Autor Wątek: Komiksy Jakuba Kijuca  (Przeczytany 6889 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Nawimar III

Komiksy Jakuba Kijuca
« dnia: Pn, 16 Wrzesień 2019, 15:16:21 »
Jakub Kijuc to autor aktywny na gruncie rodzimego komiksu co najmniej od roku 2010. W jego autorskim dorobku odnajdujemy m.in. takie przedsięwzięcia jak seria "Konstrukt", "Jan Hardy", "R.O.T.A." oraz zrealizowane do scenariusza Sławomira Zajączkowskiego fabuły "Lirnik" i "Ale w radiu nic nie mówili". Ostatnio wykonał też ilustracje okładki polskiej edycji "Supermana". A poniżej ilustracja sprzed kilku lat również z udziałem Człowieka ze Stali:
 

Offline Nawimar III

Odp: Komiksy Jakuba Kijuca
« Odpowiedź #1 dnia: Wt, 17 Wrzesień 2019, 11:16:23 »
Oczywiście Hansior, że chodzi tylko i wyłącznie o tzw. gównoburze (czy jak wy tam w tym swoim lemingradzie zwykliście określać te całe nimby-imby). To co, że Jakub "popełnił" całkiem sporo jak na nasze warunki komiksowych inicjatyw. Wszak nade wszystko liczy się zacna pyskówka. A do tego zawsze jest okazja byś miał sposobnośc po raz enty podrapować się na "głos rozsądku" co przecież bardzo lubisz. A poniżej obrazeczek specjalnie dla ciebie abyś popisał się swoją otwartością do lusterka:
 

 

Offline gashu

Odp: Komiksy Jakuba Kijuca
« Odpowiedź #2 dnia: Wt, 17 Wrzesień 2019, 12:45:51 »
Wpadł mi swego czasu (tzn. w momencie premiery) w łapska następujący komiks omawianego autora:



Niestety, wizja Twórcy okazała się chyba zbyt ambitna dla przeciętnego czytelnika (czyt. dla mnie), bo za cholerę nie mogłem załapać co, gdzie i dlaczego (i w końcu: po co?).

Offline daviddaniel

Odp: Komiksy Jakuba Kijuca
« Odpowiedź #3 dnia: Wt, 17 Wrzesień 2019, 17:40:55 »
Jak dla mnie to strasznie słabe te rysunki.

Offline Nawimar III

Odp: Komiksy Jakuba Kijuca
« Odpowiedź #4 dnia: Śr, 01 Kwiecień 2020, 13:15:56 »
Z profilu "Jan Hardy" na FB:
 
Jest nam niezmiernie miło poinformować, że nakładem wydawnictwa DC Comics ukaże się powieść graficzna „Batman: The Ballad of War Saw” autorstwa Jakuba Kijuca (rysunki) oraz Damiana Zajko (kolory, design, pomysłodawca). Nad całością pieczę będzie sprawował nie kto inny, jak sam Mike Mignola.

„Gdy Jakub i Damian przedstawili mi ten projekt, płakałem. Chcę być w to zaangażowany w 100%. Opuszczam Dark Horse” – ogłosił na swoim Twitterze Mignola.

„To prawdopodobnie najważniejszy Batman od czasu Detective Comics #27” – wyznaje w wywiadzie dla serwisu CBR Jim Lee, dyrektor kreatywny DC.

„Batman: The Ballad of War Saw” dostępny w dobrych księgarniach od 1 kwietnia 2021 r. (Tommy z pomocą JH)
 

 
Moim zdaniem to bardzo dobra wiadomość.

Offline Voitas

Odp: Komiksy Jakuba Kijuca
« Odpowiedź #5 dnia: Śr, 01 Kwiecień 2020, 14:17:41 »
Prima Aprilis?

Offline Arne

Odp: Komiksy Jakuba Kijuca
« Odpowiedź #6 dnia: Śr, 01 Kwiecień 2020, 14:40:46 »
Prima Aprilis?
No raczej.☺
Spojrzcie na date premiery w USA.
« Ostatnia zmiana: Śr, 01 Kwiecień 2020, 14:42:33 wysłana przez BosMan »

Offline Nawimar III

Odp: Komiksy Jakuba Kijuca
« Odpowiedź #7 dnia: Śr, 01 Kwiecień 2020, 14:57:45 »
Voitas i BosMan - jutro mam otrzymać potwierdzenie tego info. Z miejsca dam znać co i jak.

Offline Kot Tip-Top

Odp: Komiksy Jakuba Kijuca
« Odpowiedź #8 dnia: Cz, 02 Kwiecień 2020, 12:47:23 »
Płodny, niezależny autor który tworzy bo ma coś do powiedzenia (to czy się innym podoba co mówi to inna sprawa) Godne pochwały a rysunki bardzo fajne :)

Offline Nawimar III

Odp: Komiksy Jakuba Kijuca
« Odpowiedź #9 dnia: Cz, 02 Kwiecień 2020, 12:55:18 »
No niestety wczorajsze info to faktycznie psikus z okazji Dnia Śmiechały (z profilu "Jan Hardy"):
 
"Post o komiksie „Batman: The Ballad of the War Saw” to oczywiście żart. Trwa światowy reset. Kto wie? Może w niedalekiej przyszłości to amerykańscy twórcy będą przyjeżdżać do naszego pięknego kraju na komiksowe saksy".

Offline Kot Tip-Top

Odp: Komiksy Jakuba Kijuca
« Odpowiedź #10 dnia: Cz, 02 Kwiecień 2020, 13:11:31 »
Wydało mi się to raczej oczywiście ale pomarzyć można... Tak samo jak o Polsce-stolicy światowego komiksu. To by było coś...

Offline turucorp

Odp: Komiksy Jakuba Kijuca
« Odpowiedź #11 dnia: Cz, 02 Kwiecień 2020, 14:34:25 »
Wydało mi się to raczej oczywiście ale pomarzyć można... Tak samo jak o Polsce-stolicy światowego komiksu. To by było coś...

Raczej ciężko przerobić kraj na stolicę (no chyba, że to jest Brazylia ;) ).
A nawiązując do Twojego wcześniejszego posta, możesz wymienić jakichś „zależnych” autorów, którzy nie mają nic do powiedzenia? Bardzo mnie zaintrygowała Twoja wypowiedź.

Offline Nawimar III

Odp: Komiksy Jakuba Kijuca
« Odpowiedź #12 dnia: Cz, 02 Kwiecień 2020, 17:13:48 »
Pytanie co prawda nie do mnie, ale paru takich autorów (autorek zresztą też) by się znalazło ;)

Offline turucorp

Odp: Komiksy Jakuba Kijuca
« Odpowiedź #13 dnia: Cz, 02 Kwiecień 2020, 17:16:45 »
Pytanie co prawda nie do mnie, ale paru takich autorów (autorek zresztą też) by się znalazło ;)
Wow, dajesz konkrety, bo to chodzenie ogródkami robi się już mega słabe :/

Offline misiokles

Odp: Komiksy Jakuba Kijuca
« Odpowiedź #14 dnia: Cz, 02 Kwiecień 2020, 17:22:18 »
Np. twórcy robiący komiksy dla IPN powszechnie są uznawani za 'zależnych'.