Forum KOMIKSpec.pl

Komiksy => Komiksy polskie => Wątek zaczęty przez: Nawimar III w Śr, 06 Luty 2019, 12:27:24

Tytuł: Magazyn "Komiks i My"
Wiadomość wysłana przez: Nawimar III w Śr, 06 Luty 2019, 12:27:24
Ponoć czas komiksowych magazynów przeminął. Do tego nawet jeśli nie bezpowrotnie to na bardzo długo. Tymczasem za sprawą scenarzysty Sławomira Zajączkowskiego ("Lux in tenebris", "Wilcze tropy") od wiosny 2016 r. publikowany jest taki właśnie magazyn. "Komiks i My" - bo o tym przedsięwzięciu mowa - to okazja do zapoznania się z przejawami twórczości zarówno docenionych, obecnych od lat na rynku (nie tylko komiksowym) plastyków takich jak m.in. Marek Szyszko czy Jacek Widor ale też twórców młodego pokolenia pokroju Moniki Laprus-Wierzejskiej, Roberta Konsztada i Marka Baranowskiego. Ponadto dają o sobie znać także m.in. Krzysztof Wyrzykowski, Jakub Kijuc i Mieczysław Skalimowski. Nie zabrakło rozpisywanej z werwą publicystyki w wykonaniu m.in. "rednacza" oraz Grzegorza Weigta.
 
Do tej pory opublikowano siedem numerów tego przedsięwzięcia. Numer ósmy w przygotowaniu.
 
(https://janhardy.pl/wp-content/uploads/2018/01/komiks-i-my-1-7-jan-hardy.jpg)
Tytuł: Odp: Magazyn "Komiks i My"
Wiadomość wysłana przez: mica w Śr, 06 Luty 2019, 13:16:22
czy ktoś wie dlaczego z logotypu czasopisma zniknęła swastyka?
Tytuł: Odp: Magazyn "Komiks i My"
Wiadomość wysłana przez: Nawimar III w Śr, 06 Luty 2019, 17:35:42
Zdaję sobie sprawę mica, że świdruję cię od dołu ale przynajmniej przez jakiś czas postaraj się być miły i uprzejmy  8)
Tytuł: Odp: Magazyn "Komiks i My"
Wiadomość wysłana przez: Jaroslaw_D w Cz, 14 Luty 2019, 15:24:27
KiM dostało dotację więc możemy być pewni kolejnych numerów. Zresztą praca nad jednym z nich już ruszyła.


ps. promowanie zbrodni komunistycznych - podobnie jak nazistowskich - jest w Polsce zabroniona. To tak donośnie pewnej miniatury awatara...
Tytuł: Odp: Magazyn "Komiks i My"
Wiadomość wysłana przez: turucorp w Cz, 14 Luty 2019, 15:41:06
Tak z czystej ciekawości (i bez złośliwości, bo za sam magazyn trzymam kciuki), jak się ma teza o komercyjnym powrocie zapotrzebowania na magazyn komiksowy, do sytuacji, w której taki magazyn potrzebuje solidnego wsparcia z budżetu, żeby istnieć?
Tytuł: Odp: Magazyn "Komiks i My"
Wiadomość wysłana przez: Jaroslaw_D w Pt, 15 Luty 2019, 09:10:05
Nie do mnie pytanie. Ja prosty chłopak jestem, zwykły czytelnik. Jeśli więc widzę, że KiM dostało dotację to wnioskuje z tego, że przez kolejny rok będzie funkcjonowało.
Nie znam wyników sprzedaży, nie znam nakładów, aczkolwiek pewnie nie są duże jak to w Polsce więc tego typu dotacja jest pewnie solidnym zastrzykiem dla wydawcy.
Teza o zapotrzebowaniu nie jest moja więc nie mam jak jej bronić.
Tytuł: Odp: Magazyn "Komiks i My"
Wiadomość wysłana przez: Nawimar III w Pt, 15 Luty 2019, 12:49:26
Turucorp - również nie znam szczegółów "detalicznych" (pomijając to co naczelny napisał we wstępniaku do bodajże szóstego numeru) ale teza o której wspominasz jest jak najbardziej zasadna. Sęk w tym że realia rynkowe mamy takie a nie inne (o czym sam zresztą nie raz pisałeś). Cieszmy się zatem, że jest chęć ze strony obecnych władz by chociaż symbolicznie wspierać ten projekt. Dzięki temu jest możliwość zapoznawania się przejawami twórczości zarówno uznanych jak i obiecująco rokujących fachowców od komiksu. No i co by nie mówić poszerza nam to środowiskowy "pejzaż" o grono osób nie zawsze docenianych np. przez decydentów głównych komiksowych imprez.
Tytuł: Odp: Magazyn "Komiks i My"
Wiadomość wysłana przez: turucorp w Pt, 15 Luty 2019, 14:30:27
Nie wiem, nie znam się na decydentach, jestem bardziej na uboczu niż autorzy publikowani w KiM.
Tytuł: Odp: Magazyn "Komiks i My"
Wiadomość wysłana przez: Grzmichuj w Pt, 15 Luty 2019, 15:14:10
Cieszmy się zatem, że jest chęć ze strony obecnych władz by chociaż symbolicznie wspierać ten projekt. Dzięki temu jest możliwość zapoznawania się przejawami twórczości zarówno uznanych jak i obiecująco rokujących fachowców od komiksu. No i co by nie mówić poszerza nam to środowiskowy "pejzaż" o grono osób nie zawsze docenianych np. przez decydentów głównych komiksowych imprez.

