Autor Wątek: Magazyn "Komiks i My"  (Przeczytany 30224 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Death

Odp: Magazyn "Komiks i My"
« Odpowiedź #45 dnia: Śr, 31 Lipiec 2019, 10:12:32 »
W sumie dziwne, że nie ma kolejnego odcinka Ixbuniety, a jest inny komiks tych autorów.

Offline Arne

Odp: Magazyn "Komiks i My"
« Odpowiedź #46 dnia: Śr, 31 Lipiec 2019, 10:31:55 »
Super! Dopiero niedawno zgromadzilem poprzednie 8 numerow i leza na kupce " do przeczytania w ciagu najblizszych miesiecy". Jest szansa, ze przeczytam wszystkie 9 za jednym zamachem.

Offline Nawimar III

Odp: Magazyn "Komiks i My"
« Odpowiedź #47 dnia: Śr, 31 Lipiec 2019, 11:14:03 »
Z tego co słyszałem finał pierwszego tomu "Ixbuniety" się robi co oczywiście wymaga czasu. Stąd fragment niezrealizowanego komiksu "Pola i bolszewicy" jako "zastępnik" w oczekiwaniu na Ixbunietę. Swego czasu widziałem te plansze na jednej z odsłon Festiwalu Komiksu Historycznego. Delikatnie rzecz ujmując rewelacja.
 
BosManie, w tym roku, oprócz dziewięciu, będziesz miał okazję przeczytać jeszcze jeden numer, bo "dziesiątka" też jest planowana. 

Offline Arne

Odp: Magazyn "Komiks i My"
« Odpowiedź #48 dnia: Śr, 31 Lipiec 2019, 11:17:55 »
 Przy moim poziomie wolnego czasu na czytanie, jest duza szansa, ze i 10. numer sie zalapie...

Offline Death

Odp: Magazyn "Komiks i My"
« Odpowiedź #49 dnia: Śr, 31 Lipiec 2019, 11:21:09 »

Offline Nawimar III

Odp: Magazyn "Komiks i My"
« Odpowiedź #50 dnia: Śr, 31 Lipiec 2019, 13:30:57 »
Dokładnie to. Jest też fajny kadr ukazujący bodajże kulig. Kossakowie nie powstydziliby się tej kompozycji.

Offline Lyricstof

Odp: Magazyn "Komiks i My"
« Odpowiedź #51 dnia: Śr, 31 Lipiec 2019, 14:40:00 »
Kolejny numer już za tydzień:

To jest bardzo dobra wiadomość. Okładka i komiks Jacka Michalskiego jednego z twórców "Awantury", też cieszy.

Super! Dopiero niedawno zgromadzilem poprzednie 8 numerow i leza na kupce " do przeczytania w ciagu najblizszych miesiecy".

U mnie podobnie z tym, że przeczytałem wszystkie numery. Ogólne wrażenie bardzo na plus. Dużo świetnych komiksów. Wyrzykowski the best.  :)
Sporo krótkich Jerzego Ozgi przypomniało mi "Księgę Miecza", której należałby się album z prawdziwego zdarzenia, bo chyba nie wyszła inaczej niż w pomniejszonej wersji w "Komiksie Fantastyce"? chętnie zakupiłbym integral komiksów tego autora.
Greed is leaking like water. On your way. Hidden lurks lust.

Offline Nawimar III

Odp: Magazyn "Komiks i My"
« Odpowiedź #52 dnia: Cz, 01 Sierpień 2019, 09:16:18 »
Nie zdziwię się jeśli wznowienie "Księgi Miecza" we współczesnej formulę poligraficznej jest już tylko kwestią czasu, a na pewno bardzo by się przydało by tak było. Liczyłbym jeszcze na "Drogę Miecza" Andrzeja Chyżego (w sumie idealna rzecz do magazynu bo krótka) chociaż bardziej z sentymentu niż faktyczną wysoką wartość tego utworu.
« Ostatnia zmiana: Cz, 01 Sierpień 2019, 09:19:57 wysłana przez Nawimar III »

