Autor Wątek: Magazyn komiksowy AKT  (Przeczytany 19347 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline HaVoK

Magazyn komiksowy AKT
« dnia: Cz, 29 Sierpień 2019, 14:24:11 »
AKT to magazyn komiksowy tworzony przez nieformalną grupę: Asocjację Komiksu w Toruniu, zrzeszającą twórców oraz miłośników komiksu z grodu Kopernika, a także zaprzyjaźnionych komiksiarzy z innych miast. Asocjacja została założona w 2000 roku przez: Tomasza Marciniaka, Macieja Neumanna, Piotra Wojciechowskiego, Michała Zalewskiego i Krzysztofa Churskiego. Od powstania AKT przebył długą i krętą drogę, ewoluując z fanowskiego zina w profesjonalny magazyn komiksowy. Oprócz twórczości członków Asocjacji Komiksu w Toruniu, m.in. Krzysztofa Otorowskiego, Piotra „Śmiechosława” Wojciechowskiego, Jarosława „JARO” Wojtasińskiego, Zwyrke, w AKT gościnie pojawiają się także prace uznanych artystów ze świata komiksu. I tak na łamach toruńskiego magazynu znalazły się komiksy: Jeana Van Hamme’a, Grzegorza Rosińskiego, Mawila, Tadeusza Baranowskiego, Jerzego Wróblewskiego, Szarloty Pawel, Tadeusza Raczkiewicza, Bohdana Butenki, Edwarda Lutczyna, Tomasza Niewiadomskiego, Michała „Śledzia” Śledzińskiego, Rafała Szłapy, Mateusza Skutnika, Dominika Szcześniaka, Karola „KRL” Kalinowskiego, Melona, Kamili Kozłowskiej, Piotra Nowackiego, Łukasza Kowalczuka i wielu innych.

Obok komiksów w magazynie stałe miejsce zajmuje publicystyka pióra Michała Siromskiego, Michała Gasewicza i Dawida Śmigielskiego, a gościcie pojawiły się teksty autorstwa m.in. Wojciecha Birka, Mateusza Szlachtycza i Wojciecha Łowickiego.

Od 2015 roku redaktorem naczelnym magazynu jest Krzysztof Churski.

W czerwcu 2019 roku pojawił się w sprzedaży 21. numer AKTu.




We wrześniu podczas 30. Międzynarodowego Festiwalu Komiksu i Gier swoją premierę będzie miał numer 22.

Offline celtic

Odp: Magazyn komiksowy AKT
« Odpowiedź #1 dnia: Cz, 29 Sierpień 2019, 20:19:05 »
Fajny magazyn, kupuję regularnie, z numeru na numer coraz lepszy, w ostatnim wariacja Rosińskiego z TINTINEM.
Szkoda tylko że naczelny nie poinformował mnie o zbiorczym wydaniu Binio Billa, jak ma to w zwyczaju informować mnie o nowym Akcie i wydaniach około Aktowych.
Czy mam ból tyłka, że nie załapałem się na zbiorcze wydanie nowych przygód Binia?
Tak i to bardzo.
Trzy Cienie - 10/10
Opowieści z czasów Kobry -8/10
Twierdzi Pereira -10/10
Bezprawie - 7/10
Locke & Key #1-6 - 9/10
Niezwyciężony - 7/10

Offline HaVoK

Odp: Magazyn komiksowy AKT
« Odpowiedź #2 dnia: Pn, 02 Wrzesień 2019, 17:51:47 »
Rzecz w tym, że wydanie Binio Billa nie jest, choć może na to wyglądać, wydaniem około Aktowym. Nagle na facebooku autora padła informacja, że takie wydanie się ukaże i tak też się stało. Pełne zaskoczenie, prawo autora. Czy była to akcja dobrze zplannowana, to już inna sprawa... Jednak z tego co wiem, osoby które się nie załapały na to wydanie nie powinny się zbytnio smucić, tylko cierpliwie poczekać na wieści.

Offline HaVoK

Odp: Magazyn komiksowy AKT
« Odpowiedź #3 dnia: Pt, 06 Wrzesień 2019, 21:46:51 »
Marcin Rustecki rysuje do scenariusza Dominika Szcześniaka. Komiks ukaże się w 22 numerze AKTu.