Trzy niezwykle nietrafione zdania.
1. Nie należy się cieszyć tym, że obecna władza wspiera projekty o tak silnym zaangażowaniu polityczno-ideologicznym i nie wspiera tych, które ideologicznie są neutralne. Nie ma żadnego racjonalnego powodu do cieszenia się, chyba że samemu jest się beneficjentem takiego dofinansowania. I nie mówię tutaj konkretnie o Was, ale o każdej inicjatywie para kulturowej, która służy jakiejkolwiek partii.
2. Ujęły mnie "przejawy twóczorści". W istocie jest to pismo z "przejawami twórczości". Jakieś 5% twórczości na całe pismo.
3. Skoro grono decydentów nie docenia twórcy, to albo jest kiepski, albo jest polityczny. I z każdego z tych powodów pejzaż środowiskowy o takie osoby nie powinien się poszerzać.
Tytuł: Odp: Magazyn "Komiks i My"
Wiadomość wysłana przez: Jaroslaw_D w Pt, 15 Luty 2019, 17:35:42
Ja mam wrażenie, że osoby piszące i narzekajace na to, że KiM jest zaangażowany światopoglądowo zatrzymały się na pierwszym numerze magazynu... Dużo się zmieniło od tego czasu, baaa jak dla mnie magazyn trochę stracił pazura, bo już nie jest tak "jaskrawy" jak kiedyś .
Proponuję jednemu z drugim, którzy krytykujecie, aby sięgnąć po ostatni numer zanim powtórzycie zarzuty o tym, że jest to komiks tylko dla "prawych" .
Tytuł: Odp: Magazyn "Komiks i My"
Wiadomość wysłana przez: Nawimar III w Pt, 15 Luty 2019, 18:47:54
Grzmichuju, niewykluczone, że grono imprezianych decydentów nie docenia tych autorów nie tyle z powodów stricte merytorycznych lecz właśnie osobistych ograniczeń wynikłych z uwarunkowań ideologicznych i towarzyskich. Wiadomo przecież, że tolerancja być musi, ale tylko dla tzw. swoich ;) A obecna władza faktycznie nie wspiera zaangażowanych doktrynalnie projektów komiksowych (poprzednia zresztą też tego nie robiła :) ). Np. "Zeszytów Komiksowych", których naczelny definiował się swego czasu jako marksista ;) Natomiast czy racjonalnym powodem jest cieszenie się z profesjonalnie wykonanych projektów komiksowych, różnogatunkowych, cieszących oko i percepcje mentalną odbiorców tego przedsięwzięcia to już pozostawiam ocenie czytelników "Komiks i My". Oczywiście mylisz się także całkowicie w kontekście poszerzania pejzażu komiksowego. Zdaje sobie sprawę, że osobnicy Twego sortu najchętniej funkcjonowaliby w mydlanej bańce ciesząc się towarzystwem sobie tylko podobnych (rzecz jasna w ramach kultywowania "tolerancji" :) ). Pechowo dla Was są także inni odbiorcy komiksowych produkcji i ani nam w głowie zakopywać się dajmy na to huryckim cmentarzysku tylko po to by Wam poprawić samopoczucie :) Mało tego; jak nam się zechce to będziemy ekspandować. Z kolei jeśli Wam się nie podoba to pakujecie manatki i nie zapuszczajcie się w nasze rewiry bo w przypływie dobroci dla zwierząt dostaniecie od nas drzwiami w nos :) Pozdrawiam czule :)
Tytuł: Odp: Magazyn "Komiks i My"
Wiadomość wysłana przez: turucorp w Pt, 15 Luty 2019, 20:30:40
Zaraz, moment, "Zeszyty" przecież dostały dofinansowanie (i to nawet podobno takie o jakie zabiegali), pozbawiono ich jedynie "punktacji naukowej", co akurat moim, całkowicie obiektywnym zdaniem, wystawia kiepskie świadectwo rządowym decydentom :/
Tytuł: Odp: Magazyn "Komiks i My"
Wiadomość wysłana przez: Nawimar III w Pt, 15 Luty 2019, 20:33:47
W kontekście "Zeszytów Komiksowych" to miała być ironia ale najwyraźniej mi nie wyszła :)
 
Tytuł: Odp: Magazyn "Komiks i My"
Wiadomość wysłana przez: turucorp w Pt, 15 Luty 2019, 20:41:19
Ano nie wyszła, bo zamiast ironii urodziłeś plotkę, której część użytkowników forum nie zweryfikuje tylko będzie potem powtarzać :(
Tytuł: Odp: Magazyn "Komiks i My"
Wiadomość wysłana przez: Nawimar III w Pt, 15 Luty 2019, 20:45:29
Spokojnie sobie poradzą. Więcej wiary w człowieka, a tym bardziej w komiksiarza :)
 

A przy okazji jedna z plansz z najnowszej odsłony "KiM" w wykonaniu Marka Baranowskiego:
 
 (https://paradoks.net.pl/image_files/text/36100/kim7_s40-1.jpg)
Tytuł: Odp: Magazyn "Komiks i My"
Wiadomość wysłana przez: Nawimar III w So, 16 Marzec 2019, 22:21:27
Kolejny numer niebawem trafi do druku, a tymczasem część załogi magazynu wybiera się na niegdysiejsze włości Waregów:
 
(https://scontent-waw1-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/53777505_821114784917274_7900527598654980096_n.jpg?_nc_cat=107&_nc_ht=scontent-waw1-1.xx&oh=1b7da73f2c6af013bb1327100b0dd67d&oe=5D140C53)
Tytuł: Odp: Magazyn "Komiks i My"
Wiadomość wysłana przez: starcek w So, 16 Marzec 2019, 23:08:09
No, nareszcie odwet za Potop.
Tytuł: Odp: Magazyn "Komiks i My"
Wiadomość wysłana przez: HugoDumont w Pt, 05 Kwiecień 2019, 22:15:26
Premiera numeru 8 już 11 kwietnia! https://www.gildia.pl/komiksy/394604-komiks-i-my-8
Tytuł: Odp: Magazyn "Komiks i My"
Wiadomość wysłana przez: John_ w Pn, 08 Kwiecień 2019, 18:27:50
Okładka 8 numeru wywołała oburzenie na pewnej grupie komiksowej ze względu na wyszczególnione pośladki pani na okładce. Czy tylko że mną coś jest nie tak, i nie widzę w tym rysunku nic kontowersyjnego? Jeżeli coś takiego wywołuje burze to jak te osoby reaguje np. Na pracę M. Mignoli?
Tytuł: Odp: Magazyn "Komiks i My"
Wiadomość wysłana przez: Mark Riddle w Pn, 08 Kwiecień 2019, 19:54:12
Okładka 8 numeru wywołała oburzenie na pewnej grupie komiksowej ze względu na wyszczególnione pośladki pani na okładce.
Jakie pośladki? Gdzie!? O.O
Tytuł: Odp: Magazyn "Komiks i My"
Wiadomość wysłana przez: John_ w Pn, 08 Kwiecień 2019, 19:59:50
No właśnie. Na ulicy można spotkać panie, którym legginsy jeszcze mocniej upinają pośladki, niż pani na okładce 8 numeru KiM. Ciekawe czy osoby tak pieklące się o te okładkę podchodzą do tych pań, i zwracają im uwagę że ich ubiór godzi w godność kobiet?
Tytuł: Odp: Magazyn "Komiks i My"
Wiadomość wysłana przez: PJP w Pn, 08 Kwiecień 2019, 20:19:13
Wszystko zależy od pośladków ;)
Tytuł: Odp: Magazyn "Komiks i My"
Wiadomość wysłana przez: robin w Pn, 08 Kwiecień 2019, 20:58:02
Okładka 8 numeru wywołała oburzenie na pewnej grupie komiksowej ze względu na wyszczególnione pośladki pani na okładce.
To jakaś paranoja...
Tytuł: Odp: Magazyn "Komiks i My"
Wiadomość wysłana przez: John_ w Pn, 08 Kwiecień 2019, 21:00:55
Paranoja. Jak Planeta Komiksów wydała Polish Porno Graphic pewnie palili je jak księża Harrego Pottera.
Tytuł: Odp: Magazyn "Komiks i My"
Wiadomość wysłana przez: Spiff w Śr, 10 Kwiecień 2019, 18:43:09
Okładka 8 numeru wywołała oburzenie na pewnej grupie komiksowej ze względu na wyszczególnione pośladki pani na okładce.
podobne do "Pasażerowie wiatru" T. 2

(https://assets.gildia.pl/system/thumbs/000/394/465/394465/1554248404/800.jpg)

