Autor Wątek: Komiksy IPN  (Przeczytany 25205 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline turucorp

Odp: Komiksy IPN
« Odpowiedź #15 dnia: Cz, 14 Luty 2019, 22:13:28 »
Dlaczego? Bardzo dobra cena za ten komiks i taka jest rzeczywistość. Nie interesuje mnie kto, czy i dlaczego go dotuje. Pozwól ludziom wyrażać zadowolenie, bo jest z czego.


Mamy XXI wiek, coś takiego jak świadomość konsumencka wydaje się być czymś elementarnym w życiu codziennym. Nie rozumiem zatem, dlaczego w przypadku komiksów wiele osób zawiesza ją na kołku?
Szczególnie, że rozmawiamy na forum komiksowym.
Na forum o maśle rozmawialibyśmy o roślinnych i chemicznych dodatkach, dotowaniu hodowli przez państwo etc.
A tutaj nie, bo to temat tabu?
« Ostatnia zmiana: Cz, 14 Luty 2019, 22:54:05 wysłana przez turucorp »

Midar

  • Gość
Odp: Komiksy IPN
« Odpowiedź #16 dnia: Cz, 14 Luty 2019, 22:23:36 »
Nie jest tabu i bardzo proszę rozwiń swą myśl o niepatrzeniu na ten komiks przez pryzmat ceny. Chętnie poczytam. Nie zabraniajmy jednak ludziom, którzy czytają komiksy wydane przez IPN wyrażać zadowolenia z ceny, tylko zróbmy, co najwyżej odnośnik z czego taka cena się bierze.

Offline turucorp

Odp: Komiksy IPN
« Odpowiedź #17 dnia: Cz, 14 Luty 2019, 22:37:51 »
Nie jest tabu i bardzo proszę rozwiń swą myśl o niepatrzeniu na ten komiks przez pryzmat ceny. Chętnie poczytam. Nie zabraniajmy jednak ludziom, którzy czytają komiksy wydane przez IPN wyrażać zadowolenia z ceny, tylko zróbmy, co najwyżej odnośnik z czego taka cena się bierze.


No przecież mówię?
IPN, podobnie jak muzea i instytucje państwowe wydaje komiksy za pieniądze z budżetu (czyli z naszych podatków), to nic zdrożnego (przynajmniej idzie na dobry cel), ale bardzo często takie komiksy są robione i wydawane po kosztach (a wręcz się do nich dokłada), stąd też niska (a nawet bardzo niska) cena.
Nie można ich zestawiać ani porównywać w żaden sposób z cenami komiksów wydawanych na wolnym rynku.
Przy okazji, bo @wonap miał z tym problem, Asterix i SW to drugi koniec cenowej listwy, duże międzynarodowe koncerny, bardzo tani druk (najczęściej w Chinach i w łączonych nakładach na kilka krajów) i oczywiście nakłady nieosiągalne dla innych komiksów, to wszystko przekłada się bezpośrednio na możliwość obniżania cen po za zakres dostępny dla większości krajowych wydawnictw (szczególnie komiksowych).

Midar

  • Gość
Odp: Komiksy IPN
« Odpowiedź #18 dnia: Cz, 14 Luty 2019, 22:46:02 »
No i to jest konkret. Mnie znany, ale pewnie dla niektórych osób nowy.

Offline Mateusz

Odp: Komiksy IPN
« Odpowiedź #19 dnia: Pt, 15 Luty 2019, 18:41:54 »
Dyskusję o drukowaniu komiksów wydzieliłem do osobnego tematu: https://forum.komikspec.pl/dzial-ogolny/drukowanie-komiksow/
Zapraszamy na https://Filmozercy.com - serwis z najnowszymi newsami ze świata kina oraz ciekawymi filmowymi i komiksowymi artykułami

Offline history

Odp: Komiksy IPN
« Odpowiedź #20 dnia: Śr, 27 Luty 2019, 09:45:16 »
ja lubie komiksy IPN tylko brakuje mi kilku pierwszych pozycji a ceny na allegro są kosmiczne :/

Offline wonap

Odp: Komiksy IPN
« Odpowiedź #21 dnia: So, 09 Marzec 2019, 15:27:57 »
IPNtv Warszawa: Antek Srebrny - Obrona Grodna 1939 r. ;)


Offline Eyeless

Odp: Komiksy IPN
« Odpowiedź #22 dnia: So, 09 Marzec 2019, 17:29:57 »
ja lubie komiksy IPN tylko brakuje mi kilku pierwszych pozycji a ceny na allegro są kosmiczne :/
Proponuję odwiedzić lokalną placówkę IPNu, najczęściej mają wszystkie pozycje od ręki, a jak nie mają to powiedzą kiedy dostaną bądź będzie dodruk.
Można wpierw zaatakować ich telefonicznie.

