Autor Wątek: Klasycy polskiego komiksu  (Przeczytany 22497 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline starcek

Odp: Klasycy polskiego komiksu
« Odpowiedź #15 dnia: Pn, 24 Czerwiec 2019, 22:58:45 »
Mieli koczować pod mieszkaniem Szarloty? A to była akcja opróżniania mieszkania? To jej rodzina  jest tak bezmyślna?
Za każdym razem, gdy ktoś napisze: 80-ych, 70-tych, 60.tych, '50tych - pies sra na chodniku w Tychach.

Online keram2

Odp: Klasycy polskiego komiksu
« Odpowiedź #16 dnia: Wt, 25 Czerwiec 2019, 15:33:55 »
Sprawa jest bardzo przykra.
Nie wiem czy to byli bliscy, czy dalecy krewni, ale ich postępowanie szokuje.
Dla mnie jest to smutne potwierdzenie niskiego statusu komiksu w Polsce, spadkobiercy zmarłej autorki wywalają na śmieci pamiątki jej twórczości i najwyraźniej nawet nie przyjdzie im na myśl :
-"a może dla kogoś te rzeczy mają znaczenie?"
-"a może da się na tym coś zarobić?"

Jeżeli krewni autorów w ten sposób podchodzą do ich twórczości to czego wymagać od innych?

Offline Lewaczek

Odp: Klasycy polskiego komiksu
« Odpowiedź #17 dnia: Wt, 25 Czerwiec 2019, 17:29:19 »
Piotr Kasiński na Komiksy Bez Granic napisał, że starano się odkupić pamiątki po pani Pawel, ale rodzina nie była zainteresowana rozmowami.

Online keram2

Odp: Klasycy polskiego komiksu
« Odpowiedź #18 dnia: Wt, 25 Czerwiec 2019, 17:41:18 »
Piotr Kasiński na Komiksy Bez Granic napisał, że starano się odkupić pamiątki po pani Pawel, ale rodzina nie była zainteresowana rozmowami.

To już kompletnie nie rozumiem, woleli wywalić na śmietnik, niż zarobić na sprzedaży?

Czy to bliska rodzina (dzieci, wnuki)?
Czy może dalsza (kuzyni, bratankowie)?
 

Offline Lewaczek

Odp: Klasycy polskiego komiksu
« Odpowiedź #19 dnia: Wt, 25 Czerwiec 2019, 17:43:28 »
To już kompletnie nie rozumiem, woleli wywalić na śmietnik, niż zarobić na sprzedaży?

Czy to bliska rodzina (dzieci, wnuki)?
Czy może dalsza (kuzyni, bratankowie)?
To był suchy komunikat. Brzmiał: "Kontaktowaliśmy się, ale nie było chęci współpracy" jako odpowiedź na pytanie czy ktoś w ogóle kontaktował się z rodziną.

Itachi

  • Gość
Odp: Klasycy polskiego komiksu
« Odpowiedź #20 dnia: Wt, 25 Czerwiec 2019, 18:24:35 »
Pojawiają się kolejne zdjęcia przedstawiające uratowane przedmioty:






Offline tomsawyer

  • Wiadomości: 249
  • Polubień: 227
  • Żywych zwołuję, zmarłych opłakuję, gromy kruszę.
    • Zobacz profil
    • Rush Hemispheres
Odp: Klasycy polskiego komiksu
« Odpowiedź #21 dnia: Śr, 26 Czerwiec 2019, 21:36:19 »
Smutne...
"Nie od razu Rzym zbudowano, oczywiście, z tamtą robotą nie miałem nic wspólnego."

Itachi

  • Gość
Odp: Klasycy polskiego komiksu
« Odpowiedź #22 dnia: Śr, 03 Lipiec 2019, 16:56:54 »
FB Festiwalu Komiksu w Łodzi:

Dotarła do nas część ocalonych pamiątek po Szarlocie Pawel. Zajmujemy się teraz profesjonalnym ich zarchiwizowaniem. I na pewno będzie je można zobaczyć na wystawach w powstającym w EC1 Centrum Komiksu i Narracji Interaktywnej.


Offline Eyeless

Odp: Klasycy polskiego komiksu
« Odpowiedź #23 dnia: Śr, 10 Lipiec 2019, 01:07:43 »
W ramach przywitania się z forumowiczami wrzucam z okazji 30-lecia ukazania się ,  wywiad śp. Macieja Parowskiego z Tadeuszem Baranowskim.
Komiks Fantastyka 1/6'89









Itachi

  • Gość
Odp: Klasycy polskiego komiksu
« Odpowiedź #24 dnia: Pn, 05 Sierpień 2019, 18:42:51 »
Już za miesiąc, 4 września, nakładem wydawnictwa SQN ukaże się "Wasz cyrk, moje małpy - Chronologiczny alfabet moich autorów" autorstwa zmarłego niedawno Macieja Parowskiego. Dwa tomy sylwetek twórców, anegdot, wywiadów, okraszone mnogością zdjęć z archiwum Ojca Redaktora, który równocześnie był niezmordowanym kronikarzem życia fandomu. Oczywiście "Nowa Fantastyka" patronuje tej książce i gorąco zachęcamy do kupna i lektury.

Oba tomy można zamówić pod tym linkiem:
https://sqnstore.pl/szukaj?tag=Maciej+Parowski



Offline PJP

Odp: Klasycy polskiego komiksu
« Odpowiedź #25 dnia: So, 21 Wrzesień 2019, 13:54:57 »
Ciekawi mnie czy kiedyś jakiś wydawca spróbuje wydać żąbielki z Uśmiechu Numeru :)

Itachi

  • Gość
Odp: Klasycy polskiego komiksu
« Odpowiedź #26 dnia: So, 05 Październik 2019, 15:57:09 »
Dzisiaj 78 lat kończy jeden z absolutnych klasyków polskiego komiksu. 100 lat, ba a nawet 200 dla Bogusława Polcha! I przede wszystkim dużo, dużo zdrowia! Myślę że wszyscy komiksspece dołączą się do tych życzeń.

Offline pokia

Odp: Klasycy polskiego komiksu
« Odpowiedź #27 dnia: Śr, 16 Październik 2019, 12:01:42 »
Dwa dni temu zmarł Bohdan Butenko. W ogromie swojej pracy ilustratorskiej również twórca komiksów.

Offline LordDisneyland

Odp: Klasycy polskiego komiksu
« Odpowiedź #28 dnia: Pn, 28 Październik 2019, 13:57:00 »
Bohdan Butenko udzielił kiedyś rysunkowego wywiadu Przekrojowi-

https://przekroj.pl/rysunki/wywiady/przekroj-pyta-bohdan-butenko-odpowiada-bohdan-butenko-2

Straszny żal po tej stracie. To był mistrz, prawdziwy Pan Artysta.
,, - Eeeeech.''

Offline Krakers

Odp: Klasycy polskiego komiksu
« Odpowiedź #29 dnia: Wt, 31 Grudzień 2019, 13:14:40 »
Odnośnie wyrzucenia na śmietnik rysunków, plansz i pamiątek po Szarlocie Pawel, tutaj jest artykuł:

https://www.fakt.pl/hobby/ksiazki/szarlota-pawel-pamiatki-po-autorce-kleksa-na-smietniku/p8jwf2s?utm_source=_viasg_fakt&utm_medium=direct&utm_campaign=leo_automatic&srcc=ucs&utm_v=2

Przykro było mi to czytać.
Strona „Krakersa” - komiks.top