(https://emp-scs.img-osdw.pl/img-p/1/egmont/44ca7fa2/std/492-452/853280o.jpg)

Tytuł: Odp: Magazyn "Komiks i My"
Wiadomość wysłana przez: Deg w Śr, 10 Kwiecień 2019, 21:35:30
No właśnie. Na ulicy można spotkać panie, którym legginsy jeszcze mocniej upinają pośladki, niż pani na okładce 8 numeru KiM. Ciekawe czy osoby tak pieklące się o te okładkę podchodzą do tych pań, i zwracają im uwagę że ich ubiór godzi w godność kobiet?
Ale że tak w realu?? To przecież w py... twarz dostać można!  :o
Tytuł: Odp: Magazyn "Komiks i My"
Wiadomość wysłana przez: John_ w Śr, 10 Kwiecień 2019, 21:38:58
Życie. Jak krucjata to krucjata, a nie tylko w internecie. ;)
Tytuł: Odp: Magazyn "Komiks i My"
Wiadomość wysłana przez: amsterdream w Cz, 11 Kwiecień 2019, 20:30:06
Okładka 8 numeru wywołała oburzenie na pewnej grupie komiksowej ze względu na wyszczególnione pośladki pani na okładce.

Jakie wyeksponowane pośladki? Ci ludzie popadli już w jakiś obłęd.
Tytuł: Odp: Magazyn "Komiks i My"
Wiadomość wysłana przez: Jaroslaw_D w Pt, 12 Kwiecień 2019, 07:12:44
Ci ludzie popadli już w jakiś obłęd.

Ten obłęd ma swoją nazwę... Lewactwo ;)
Tytuł: Odp: Magazyn "Komiks i My"
Wiadomość wysłana przez: Nawimar III w Pt, 12 Kwiecień 2019, 08:59:58
Cała sytuacja jest tym bardziej kuriozalna, że na tej grupie w ankiecie na temat bodajże "czego brakuje w ofercie polskich wydawców" (dokładnie już nie pamiętam) wygrała opcja "za mało porno"...  Jak widać zlasowana dzieciarnia zgromadzona w tej grupie nie bardzo potrafi się zdecydować czego tak naprawdę chce. No i raz jeszcze okazało się, że politpoprawność jest po prostu głupia, a przy okazji dezorientująca swoich kultystów.
 
A tak na marginesie nowy numer nabyty. Jeszcze całości nie zdążyłem przeczytać, ale już teraz polecam uwadze Koleżeństwa komiks Roberta Konsztata "Historia Abrama". Autor porusza bardzo ważną (i bolesną zarazem) problematykę, która mam nadzieję będzie coraz częściej podejmowana także w ramach komiksowego medium.
Tytuł: Odp: Magazyn "Komiks i My"
Wiadomość wysłana przez: Szekak w Pt, 12 Kwiecień 2019, 13:33:44
Ten obłęd ma swoją nazwę... Lewactwo ;)
Prawactwo*
Tytuł: Odp: Magazyn "Komiks i My"
Wiadomość wysłana przez: isteklistek w Pt, 12 Kwiecień 2019, 13:44:22
Bo to porno, czy erotyka ma być takie, jak w antologii "Istota" (Nie posiadam swojego egzemplarza). Ci ludzie mają jakąś koncepcję porno, ale trudno im wyjaśnić na czym polega i czym się różni od tego, co można znaleźć na różnego rodzaju serwisach XXX. 

Dla mnie to zwykła okłada, ładnie namalowana, gdyby numer był tematyczny, to możliwe, że bym zakupił.
Tytuł: Odp: Magazyn "Komiks i My"
Wiadomość wysłana przez: Gorzki w Pt, 12 Kwiecień 2019, 14:33:30
Prawactwo*

Prawactwo, że erotyka. Lewactwo, że uprzedmiotowienie.
I lecimy dalej...
Tytuł: Odp: Magazyn "Komiks i My"
Wiadomość wysłana przez: John_ w Pt, 12 Kwiecień 2019, 15:46:59
Centrumactwo najwięcej psuje.
Tytuł: Odp: Magazyn "Komiks i My"
Wiadomość wysłana przez: Deg w So, 13 Kwiecień 2019, 02:08:54
Ten obłęd ma swoją nazwę... Lewactwo ;)
Lewactwo toczy komiksowe boje z bolszewicką zarazą?

Wiedziałem!  8)
Tytuł: Odp: Magazyn "Komiks i My"
Wiadomość wysłana przez: LordDisneyland w So, 13 Kwiecień 2019, 02:12:54
Lewactwo toczy komiksowe boje z bolszewicką zarazą?

Wiedziałem!  8)

Zapewne zbyt mało postępowi wydają się bolszewicy hunwejbinom LGBT, może i jest coś na rzeczy.Ja może o czym innym- czy pismo nie trafia już na półki empiku?
Tytuł: Odp: Magazyn "Komiks i My"
Wiadomość wysłana przez: Deg w So, 13 Kwiecień 2019, 03:04:52
Już trafiło, widziałem akurat dzisiaj jak zalega ;)
Tytuł: Odp: Magazyn "Komiks i My"
Wiadomość wysłana przez: Nawimar III w So, 13 Kwiecień 2019, 09:27:38
Nowy numer dorwałem właśnie w empiku. Ze sklepu Gildii ponoć już to co mieli wymiotło.
Tytuł: Odp: Magazyn "Komiks i My"
Wiadomość wysłana przez: Death w So, 13 Kwiecień 2019, 11:43:07
Ja też zamówiłem wczoraj magazyn z Empiku. Ale ze strony. Odbiorę w salonie. Genialnie że wraca Ixbunieta, bo Wyrzykowski wymiata. Co jedna plansza to lepsza.
http://wyrzykowski-comics.blogspot.com/2017/
Tytuł: Odp: Magazyn "Komiks i My"
Wiadomość wysłana przez: LordDisneyland w So, 13 Kwiecień 2019, 13:58:51
Dziękuję, nie widziałem magazynu ostatnio, stąd pytanie.

