Autor Wątek: Bler - krakowski superbohater  (Przeczytany 2051 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Pimpek

  • Gość
Bler - krakowski superbohater
« dnia: Nd, 05 Grudzień 2021, 20:10:18 »
Fajna superbohaterska seria, niestrudzenie tworzona i wydawana przez weterana polskiej sceny komiksowej, Rafała Szłapę. Lubicie, czytacie, zbieracie? Ja mam na półce komplet albumów, chyba każdy z wrysem autora plus przygody praBlera w "Arenie Komiks". A dobrym powodem do założenia tematu jest bardzo ciekawa rozmową, którą przeprowadził, zarejestrował i opublikował na swoim kanale youtuber Sylwek:


Offline starcek

Odp: Bler - krakowski superbohater
« Odpowiedź #1 dnia: Pn, 06 Grudzień 2021, 15:55:09 »
Za każdym razem, gdy słyszę o Blerze, to przypominam sobie wywód Hugh Grant'a w filmie Notting Hill, że egzemplarze pewnej książki bez podpisu autora są ogromnym rarytasem.
Za każdym razem, gdy ktoś napisze: 80-ych, 70-tych, 60.tych, '50tych - pies sra na chodniku w Tychach.

Pimpek

  • Gość
Odp: Bler - krakowski superbohater
« Odpowiedź #2 dnia: Pn, 06 Grudzień 2021, 16:09:38 »
Hahahaha, coś w tym jest i sam Rafał chyba powtarza podobną kwestię o Blerze, z tego co słyszałem :)

Offline starcek

Odp: Bler - krakowski superbohater
« Odpowiedź #3 dnia: Pn, 06 Grudzień 2021, 18:10:10 »
Jeśli jest tak, jak piszesz, to pełen szacun dla niego.  ;D
Za każdym razem, gdy ktoś napisze: 80-ych, 70-tych, 60.tych, '50tych - pies sra na chodniku w Tychach.

Offline Takesh

Odp: Bler - krakowski superbohater
« Odpowiedź #4 dnia: Pt, 15 Grudzień 2023, 11:03:25 »
Wątek trochę nie ruszany, więc najwyższa pora. Obok właśnie wydanego W7 z rysunkami Rafała, lada dzień ma się ukazać nowy komiks:

https://www.gildia.pl/komiksy/587558-jan-pawel-ii-pielgrzymka-do-polski-1979

Nie chce tu wchodzić w żadne dyskusje ideologiczne. Mam tylko pytanie, czy to jest to, co było kilka lat temu narysowane i wydane przez jakieś wydawnictwo katolickie?

Bo na wystawie Rafała w Pyskowicach było kilka plansz z JPII i były obłędne. Szczególnie jedna dwustronicówka z tej wystawy. Dlatego jeśli to jest to, to dla samych rysunków warto to nabyć.

Offline keram2

Odp: Bler - krakowski superbohater
« Odpowiedź #5 dnia: So, 16 Grudzień 2023, 06:59:58 »
Do czego doszliśmy, skoro wspomnienie o papieżu powoduje zastrzeżenie: "nie chcę tu wchodzić w żadne dyskusje ideologiczne"?
Ale w sumie ja też nie chcę tu wywoływać dyskusji, po prostu troszkę to dziwne (i smutne).

Offline misiokles

Odp: Bler - krakowski superbohater
« Odpowiedź #6 dnia: So, 16 Grudzień 2023, 08:43:42 »

Nie chce tu wchodzić w żadne dyskusje ideologiczne. Mam tylko pytanie, czy to jest to, co było kilka lat temu narysowane i wydane przez jakieś wydawnictwo katolickie?

Prawdopodobnie tak.
https://www.rp.pl/kosciol/art7703051-jan-pawel-ii-w-obrazkach - artykuł z 2009 roku.

Online vision2001

Odp: Bler - krakowski superbohater
« Odpowiedź #7 dnia: Cz, 18 Kwiecień 2024, 14:15:27 »
Autor Blera napisał:

Cytuj
Mili moi drodzy. Znowu to zrobiłem. Narysowałem i wydrukowałem Komiks. nie jestem pewien czy się Wam spodoba bo jest zupełnie inny niż Bler. Nawiązuje do mojej pasji związanej z grami RPG, która była najmocniejsza zwłaszcza w czasach gdy tego typu rozrywka dopiero u nas startowała. Teraz bywa, że nie mam na to czasu, choć wciąż wierzę, że Drużyna will rise again. Komiks jest humorystyczny, może miejscami głupawy, bo taki właśnie miał być. Mam nadzieję, że dostarczy Wam wielu miłych chwil. Premiera komiksu Drużyna Ktulu już w najbliższy weekend na Poznański Festiwal Sztuki Komiksowej. Do zobaczenia!