tym miejscu?
Tyle pytań, żądam odpowiedzi ;)
Byłem. Nie miałem krawata, ale założyłem wydziałowy t-shirt :) Wystawa bardzo mi się podobała, autorzy oprowadzili po swoich częściach wystawy, a potem odbyło się spotkanie. Spotkanie skończyło się chwilę przed 20tą, bo o tej godzinie automatycznie gaszone są światła Biblioteki Śląskiej, do czego bywalcy ŚLAKa zdążyli się już przyzwyczaić. Goście mogli poczęstować się egzemplarzem Sothisa. Z autorami nie rozmawiałem, bo jestem zbyt nieśmiały i spieszyłem się na powrotnego Czerwia do domu, ale udało mi się zrobić kilka fotek (poniżej).

Czego się dowiedziałem?
  • Wczesne prace Rafała Szłapy rozpaliły ciepło domowego ogniska w jego rodzinnym domu
  • Po komiksie o Janie Pawle II niemiecka telewizja nakręciła jak Rafał je kremówkę na krakowskim rynku
  • W dawnych czasach w Krakowie były próby konsolidacji środowiska komiksowego i mangowego, ale skończyły się wielką chryją o samą organizację
  • Wysoka jakość filmów s-f w latach 80tych miała wpływ na tematykę komiksów bohaterów wystawy
  • W najbliższym czasie odbędą się warsztaty w Blibliotece Śląskiej
  • Prawdopodobnie jest to największa wystawa komiksowa w tym roku w Polsce
Co zobaczyłem/czego doświadczyłem na części Rafała Szłapy?
  • wczesne komiksy
  • ciekawe fanarty np z Davidem Bowie
  • gry planszowe  i storyboardy z gier komputerowych
  • dużo plansz z Blera i innych komiksów, niektóre w kilku wersjach
  • list 15letniego Rafała dołączony do konkursowej pracy, w którym widać jak młody artysta nauczony doświadczeniem walczy o prawo do swojej własności

Co zobaczyłem/czego doświadczyłem na części Marka Turka?
  • można było postawić sobie Tarot Miejski (ale jako Muad'dib widzę przyszłość bez tego, więc tylko oglądałem)
  • komiks kombinatoryczny autorstwa (ułożyłem tylko 4 kombinacje, ale można było 2500
  • rysunki satyryczne
  • plansze z Fastnachtspiel, NeSt, Archiwum Ekspansji i wielu innych komiksów
  • instalacja Belmerowska (na zdjęciu poniżej)








@turucorp mam nadzieję, że niczego nie poprzekręcałem :) @kierpic czy spełniłem twoje żądania? Czy zaciekawiłem Cię tą wystawą tak, że masz już kupiony bilet na Śląsk? ;)

Offline turucorp

Odp: Marek Turek
« Odpowiedź #280 dnia: Pn, 06 Wrzesień 2021, 14:38:45 »
@turucorp mam nadzieję, że niczego nie poprzekręcałem :)

Utwierdzam się w przekonaniu, że muszę dopracować komiksy 3D, które zdecydowanie umykają uwadze :)
I przy okazji przepraszam za pośpieszne oprowadzenie po mojej części, ale dosłownie 5 minut wcześniej miałem "oprowadzenie dziennikarskie" i potem czułem się jakbym wpadł w pętlę czasową ;)
Moim zdaniem dobrze sie stało, że te dwie ekspozycje są razem, bo część Rafała to wystawa retrospektywna, a moja bardziej koncepcyjna, co pozwala uniknąć jednostajności i w sumie ciekawie się uzupełnia (chociaż co ja tam wiem).

Offline kierpic

Odp: Marek Turek
« Odpowiedź #281 dnia: Pn, 06 Wrzesień 2021, 21:12:39 »
@kierpic czy spełniłem twoje żądania? Czy zaciekawiłem Cię tą wystawą tak, że masz już kupiony bilet na Śląsk? ;)
Świetna relacja z wernisażu! Dziękuję, czuję się jakbym już tam był ;)

Z autorami nie rozmawiałem, bo jestem zbyt nieśmiały i spieszyłem się na powrotnego Czerwia do domu, ale udało mi się zrobić kilka fotek (poniżej).
To możesz żałować, bo Marek Turek to przemiły człowiek :)

Byłem. Nie miałem krawata, ale założyłem wydziałowy t-shirt :)
Właśnie tak sobie pomyślałem, że na tych zdjęciach ze strony Biblioteki Śląskiej, najczęściej pojawiającą się osobą jesteś Ty. Pozwolę sobie je umieścić w tym miejscu:







www.facebook.com/BibliotekaSlaskaKatowice/posts/4322388314450647

Offline turucorp

Odp: Marek Turek
« Odpowiedź #282 dnia: Pn, 06 Wrzesień 2021, 21:41:52 »
To możesz żałować, bo Marek Turek to przemiły człowiek :)

Proszę mnie nie dekonspirować, staranne budowanie wizerunku agresywnego chama naprawdę wymaga sporo wysiłku z mojej strony  :-[

Offline muaddib

Odp: Marek Turek
« Odpowiedź #283 dnia: Pn, 06 Wrzesień 2021, 23:12:19 »
Proszę mnie nie dekonspirować
Podłączam się do prośby :P Na szczęście dzięki maseczce udało mi się zachować choć trochę anonimowości ;)
To możesz żałować, bo Marek Turek to przemiły człowiek :)
Zdążyłem się już o tym przekonać, ale tym razem nie było okazji zamienić kilku słów. Na pewno następnym razem podejdę pod pretekstem wrysu albo kupna koszulki ;)
Utwierdzam się w przekonaniu, że muszę dopracować komiksy 3D, które zdecydowanie umykają uwadze :)
Bardzo fajne były te komiksy, ale jak teraz myślę to chyba inne były lepiej wyeksponowane. Może to kwestia miejsca, może w innej części wystawy przyciągałyby wzrok z daleka. Dobrze pamietam, że były prawie w kącie, zwrócone bardziej w kierunku ściany niż przestrzeni na środku?

Offline kierpic

Odp: Marek Turek
« Odpowiedź #284 dnia: Wt, 07 Wrzesień 2021, 06:49:19 »
Proszę mnie nie dekonspirować, staranne budowanie wizerunku agresywnego chama naprawdę wymaga sporo wysiłku z mojej strony  :-[
Przepraszam turucorp za miłe słowa i zniweczenie Twojego wysiłku.
Już poprawiam:
Z autorami nie rozmawiałem, bo jestem zbyt nieśmiały i spieszyłem się na powrotnego Czerwia do domu, ale udało mi się zrobić kilka fotek (poniżej).
Masz szczęście, bo Turek to agresywny cham. A nawet gorzej!

Podłączam się do prośby :P Na szczęście dzięki maseczce udało mi się zachować choć trochę anonimowości ;)
A tu pretensje możesz mieć tylko do fotografa z Biblioteki Śląskiej, że za Tobą chodził. Może to przez zbliżającą się premierę Diuny? :)