Autor Wątek: Klasyków kariera na Zachodzie  (Przeczytany 15886 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline turucorp

Odp: Klasyków kariera na Zachodzie
« Odpowiedź #75 dnia: So, 24 Sierpień 2019, 20:57:50 »
Opowiadaj. Lubię martylolo :)

martylolo jest fajne, ale, jak sam wiesz, bywa żenujące :o
Wydaje mi się, że zainteresowani powinni zacząć od początku, np od wspomnień Witka Idczaka (wiadomix, jest to mocno subiektywne, ale daje pewien wgląd, jak wspaniałą przygodą jest organizowanie czegokolwiek w komiksowie)
https://komiksforum.blogspot.com/?fbclid=IwAR3t199EuzyYsNpJXUT1QsoV5Q16-Feo7NrGDN5ybS8Rx9fj_94-5aNxix0
« Ostatnia zmiana: So, 24 Sierpień 2019, 21:03:37 wysłana przez turucorp »

Offline Strefa Komiksu

Odp: Klasyków kariera na Zachodzie
« Odpowiedź #76 dnia: Nd, 25 Sierpień 2019, 12:29:30 »

Offline Hans

Odp: Klasyków kariera na Zachodzie
« Odpowiedź #77 dnia: Nd, 25 Sierpień 2019, 22:05:17 »
Jakby nie patrzeć, ale to Grzegorz Rosiński pomagał i wspierał naszych rysowników, aby nie tylko zaistnieli poza Polską, ale także pomagał otrzymywać im kontrakty.
Mamy tutaj:

- Bogusława Polcha
- Tadeusza Baranowskiego
- Zbigniewa Kasprzaka
- Piotra Kowalskiego......



Kapral

  • Gość
Odp: Klasyków kariera na Zachodzie
« Odpowiedź #78 dnia: Nd, 15 Wrzesień 2019, 09:02:23 »
To ja może dorzucę coś do tezy Turucorpa o Rosińkim i "Thorgalu":
https://na-plasterki.blogspot.com/2019/09/wszyscy-jestesmy-tintinami.html

PS. Dobrze ruszyć czasem tyłek z naszego grajdoła i spojrzeć z dystansu. Od razu lepiej widać :)

Offline Martin Eden

Odp: Klasyków kariera na Zachodzie
« Odpowiedź #79 dnia: Nd, 15 Wrzesień 2019, 11:47:34 »
Przede wszystkim zazdroszczę zakupionych archiwaliów :). No i szacun za research.
Ciekawa statystyka, powinna dawać dużo do myślenia.
Ja chyba łapię sie do tego grona uwarunkowanych takim a nie innym komiksem. Niektórzy wydawcy są chyba uwarunkowani tak samo, albo co najmniej z większą lub mniejszą świadomością wiedzą, w które nuty uderzać swoimi publikacjami.

Nie jest też chyba tak, że jako odbiorcy jesteśmy zamknięci na rzeczy nie zaserwowane nam trzy dekady temu. Całkiem chyba nieźle przyjmuje się oferta 2000 A.D., wydawca od Lestera Cockneya daje nam też przecież Dredda, a Studio Lain rozważa wydanego u nas przez Kurca Cazę.

Offline Nawimar III

Odp: Klasyków kariera na Zachodzie
« Odpowiedź #80 dnia: Nd, 15 Wrzesień 2019, 11:53:26 »
Kapral (w linkowanym tekście): "(...) wszystkie te Tetfole, Vaski i Luki Orienty z "Tintina", których bohaterowie różnili się tylko imionami i kolorem włosów (z przewagą bieli)"

Ty tak na poważnie czy to taki przaśny żart do niedzielnego śniadania? Refleksyjnie (by nie rzec, że momentami wręcz depresyjnie) usposobiony Tetfol i niemal libertyński, ciskający się na wszystkie kierunki geograficzne Vasco nie odróżniali się od siebie? Ciekawe...

Kapral

  • Gość
Odp: Klasyków kariera na Zachodzie
« Odpowiedź #81 dnia: Nd, 15 Wrzesień 2019, 12:04:17 »
Nie jest też chyba tak, że jako odbiorcy jesteśmy zamknięci na rzeczy nie zaserwowane nam trzy dekady temu. Całkiem chyba nieźle przyjmuje się oferta 2000 A.D., wydawca od Lestera Cockneya daje nam też przecież Dredda, a Studio Lain rozważa wydanego u nas przez Kurca Cazę.