Offline HaVoK

Odp: Magazyn komiksowy AKT
« Odpowiedź #4 dnia: Wt, 10 Wrzesień 2019, 10:37:07 »
Fragment nowego komiksu z Grabarzem autorstwa Piotra "Śmiechosława" Wojchiechowskiego, który ukaże się na łamach 22 numeru AKTu.


Offline HaVoK

Odp: Magazyn komiksowy AKT
« Odpowiedź #5 dnia: Nd, 15 Wrzesień 2019, 23:02:00 »
Tak prezentuje się okładka 22 numeru:


Offline HaVoK

Odp: Magazyn komiksowy AKT
« Odpowiedź #6 dnia: Wt, 24 Wrzesień 2019, 18:03:48 »
Poniżej przykładowe plansze z 22 numeru AKTu, którey premierę będzie miał na 30. MFKiG.


Offline Hans

Odp: Magazyn komiksowy AKT
« Odpowiedź #7 dnia: Wt, 01 Październik 2019, 19:41:54 »
Gdzie złowię archiwalne numery??

Offline misiokles

Odp: Magazyn komiksowy AKT
« Odpowiedź #8 dnia: Wt, 01 Październik 2019, 19:52:39 »
Od nr 17-tego są pod latarnią na gildii. Wcześniejsze - wtórny rynek bo wyprzedane.

Offline Hans

Odp: Magazyn komiksowy AKT
« Odpowiedź #9 dnia: Wt, 01 Październik 2019, 19:55:17 »
Od nr 17-tego są pod latarnią na gildii. Wcześniejsze - wtórny rynek bo wyprzedane.
Myślałem o wcześniejszych numerach. Wcześniej nie kupowałem, ale po przejrzeniu kilku recenzji zainteresowało mnie to czasopismo. Miałem nadzieje, ze robią jakieś komplety z archiwalnymi pozycjami.

Kapral

  • Gość
Odp: Magazyn komiksowy AKT
« Odpowiedź #10 dnia: Wt, 01 Październik 2019, 19:55:35 »
Nr 15 kupiłem na stoisku AKT-u w Łodzi. Może jeszcze mają.

Offline HaVoK

Odp: Magazyn komiksowy AKT
« Odpowiedź #11 dnia: Wt, 01 Październik 2019, 21:05:00 »
Poniżej link, pod którym można znaleźć AKTy i okołoAKTowe publikacje. Trzeba pytać o brakujące numery, choć z tego co wiem, to na MFKiG kilka numerów zostało już wyprzedanych.


https://allegro.pl/uzytkownik/2dwa2/ksiazki-i-komiksy?bmatch=product-buynow-new-price-dict41-eyesa-bp-boo-1-3-0918

Offline HaVoK

Odp: Magazyn komiksowy AKT
« Odpowiedź #12 dnia: Pt, 06 Grudzień 2019, 23:38:02 »
Grudzień prezentami stoi. Mikołajki, za pasem święta.
Staramy się, by w grudniu wydać 23 numer AKTu. Tymczasem na kwaterze głównej wylądował już taki oto komiks. Prezent jaki otrzymaliśmy od Państwa Grażyny i Zbigniewa Kasprzaków.
Przedruk komiksowego programu teatralnego z 1986 r. do sztuki "Towarzysz N." Jerzego Krzysztonia będzie upominkiem do każdego egzemplarza AKT #23.
Fajnie?

Gdyby tego było jeszcze mało, to w zbliżającym się numerze opublikujemy wywiad ze Zbigniewem Kasprzakiem okraszony wspaniałymi, dotąd niepublikowanymi w Polsce ilustracjami.
Fajniej?
Pewnie że tak! :)


Offline HaVoK

Odp: Magazyn komiksowy AKT
« Odpowiedź #13 dnia: Pn, 16 Grudzień 2019, 22:21:55 »
Tak oto prezentuje się okładka 23. numeru AKTu. Zilustrował Jarosław Wojtasiński.


Offline HaVoK

Odp: Magazyn komiksowy AKT
« Odpowiedź #14 dnia: Wt, 17 Grudzień 2019, 16:20:57 »
Poniżej znajdziecie, przykładowe plansze zbliżającego się wielkimi krokami 23. numeru AKTu.