Autor Wątek: Komiksy Huberta Czajkowskiego  (Przeczytany 291 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline HugoDumont

Komiksy Huberta Czajkowskiego
« dnia: Pn, 15 Kwiecień 2019, 19:09:44 »
Rysownik znany starszym czytelnikom z łamów „Magii i Miecza”, gdzie tworzył ilustracje do systemu „Dzikie Pola”, a także jeden z etatowych grafików wspierających twórczość literacką Jacka Komudy. Od kilku lat publikuje komiksy. Jak do tej pory ukazały się 4 albumy(powstaje kolejny). Trzy albumy składają się na świetną serię „Lux in tenebris” do scenariusza S. Zajączkowskiego osadzoną w realiach XI -wiecznego państwa piastowskiego. Najnowszy, czwarty album stworzony do spółki z Gabrielem Maciejewskim nosi tytuł „Noc Św. Bartłomieja”.Opowiada o tytułowym wydarzeniu z perspektywy odmiennej od przyjętej powszechnie dość stronniczej wersji wydarzeń.
Moim zdaniem rysunki  Huberta  należą  do ścisłej czołówki polskich twórców komiksu. Miałem przyjemność oglądać oryginalne plansze autora (na formacie a2), dbałość o detal, operowanie czernią i bielą, kadrowanie wywarły na mnie niesamowite wrażenie.
Linki do komiksów:
https://www.komiks.gildia.pl/komiksy/noc-swietego-bartlomieja/1
https://www.komiks.gildia.pl/komiksy/romowe/1
https://www.komiks.gildia.pl/komiksy/romowe/2
https://www.komiks.gildia.pl/komiksy/romowe/3

Offline Nawimar III

Odp: Komiksy Huberta Czajkowskiego
« Odpowiedź #1 dnia: Wt, 16 Kwiecień 2019, 10:17:11 »
Nie będę owijał w przysłowiową bawełnę: uwielbiam pracę tego twórcy. Po cichu liczę, na kolejny tom "Lux in tenebris". Dodam jeszcze od siebie, że ilustracja autorstwa rzeczonego ozdobiła okładkę wyboru m.in. korespondencji prowadzonej przez H.P. Lovecrafta: