Autor Wątek: Kręgi Magii - Kamil Murzyn  (Przeczytany 1299 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Itachi

  • Gość
Kręgi Magii - Kamil Murzyn
« dnia: Pn, 30 Marzec 2020, 19:40:59 »
Nowa propozycja na rynku, toteż postanowiłem przy pierwsze nadarzającej się okazji dodać Kręgi Magii do koszyka. Dlaczego? Zachęciła mnie limitowana okładka, która w całym swoim zamiarze wypełniła swój podstawowy cel - zachęciła mnie to zakupu. Po drugie zauważyłem coś intrygującego na przedstawionych planszach, zarazem ciepłe klimatyczny rysunki, dalej baśniowy świat przedstawiony, ale także momentami dosyć siermiężną i pozbawioną lekkości kreskę. Takie było moje pierwsze wrażenie.

Dzisiaj po lekturze mam już podstawy do wyrażania precyzyjniejszych opinii, a więc główna sprawa. Fabuła. Przyznam iż szybko zaangażowałem się w losy bohaterów, skupiłem się na komiksie i błyskawicznie zatraciłem poczucie czasu. Chcę być dobrze zrozumiany, na razie poznajemy tylko zarys fabularny, trudno więc wnioskować z jaką serią mamy do czynienia. Natomiast przyznam że jestem pozytywnie i optymistycznie nastawiony do Kręgów Magii, być może trafiła się nam nowa bardzo przystępna dla szerokiej publiczności opcja na rynku. Skoro ja miałem frajdę z lektury, to dzieciaki powinny mieć jeszcze większą.

Nie wiem jak do końca oceniać warstwę graficzną, widzę w niej sporo oryginalności. Co jest ważne, aby wyróżniać się stylem od konkurencji. Widzę także spore rezerwy i jestem przekonany że z czasem będziemy otrzymywać lepsze warsztatowo rysunki. Natomiast nie przepadam za grubą kreską, zdecydowanie bliższe są mi klimaty mangowe, a więc ostre precyzyjne cięcia. Drobna kreska układająca się w całość, tutaj brakuje mi nutki lekkości, aby te plansze nie miały w sobie takiego ciężaru. Mam nadzieję, że dobrze to ująłem słowami :)

Z przyjemnością zakupię kolejny tomik a Wam proponuje zainteresować się tym komiksem. To też doskonała opcja na prezent, zwłaszcza teraz kiedy dzieciaki przebywają w domach.

Moja ocena to solidna 7.

Offline Lyricstof

Odp: Kręgi Magii - Kamil Murzyn
« Odpowiedź #1 dnia: Pn, 30 Marzec 2020, 23:32:58 »
Przeczytałem i też jestem zadowolony. Mnie zachęciły do zakupu ilustracje, które zobaczyłem w necie, a dokładnie portfolio autora na jego blogu.

https://kamilmurzynarts.pl/illustrations/

I wcale nie żałuję. Album ten daje nadzieje na przygodowy maistream na przyzwoitym poziomie.
I taki jest ten komiks, budzi duże nadzieje. Co do samego wrażenia, po przeczytaniu nie da się uwolnić od skojarzeń z Hobbitem. Ja to w pełni akceptuję. Skojarzeń z powieścią, bohaterami, ale także komiksem.
I trochę żal, że nie poznaliśmy całej opowieści. O, ale się człowiek przyzwyczaił do integrali, "wszystko" w jednym, itp. A tu zonk, czekać trzeba.  ;D
No to czekam w dobrym nastroju.
Greed is leaking like water. On your way. Hidden lurks lust.

Offline Guru_Komiksu

Odp: Kręgi Magii - Kamil Murzyn
« Odpowiedź #2 dnia: Cz, 19 Listopad 2020, 11:34:45 »
Dla mnie również jest to komiks, na który skusiłem się po samych obrazkach. I pod tym kątem nie mam nic do zarzucenia, bo jeśli chodzi o nasz kraj graficznie jest to czołówka. Jedynie fabularnie jest przeciętnie, ale można ten tom potraktować jako wstęp do dalszych przygód. Mam nadzieję, że kolejna część ukaże się niebawem.