Autor Wątek: Lux in tenebris  (Przeczytany 3759 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Murazor

Lux in tenebris
« dnia: Nd, 03 Marzec 2019, 12:04:58 »
Ma ktos plotki na temat nowego tomu?  :)

Offline Nawimar III

Odp: Lux in tenebris
« Odpowiedź #1 dnia: Nd, 03 Marzec 2019, 12:45:02 »
Niestety póki co autorzy zajęci są innymi projektami. Jest co prawda gotowy scenariusz, nazwijmy to umownie, "crossoveru" obu brylujących w tej serii zawodników z inną ciekawą osobowością rodzimego komiksu. Na ten moment brak jednak widoków na realizacje tego przedsięwzięcia.   
« Ostatnia zmiana: Nd, 03 Marzec 2019, 12:54:37 wysłana przez Nawimar III »

Offline Koalar

Odp: Lux in tenebris
« Odpowiedź #2 dnia: So, 22 Luty 2020, 03:03:56 »
Przeczytałem w ciągu 2 dni 3 tomy i podobało mi się (najbardziej 2., gdzie są elementy grozy). Choć jak dla mnie historie są trochę zbyt proste i brakuje mi jakiegoś podkręcenia (może więcej humoru, twistów). Tak czy siak wiadomo, że lepsze niż nudy z IPN-u.
Kreska fajna (choć twarze i ogólnie postaci wolałbym bardziej realistyczne), jakoś przypomina mi Rosińskiego (a i Daiva przypomina pewną postać z Thorgala). Fajny klimacik.
Minus za błędy interpunkcyjne.
Bardzo nie podoba mi się ta narracja, że chrześcijaństwo jest git, a pogaństwo związane jest ze złem i wypaczeniami (ofiary z ludzi, wilkuny itp.). Brakuje jakiegoś zniuansowania, np. Wojmir mógł być rycerzem, który jest wierny władcy, ale po cichu wyznaje stare wierzenia i powoli się przekonuje do nowej religii; a tak jest w jednym kierunku (nawet w przypadku dziewczyny).
pehowo.blogspot.com - blog z moimi komiksami: Buzz, Fungi, PEH.

Offline bibliotekarz

Odp: Lux in tenebris
« Odpowiedź #3 dnia: Nd, 23 Luty 2020, 11:00:25 »
Seria ładnie się rozkręca. Trzeci tom ma już taki scenariusz powoli się rozkręcający na różnych planach i nie bardzo wiadomo czym się to ma wszystko skończyć. Ładnie rozwijają się też rysunki i w trzecim tomie jest co pooglądać. Liczę na pojawienie się wkrótce tomu czwartego i że będzie najbardziej dopieszczony z dotychczasowych.

Apologia chrześcijaństwa nie każdemu musi się nie podobać. Generalnie są takie dwa okresy w średniowieczu, do których sięgają osoby mające przeciwstawny stosunek do chrześcijaństwa. Do momentu przed przyjęciem chrztu, czasów chrystianizacji i reakcji pogańskiej chętnie sięgają przeciwnicy chrześcijaństwa a do okresu wypraw krzyżowych jego apologeci. U niektórych czytelników pod tym względem LIT może wywoływać zgrzyt poznawczy (tym bardziej, że wątki antypogańskie są mocno fantastyczne i stereotypowe).
Batman returns
his books to the library

Offline misiokles

Odp: Lux in tenebris
« Odpowiedź #4 dnia: Nd, 23 Luty 2020, 11:10:58 »
Liczę na pojawienie się wkrótce tomu czwartego i że będzie najbardziej dopieszczony z dotychczasowych.

Tymczasem trzy posty wyżej..

Niestety póki co autorzy zajęci są innymi projektami. Jest co prawda gotowy scenariusz, nazwijmy to umownie, "crossoveru" obu brylujących w tej serii zawodników z inną ciekawą osobowością rodzimego komiksu. Na ten moment brak jednak widoków na realizacje tego przedsięwzięcia.

