Autor Wątek: Klasycy polskiego komiksu  (Przeczytany 1875 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline PJP

Odp: Klasycy polskiego komiksu
« Odpowiedź #15 dnia: Pn, 24 Czerwiec 2019, 20:56:09 »
Właśnie wrzuciłem ten news w kontekście Muzeum Komiksu. Wróciłem z pracy, przeczytałem na FB i trochę mną zatrzęsło >:(

Offline Brat Agaty

« Odpowiedź #16 dnia: Pn, 24 Czerwiec 2019, 21:04:30 »
Co za dzień... W Warszawie w południe wywalono na bruk, a raczej do śmietnika pamiątki po Szarlocie Pawel.

W głowie się nie mieści.
Niby od dwóch lat mówi się o zakladaniu Muzeum Komiksu. Niby mamy organizacje, które komiks promuja i organizują festiwale, zdobywając na te cele dotacje. Niby działa w Łodzi (i to od kilku lat) Centrum Komiksu i Narracji Interaktywnej. Niby jest bardzo dobrze, a jednak jest niedobrze...
Szkoda słów.

Offline Lou

« Odpowiedź #17 dnia: Pn, 24 Czerwiec 2019, 22:20:08 »
@Brat Agaty, sugerujesz, że te organizacje nic nie robią?

Offline starcek

« Odpowiedź #18 dnia: Pn, 24 Czerwiec 2019, 22:58:45 »
Mieli koczować pod mieszkaniem Szarloty? A to była akcja opróżniania mieszkania? To jej rodzina  jest tak bezmyślna?

Offline Brat Agaty

« Odpowiedź #19 dnia: Pn, 24 Czerwiec 2019, 23:12:23 »
@Brat Agaty, sugerujesz, że te organizacje nic nie robią?

Nic nie sugeruję. Dałem upust emocjom i tyle.

Nie wiem, co te organizacje robią. Informacje na temat ich działalności są skąpe a efekty ich działań skromne. O powstaniu Muzeum Komiksu mówi się od dawna. Kiedy powstawało Centrum Komiksu i Narracji mówiło się o czymś na kształt muzeum, ale od pewnego czasu już o tym mowy nie ma. Polskie Stowarzyszenie Komiksowe też chyba dokumentowaniem pracy polskich komiksiarzy się nie zajmuje.

Szarlotta Pavel zmarła we wrześniu ubiegłego roku. Nie jest zatem tak, że rodzina wpadła znienacka i bez zastanowienia wyrzuciła wszystko, co po niej zostało.
Nie wiem, czemu tak się stało.
Nic nie wiem.
Ale uważam, ze stało się coś niewłasciwego.

Offline keram2

« Odpowiedź #20 dnia: Wt, 25 Czerwiec 2019, 15:33:55 »
Sprawa jest bardzo przykra.
Nie wiem czy to byli bliscy, czy dalecy krewni, ale ich postępowanie szokuje.
Dla mnie jest to smutne potwierdzenie niskiego statusu komiksu w Polsce, spadkobiercy zmarłej autorki wywalają na śmieci pamiątki jej twórczości i najwyraźniej nawet nie przyjdzie im na myśl :
-"a może dla kogoś te rzeczy mają znaczenie?"
-"a może da się na tym coś zarobić?"

Jeżeli krewni autorów w ten sposób podchodzą do ich twórczości to czego wymagać od innych?

Offline Lewaczek

« Odpowiedź #21 dnia: Wt, 25 Czerwiec 2019, 17:29:19 »
Piotr Kasiński na Komiksy Bez Granic napisał, że starano się odkupić pamiątki po pani Pawel, ale rodzina nie była zainteresowana rozmowami.

Offline keram2

« Odpowiedź #22 dnia: Wt, 25 Czerwiec 2019, 17:41:18 »
Piotr Kasiński na Komiksy Bez Granic napisał, że starano się odkupić pamiątki po pani Pawel, ale rodzina nie była zainteresowana rozmowami.

To już kompletnie nie rozumiem, woleli wywalić na śmietnik, niż zarobić na sprzedaży?

Czy to bliska rodzina (dzieci, wnuki)?
Czy może dalsza (kuzyni, bratankowie)?

Offline Lewaczek

« Odpowiedź #23 dnia: Wt, 25 Czerwiec 2019, 17:43:28 »
To już kompletnie nie rozumiem, woleli wywalić na śmietnik, niż zarobić na sprzedaży?

Czy to bliska rodzina (dzieci, wnuki)?
Czy może dalsza (kuzyni, bratankowie)?
To był suchy komunikat. Brzmiał: "Kontaktowaliśmy się, ale nie było chęci współpracy" jako odpowiedź na pytanie czy ktoś w ogóle kontaktował się z rodziną.

Offline Itachi

« Odpowiedź #24 dnia: Wt, 25 Czerwiec 2019, 18:24:35 »
Pojawiają się kolejne zdjęcia przedstawiające uratowane przedmioty:

Offline tomsawyer

• Polubień: 55
  • Żywych zwołuję, zmarłych opłakuję, gromy kruszę.
    • Rush Hemispheres
« Odpowiedź #25 dnia: Śr, 26 Czerwiec 2019, 21:36:19 »
Smutne...
"Nie od razu Rzym zbudowano, oczywiście, z tamtą robotą nie miałem nic wspólnego."

Offline Itachi

« Odpowiedź #26 dnia: Śr, 03 Lipiec 2019, 16:56:54 »
FB Festiwalu Komiksu w Łodzi:

Dotarła do nas część ocalonych pamiątek po Szarlocie Pawel. Zajmujemy się teraz profesjonalnym ich zarchiwizowaniem. I na pewno będzie je można zobaczyć na wystawach w powstającym w EC1 Centrum Komiksu i Narracji Interaktywnej.

Offline Eyeless

« Odpowiedź #27 dnia: Śr, 10 Lipiec 2019, 01:07:43 »
W ramach przywitania się z forumowiczami wrzucam z okazji 30-lecia ukazania się ,  wywiad śp. Macieja Parowskiego z Tadeuszem Baranowskim.
Komiks Fantastyka 1/6'89