Autor Wątek: Magazyn "Komiks i My"  (Przeczytany 15239 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Kapral

• Gość
Odp: Magazyn "Komiks i My"
« Odpowiedź #75 dnia: Śr, 14 Sierpień 2019, 15:50:44 »
Przyznasz jednak, że realia międzywojnia tudzież okresu niemieckiej okupacji oraz ujęcie w kadr takich osobowości jak m.in. Paul von Hindenburg klasyfikują ten tytuł w ramy komiksu historycznego.

Nie przyznam. Cały steampunk wypchany jest postaciami historycznymi (na tym m.in. polega ta zabawa), a tylko kompletny dyletant mógłby stwierdzić, że jest to literatura historyczna. To akurat nie jest steampunk, tylko SF, ale różnica polega tylko na kierunku strzałek przeszłość-przyszłość. Również nie zechcę tego rozwijać, bo ostatnio za każdy offtop dostaję ostrzeżenie, a moje posty lądują w koszu. Tak że proponuję sobie poguglać.

Tego właśnie się spodziewałem :)

I słusznie. Sławek nie upoważnił mnie do paplania na ten temat na forkach. Jako miłośnik tradycyjnych wartości powinieneś to zrozumieć i uszanować.

Offline Nawimar III

« Odpowiedź #76 dnia: Śr, 14 Sierpień 2019, 16:07:28 »
Bracie Agaty, skoro tak twierdzisz i uważasz to z racji braterskiej miłości, której nieprzesadnie wiele na tym świecie pełnym złości nie będę wobec Twego zdania oponował. Niech gmach wszechświata Twego niezmiennie spoczywa w spokoju.

Kapral: "Nie przyznam"

Jak zapewne się spodziewałeś tego również się spodziewałem :) Czyli komiks o Czochralskim to Twoim zdaniem utwór science fiction? Czy dlatego, że w scenach pomiędzy prezentacją życia głównego bohatera pojawiają się roboty czy też z powodu wynalazku Czochralskiego?

"Sławek nie upoważnił mnie do paplania (...)"

Przecież już i tak paplałeś. A ten akurat temat ściśle dotyczy magazynu dla którego powstał ten temat.

Kapral

• Gość
« Odpowiedź #77 dnia: Śr, 14 Sierpień 2019, 18:23:33 »
Jak zapewne się spodziewałeś tego również się spodziewałem :)

Skoro spodziewałeś się tego czego się spodziewałeś, to po kiego grzyba w ogóle pytasz mnie o cokolwiek? Ja spodziewałem się po Tobie nieco więcej, ale widzę, że czas znowu wpisać Cię na listę niewidzialnych :)

Offline Strefa Komiksu

« Odpowiedź #78 dnia: Śr, 14 Sierpień 2019, 22:14:47 »
Ja twierdzę, że tylko z państwowym mecenatem wydaje się u nas komiksy historyczne
Poważnie? :D

Kapral

• Gość
« Odpowiedź #79 dnia: Śr, 14 Sierpień 2019, 22:50:11 »
Ojtam, ojtam. Ty latasz poniżej radarów :) (bez urazy).

Offline Strefa Komiksu

« Odpowiedź #80 dnia: Cz, 15 Sierpień 2019, 08:08:09 »
Kapralu, chyba mi umknął sens Twojej wypowiedzi. Wydajemy komiksy historyczne w przyzwoitych jak na nasze warunki nakładach i w coraz wyższym standardzie, a większość naszych tytułów doczekała się dodruków. Nikt nas nie dofinansowuje i nikt nie ma nad nami kontroli. 
Łatwo nie jest, ale jesteśmy na rynku i pomijanie tego faktu zasłaniając się jakimiś "radarami" nie jest o'k. :D

Kapral

• Gość
« Odpowiedź #81 dnia: Cz, 15 Sierpień 2019, 08:58:56 »
No dobra, sorry Robert. To nie było grzeczne z mojej strony. Po prostu o Twoich komiksach zapomniałem, bo są dość niszowe.

Offline Strefa Komiksu

« Odpowiedź #82 dnia: Cz, 15 Sierpień 2019, 12:31:44 »
Książka w kraju nadwiślańskim jest niszą. Komiks, to nisza w niszy. Komiks polski, to nisza w niszy w niszy. Polski komiks historyczny, to nisza w niszy w niszy w niszy.
Wygląda na to, że komiksy ze "Strefy komiksu" to nisza w niszy w niszy w niszy w niszy = nisza do potęgi piątej :D

Offline HaVoK

« Odpowiedź #83 dnia: Pn, 02 Wrzesień 2019, 17:55:31 »
Mam nadzieję, że komiks "Pola" ukaże się w całości na naszym rynku. Nic lepszego od tego tego duetu nie czytałem. W końcu jakieś emocje, postaci z krwi i kości. Cudne są te fragmenty! Takich komiksów historycznych brakuje na naszym rynku.

Offline Nawimar III

« Odpowiedź #84 dnia: Wt, 28 Kwiecień 2020, 17:33:38 »
Ciąg dalszy następuje:

Offline keram2

« Odpowiedź #85 dnia: Wt, 28 Kwiecień 2020, 17:42:29 »
"Księga Miecza" - wreszcie porządnie wydana.
W "Komiks-Fantastyce" pominięto pierwszą planszę, był pomniejszony format (dwie plansze na stronie), a druk i papier też nie były najlepsze.
Teraz wszystko ma być super.
Kupię na pewno.

Offline Lyricstof

« Odpowiedź #86 dnia: Wt, 28 Kwiecień 2020, 17:59:22 »
No wreszcie.  :) Z drugiej strony szkoda, że nie ma wydania albumowego z Ernem i Heretykiem.
Ale też się bardzo cieszę. W końcu normalny format, na który zasłużył ten komiks. Tak przy okazji gdzie można kupić ten magazyn poza Gildia sklep?
I met a friend, he was on coffee, He came and smashed the smoke
I met the enemy in the grass, Pink-yellow lilacs.

Offline Nawimar III

« Odpowiedź #87 dnia: Wt, 28 Kwiecień 2020, 18:04:22 »
Z tego co pamiętam magazyn dystrybuował ponadto Incal. Nie zdziwię się jeżeli będzie także na stronie empiku, a pewnie i bezpośrednio w redakcji czyli przez profil KiM na FB.

Offline BosMan

« Odpowiedź #88 dnia: Śr, 29 Kwiecień 2020, 14:21:10 »
Z nowym numerem wzrosla cena magazynu o okolo 50% (z 19 na 29 zl). Skad taka wysoka podwyzka? Zmalal naklad? Magazyn przestal byc dotowany? Ktos wie moze cos wiecej na temat powodow tej podwyzki? ( oprocz tego, ze jest kryzys, bo to wszyscy wiedza :)).

Offline Nawimar III

« Odpowiedź #89 dnia: Śr, 29 Kwiecień 2020, 15:26:05 »
Tak naprawdę koszty druku wzrosły jeszcze przed pandemią. Stąd magazyn liczył sobie przez jakiś czas 48 stron zamiast pierwotnych 64. W aktualnie drukowanym numerze powrócono do zwiększonej objętości i stąd ten wzrost ceny.