Autor Wątek: Jacek Skrzydlewski  (Przeczytany 1628 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline nori

Jacek Skrzydlewski
« dnia: Pt, 11 Sierpień 2023, 19:10:24 »
Klasyka Polskiego Komiksu: Jacek Skrzydlewski (infografika, jak czytać, chronologia, hołd)

Jacek Skrzydlewski zasłynął albumami "Kosmiczny Detektyw", "Wyprawa na Ziemię" czy "Nowe przygody Mistrza Twardowskiego", charakteryzujących się niezwykle urzekającą i plastyczną szatą graficzną. Na jego twórczość składa się także jeszcze wprost zatrzęsienie krótkich form komiksowych czy humorystycznych rysunków. Nadal jest aktywny zawodowo, publikuje obecnie w magazynie "Relax" od Labrum, a w tym roku podpisał umowę z wydawnictwem Ongrys. Bedzie więc zapewne okazja, by przypomnieć sobie jego dzieła, a jako, że jednak trochę ciekawostek w swojej twórczości posiada, kolejną grafikę dedykujemy Panu Jackowi.


Jak zwykle w procesie jej powstawania miało udział paru zapaleńców: Piotrek z Kultowych Komiksów, Robert Radomski, Radosław "Łamignat" Gieremek z Fundacji Kreska, Krzysiek Janicz z Na plasterki oraz Wojtek "Mertusor" który ma większy wpływ na grafiki niż sam twierdzi. ;)


Oczywiście co zaszkodziłoby zapytać także samego Pana Jacka Skrzydlewskiego, czy nie chciałby rzucić okiem na proces powstawania graficzki? I wyobraźcie sobie, że chciał! I rzucił! Nie tylko okiem, ale też paroma ciekawostkami, wspominkami, uwagami. Ale to nie wszystko! Pan Jacek także stworzył specjalnie na niniejszą graficzkę rysunek z pozdrowieniami dla swoich czytelników! Prywatna uwaga: naprawdę uwierzcie mi, kontakt z kolejnym twórcą, do tego możliwość wymienienia paru zdań, i jeszcze do tego tak cudowny rysuneczek!!! Aż mi serducho biło mocniej! Może nieco przesadzam, ale niezwykle się cieszę, że udało się coś takiego sklecić. Mam nadzieje, że i Wam się spodoba.


Serdecznie zapraszamy:

wersja mini:



Coraz więcej serwisów wydziwia z obrazkami, zmieniają nazwy, dodatkowo kompresują, zmieniają formaty... Stąd wersję oryginalną graficzki, w większej rozdzielczości i bez kompresji, umieszczam na serwerze zewnętrznym w archiwum zip (12 mega). W środku jest plik w formacie png: Jak czytać Klasyka Polskiego Komiksu - Jacek Skrzydlewski - Chronologia v10.png.


Wcześniejsze grafiki:

Klasyka Polskiego Komiksu:
Marvel/DC:
Gry:
8studs blog o klockach LEGO, komiksach i filmach.

Offline Deg

Odp: Jacek Skrzydlewski
« Odpowiedź #1 dnia: Pt, 11 Sierpień 2023, 21:27:44 »
Nori, jak zwykle świetna robota  :)
This is my truth, tell me yours.

Offline PJP

Odp: Jacek Skrzydlewski
« Odpowiedź #2 dnia: Pt, 11 Sierpień 2023, 21:43:43 »
Przydałby się jakiś fajny integral z komiksami Skrzydlewskiego :) Kolejna dobra robota z infografiką!

Offline nori

Odp: Jacek Skrzydlewski
« Odpowiedź #3 dnia: So, 12 Sierpień 2023, 21:46:58 »
Cieszę się, że się podoba. Wkradł się mały błąd w opis, nie grafikę, ale tekst notki, jednak już nie mogę edytować. Skrzydlewski obecnie publikuje w Relaxie, ale tym od PolishComicArt.

Dodatkowo, rzeczywiście coraz bardziej wordpress (a kiedyś był prosty i fajny system, to zaczeli na siłę go ulepszać...) utrudnia obecnie ściągniecie starszych grafik, które normalnie wcześniej się otwierały, więc wszystkie wrzuciłem na serwer, każdą w archiwum zip, w środku są oryginalne pliki png, nie powinno być już problemu. Dodatkowo w grafice Polcha poprawiłem nieco kolorki, brąz mi wcześniej nieco zmienił odcień.

Linki:

https://www.mediafire.com/file/hu950l2rd35zl7x/Jak_czytac_Klasyka_Polskiego_Komiksu_-_Janusz_Christa_-_Chronologia_v10.zip/file
https://www.mediafire.com/file/ggtw5bx819rjxqd/Jak_czytac_Klasyka_Polskiego_Komiksu_-_Tadeusz_Baranowski_-_Chronologia_v10.zip/file
https://www.mediafire.com/file/vay3ltb4un1cvdi/Jak_czytac_Klasyka_Polskiego_Komiksu_-_Szarlota_Pawel_-_Chronologia_v10.zip/file
https://www.mediafire.com/file/q3alzzzmxglw5ie/Jak_czytac_Klasyka_Polskiego_Komiksu_-_Boguslaw_Polch_-_Chronologia_v10.zip/file
« Ostatnia zmiana: So, 12 Sierpień 2023, 21:48:57 wysłana przez nori »
8studs blog o klockach LEGO, komiksach i filmach.

Offline Spiff

Odp: Jacek Skrzydlewski
« Odpowiedź #4 dnia: Pn, 01 Styczeń 2024, 14:36:26 »
Jak powszechnie wiadomo, Wydawnictwo Ongrys pracuje nad wznowieniami komiksów Jacka Skrzydlewskiego.
Fajnie by było, gdyby w extra dodatkach znalazły się przygody Supermana o wyglądzie Batmana. :)



Spoiler: PokażUkryj






- No i jesteśmy na bezludnej wyspie.
- Jaka tam ona bezludna! A ty, to pies?