Autor Wątek: Marek Turek  (Przeczytany 57580 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline muaddib

Odp: Marek Turek
« Odpowiedź #195 dnia: Wt, 20 Kwiecień 2021, 12:04:14 »

Właśnie przyszło. Robi wrażenie :o Zabieram się za kolorowanie!
Pozdrowienia z Bytomia :)

EDIT: zapomniałem o najważniejszym... Dzięki @turucorp!
« Ostatnia zmiana: Wt, 20 Kwiecień 2021, 12:13:34 wysłana przez muaddib »

brvk

  • Gość
Odp: Marek Turek
« Odpowiedź #196 dnia: Wt, 20 Kwiecień 2021, 13:20:45 »
Nie wyrzućcie przez nieuwagę kredek. Są osobno owinięte w folię.



Edycja: W kopercie jest fragment oryginalnego rysunku, tak? Pokój zapanuje, kiedy całość się połączy?

A czerwona okładka wygląda super. Szkoda, że muszę iść do roboty, pożarłbym komiks od razu.
« Ostatnia zmiana: Wt, 20 Kwiecień 2021, 13:29:09 wysłana przez brvk »

Offline turucorp

Odp: Marek Turek
« Odpowiedź #197 dnia: Wt, 20 Kwiecień 2021, 13:40:14 »
Właśnie miałem tutaj wrzucić ostrzeżenie, żeby przypadkiem ktoś nie wyrzucił sobie kredek (są sygnały, że kilka osób już musiało grzebać w swoich koszach na śmieci  :o ).
W kopertach są oczywiście oryginały pojedynczych kadrów, koperty były wysyłane losowo.

brvk

  • Gość
Odp: Marek Turek
« Odpowiedź #198 dnia: Wt, 20 Kwiecień 2021, 13:51:33 »
Pociąłeś oryginały? O w mordę, nie wiem, co napisać.

To naprawdę wyjątkowe wydanie.

Offline turucorp

Odp: Marek Turek
« Odpowiedź #199 dnia: Wt, 20 Kwiecień 2021, 14:11:08 »
Pociąłeś oryginały? O w mordę, nie wiem, co napisać.

Pociąłem dobierając kadry do wielkości kopert (są dwie różne). I tak leżało wszystko na stosie i się kurzyło ;)

Offline Leyek

Odp: Marek Turek
« Odpowiedź #200 dnia: Wt, 20 Kwiecień 2021, 14:43:10 »
Oryginalny kadr to jest super niespodzianka dla wspierających. Z drugiej strony to, że pociąłeś całe oryginalne plansze to trochę komiksowe serce boli. No, ale takie prawo artysty, Banksy niszczył prace już nawet po zakończeniu aukcji, więc nie ma co narzekać :)

Offline turucorp

Odp: Marek Turek
« Odpowiedź #201 dnia: Wt, 20 Kwiecień 2021, 15:15:34 »
W moim przypadku właściwie nie ma całych plansz, najczęściej rysuję fragmenty na różnych kawałkach papieru i składam je w plansze dopiero w kompie  ;)

Offline Leyek

Odp: Marek Turek
« Odpowiedź #202 dnia: Wt, 20 Kwiecień 2021, 15:54:21 »
To szybko do skanów dodaj NFT i na aukcje, póki jest boom ;) Nie wiem czy z komiksowych artystów już ktoś się też w to bawił. Jeśli nie to jako prekursor jeszcze łatwiej może złowisz inwestorów :)

Offline turucorp

Odp: Marek Turek
« Odpowiedź #203 dnia: Wt, 20 Kwiecień 2021, 17:07:14 »
To szybko do skanów dodaj NFT i na aukcje, póki jest boom ;) Nie wiem czy z komiksowych artystów już ktoś się też w to bawił. Jeśli nie to jako prekursor jeszcze łatwiej może złowisz inwestorów :)

Bardzo dużo niefajnych rzeczy dzieje się w związku z NFT, raczej na razie w to nie wejdę (ale obserwuję temat ;) )

Offline roble

Odp: Marek Turek
« Odpowiedź #204 dnia: Wt, 20 Kwiecień 2021, 18:03:59 »
Przepraszam za post pod postem.
Przedsprzedaż „Fastnachtspiel” z autografem na Gildii właśnie została zakończona, kto się nie załapał ma jeszcze szansę w Centrum Komiksu i w sklepiku Róbmy Dobrze (nie wiem ile mają już rozdysponowane).
ja zamówiłem 19.03. wersję z autografem i zapomniałem opłacić, uczyniłem to w zeszły poniedziałek i zadowolony czekałem na przesyłkę. Nie wysłali. Od wczoraj się targuje ze sklepem gildi żeby załatwili dla mnie od wydawnictwa zamówiony egzemplarz. Panie Marku byłbym wdzięczny gdybys pochylił się na chwilę nad moim egzemplarzem, wciąż mam nadzieję na ten autograf :)


Offline turucorp

Odp: Marek Turek
« Odpowiedź #205 dnia: Wt, 20 Kwiecień 2021, 18:29:57 »
Zdaje się, że w sklepie Róbmy Dobrze został ostatni egz. z wrysem
https://robmydobrze.pl/produkt/komiks-fastnachtspiel-marek-turek-z-autografem/?v=9b7d173b068d
Gildia nic tu nie wymyśli, bo dostali wyliczoną ilość, podobnie jak inne księgarnie, można jeszcze spróbować bezpośrednio na maila wydawnictwa, chociaż nie wiem czy coś zostało.

ukaszm84

  • Gość
Odp: Marek Turek
« Odpowiedź #206 dnia: Wt, 20 Kwiecień 2021, 18:30:47 »
Też dostałem dzisiaj, też prawie wyrzuciłem kredki, też jestem zachwycony wydaniem i też bardzo pozytywnie mnie zaskoczył oryginalny kadr. Dzięki, rewelacja, nawet cena jak za to takie wydanie niesamowicie przystępna.

Offline muaddib

Odp: Marek Turek
« Odpowiedź #207 dnia: Wt, 20 Kwiecień 2021, 19:24:38 »

@turucorp siedzę i się zastanawiam skąd te kolory na kadrze, który dostałem w prezencie. Kawa? Krew, pot i łzy? Czy po prostu się od czegoś odbarwiło?
(ciągle pod wielkim wrażeniem)

Offline michał81

Odp: Marek Turek
« Odpowiedź #208 dnia: Wt, 20 Kwiecień 2021, 19:41:20 »
@turucorp siedzę i się zastanawiam skąd te kolory na kadrze, który dostałem w prezencie. Kawa? Krew, pot i łzy? Czy po prostu się od czegoś odbarwiło?
(ciągle pod wielkim wrażeniem)

Odrazu wyjaśniam (zapewne nie ostatni raz), te pożółkłe ślady na oryginałach to efekt składowania rysunków jeden na drugim, jeden ze składników „tuszu” z markerów i pisaków przenika przez papier i zostawia taki „cień”  :-[

Offline turucorp

Odp: Marek Turek
« Odpowiedź #209 dnia: Wt, 20 Kwiecień 2021, 19:46:11 »
Ja to nazywam „efektem Hiroszimy”, dostajecie oryginalny kadr z „cieniem” innego kadru.