No tak, ale Dredd to raczej nie jest franko-belgijska klasyka, a o tym przecież jest artykuł :)
Chciałoby się więcej perełek z tamtego przebogatego rynku, choćby ze Spirou i Pilote'a.

Przede wszystkim zazdroszczę zakupionych archiwaliów :). No i szacun za research.
Ciekawa statystyka, powinna dawać dużo do myślenia.

Już się dawno złapałem na tym, że dla rozrywki i "mania" to ja sobie kupuję amerykańskie indiesy, a europejskie komiksy po to, żeby się czegoś o tym rynku dowiedzieć. Może dlatego, że po francusku nie kumam ni w ząb :)
« Ostatnia zmiana: Nd, 15 Wrzesień 2019, 12:15:09 wysłana przez Kapral »

Offline Hans

Odp: Klasyków kariera na Zachodzie
« Odpowiedź #82 dnia: Nd, 15 Wrzesień 2019, 23:30:50 »
Postawienie obok siebie serii:
Hugo, Cubitus, Rork, Luc Orient, Ian Kaledine, Aria, Bob Morane, Clifton czy Vasco....
jako równoznacznych i niewiele różniących się od siebie ( bo tak dokładnie odebrałem Twoje słowa różnicy imion i kolorów włosów) to jednak popłynąłeś i to bardzo.
Gdzie np taki Rork a gdzie Hugo, gdzie Aria a gdzie Cubitus.






Kapral

  • Gość
Odp: Klasyków kariera na Zachodzie
« Odpowiedź #83 dnia: Nd, 15 Wrzesień 2019, 23:47:31 »
Postawienie obok siebie serii:
Hugo, Cubitus, Rork, Luc Orient, Ian Kaledine, Aria, Bob Morane, Clifton czy Vasco....
jako równoznacznych i niewiele różniących się od siebie ( bo tak dokładnie odebrałem Twoje słowa różnicy imion i kolorów włosów) to jednak popłynąłeś i to bardzo.
Gdzie np taki Rork a gdzie Hugo, gdzie Aria a gdzie Cubitus.

To raczej ty popłynąłeś i to prosto do Wisły:)
Rorka, Hugo, Cubitusa to już sam dopisałeś od siebie. Ja pisałem tylko o Vasku, Kaledinie i Oriencie. I tego się trzymam. Tak że sorry, ale na takim poziomie nie będziemy rozmawiać, panie manipulatorku klamczuszku :)

PS. W przeciwieństwie do ciebie cytuję doslownie, więc już raczej niczego nie zmienisz w swoim komentarzyku :)

PS2. Trzeba było pójść na całość i dorzucić jeszcze od siebie Thorgala i Yansa. Jak pajacować to na całego!
« Ostatnia zmiana: Pn, 16 Wrzesień 2019, 00:18:22 wysłana przez Kapral »

Offline Hans

Odp: Klasyków kariera na Zachodzie
« Odpowiedź #84 dnia: Pn, 16 Wrzesień 2019, 00:12:07 »
Nie mam zamiaru nic zmieniać, ale forma Twojego artukułu/bloga - po przeczytaniu go dwukrotnie była niemal naprowadzeniem, że wszystkie wcześniej pokazane serie idą tym samym kierunkiem.
Faktycznie wymieniłeś 3 z nich, ale czytając treść odbierałem to jakbyś opisywał wszystkie. Jeśli tak nie jest to niespecjalnie napisałem swój zarzut.

Do manipulatorskiego kłamczuszka jest mi daleko, bo potrafię się w takim razie przyznać do błędu. Nie mam też zamiaru zmieniać swojego posta, więc nie oceniaj mnie wg takich dziwnych kryteriów.

P.S. Porównanie Luca Orienta do Vasco wg mnie też słabo wygląda i mocno do siebie nie pasuje.


Kapral

  • Gość
Odp: Klasyków kariera na Zachodzie
« Odpowiedź #85 dnia: Pn, 16 Wrzesień 2019, 00:16:26 »
Przeprosiny przyjęte :)

PS. Czy jesteś "tym" Hansem ze starego KZ-u?

Offline Hans

Odp: Klasyków kariera na Zachodzie
« Odpowiedź #86 dnia: Pn, 16 Wrzesień 2019, 00:43:09 »
Nie jestem.

Offline gashu

Odp: Klasyków kariera na Zachodzie
« Odpowiedź #87 dnia: Wt, 17 Wrzesień 2019, 12:41:17 »