Autor Wątek: Komiks, który nie istniał  (Przeczytany 6671 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Gorzki

Komiks, który nie istniał
« dnia: So, 01 Styczeń 2022, 23:31:36 »
Od dłuższego czasu chciałem założyć ten temat.
Czekałem, że może ktoś inny wpadnie na podobny pomysł, ale się nie doczekałem  :P

Czemu teraz ? Co mnie zmobilizowało ?
Po pierwsze kolejna dyskusja o głosowaniu na TOP 10 polskich komiksów. Serio komiksowi spece nie przeczytali 10 polskich komiksów ? Słownie dziesięciu ?
Jeśli tak to może uda się to zmienić  ;).

Po drugie nie mniej ważne. Serce mi ściska jak widzę jakie pozycje przechodzą mi koło nosa np komiksy z Domu Literatury w Łodzi  :'(
Po kupnie dla siebie  :P moglibyśmy umieścić gdzie kupiliśmy, jak kupiliśmy itp

I po trzecie, brakuje mi informacji czym są konkretne pozycje, w jakim stylu zostały narysowane.
Kupując jakąś pozycję gdzie nie ma takiego opisu lub przykładowych stron moglibyśmy się nawzajem zachęcić do kupna lub uchronić przed wtopą. Wystarczy wrzucić krótkie info a najlepiej dodać srkin lub dwa :)

Jak temat kiełkował w mojej głowie to miał dotyczyć tylko pozycji, których nie ma na gildia.pl (stąd tytuł tematu). Ale z upływem czasu nastąpiła mała korekta

Np taka pozycja
https://wawel.krakow.pl/produkt/komiks-mistrz-znaku-geometrycznego
Dzisiaj zamówiłem totalnie w ciemno. Znalazłem tylko coś takiego https://www.facebook.com/ZamekKrolewskinaWawelu/videos/1030421430837293/.
Wiem, że jestem kiepski w szukaniu.To też ważny powód do założenia tego tematu  8)
« Ostatnia zmiana: So, 01 Styczeń 2022, 23:34:39 wysłana przez Gorzki »

Offline misiokles

Odp: Komiks, który nie istniał
« Odpowiedź #1 dnia: Nd, 02 Styczeń 2022, 06:50:17 »
Nie lubię specjalnie 'reklamować' swojej grafomani, ale tym razem to zrobię, by ciut pomóc. Prowadzę sobie bloga, w którym piszę głównie o komiksach, o których nikt pisać nie chce i staram się w miarę możliwości ilustrować dwoma zdjeciami ze środka, jeśli takowe są.
Fajnie, że kupiłeś w ciemno Mistrza Znaku Geomantycznego, choć pierwsza część była raczej słabawa.
https://deathtothezins.blogspot.com/2021/04/tajemnica-miecza-scenariusz-artur-wabik.html

Offline Gorzki

Odp: Komiks, który nie istniał
« Odpowiedź #2 dnia: Pt, 14 Styczeń 2022, 22:54:20 »
to kolejna część wygląda zdecydowanie lepiej
na pierwszym zdjęciu jedno światło to moja wina






Offline Pawel.M

Odp: Komiks, który nie istniał
« Odpowiedź #3 dnia: So, 15 Styczeń 2022, 21:50:29 »
Nie lubię specjalnie 'reklamować' swojej grafomani
A szkoda, bo bardzo pomocny blog - szacun za przeglądanie masy niszowych wydawnictw. Będę korzystał, co mam kupować w ciemno, skoro Ty odwalasz robotę :D

Offline misiokles

Odp: Komiks, który nie istniał
« Odpowiedź #4 dnia: So, 15 Styczeń 2022, 22:45:50 »
Fakt, lubię kupować w ciemno, szkoda tylko że mam więcej zapału niż talentu :/ Warsztat masz zdecydowanie lepszy! Ale dzięki za pozytywnego pouncha ;)

A co do tematu. Mam w posiadaniu komiks, który nie istnieje :)
Jeśli należycie do grupy Komiksy bez Granic to kliknijcie ten link:
https://www.facebook.com/groups/453416978339310/user/100002891751083/ a potem w pierwszy post.
Tomasz Papała dał linka to dwóch pierwszych zeszytów (z dziesięciu!) komiksu, który narysował. Napisałem do niego priva i za 35 zł bodajże wydrukował mi całość w pracy na drukarce. Komiks mocno debiutancki z wieloma wadami, ale to komiks, który... nie istnieje:)



Offline Pawel.M

Odp: Komiks, który nie istniał
« Odpowiedź #5 dnia: So, 15 Styczeń 2022, 23:51:32 »
Warsztat masz zdecydowanie lepszy! Ale dzięki za pozytywnego pouncha ;)
Qrła, ale Wersal :D A poważnie, to nie umiem tego zmierzyć, ale dobrze się czyta Twoje recenzje.

