Autor Wątek: Tadeusz Baranowski  (Przeczytany 52256 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline NuoLab

Odp: Tadeusz Baranowski
« Odpowiedź #240 dnia: Pt, 01 Grudzień 2023, 16:01:52 »

A może jakieś nowe przygody bohaterów TB jak Kajko i Kokosz?

Przecie jest już coś w tym stylu

https://www.gildia.pl/komiksy/354027-to-rozsmiesza-to-porusza-czar-komiksow-tadeusza

Offline Koalar

Odp: Tadeusz Baranowski
« Odpowiedź #241 dnia: Pt, 01 Grudzień 2023, 16:28:34 »
Ano jest i mam (w sumie zapomniałem o tej pozycji), ale to taki pojedynczy komiks. Myślałem o czymś bardziej cyklicznym i zbierającym różnych dobrych autorów jak Opowieści z Mirmiłowa.
pehowo.blogspot.com - blog z moimi komiksami: Buzz, Fungi, PEH.

Offline nori

Odp: Tadeusz Baranowski
« Odpowiedź #242 dnia: Nd, 03 Grudzień 2023, 18:07:35 »
Encyklopedia kreskówek wyssanych z miętówek



Projekt rozpoczął swoje życie, jako plan wydania publikacji w hołdzie Tadeuszowi Baranowskiemu i jego niezwykłej twórczości. Na pomysł takowej publikacji wpadł Paweł Jezierski, który do współpracy zaprosił także Radosława Owczarka. Jak to w życiu bywa, drogi obu panów nieco się rozeszły, ale nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło, gdyż przez to miłośnicy twórczości Baranowskiego otrzymali nie jedną, a dwie publikacje: "Skąd się bierze humor wszelki? O twórczości komiksowej Tadeusza Baranowskiego." Pawła i "Encyklopedia kreskówek wyssanych z miętówek" Radka. O samych narodzinach zresztą Radek opowiada w Miętówkach.



A opowieści jest trochę, gdyż Miętówki zawierają nieco publicystyki. Choć trzeba przyznać, tematycznie dość momentami dziwnie skrojonej, gdyż znajdziemy tutaj zarówno sporo o samym autorze i jego twórczości, zazwyczaj we wspominkach czy analizach autorów danych artykułów, ale też ciekawostki jak pewna okładka ze Smerfem czy... laska. Jest jeszcze alfabet, oda, czy poszukiwanie nawiązań. Ogólnie, jest co poczytać, ale najważniejsze, że jest także co pooglądać.









Niniejszy album to przede wszystkim hołd złożony Tadeuszowi Baranowskiemu przez całe grono rysowników i scenarzystów. Podobne wydanie już się kiedyś (kiedyś=2009 rok) ukazało: "Antologia w hołdzie Tadeuszowi Baranowskiemu" na nieco ponad 40 stronach zbierała także rysunki i krótkie formy komiksowe różnych autorów, obecnie otrzymujemy niejako rozwinięcie tamtego pomysłu, wydane jednak w naprawdę przepiękny sposób: duży format, twarda oprawa, nieco ponad 100 stron, świetny papier. Oczywiście otrzymujemy tutaj całkowicie nowe prace, choć parę powtórzono z wcześniejszej antologii.







A w środku samo złoto! Najróżniejsze pomysły które narodziły się w głowach ponad sześćdziesięciu twórców! Przy takiej różnorodności oczywiście znajdą się prace zarówno lepsze jak i gorsze, ale wszystkie podziwia się z prawdziwa przyjemnością, tym bardziej, że otrzymujemy tutaj ogromne zróżnicowanie styli, jednak wszystkie czerpią garściami z twórczości Mistrza.







Miło się i czyta i ogląda, album dla miłośników komiksów Tadeusza Baranowskiego wręcz stanowi pozycję obowiązkową. Miłym uzupełnieniem albumu są także pocztówki i bardzo ładny plakacik, jednak nie mam pojęcia, czy obecnie te bonusy dodawane są do sprzedawanych egzemplarzy, sam zamawiałem swój już dość dawno, zaraz po pojawieniu się takiej możliwości.








8studs blog o klockach LEGO, komiksach i filmach.

Offline PJP

Odp: Tadeusz Baranowski
« Odpowiedź #243 dnia: Nd, 03 Grudzień 2023, 18:45:35 »
Bardzo ładnie wyszło, też już dostałem swój pakiet. Jak dla mnie trochę mało publicystyki a za dużo grafik, bo akurat szortów dorzuciłbym nieco więcej ;) Podoba mi się pomysł powiększonych formatów, co jak co, ale grafiki na tym zyskują. W trakcie lektury (szersza recenzja pojawi się za jakiś czas na blogu) zacząłem się zastanawiać nad kontynuacją uniwersum. Nawet mam już dwóch czy trzech swoich faworytów rysunkowych i 1-2 scenarzystów 8)
« Ostatnia zmiana: Nd, 03 Grudzień 2023, 18:47:15 wysłana przez PJP »

Offline celtic

Odp: Tadeusz Baranowski
« Odpowiedź #244 dnia: Nd, 03 Grudzień 2023, 21:08:32 »
Aż dziw bierze, że Maciej Mazur mając taką parę w łapie nie zrobił międzynarodowej kariery. To jemu Egmont powinien powierzyć rysowanie nowych okładek Kajtka i Koka, a nie jakimś europejskim słabiakom. Ciekawe czy kontynuacja Fantastycznej podróży którą rysował może być wydana u nas, skoro francuski wydawca nie chciał tego puścić.
Trzy Cienie - 10/10
Opowieści z czasów Kobry -8/10
Twierdzi Pereira -10/10
Bezprawie - 7/10
Locke & Key #1-6 - 9/10
Niezwyciężony - 7/10

Offline Leyek

Odp: Tadeusz Baranowski
« Odpowiedź #245 dnia: Pt, 22 Grudzień 2023, 13:08:06 »
Cytat: Tadeusz Baranowski
Wczoraj na zaproszenie producentów, przyjaciół oraz twórców filmu animowanego „Diplodok”, na pokazie zamkniętym w Kinotece, miałem okazję obejrzeć cały ukończony film. Muszę się przyznać, że miałem łzy w oczach.
Zreszta nie tylko ja je miałem. Również i Ci którzy poświęcili na tę pracę kilkanaście lat swojego cennego życia. Moje kłopoty zdrowotne ograniczyły wczoraj bardzo wyrażenie emocji jakie były związane z tym wydarzeniem. I dlatego teraz chciałbym jeszcze raz podziękować wszystkim zaangażowanym w powstanie tak wspaniałego dzieła i przy okazji prezentu dla mnie pod koniec mego życia.
W trakcie pracy nad filmem doświadczyłem z Waszej strony wielkiej przyjaźni, zrozumienia i życzliwości. Za co Wszystkim chciałbym teraz bardzo podziękować.