Co do Wyrzykowskiego- zawsze mi się jego rysunki podobały, ale faktycznie, jakby coraz to odważniejsza jest ta jego kreska.
Tytuł: Odp: Magazyn "Komiks i My"
Wiadomość wysłana przez: keram2 w So, 13 Kwiecień 2019, 17:47:48
Mnie Wyrzykowski spodobał się już 20 lat temu, gdy w magazynie Kontra rozpoczął publikację komiksu o konkwistadorach "Los Lobos", niestety po dwóch odcinkach (14 plansz) opowieść została przerwana.
Tytuł: Odp: Magazyn "Komiks i My"
Wiadomość wysłana przez: Itachi w Pn, 15 Kwiecień 2019, 18:45:04
Numer 8 ponownie dostępny w gildii.
Tytuł: Odp: Magazyn "Komiks i My"
Wiadomość wysłana przez: Death w Wt, 16 Kwiecień 2019, 20:17:03
Odebrałem najnowszy numer. No powiem Wam, że rysunki Wyrzykowskiego w Ixbuniecie wydają mi się bardziej staranne niż w ostatnich albumach z IPN-u. Bo takie miałem wrażenie czytając ze 2-3 wydane w ostatnich latach przez Instytut. Jakby robione na szybko, bez takiej ilości detalu i staranności. Nadal znakomite, ale chyba już nie tak wycacane do ostatniego kadru. Może to przez natłok pracy. Ten miesięcznik historyczny, kalendarze i inne. A Ixbunieta wygląda tak dobrze jak Łupaszka czy Wyzwolenie. Czyli wygląda genialnie. Jakby rysownik odżył. No bo ile można rysować te mundury?
Tytuł: Odp: Magazyn "Komiks i My"
Wiadomość wysłana przez: Mateusz w Śr, 17 Kwiecień 2019, 21:31:36
Dyskusja odbiegła „trochę” od tematu, więc znajdziecie ją w odpowiedniejszym miejscu. Jeśli ktoś ma ochotę, to tam też może ją kontynuować: https://forum.komikspec.pl/na-luzie/shout-box/msg16600/#new
Tytuł: Odp: Magazyn "Komiks i My"
Wiadomość wysłana przez: Nawimar III w Śr, 31 Lipiec 2019, 09:51:46
Kolejny numer już za tydzień:

(https://scontent-frx5-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/67772590_1311618988994266_739274037552742400_n.jpg?_nc_cat=109&_nc_oc=AQk3NoExofyEFCJ8lEY1O_luKA9okrPRYnk_jXhCoy_lRbLhl_hjMHqZ_waVDilCpXQ&_nc_ht=scontent-frx5-1.xx&oh=5e63ae3c108e0f48422d3ea4fea942e5&oe=5DEC3BB1)
Tytuł: Odp: Magazyn "Komiks i My"
Wiadomość wysłana przez: Death w Śr, 31 Lipiec 2019, 10:12:32
W sumie dziwne, że nie ma kolejnego odcinka Ixbuniety, a jest inny komiks tych autorów.
Tytuł: Odp: Magazyn "Komiks i My"
Wiadomość wysłana przez: BosMan w Śr, 31 Lipiec 2019, 10:31:55
Super! Dopiero niedawno zgromadzilem poprzednie 8 numerow i leza na kupce " do przeczytania w ciagu najblizszych miesiecy". Jest szansa, ze przeczytam wszystkie 9 za jednym zamachem.
Tytuł: Odp: Magazyn "Komiks i My"
Wiadomość wysłana przez: Nawimar III w Śr, 31 Lipiec 2019, 11:14:03
Z tego co słyszałem finał pierwszego tomu "Ixbuniety" się robi co oczywiście wymaga czasu. Stąd fragment niezrealizowanego komiksu "Pola i bolszewicy" jako "zastępnik" w oczekiwaniu na Ixbunietę. Swego czasu widziałem te plansze na jednej z odsłon Festiwalu Komiksu Historycznego. Delikatnie rzecz ujmując rewelacja.
 
BosManie, w tym roku, oprócz dziewięciu, będziesz miał okazję przeczytać jeszcze jeden numer, bo "dziesiątka" też jest planowana. 
Tytuł: Odp: Magazyn "Komiks i My"
Wiadomość wysłana przez: BosMan w Śr, 31 Lipiec 2019, 11:17:55
 Przy moim poziomie wolnego czasu na czytanie, jest duza szansa, ze i 10. numer sie zalapie...
Tytuł: Odp: Magazyn "Komiks i My"
Wiadomość wysłana przez: Death w Śr, 31 Lipiec 2019, 11:21:09
To jest pewnie to:
http://wyrzykowski-comics.blogspot.com/2012/10/blog-post.html
Tytuł: Odp: Magazyn "Komiks i My"
Wiadomość wysłana przez: Nawimar III w Śr, 31 Lipiec 2019, 13:30:57
Dokładnie to. Jest też fajny kadr ukazujący bodajże kulig. Kossakowie nie powstydziliby się tej kompozycji.
Tytuł: Odp: Magazyn "Komiks i My"
Wiadomość wysłana przez: Lyricstof w Śr, 31 Lipiec 2019, 14:40:00
Kolejny numer już za tydzień:

To jest bardzo dobra wiadomość. Okładka i komiks Jacka Michalskiego jednego z twórców "Awantury", też cieszy.

Super! Dopiero niedawno zgromadzilem poprzednie 8 numerow i leza na kupce " do przeczytania w ciagu najblizszych miesiecy".

U mnie podobnie z tym, że przeczytałem wszystkie numery. Ogólne wrażenie bardzo na plus. Dużo świetnych komiksów. Wyrzykowski the best.  :)
Sporo krótkich Jerzego Ozgi przypomniało mi "Księgę Miecza", której należałby się album z prawdziwego zdarzenia, bo chyba nie wyszła inaczej niż w pomniejszonej wersji w "Komiksie Fantastyce"? chętnie zakupiłbym integral komiksów tego autora.
Tytuł: Odp: Magazyn "Komiks i My"
Wiadomość wysłana przez: Nawimar III w Cz, 01 Sierpień 2019, 09:16:18
Nie zdziwię się jeśli wznowienie "Księgi Miecza" we współczesnej formulę poligraficznej jest już tylko kwestią czasu, a na pewno bardzo by się przydało by tak było. Liczyłbym jeszcze na "Drogę Miecza" Andrzeja Chyżego (w sumie idealna rzecz do magazynu bo krótka) chociaż bardziej z sentymentu niż faktyczną wysoką wartość tego utworu.
Tytuł: Odp: Magazyn "Komiks i My"
Wiadomość wysłana przez: Lyricstof w Cz, 01 Sierpień 2019, 11:38:42
Myślisz o publikacji w magazynie. To też jest bardzo dobre rozwiązanie. Jakość wydania magazynu jest dla mnie rewelacyjna. Jednak ja myślałem o wydaniu w jednym albumie Księgi Miecza , Erna i niewydanego Heretyka - które to tworzą trylogię. To by było coś. Pamiętam też komiks pt. "Sven". Ten świetnie by pasował do "Komiks i my". Jeżeli chodzi o Księgę Miecza to przypomniała mi się taka ciekawostka, rysownik w tym komiksie zastosował cytat z "Conana" (chyba), cytat rysunkowy - trzy lub cztery całe kadry przedstawiające wybiegających wojowników. Niczego takiego później nie widziałem.
Tytuł: Odp: Magazyn "Komiks i My"
Wiadomość wysłana przez: Nawimar III w Cz, 01 Sierpień 2019, 12:06:10
Na pewno taki integral bardzo by się przydał, może też według schematu albumu monograficznego Andrzeja Janickiego.  No i taki drobiazg, że ten cytat chyba był z "Tarzana". Na pewno natomiast w wykonaniu Burne'a Hogartha i to była pierwsza praca tego wielkiego artysty z którą miałem styczność.
Tytuł: Odp: Magazyn "Komiks i My"
Wiadomość wysłana przez: Motyl w Śr, 07 Sierpień 2019, 22:05:27
Przykładowe plansze i spis treści nowego numeru - https://paradoks.net.pl/read/38395-komiks-i-my-numer-9-przykladowe-plansze-i-spis-tresci
Tytuł: Odp: Magazyn "Komiks i My"
Wiadomość wysłana przez: Kapral w Śr, 07 Sierpień 2019, 22:09:27
Nie ma Marka Baranowskiego? Tylko dla niego kupowałem ostatnie numery  :-\
Tytuł: Odp: Magazyn "Komiks i My"
Wiadomość wysłana przez: Death w Śr, 07 Sierpień 2019, 22:37:24
Ja kupowałem głównie dla Wyrzykowskiego i Zajączkowskiego. Ixbunieta rządzi. Mam nadzieję, że kiedyś wyjdzie pełen album Poli, bo ich komiksy bez oddechu leśnych dziadów z IPN-u na plecach śledzących każdy ruch artystów sztuce komiksowej nie służy. Wymyślona historia zawsze na propsie. Widać to po Romowe, Wilczej gontynie, Jellinge i Ixbuniecie. Pewnie widać byłoby też po Poli. Jacek Michalski widać też ma łapę, chętnie przeczytam. Zamówiłem rano w empiku, może będę miał na weekend.
Tytuł: Odp: Magazyn "Komiks i My"
Wiadomość wysłana przez: Nawimar III w Cz, 08 Sierpień 2019, 08:53:13
Wczoraj nabyłem. Poli naprawdę żal. Ten zestaw pierwszych plansz prezentuje się znakomicie. Natomiast komiksu Jacka Michalskiego jeszcze nie czytałem, ale plastycznie wygląda to bardzo intrygująco. Zwłaszcza pozostawienie przez autora części rysunków w ołówku. Współczesna poligrafia ładnie "wyciąga" tego typu niuanse. No i miło, że redakcja magazynu wspomniała o odejściu nieodżałowanego Macieja Parowskiego. W końcu tytuł pisma został zaczerpnięty z jego felietonu.
 