Tych niszowych wydawnictw jest taka masa i takie problemy z dostępnością, że nie wiem, jak to ogarniasz. Przykładowo, to mnie zainteresowało:
https://deathtothezins.blogspot.com/2021/12/succubus-scenariusz-maciej-jasinski.html
ale jest chyba absolutnie nie do zdobycia...

Offline Szekak

Odp: Komiks, który nie istniał
« Odpowiedź #6 dnia: Nd, 16 Styczeń 2022, 00:09:39 »
Albo cos zle interpretuje, alebo masz tam napisane, ze komiks jest w cyfrze do kupienia na steam.
Piękno jest w oczach patrzącego.

Offline Pawel.M

Odp: Komiks, który nie istniał
« Odpowiedź #7 dnia: Nd, 16 Styczeń 2022, 00:18:16 »
Szekak, ale tam jest takie zdanie:
Cytuj
żeby kupić za 15 zł ten tytuł, musiałem nabyć grę za 100 zł
Nie gram, to na co mi gra? A płacić stówkę (czy raczej 100 + 15) za 24 strony cyfrowego komiksu?

Inna rzecz, że odszukałem ofertę tego wydawcy i komiksu nie ma, jest sama gra (pewnie była ograniczona ilość).

Offline Szekak

Odp: Komiks, który nie istniał
« Odpowiedź #8 dnia: Nd, 16 Styczeń 2022, 00:21:07 »
Komiks powstal jako dlc do gry, wiec tak. No i fabula jest zrozumiala tylko dla orientujacych sie w fabule gry, wiec i tak bys nie znajac gry duzo tracil. Jak 115zl to dla ciebie oznacza absolutnie nie do zdobycia, to poczekaj na promki, cena bedzie coraz bardziej ateakvyjna...
Piękno jest w oczach patrzącego.

Offline misiokles

Odp: Komiks, który nie istniał
« Odpowiedź #9 dnia: Nd, 16 Styczeń 2022, 00:23:07 »
Ja kupiłem grę i komiks za 115 zł, ale chwilę później zwróciłem grę używając opcji Zwrot zakupu... A wersji papierowej nie widziałem..m

Offline Pawel.M

Odp: Komiks, który nie istniał
« Odpowiedź #10 dnia: Nd, 16 Styczeń 2022, 00:27:15 »
Szekak
1. Lubię światy gier (zazwyczaj dopracowane), ale nie lubię grać - może trochę paradoks. Ale bym doczytał, co trzeba.
2. Nie jest to dla mnie aż taki pilący zakup, żebym inwestował równowartość kilkuset stronicowego, papierowego komiksu.
3. Już pisałem - obecnie na stronie wydawcy gra jest do kupienia, komiks nie.

wersji papierowej nie widziałem..
A w ogóle powstała?

Offline Szekak

Odp: Komiks, który nie istniał
« Odpowiedź #11 dnia: Nd, 16 Styczeń 2022, 01:12:38 »
Pisałeś, że jest chyba absolutnie nie do zdobycia, otóż jest do zdobycia na steamie, nlbo jest to dodatek do gry, nie wiem co ma do tego strona wydawcy.
« Ostatnia zmiana: Nd, 16 Styczeń 2022, 01:16:42 wysłana przez Szekak »
Piękno jest w oczach patrzącego.

Offline Pawel.M

Odp: Komiks, który nie istniał
« Odpowiedź #12 dnia: Nd, 16 Styczeń 2022, 03:19:15 »
nlbo jest to dodatek do gry, nie wiem co ma do tego strona wydawcy.
Jezu... Kolejny. Celowo pomijasz pkt. 3 mojej wypowiedzi, żeby kręcić bezsensowną imbę? A strona, to strona wydawcy na store.steampowered.com

Offline Szekak

Odp: Komiks, który nie istniał
« Odpowiedź #13 dnia: Nd, 16 Styczeń 2022, 10:38:31 »
Komiks można kupić bez problemu na Steam, właśnie sprawdziłem. Informuję cię, bo pisałeś, że wydaje ci się, że jest absolutnie nie do zdobycia. I ja rozumiem, że nie grasz i na co ci ta gra, że na stronie wydawcy na której sprawdzałeś nie ma, że nie będziesz płacił stówki za 24 strony i że nie jest to dla ciebie pilący zakup, ale komiks jest do kupienia, trzy kliknięcia.
Piękno jest w oczach patrzącego.

Offline Rodrigues

Odp: Komiks, który nie istniał
« Odpowiedź #14 dnia: Nd, 16 Styczeń 2022, 16:33:27 »
Najbliższe wydarzenie na steam to Festiwal Steam Next: luty 2022. Może pojawią się wtedy jakieś promocje. Start 21-go lutego.