Offline Szekak

Odp: Komiksy IPN
« Odpowiedź #23 dnia: Cz, 30 Maj 2019, 08:50:19 »
Niedługo ma wyjść 6 zeszyt z serii Wilcze Tropy, słyszałem o tych komiksach sporo dobrego. Czy jest na forum ktoś kto czyta te komiksy? Jak wrażenia?
« Ostatnia zmiana: Cz, 30 Maj 2019, 09:02:36 wysłana przez Szekak »
Piękno jest w oczach patrzącego.

Offline LordDisneyland

Odp: Komiksy IPN
« Odpowiedź #24 dnia: Cz, 30 Maj 2019, 09:08:06 »
Z komiksów IPN czytałem "Wyzwolenie?1945", "Pochód zimowy 1918-1920", "Wrzesień płk.Maczka", "Kampinos 44" i opracowanie "Komiks wPRL-PRL w komiksie". Jako, że zajmowałem się sporo najnowszą historią Polski, chciałem przede wszystkim zobaczyć, jak jest z wiernością historyczną- i naprawdę byłem zadowolony. Bardzo dobre, bez wyjątku, scenariusze.

Co do rysunków...Komiksowy epizod z życia płk Maczka jest świetnie napisany, ale szata graficzna niespecjalnie mi odpowiada. Natomiast rysunki Wyrzykowskiego są dla mnie świetne- nie znałem wcześniej jego twórczości i czytając bodajże "Wyzwolenie?" byłem nieźle zaskoczony- kurczę , ma facet oko do szczegółów, potrafi rysować,  trochę kojarzy mi się z Rosińskim ;)
Ze swej strony- szczerze polecam. Aha - książka "PRL w komiksie" to bardzo dobra, choć skrótowa praca prezentująca prace komiksowe nierzadko mało znane szerokiemu ogółowi, cieszę się, że to mam na półce.

Szekak- warto się przejść do którejś z bibliotek IPN, ja czekając na córkę biorącą udział w zajęciach dla dzieci czytałem sporo rzeczy na miejscu i potem zdecydowałem się na zakup.
,, - Eeeeech.''

Offline Szekak

Odp: Komiksy IPN
« Odpowiedź #25 dnia: Cz, 30 Maj 2019, 09:23:50 »
Super, dzięki za opinię. Niedługo przeczytam coś i się podzielę wrażeniami, bo rysunki Wyrzykowskiego faktycznie bardzo zachęcające.
Piękno jest w oczach patrzącego.

Offline LordDisneyland

Odp: Komiksy IPN
« Odpowiedź #26 dnia: Cz, 30 Maj 2019, 09:43:10 »
Z tymi komiksami podjęli świetną inicjatywę, chciałbym , żeby były szerzej znane.

PS - zapomniałem o tomiku "Łupaszka 1939"- także bardzo dobra lektura, a major Dąmbrowski [bo o tego "Łupaszkę" tym razem chodzi]- jak żywy :)
« Ostatnia zmiana: Cz, 30 Maj 2019, 09:50:57 wysłana przez LordDisneyland »
,, - Eeeeech.''

Offline keram2

Odp: Komiksy IPN
« Odpowiedź #27 dnia: Cz, 30 Maj 2019, 17:31:49 »
Niedługo ma wyjść 6 zeszyt z serii Wilcze Tropy, słyszałem o tych komiksach sporo dobrego. Czy jest na forum ktoś kto czyta te komiksy? Jak wrażenia?


Na tym forum istnieje już temat o nazwie "Komiksy IPN".
Lepiej tam zajrzeć, niż zakładać nowy.


Offline Mateusz

Odp: Komiksy IPN
« Odpowiedź #28 dnia: Cz, 30 Maj 2019, 17:47:30 »
Tematy już scaliłem.
Zapraszamy na https://Filmozercy.com - serwis z najnowszymi newsami ze świata kina oraz ciekawymi filmowymi i komiksowymi artykułami

Offline Torpedo

Odp: Komiksy IPN
« Odpowiedź #29 dnia: Cz, 30 Maj 2019, 22:33:02 »
Jak ktoś lubi komiks historyczno-wojenny, to zdecydowanie warto. Realistyczne rysunki są efektowne i widać, że Wyrzykowski dobrze się czuje w tej tematyce. Wartością dodaną komiksów są profesjonalne felietony historyczne, rozszerzające wiedzę o bohaterach i wybranych wydarzeniach, zilustrowanych w komiksie.
Generalnie fajna inicjatywa IPN, choć mam wrażenie, że ostatnio jakby serie komiksowe autorstwa Wyrzykowskiego trochę zamarły. A szkoda.

Tak na marginesie, to trochę brakuje mi komiksu nieco bardziej ambitnie traktującego temat wojny domowej, szerzej pokazującego dramat i dylematy żołnierzy, z obydwu stron. Bo cały czas mamy tu proste, czarno-białe schematy. Może jest to jakaś odpowiedź, powiedzmy, na "Podziemny front" wydawanego za komuny, ale chętnie bym obejrzał jakiś komiksowy "Popiół i diament"...