Autor Wątek: Komiksy IPN  (Przeczytany 25280 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.


Online keram2

Odp: Komiksy IPN
« Odpowiedź #91 dnia: Pn, 03 Maj 2021, 17:44:04 »
https://lodz.ipn.gov.pl/pl6/aktualnosci/142877,Poznaj-losy-majora-Hubala.html

Właśnie wracałem dziś do Łodzi pociągiem ( łka - łódzka kolej aglomeracyjna) i z tyłu za siedzeniami darmowe egzemplarze tego komiksu, już kiedyś widziałem biuletyn IPN, ale była na nim cena więc nie wiedziałem o co chodzi, tutaj pisało: "publikacja bezpłatna", więc wziąłem.
O samym komiksie "Major Hubal":
33 plansze komiksu plus kilka stron dodatków tekstowych.
Rysunki Tomasza Kleszcza na przyzwoitym poziomie (ale nie tak dobre jak Wyrzykowskiego).
Autorem scenariusz jest Bartłomiej Kluska i niestety jest to po prostu krótkie, suche streszczenie losów Hubala, jeśli ktoś ma w pamięci film Poręby, to przy lekturze komiksu nie poczuje nawet ułamka tych emocji, które towarzyszą filmowi.
No, może trochę za surowy jestem, ale jak już pisałem chciałbym więcej opowieści fabularnych, przygodowych rozgrywających się na tle wydarzeń historycznych, a mniej podejścia dokumentalnego.

Offline roj

Odp: Komiksy IPN
« Odpowiedź #92 dnia: Pn, 28 Czerwiec 2021, 15:08:55 »
W zapowiedziach wiosna-lato na ten rok jest długo oczekiwany "Szary" z serii Wilcze tropy.
Są w katalogu dodruki całej serii tomy 1-5.

Zniknęła zapowiadana rok temu "Błękitna armia" Ireneusza Koniara.

Offline Death

Odp: Komiksy IPN
« Odpowiedź #93 dnia: So, 27 Listopad 2021, 09:24:11 »
Ukazał się nowy tom Wilczych tropów jednego z moich ulubionych rysowników Krzysztofa Wyrzykowskiego do scenariusza jednego z moich ulubionych scenarzystów Sławomira Zajączkowskiego.
Plus kalendarz na 2022 rok z grafikami Wyrzykowskiego.



Z paczkomatem taki zestaw kalendarz + komiks 47,80 zł.



Offline Death

Odp: Komiksy IPN
« Odpowiedź #95 dnia: Cz, 28 Grudzień 2023, 13:22:42 »
Wyszedł nowy komiks duetu Zajączkowski - Wyrzykowski.

https://ksiegarniaipn.pl/ksiazka/zagra-lin-rowna-sie-odwet-berlin-24-lutego-10-kwietnia,577452
Cytuj
Komiks opisujący brawurowe akcje polskiego podziemia, podczas których „Zagra-Lin", oddział specjalny Armii Krajowej istniejący od grudnia 1942 roku do lipca 1943 roku dokonał wielu zakończonych sukcesem akcji bojowych, w tym zamachów bombowych w Berlinie i Wrocławiu. Szósta część serii komiksowej „W imieniu Polski Walczącej”.

Książka "Zagra-Lin równa się odwet. Berlin – 24 lutego, 10 kwietnia 1943 Wrocław – 23 kwietnia 1943" - Sławomir Zajączkowski, Krzysztof Wyrzykowski, Tomasz Łabuszewski, Kazimierz Krajewski - oprawa miękka - Wydawnictwo Instytut Pamięci Narodowej, IPN. Książka posiada 48 stron i została wydana w 2023 r. Cena 15.00 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.

Offline Nawimar III

Odp: Komiksy IPN
« Odpowiedź #96 dnia: Cz, 28 Grudzień 2023, 17:23:10 »
Miałem okazje czytać. Jak zwykle bardzo udana realizacja, choć dodatkowym jej walorem jest przybliżenie raczej mało znanego zagadnienia. No i miło, że bomby polskiej konspiry siały popłoch w samym gdzieździe węża 😎

Online Gustavus_tG

Odp: Komiksy IPN
« Odpowiedź #97 dnia: Pt, 29 Grudzień 2023, 18:04:27 »
Na razie tylko w sklepie IPN, ale dobrze, że pojawił się nowy tom.