Offline Lyricstof

Odp: Magazyn "Komiks i My"
« Odpowiedź #53 dnia: Cz, 01 Sierpień 2019, 11:38:42 »
Myślisz o publikacji w magazynie. To też jest bardzo dobre rozwiązanie. Jakość wydania magazynu jest dla mnie rewelacyjna. Jednak ja myślałem o wydaniu w jednym albumie Księgi Miecza , Erna i niewydanego Heretyka - które to tworzą trylogię. To by było coś. Pamiętam też komiks pt. "Sven". Ten świetnie by pasował do "Komiks i my". Jeżeli chodzi o Księgę Miecza to przypomniała mi się taka ciekawostka, rysownik w tym komiksie zastosował cytat z "Conana" (chyba), cytat rysunkowy - trzy lub cztery całe kadry przedstawiające wybiegających wojowników. Niczego takiego później nie widziałem.
Greed is leaking like water. On your way. Hidden lurks lust.

Offline Nawimar III

Odp: Magazyn "Komiks i My"
« Odpowiedź #54 dnia: Cz, 01 Sierpień 2019, 12:06:10 »
Na pewno taki integral bardzo by się przydał, może też według schematu albumu monograficznego Andrzeja Janickiego.  No i taki drobiazg, że ten cytat chyba był z "Tarzana". Na pewno natomiast w wykonaniu Burne'a Hogartha i to była pierwsza praca tego wielkiego artysty z którą miałem styczność.

Motyl

  • Gość
Odp: Magazyn "Komiks i My"
« Odpowiedź #55 dnia: Śr, 07 Sierpień 2019, 22:05:27 »

Kapral

  • Gość
Odp: Magazyn "Komiks i My"
« Odpowiedź #56 dnia: Śr, 07 Sierpień 2019, 22:09:27 »
Nie ma Marka Baranowskiego? Tylko dla niego kupowałem ostatnie numery  :-\

Offline Death

Odp: Magazyn "Komiks i My"
« Odpowiedź #57 dnia: Śr, 07 Sierpień 2019, 22:37:24 »
Ja kupowałem głównie dla Wyrzykowskiego i Zajączkowskiego. Ixbunieta rządzi. Mam nadzieję, że kiedyś wyjdzie pełen album Poli, bo ich komiksy bez oddechu leśnych dziadów z IPN-u na plecach śledzących każdy ruch artystów sztuce komiksowej nie służy. Wymyślona historia zawsze na propsie. Widać to po Romowe, Wilczej gontynie, Jellinge i Ixbuniecie. Pewnie widać byłoby też po Poli. Jacek Michalski widać też ma łapę, chętnie przeczytam. Zamówiłem rano w empiku, może będę miał na weekend.

Offline Nawimar III

Odp: Magazyn "Komiks i My"
« Odpowiedź #58 dnia: Cz, 08 Sierpień 2019, 08:53:13 »
Wczoraj nabyłem. Poli naprawdę żal. Ten zestaw pierwszych plansz prezentuje się znakomicie. Natomiast komiksu Jacka Michalskiego jeszcze nie czytałem, ale plastycznie wygląda to bardzo intrygująco. Zwłaszcza pozostawienie przez autora części rysunków w ołówku. Współczesna poligrafia ładnie "wyciąga" tego typu niuanse. No i miło, że redakcja magazynu wspomniała o odejściu nieodżałowanego Macieja Parowskiego. W końcu tytuł pisma został zaczerpnięty z jego felietonu.
 
Zresztą co by nie być gołosłownym poniżej nieco więcej o najnowszym numerze:
 
https://paradoks.net.pl/read/38395-komiks-i-my-numer-9-przykladowe-plansze-i-spis-tresci?fbclid=IwAR0NCWq2SHABqpmF3PDQALjSSEvbO_oeCKY1x-0dRhphxzQkizBfSdwSfQ8
« Ostatnia zmiana: Cz, 08 Sierpień 2019, 08:57:08 wysłana przez Nawimar III »

Offline keram2

Odp: Magazyn "Komiks i My"
« Odpowiedź #59 dnia: So, 10 Sierpień 2019, 17:11:04 »
Pola wygląda wspaniale.
Ze smutkiem przeczytałem, że nie znaleźli wydawcy dla tego albumu mimo, że szukali w różnych miejscach.
Czego oczekują od komiksu wydawcy, skoro odrzucają takie cudeńko?
W przyszłym roku stulecie Bitwy Warszawskiej, może jednak jakiś wydawca się zdecyduje?