Zresztą co by nie być gołosłownym poniżej nieco więcej o najnowszym numerze:
 
https://paradoks.net.pl/read/38395-komiks-i-my-numer-9-przykladowe-plansze-i-spis-tresci?fbclid=IwAR0NCWq2SHABqpmF3PDQALjSSEvbO_oeCKY1x-0dRhphxzQkizBfSdwSfQ8
Tytuł: Odp: Magazyn "Komiks i My"
Wiadomość wysłana przez: keram2 w So, 10 Sierpień 2019, 17:11:04
Pola wygląda wspaniale.
Ze smutkiem przeczytałem, że nie znaleźli wydawcy dla tego albumu mimo, że szukali w różnych miejscach.
Czego oczekują od komiksu wydawcy, skoro odrzucają takie cudeńko?
W przyszłym roku stulecie Bitwy Warszawskiej, może jednak jakiś wydawca się zdecyduje?
Tytuł: Odp: Magazyn "Komiks i My"
Wiadomość wysłana przez: keram2 w So, 10 Sierpień 2019, 17:32:02
Wydaje mi się, że pytanie powinno brzmieć, czego od wydawców oczekują autorzy?

Masz rację, istnieje taka opcja, że oczekiwania autorów mogą (zdaniem wydawców) być zbyt duże jak na możliwości polskiego rynku.
Tytuł: Odp: Magazyn "Komiks i My"
Wiadomość wysłana przez: Motyl w Wt, 13 Sierpień 2019, 15:15:46
Wydaje mi się, że pytanie powinno brzmieć, czego od wydawców oczekują autorzy?

A to proste akurat. Wynagrodzenia. Konkretna praca to nie hobby, które wykonuje się za pół darmo lub za darmo, jak często widać na rodzimym podwórku.
Tytuł: Odp: Magazyn "Komiks i My"
Wiadomość wysłana przez: Motyl w Wt, 13 Sierpień 2019, 18:30:58
Na rodzimym podwórku też mamy twórców, którzy zarabiają na komiksach i wydawców, którzy płacą honoraria, zatem to akurat nie jest aż tak proste, jakby się mogło wydawać.

Całkowicie zrozumiałe jest dla mnie, że twórcy chcą dostać honorarium za swoje dzieło, ale chciałbym wiedzieć, czy chcą je z góry, czy też chcą podpisania umowy na procent od sprzedanych egzemplarzy?

Chciałbym też wiedzieć, czemu autorzy nie próbowali zebrać pieniędzy na crowdfundingu: są znani, lubiani i robią dobre rzeczy, jestem przekonany, ze zebraliby potrzebną kwotę migiem (nawet po wliczeniu w nią własnego honorarium).

To ostatnie dałoby im możliwość wydania komiksu własnym sumptem, bez oglądania się na wydawcę, który "nie chce".

I dlaczego właściwie tego komiksu nie chce wydać Wydawnictwo Komiks i MY?

Tylko wielu wydawcom nie po drodze jest z komiksami historycznymi, zwłaszcza tymi przedstawiającymi rodzimą historię. Mogę się mylić, ale jak przeglądam oferty polskich wydawców to poza IPN, który z racji swojej działalności publikuje tytuły z rodzimej historii, u pozostałych podobnych pozycji ze świecą szukać lub są to incydentalne przypadki. I nie mówię tu o jakichś wariacjach, alternatywnych opowiastkach. No i fajnie, że niektórzy wydawcy płacą, jakiś pozytyw.

Crowdfunding fajna sprawa, patrząc, jak niegdyś na jego dobrodziejstwo narzekał m.in. Rafał Szłapa przy okazji rozmowy na temat jednej ze zbiórek na Blera, nie dziwię się, że nie każdy chce korzystać z tej miodem i dudeskami płynącej drogi.

A Wydawnictwo Komiks i My publikuje komiksy? Tu polecam wnikliwą analizę stopki magazynu Komiks i My i zastanowienie się, czy można magazyn wydać bez podawania nazwy oficyny, czy jednak nawet najprostszą, wynikającą z tytułu tego periodyku wypadałoby mieć.
Tytuł: Odp: Magazyn "Komiks i My"
Wiadomość wysłana przez: misiokles w Wt, 13 Sierpień 2019, 19:02:56
Tylko wielu wydawcom nie po drodze jest z komiksami historycznymi, zwłaszcza tymi przedstawiającymi rodzimą historię. Mogę się mylić, ale jak przeglądam oferty polskich wydawców to poza IPN, który z racji swojej działalności publikuje tytuły z rodzimej historii, u pozostałych podobnych pozycji ze świecą szukać lub są to incydentalne przypadki.
A ja mam wrażenie (przeglądając regularnie sklep gildii), że polskich komiksów historycznych jest z roku na rok coraz więcej, o wiele wiecej od tego co wydaje IPN.
Tytuł: Odp: Magazyn "Komiks i My"
Wiadomość wysłana przez: misiokles w Wt, 13 Sierpień 2019, 19:37:00
Gdybym był twórcą komiksów, to najbardziej w crowdfundingu przerażałaby wysyłka wydrukowanych egzemplarzy - pakowanie, adresowanie i stanie na poczcie ;)
Tytuł: Odp: Magazyn "Komiks i My"
Wiadomość wysłana przez: Motyl w Wt, 13 Sierpień 2019, 21:10:13
Cytuj
Tak się sklada, że rozmawiałem z Rafałem, dobrze wiem, na co narzekał i uważam, że to jest chybiony przykład. Pieniądze na wydanie "Krzesła w piekle" zostały zebrane z górką. "Ivan Kotowicz" został sfinansowany ze zbiorki. Parę innych komiksow też, w tym takie, których autorom sporo brakuje do umiejętności Zajączkowskiego i Wyrzykowskiego.

