Autor Wątek: Marcin Podolec  (Przeczytany 2652 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Lyricstof

Marcin Podolec
« dnia: Nd, 19 Styczeń 2020, 23:00:39 »
Zaczynając od "Kapitana Sheera" poprzez "Fugazi Music Club", "Wszystko zajęte", "Czasem" a także "Podgląd", „Morze po kolana”, „Dym”. Dużo ciekawych komiksów. Ciągły rozwój i konsekwentna realizacja. Dalej „Ossi” (nie wydany w Polsce, na razie) oraz seria dla dzieci o mądrym psie i Wiktorii „Bajka na końcu świata”
Do tego filmy animowane np. „Dokument”
Miło zobaczyć polskie komiksy tłumaczone na francuski.

https://www.bedetheque.com/auteur-39639-BD-Podolec-Marcin.html

LA L?  ;)

Greed is leaking like water. On your way. Hidden lurks lust.

ramirez82

  • Gość
Odp: Marcin Podolec
« Odpowiedź #1 dnia: Pn, 20 Styczeń 2020, 06:24:35 »
Tytan pracy, w tym roku minie 10 lat od jego debiutu w KG (wiem, że dwa lata wcześniej zrobił jeszcze Serce), a na koncie ma już 13 pełnometrażowych albumów, i kolejny zapowiedziany na marzec. A do tego graficznie wymiata! Bardzo szanuję.

Offline kenji

Odp: Marcin Podolec
« Odpowiedź #2 dnia: Pn, 20 Styczeń 2020, 11:52:45 »
Uwielbiam. Posiadam wszystko i często wracam do tytułów. Najlepszy Morze po kolana. A dziecięce tytuły nim stop są wałkowane przez moje dzieci. Marcinie - good Job

Offline Nawimar III

Odp: Marcin Podolec
« Odpowiedź #3 dnia: Pn, 20 Styczeń 2020, 12:04:24 »
Mi zupełnie jego styl nie podchodzi. Zbyt dużo w tym naśladownictwa niemieckich zinowców sprzed mniej więcej 10-15 lat. Do tego jeszcze mdła kolorystyka. Zdecydowanie jestem na nie.

Online gashu

Odp: Marcin Podolec
« Odpowiedź #4 dnia: Pn, 20 Styczeń 2020, 12:45:55 »
Mam na półce: "Fugazi Music Club", „Morze po kolana” oraz „Dym". Jestem zdecydowanie na TAK  :).

ramirez82

  • Gość
Odp: Marcin Podolec
« Odpowiedź #5 dnia: Pn, 20 Styczeń 2020, 13:31:45 »
Najlepszy Morze po kolana.

Dla mnie Morze po kolana i Czasem.

Ubolewam, że duet odpowiedzialny za Czasem (Grzegorz Janusz i Marcin) zawiesili pracę nad kolejnym swoim albumem pełnometrażowym - Krew wre, bo plansze prezentowały się pięknie.

Offline Lyricstof

Odp: Marcin Podolec
« Odpowiedź #6 dnia: Nd, 05 Kwiecień 2020, 18:11:49 »
Ubolewam, że duet odpowiedzialny za Czasem (Grzegorz Janusz i Marcin) zawiesili pracę nad kolejnym swoim albumem pełnometrażowym - Krew wre, bo plansze prezentowały się pięknie.
A to prawda. Tu je można zobaczyć.

http://kolec.ownlog.com/84952,kategoria.html

Też wydaje się, że styl miałby nieco inny charakter. Zresztą komiksy Podolca są różnorodne, przez to ciekawe. Czasem, Wszystko zajęte, Fugazi, te komiksy graficznie fantastycznie się różnią.

Mi zupełnie jego styl nie podchodzi. Zbyt dużo w tym naśladownictwa niemieckich zinowców sprzed mniej więcej 10-15 lat. Do tego jeszcze mdła kolorystyka. Zdecydowanie jestem na nie.
Polecam zacząć od tych, które wymieniłem, Warto.  :)

Ostatnio fajne działanie autora. Czytanie komiksu Bajka na końcu świata. Kto ma dzieci można puścić filmik.


Albo dwa.  ;D


To animacja o jednym z twórców Koziołka Matołka, przy której pracował Podolec.
« Ostatnia zmiana: Nd, 05 Kwiecień 2020, 18:16:02 wysłana przez Lyricstof »
Greed is leaking like water. On your way. Hidden lurks lust.

Offline Łukasz

Odp: Marcin Podolec
« Odpowiedź #7 dnia: Śr, 17 Czerwiec 2020, 22:37:16 »
Ten temat jest idealnym miejscem bym mógł się pochwalić, że ostatnio w moje ręce trafiło kilka wrysów (plus naklejka) Marcina Podolca :D O pierwszym nie mogę za bardzo nie chce się rozpisywać, ale drugim mogę już napisać trochę więcej, otóż znalazł się on w wygranym egzemplarzu Bajki na końcu świata, tom 1 (nowe wydanie) od Kultura Gniewu, konkurs polegał na wymyśleniu tytułu dla kolejnego tomu ze wspomnianego cyklu, warunek był jeden musi zaczynać się na literę "O". Moją propozycją był tytuł "Ognie na niebie". I tak zostałem jedną z 5 osób, które wygrały!

https://www.instagram.com/lukasz_swiniarski/ - zdjęcia mojej kolekcji komiksów

Online Leyek

Odp: Marcin Podolec
« Odpowiedź #8 dnia: Wt, 10 Listopad 2020, 15:24:04 »
Bajka zawędrowała do Hiszpanii:


Offline kenji

Odp: Marcin Podolec
« Odpowiedź #9 dnia: Pn, 29 Marzec 2021, 21:41:03 »
https://sklep.dodziela.com.pl/produkt/marcin-podolec-bajka-i-jej-gang/?fbclid=IwAR0ZwYoqCGZaTs07u6IAcUwr3s5AF-jQTB2FkVqXivoIxDn2RTz3Pohk8Q0

jakby ktoś miał ochotę na nową BAJKĘ z wrysem to jest możliwość przy zakupie w tym sklepie

brak rabatów - rekompensuje możliwość wrysu i dedykacji. bardzo fajna opcja

pozostało 89 szt
« Ostatnia zmiana: Pn, 29 Marzec 2021, 21:52:08 wysłana przez kenji »