Autor Wątek: Magazyn "Komiks i My"  (Przeczytany 30272 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Kapral

  • Gość
Odp: Magazyn "Komiks i My"
« Odpowiedź #75 dnia: Śr, 14 Sierpień 2019, 15:50:44 »
Przyznasz jednak, że realia międzywojnia tudzież okresu niemieckiej okupacji oraz ujęcie w kadr takich osobowości jak m.in. Paul von Hindenburg klasyfikują ten tytuł w ramy komiksu historycznego.

Nie przyznam. Cały steampunk wypchany jest postaciami historycznymi (na tym m.in. polega ta zabawa), a tylko kompletny dyletant mógłby stwierdzić, że jest to literatura historyczna. To akurat nie jest steampunk, tylko SF, ale różnica polega tylko na kierunku strzałek przeszłość-przyszłość. Również nie zechcę tego rozwijać, bo ostatnio za każdy offtop dostaję ostrzeżenie, a moje posty lądują w koszu. Tak że proponuję sobie poguglać.

Tego właśnie się spodziewałem :)

I słusznie. Sławek nie upoważnił mnie do paplania na ten temat na forkach. Jako miłośnik tradycyjnych wartości powinieneś to zrozumieć i uszanować.

Offline Nawimar III

Odp: Magazyn "Komiks i My"
« Odpowiedź #76 dnia: Śr, 14 Sierpień 2019, 16:07:28 »
Bracie Agaty, skoro tak twierdzisz i uważasz to z racji braterskiej miłości, której nieprzesadnie wiele na tym świecie pełnym złości nie będę wobec Twego zdania oponował. Niech gmach wszechświata Twego niezmiennie spoczywa w spokoju.
 
Kapral: "Nie przyznam"
 
Jak zapewne się spodziewałeś tego również się spodziewałem :) Czyli komiks o Czochralskim to Twoim zdaniem utwór science fiction? Czy dlatego, że w scenach pomiędzy prezentacją życia głównego bohatera pojawiają się roboty czy też z powodu wynalazku Czochralskiego?
 
"Sławek nie upoważnił mnie do paplania (...)"
 
Przecież już i tak paplałeś. A ten akurat temat ściśle dotyczy magazynu dla którego powstał ten temat.

Kapral

  • Gość
Odp: Magazyn "Komiks i My"
« Odpowiedź #77 dnia: Śr, 14 Sierpień 2019, 18:23:33 »
Jak zapewne się spodziewałeś tego również się spodziewałem :)

Skoro spodziewałeś się tego czego się spodziewałeś, to po kiego grzyba w ogóle pytasz mnie o cokolwiek? Ja spodziewałem się po Tobie nieco więcej, ale widzę, że czas znowu wpisać Cię na listę niewidzialnych :)

Offline Strefa Komiksu

Odp: Magazyn "Komiks i My"
« Odpowiedź #78 dnia: Śr, 14 Sierpień 2019, 22:14:47 »
Cytuj
Ja twierdzę, że tylko z państwowym mecenatem wydaje się u nas komiksy historyczne
Poważnie? :D

Kapral

  • Gość
Odp: Magazyn "Komiks i My"
« Odpowiedź #79 dnia: Śr, 14 Sierpień 2019, 22:50:11 »
Ojtam, ojtam. Ty latasz poniżej radarów :) (bez urazy).

Offline Strefa Komiksu

Odp: Magazyn "Komiks i My"
« Odpowiedź #80 dnia: Cz, 15 Sierpień 2019, 08:08:09 »
Kapralu, chyba mi umknął sens Twojej wypowiedzi. Wydajemy komiksy historyczne w przyzwoitych jak na nasze warunki nakładach i w coraz wyższym standardzie, a większość naszych tytułów doczekała się dodruków. Nikt nas nie dofinansowuje i nikt nie ma nad nami kontroli. 
Łatwo nie jest, ale jesteśmy na rynku i pomijanie tego faktu zasłaniając się jakimiś "radarami" nie jest o'k. :D

Kapral

  • Gość
Odp: Magazyn "Komiks i My"
« Odpowiedź #81 dnia: Cz, 15 Sierpień 2019, 08:58:56 »
No dobra, sorry Robert. To nie było grzeczne z mojej strony. Po prostu o Twoich komiksach zapomniałem, bo są dość niszowe.