O widzisz, to spytaj go jeszcze raz, bo jak ze mną rozmawiał, to mówił co innego. Pytanie tylko, w którym z tych dwóch przypadków kłamał.

Cytuj
"Ivan Kotowicz" został sfinansowany ze zbiorki.

Szalona to była akcja, szkoda, że wydawca ją przerwał i tak haniebnie pokrzyżował losy autorom.

Cytuj
A istnieje jakiś przepis zakazujący wydawnictwu wydawać komiksy?
Tak samo jak nie istnieje na czytanie ze zrozumieniem, ale wyłuszczę łopatologicznie, jeśli przekaz poprzedni był trudny do ogarnięcia. Wydawnictwo Komiks i My powstało w celu publikacji konkretnego magazynu, nie komiksów. Nie można czegoś wydać, nie mając zarejestrowanego podmiotu publikującego, kapewu? To takie trudne do zrozumienia? Dziecko w podstawówce by załapało.
Tytuł: Odp: Magazyn "Komiks i My"
Wiadomość wysłana przez: Kapral w Śr, 14 Sierpień 2019, 10:47:41
Zajączkowski i tak sam wydaje swoją drugą serię (Lux in tenebris) przez Rozpięty Rozporek Publishing, więc naprawdę nie musi na nikogo czekać. Tylko że na IPNie chyba lepiej wychodzi finansowo.
Tytuł: Odp: Magazyn "Komiks i My"
Wiadomość wysłana przez: Nawimar III w Śr, 14 Sierpień 2019, 12:29:10
Kapral: "Tylko że na IPNie chyba lepiej wychodzi finansowo"
 
Ach, ci socjaliści i ich ulubione zajęcie, tj. zaglądanie komu się da do portfela...
 
Z tego co mi wiadomo zarówno jeden jak i drugi autor mają się obecnie czym zajmować, a cała sytuacja z "Polą" była dość specyficzna. Tak więc projektów do publikacji im nie brakuje. Niemniej kto wie, może za kilkadziesiąt lat, podsumowując swoją twórczość, obaj panowie przybliżą całą sprawę na kartach obszernego wywiadu-rzeki...
Tytuł: Odp: Magazyn "Komiks i My"
Wiadomość wysłana przez: Kapral w Śr, 14 Sierpień 2019, 13:03:48
Kapral: "Tylko że na IPNie chyba lepiej wychodzi finansowo"
 
Ach, ci socjaliści i ich ulubione zajęcie, tj. zaglądanie komu się da do portfela...

Kiedy to bardzo ciekawe na jaką propagandę idą nasze pieniądze z podatków. Nie przypominam sobie, żeby w ostatnim czasie ktoś u nas wydał komiks historyczny bez finansowego wsparcia państwa albo samorządu. Chyba, że jest to komiks "nie do końca" historyczny, jak wspomniany już Iwan Kotowicz, wtedy owszem, da się to sprzedać czytelnikom z zyskiem.

No i jest jeszcze kwestia kagańca zakładanego twórcom przez IPN. Jacyś konsultanci, wytyczne, obszerne dodatki propagandowe na końcu albumu. Całe to narzucone odgórnie sztywniactwo było zdaje się jednym z powodów, dla których Sławek postanowił zrobić wreszcie coś na własną rękę.
Tytuł: Odp: Magazyn "Komiks i My"
Wiadomość wysłana przez: Nawimar III w Śr, 14 Sierpień 2019, 13:38:08
Kapral: "Kiedy to bardzo ciekawe na jaką propagandę idą nasze pieniądze z podatków"
 
Nic przecież nie stoi na przeszkodzie by się z komiksami publikowanymi przez państwowe instytucje zapoznać. Tym bardziej, że na ogół są dostępne w symbolicznych cenach lub wręcz za darmo jak np. poniższy tytuł:
 
https://issuu.com/kujawsko-pomorskie/docs/komiks_czochralski_m
 
O "kagańcach" nie słyszałem; natomiast realizując zlecenie nie-komiksowe byłem bardzo wdzięczny moim konsultantom, którzy okazali sporo życzliwości i cierpliwości w trakcie naszej współpracy nic mi przy tym nie narzucając. Ich uwagi okazały się bardzo cenne i - jak to zwykło się mawiać od lata 2015 r. - ubogacające. Natomiast co do Sławomira Zajączkowskiego to oczywiście miast konfabulować "jak to było naprawdę" pewnie wypadałoby spytać jego samego. Jedyne co rzuca się w oczy na podstawie jego dotychczasowego dorobku to okoliczność, że jest to twórca zainteresowany tworzeniem fabuł osadzonych nie tylko w innych epokach ale też utrzymanych w odmiennych niż tylko komiks historyczny gatunkach.
Tytuł: Odp: Magazyn "Komiks i My"
Wiadomość wysłana przez: Kapral w Śr, 14 Sierpień 2019, 13:56:06
Ja twierdzę, że tylko z państwowym mecenatem wydaje się u nas komiksy historyczne, a Ty jako kontrargument pokazujesz mi komiks ahistoryczny finansowany przez państwo. No strasznie to jest logiczne i konstruktywne :)

Symboliczne ceny to właśnie klucz do państwowego mecenatu. Za normalne, rynkowe pieniądze, mało kto by to kupił. A za symboliczną cenę, to i taki sceptyk jak ja przygarnie, żeby sobie kolekcję powiększyć. Mam tego samorządowego szmelcu na pęczki, im paskudniejsze, tym lepiej. Natomiast perełkę o Czochralskim nawet szwagrowi sprezentowałem, choć z niego to dopiero lewak.
 
Jeśli chodzi o Sławka, to nie konfabuluję :)
Tytuł: Odp: Magazyn "Komiks i My"
Wiadomość wysłana przez: Nawimar III w Śr, 14 Sierpień 2019, 14:02:49
Jak to ahistoryczny?! Rozumiem, że jeżeli bohater tego komiksu nie miał sposobności własnoręcznie dobywać grodu zapiekłych Pomorców ani uczestniczyć w grabieży czynionej przez socjalistyczne bojówki na dobru wypracowanym przez osoby prywatne, a miast tego walnie przyczynił się abyśmy mogli sobie teraz popisać to nie kwalifikuje się on do roli bohatera komiksu historycznego? Faktycznie coś ta logika szpotawa.
 
Nie konfabulujesz? To może zechcesz rozwinąć temat?
Tytuł: Odp: Magazyn "Komiks i My"
Wiadomość wysłana przez: Nawimar III w Śr, 14 Sierpień 2019, 14:14:54
Brat Agaty: "Zdziwiło mnie stwierdzenie, że komiksu wydać nie mozna, bo go wydawcy nie chcą".
 