Offline bibliotekarz

Odp: Lux in tenebris
« Odpowiedź #5 dnia: Nd, 23 Luty 2020, 11:18:12 »
Ten post ma już rok.
Batman returns
his books to the library

Offline misiokles

Odp: Lux in tenebris
« Odpowiedź #6 dnia: Nd, 23 Luty 2020, 12:13:09 »
I nic się przez ten rok nie zmieniło, gdyż gdyby coś ruszyło - dostalibyśmy jakieś zajawki.

Offline Nawimar III

Odp: Lux in tenebris
« Odpowiedź #7 dnia: Pt, 06 Marzec 2020, 13:58:26 »
Faktycznie na ten moment nic się nie ruszyło. Zdaje się, że zanim rysownik serii na nowo podejmie ten temat (o ile w ogóle) przedtem ma do wykonania jeszcze jeden album dla Kliniki Języka.

Offline Death

Odp: Lux in tenebris
« Odpowiedź #8 dnia: Pt, 06 Marzec 2020, 22:15:51 »
Co bardzo boli, bo Zajączkowski jest milion razy lepszym scenarzystą i aż szkoda czasu Czajkowskiego spędzonych nad planszami do gorszych scenariuszy.

Offline Warpath

Odp: Lux in tenebris
« Odpowiedź #9 dnia: So, 14 Styczeń 2023, 08:32:46 »
Czy te trzy tomy, które wyszły na światło dzienne to całość i nie będzie kontynuacji? Po odległej dacie premiery Jellinge tak raczej zakładam?

Każdy tom jest zamkniętą opowieścią samą w sobie, czy są jakieś pourywane wątki?

Offline Death

Odp: Lux in tenebris
« Odpowiedź #10 dnia: So, 14 Styczeń 2023, 09:42:02 »
Każdy tom jest osobną historią.
Być może kiedyś będzie więcej. Byłoby super. Na razie tylko 3 historie.

Offline Warpath

Odp: Lux in tenebris
« Odpowiedź #11 dnia: So, 14 Styczeń 2023, 12:22:00 »
Dzięki Death, nie wiem jakim cudem ale jakoś przegapiłem ten tytuł gdy wychodził. Wyrzut sumienia, który muszę nadrobić mimo braku 3 tomu na rynku ;)

Offline Death

Odp: Lux in tenebris
« Odpowiedź #12 dnia: So, 14 Styczeń 2023, 12:48:17 »
Romowe i Jellinge to bardzo dobre komiksy, a Wilcza gontyna jest wręcz rewelacyjna. Serie Lux in Tenebris i Mieszko są sztosem mogącym konkurować z najlepszymi frankofońskimi seriami historycznymi.
https://forum.gildia.pl/index.php/topic,35324.msg1308512.html#msg1308512
Należy brać Romowe i Gontynę póki są na Gildii i to za takie dobre pieniądze. I należy szukać Jellinge gdzie się da. :)

Offline Megatron

Odp: Lux in tenebris
« Odpowiedź #13 dnia: So, 14 Styczeń 2023, 17:02:50 »
Każdy tom jest zamkniętą opowieścią samą w sobie, czy są jakieś pourywane wątki?

Historie są osobne, ale są powracające postacie drugoplanowe.

Offline Death

Odp: Lux in tenebris
« Odpowiedź #14 dnia: So, 14 Styczeń 2023, 23:08:29 »
Szczerze mówiąc i tak zainteresowani będą czytać po kolei, bo łatwo dostępne są tomy 1 i 2, a ciężko dopaść 3. :)
Dwie drugoplanowe na pewno kojarzę, cbyba więcej nie było. Taka dziewczyna i taki woj, nie pamiętam imion. Ale każda historia jest zamkniętą historią. Pamiętam jak mnie zmiotła z planszy Wilcza gontyna. Jakbym pierwszy raz czytał najlepsze odcinki Thorgala.