Autor Wątek: Komisarz Ueberschaer  (Przeczytany 1211 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Koalar

Komisarz Ueberschaer
« dnia: Nd, 22 Grudzień 2019, 19:39:20 »
Ciekawa seria, której głównym plusem są dla mnie rysunki Janusza Pawlaka (Josephine, Toshiro). Klimaty hellboyowe. Brak mi trochę fajności (humoru, ciekawszych postaci). Plus za duży format 24 x 34 cm (choć i litery mogłyby być nieco większe, a wyglądają na leciutko rozmazane) i największego blanka, jakiego widziałem (3. album), a minus za słabą korektę (głównie interpunkcja). Dotychczas wyszły 3 albumy stanowiące zamkniętą całość, a w 3. jest zapowiedź kolejnej historii. W miarę tanio komplet do kupienia na Allegro (70 zł + 15 zł dostawa PP).
pehowo.blogspot.com - blog z moimi komiksami: Buzz, Fungi, PEH.

Offline volker

Odp: Komisarz Ueberschaer
« Odpowiedź #1 dnia: Nd, 22 Grudzień 2019, 19:49:56 »
Byłem zainteresowany tą serią ale wysoka cena z poszczególne komiksy trochę mnie ostudziła. Czekam na więcej opinii.

Offline misiokles

Odp: Komisarz Ueberschaer
« Odpowiedź #2 dnia: Nd, 22 Grudzień 2019, 20:24:03 »
Czyta się to jak dobry mainstream, około hellboyowe rysunki robią swój klimat, natomiast fabuła jest dość linearna i zakończenie trochę zbyt wcześnie się rozkminia. Minusem jest różne tempo samej opowieści - raz na kilkunastu stronach obserwujemy wydarzenia dziejące się w ciągu powiedzmy nocy, a potem nagle przyśpieszenie i skrótowo przedstawione miesiące. Również dialogi momentami drewniane, oj drewniane!
Aczkolwiek ucieszyło mnie pod koniec tomu 3 zapowiedź następnego cyklu - o taki mainstream czasami nawoływałem!