Offline Strefa Komiksu

Odp: Magazyn "Komiks i My"
« Odpowiedź #82 dnia: Cz, 15 Sierpień 2019, 12:31:44 »
Książka w kraju nadwiślańskim jest niszą. Komiks, to nisza w niszy. Komiks polski, to nisza w niszy w niszy. Polski komiks historyczny, to nisza w niszy w niszy w niszy.
Wygląda na to, że komiksy ze "Strefy komiksu" to nisza w niszy w niszy w niszy w niszy = nisza do potęgi piątej :D

Offline HaVoK

Odp: Magazyn "Komiks i My"
« Odpowiedź #83 dnia: Pn, 02 Wrzesień 2019, 17:55:31 »
Mam nadzieję, że komiks "Pola" ukaże się w całości na naszym rynku. Nic lepszego od tego tego duetu nie czytałem. W końcu jakieś emocje, postaci z krwi i kości. Cudne są te fragmenty! Takich komiksów historycznych brakuje na naszym rynku.

Offline Nawimar III

Odp: Magazyn "Komiks i My"
« Odpowiedź #84 dnia: Wt, 28 Kwiecień 2020, 17:33:38 »
Ciąg dalszy następuje:


Offline keram2

Odp: Magazyn "Komiks i My"
« Odpowiedź #85 dnia: Wt, 28 Kwiecień 2020, 17:42:29 »
"Księga Miecza" - wreszcie porządnie wydana.
W "Komiks-Fantastyce" pominięto pierwszą planszę, był pomniejszony format (dwie plansze na stronie), a druk i papier też nie były najlepsze.
Teraz wszystko ma być super.
Kupię na pewno.

Offline Lyricstof

Odp: Magazyn "Komiks i My"
« Odpowiedź #86 dnia: Wt, 28 Kwiecień 2020, 17:59:22 »
No wreszcie.  :) Z drugiej strony szkoda, że nie ma wydania albumowego z Ernem i Heretykiem.
Ale też się bardzo cieszę. W końcu normalny format, na który zasłużył ten komiks. Tak przy okazji gdzie można kupić ten magazyn poza Gildia sklep?
Greed is leaking like water. On your way. Hidden lurks lust.

Offline Nawimar III

Odp: Magazyn "Komiks i My"
« Odpowiedź #87 dnia: Wt, 28 Kwiecień 2020, 18:04:22 »
Z tego co pamiętam magazyn dystrybuował ponadto Incal. Nie zdziwię się jeżeli będzie także na stronie empiku, a pewnie i bezpośrednio w redakcji czyli przez profil KiM na FB.

Offline Arne

Odp: Magazyn "Komiks i My"
« Odpowiedź #88 dnia: Śr, 29 Kwiecień 2020, 14:21:10 »
Z nowym numerem wzrosla cena magazynu o okolo 50% (z 19 na 29 zl). Skad taka wysoka podwyzka? Zmalal naklad? Magazyn przestal byc dotowany? Ktos wie moze cos wiecej na temat powodow tej podwyzki? ( oprocz tego, ze jest kryzys, bo to wszyscy wiedza :)).

Offline Nawimar III

Odp: Magazyn "Komiks i My"
« Odpowiedź #89 dnia: Śr, 29 Kwiecień 2020, 15:26:05 »
Tak naprawdę koszty druku wzrosły jeszcze przed pandemią. Stąd magazyn liczył sobie przez jakiś czas 48 stron zamiast pierwotnych 64. W aktualnie drukowanym numerze powrócono do zwiększonej objętości i stąd ten wzrost ceny.