Co prawda ja akurat tematu rozwijał nie będę, choć coś tam zasłyszałem jak to z "Polą" było (liczę na ten cały wywiad na minimum 400 stron). Natomiast co do Twoich domniemań to mogę Cię drogi Bracie zapewnić, że jak zwykle się mylisz, a Twoja z kolei logika raz jeszcze wmanewrowała Twoją osobę nawet nie tyle na manowce co w rów pełen opuncji.
Tytuł: Odp: Magazyn "Komiks i My"
Wiadomość wysłana przez: Kapral w Śr, 14 Sierpień 2019, 14:49:50
Jak to ahistoryczny?! Rozumiem, że jeżeli bohater tego komiksu nie miał sposobności własnoręcznie dobywać grodu zapiekłych Pomorców ani uczestniczyć w grabieży czynionej przez socjalistyczne bojówki na dobru wypracowanym przez osoby prywatne, a miast tego walnie przyczynił się abyśmy mogli sobie teraz popisać to nie kwalifikuje się on do roli bohatera komiksu historycznego? Faktycznie coś ta logika szpotawa.
Nie, no bardzo historyczne są te wszystkie roboty i fifoludki, bez których nikt by nawet nie spojrzał na kolejny, nudny jak flaki z olejem komiks z cyklu "gadające głowy". I chwała autorom, że postanowili temat uatrakcyjnić i "odhistorycznić" :)

Nie konfabulujesz? To może zechcesz rozwinąć temat?
Nie zechcę. Ale Ty w każdej chwili możesz spytać Sławomira :)
Tytuł: Odp: Magazyn "Komiks i My"
Wiadomość wysłana przez: Nawimar III w Śr, 14 Sierpień 2019, 15:16:10
Kapral: "Nie, no bardzo historyczne są te wszystkie roboty i fifoludki (...)"
 
Przyznasz jednak, że realia międzywojnia tudzież okresu niemieckiej okupacji oraz ujęcie w kadr takich osobowości jak m.in. Paul von Hindenburg klasyfikują ten tytuł w ramy komiksu historycznego. A co do uatrakcyjnienia to temat gościa, który wynalazł to co wynalazł z mojej perspektywy sam w sobie jest interesujący i szkoda byłoby przegapiać takiej produkcji przez domniemane "gadające głowy". Czyli jak z tym komiksem? Szkoda Ci wydanej nań kasy podatnika?
 
"Nie zechcę"
 
Tego właśnie się spodziewałem :)
Tytuł: Odp: Magazyn "Komiks i My"
Wiadomość wysłana przez: Kapral w Śr, 14 Sierpień 2019, 15:50:44
Przyznasz jednak, że realia międzywojnia tudzież okresu niemieckiej okupacji oraz ujęcie w kadr takich osobowości jak m.in. Paul von Hindenburg klasyfikują ten tytuł w ramy komiksu historycznego.

Nie przyznam. Cały steampunk wypchany jest postaciami historycznymi (na tym m.in. polega ta zabawa), a tylko kompletny dyletant mógłby stwierdzić, że jest to literatura historyczna. To akurat nie jest steampunk, tylko SF, ale różnica polega tylko na kierunku strzałek przeszłość-przyszłość. Również nie zechcę tego rozwijać, bo ostatnio za każdy offtop dostaję ostrzeżenie, a moje posty lądują w koszu. Tak że proponuję sobie poguglać.

Tego właśnie się spodziewałem :)

I słusznie. Sławek nie upoważnił mnie do paplania na ten temat na forkach. Jako miłośnik tradycyjnych wartości powinieneś to zrozumieć i uszanować.
Tytuł: Odp: Magazyn "Komiks i My"
Wiadomość wysłana przez: Nawimar III w Śr, 14 Sierpień 2019, 16:07:28
Bracie Agaty, skoro tak twierdzisz i uważasz to z racji braterskiej miłości, której nieprzesadnie wiele na tym świecie pełnym złości nie będę wobec Twego zdania oponował. Niech gmach wszechświata Twego niezmiennie spoczywa w spokoju.
 
Kapral: "Nie przyznam"
 
Jak zapewne się spodziewałeś tego również się spodziewałem :) Czyli komiks o Czochralskim to Twoim zdaniem utwór science fiction? Czy dlatego, że w scenach pomiędzy prezentacją życia głównego bohatera pojawiają się roboty czy też z powodu wynalazku Czochralskiego?
 
"Sławek nie upoważnił mnie do paplania (...)"
 
Przecież już i tak paplałeś. A ten akurat temat ściśle dotyczy magazynu dla którego powstał ten temat.
Tytuł: Odp: Magazyn "Komiks i My"
Wiadomość wysłana przez: Kapral w Śr, 14 Sierpień 2019, 18:23:33
Jak zapewne się spodziewałeś tego również się spodziewałem :)

Skoro spodziewałeś się tego czego się spodziewałeś, to po kiego grzyba w ogóle pytasz mnie o cokolwiek? Ja spodziewałem się po Tobie nieco więcej, ale widzę, że czas znowu wpisać Cię na listę niewidzialnych :)
Tytuł: Odp: Magazyn "Komiks i My"
Wiadomość wysłana przez: Strefa Komiksu w Śr, 14 Sierpień 2019, 22:14:47
Cytuj
Ja twierdzę, że tylko z państwowym mecenatem wydaje się u nas komiksy historyczne
Poważnie? :D
Tytuł: Odp: Magazyn "Komiks i My"
Wiadomość wysłana przez: Kapral w Śr, 14 Sierpień 2019, 22:50:11
Ojtam, ojtam. Ty latasz poniżej radarów :) (bez urazy).
Tytuł: Odp: Magazyn "Komiks i My"
Wiadomość wysłana przez: Strefa Komiksu w Cz, 15 Sierpień 2019, 08:08:09
Kapralu, chyba mi umknął sens Twojej wypowiedzi. Wydajemy komiksy historyczne w przyzwoitych jak na nasze warunki nakładach i w coraz wyższym standardzie, a większość naszych tytułów doczekała się dodruków. Nikt nas nie dofinansowuje i nikt nie ma nad nami kontroli. 
Łatwo nie jest, ale jesteśmy na rynku i pomijanie tego faktu zasłaniając się jakimiś "radarami" nie jest o'k. :D
Tytuł: Odp: Magazyn "Komiks i My"
Wiadomość wysłana przez: Kapral w Cz, 15 Sierpień 2019, 08:58:56
No dobra, sorry Robert. To nie było grzeczne z mojej strony. Po prostu o Twoich komiksach zapomniałem, bo są dość niszowe.
Tytuł: Odp: Magazyn "Komiks i My"
Wiadomość wysłana przez: Strefa Komiksu w Cz, 15 Sierpień 2019, 12:31:44
Książka w kraju nadwiślańskim jest niszą. Komiks, to nisza w niszy. Komiks polski, to nisza w niszy w niszy. Polski komiks historyczny, to nisza w niszy w niszy w niszy.
Wygląda na to, że komiksy ze "Strefy komiksu" to nisza w niszy w niszy w niszy w niszy = nisza do potęgi piątej :D
Tytuł: Odp: Magazyn "Komiks i My"
Wiadomość wysłana przez: HaVoK w Pn, 02 Wrzesień 2019, 17:55:31
Mam nadzieję, że komiks "Pola" ukaże się w całości na naszym rynku. Nic lepszego od tego tego duetu nie czytałem. W końcu jakieś emocje, postaci z krwi i kości. Cudne są te fragmenty! Takich komiksów historycznych brakuje na naszym rynku.
Tytuł: Odp: Magazyn "Komiks i My"
Wiadomość wysłana przez: Nawimar III w Wt, 28 Kwiecień 2020, 17:33:38
Ciąg dalszy następuje:

(https://scontent-waw1-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/s960x960/95066684_1581569718665857_2299202611816955904_o.jpg?_nc_cat=102&_nc_sid=8024bb&_nc_oc=AQlSScdOdB7_cM20ApSo_aZWWMGDnZumzXe256ImwVZwwtOp2zRyADtR8SHlxlfeAAw&_nc_ht=scontent-waw1-1.xx&_nc_tp=7&oh=a4d5b1631fcd355093dbadf8e08031c3&oe=5ECE998F)
Tytuł: Odp: Magazyn "Komiks i My"
Wiadomość wysłana przez: keram2 w Wt, 28 Kwiecień 2020, 17:42:29
"Księga Miecza" - wreszcie porządnie wydana.
W "Komiks-Fantastyce" pominięto pierwszą planszę, był pomniejszony format (dwie plansze na stronie), a druk i papier też nie były najlepsze.
Teraz wszystko ma być super.
Kupię na pewno.
Tytuł: Odp: Magazyn "Komiks i My"
Wiadomość wysłana przez: Lyricstof w Wt, 28 Kwiecień 2020, 17:59:22
No wreszcie.  :) Z drugiej strony szkoda, że nie ma wydania albumowego z Ernem i Heretykiem.
Ale też się bardzo cieszę. W końcu normalny format, na który zasłużył ten komiks. Tak przy okazji gdzie można kupić ten magazyn poza Gildia sklep?
Tytuł: Odp: Magazyn "Komiks i My"
Wiadomość wysłana przez: Nawimar III w Wt, 28 Kwiecień 2020, 18:04:22
Z tego co pamiętam magazyn dystrybuował ponadto Incal. Nie zdziwię się jeżeli będzie także na stronie empiku, a pewnie i bezpośrednio w redakcji czyli przez profil KiM na FB.
Tytuł: Odp: Magazyn "Komiks i My"
Wiadomość wysłana przez: BosMan w Śr, 29 Kwiecień 2020, 14:21:10
Z nowym numerem wzrosla cena magazynu o okolo 50% (z 19 na 29 zl). Skad taka wysoka podwyzka? Zmalal naklad? Magazyn przestal byc dotowany? Ktos wie moze cos wiecej na temat powodow tej podwyzki? ( oprocz tego, ze jest kryzys, bo to wszyscy wiedza :)).
Tytuł: Odp: Magazyn "Komiks i My"
Wiadomość wysłana przez: Nawimar III w Śr, 29 Kwiecień 2020, 15:26:05
Tak naprawdę koszty druku wzrosły jeszcze przed pandemią. Stąd magazyn liczył sobie przez jakiś czas 48 stron zamiast pierwotnych 64. W aktualnie drukowanym numerze powrócono do zwiększonej objętości i stąd ten wzrost ceny.
Tytuł: Odp: Magazyn "Komiks i My"
Wiadomość wysłana przez: Archelon w So, 02 Maj 2020, 21:10:02
Księga Miecza w numerze 11 to ma być całość? W "Komiks Fantastyce" była drukowana 2 plansze na jednej stronie A4.
Pytanie do Nawimara III. Być może orientujesz się czy jest planowane wydanie całości? Ern był wydany przez Zin Zin Press,
Tytuł: Odp: Magazyn "Komiks i My"
Wiadomość wysłana przez: keram2 w So, 02 Maj 2020, 21:37:29
Z tego co zapowiadali "Księga Miecza" ma być wydana w całości i normalnie, czyli jedna plansza na jednej stronie.
O "Ernie" na razie nic nie wspominali.
Tytuł: Odp: Magazyn "Komiks i My"
Wiadomość wysłana przez: Nawimar III w Nd, 03 Maj 2020, 12:20:45
Archelon - dokładnie tak jak wspomniał Keram2. "Ern" raczej na łamach "KiM" wznawiany nie będzie, a przynajmniej dotąd nic o tym nie słyszałem.
Tytuł: Odp: Magazyn "Komiks i My"
Wiadomość wysłana przez: keram2 w Pn, 18 Maj 2020, 16:29:39
Numer 11 trafił już do sprzedaży.
Tytuł: Odp: Magazyn "Komiks i My"
Wiadomość wysłana przez: roble w Cz, 30 Lipiec 2020, 23:28:41

nr 12 pojawi się 4 sierpnia
na okładce cena 29 a na gildii można zamówić za 19zl..

(https://i.postimg.cc/dtpKGV4G/800-3.jpg)
Tytuł: Odp: Magazyn "Komiks i My"
Wiadomość wysłana przez: roj w Pt, 31 Lipiec 2020, 07:11:07
No i faktycznie z tym, że nr 12 ma 72 strony jak redakcja podaje na FB, a nie 64 str. na gildii.
A już myślałem, że ta cena na gildii to spóźnione prima aprilis  :D
Tytuł: Odp: Magazyn "Komiks i My"
Wiadomość wysłana przez: Kot Tip-Top w Śr, 05 Sierpień 2020, 09:09:06
Jaka nietypowa okładka.

Będę się czuł jak XIX wieczny dżentelmen kupując :)
Tytuł: Odp: Magazyn "Komiks i My"
Wiadomość wysłana przez: radioblackmetal w Cz, 06 Sierpień 2020, 10:53:57
Jaka nietypowa okładka.

Będę się czuł jak XIX wieczny dżentelmen kupując :)

I pewnie w trakcie lektury, bo numer zdecydowanie jest retro. Momentami słabo czytelna "czcionka" 😉. Ciekawa sprawa ale mam nadzieję, że to tylko pojedynczy "wybryk" redaktorów 😆
Tytuł: Odp: Magazyn "Komiks i My"
Wiadomość wysłana przez: Kot Tip-Top w Pt, 07 Sierpień 2020, 12:07:13
Kupiłem i daję redakcji tysiąc punktów za kreatywność :D Genialne!
Tytuł: Odp: Magazyn "Komiks i My"
Wiadomość wysłana przez: keram2 w Pn, 14 Grudzień 2020, 18:07:52
Ze strony magazynu: "tymczasem przygotowujemy trzeci, ostatni odcinek komiksu "Lucja".

No i super, mam nadzieję, że "Ixbunieta" także powróci, a co do "Lucji" to chciałbym aby był to ostatni odcinek pierwszego tomu (a nie całego komiksu) bo potencjał jest.