Komiksy > Komiksy polskie

Klasycy polskiego komiksu

(1/19) > >>

PJP:
Zwykle do szacownej grupy klasyków polskiego komiksu zalicza się: Chmielewskiego, Christę, Baranowskiego, Wróblewskiego, Rosińskiego, Polcha i Pawel. Czasami też Szyszko i Raczkiewicza. W wersji mniej konwencjonalnej dodawani są Butenko, Lengren i Walentynowicz z Makuszyńskim ;) Niektórzy dorzucają jeszcze Skrzydlewskiego czy Jezierskiego, ale w zasadzie czemu by nie dodać np. Leśniaka i Skarżyckiego? W konwentowych dyskusjach pada także określenie: mistrzowie polskiego komiksu.
Wiem, że dyskusja może być swoistą formą sztuki dla sztuki czy akademickim dzieleniem paznokcia na 14 części z piwem w ręku ale jestem ciekawy waszych opinii :)

Spiff:
 ;)
--- Cytat: PJP w Nd, 14 Kwiecień 2019, 19:40:02 ---Zwykle do szacownej grupy klasyków polskiego komiksu zalicza się: Chmielewskiego, Christę, Baranowskiego, Wróblewskiego, Rosińskiego, Polcha i Pawel. Czasami też Szyszko i Raczkiewicza. (...)

--- Koniec cytatu ---
Warto dopisać do listy A.Nowakowskiego (Doman) , Z. Kasprzaka i W.Andrzejewskiego - bo będzie afera. :)

Itachi:
Co ten temat ma wnieść w ramach szeroko pojętej interakcji forumowiczów? Każdy będzie wymieniał swoich przedstawicieli czy co? Odnoszę wrażenie, że ostatnio pojawiające się tematy w zdecydowanej większości nadają się do zamknięcia... Żeby to jeszcze miało większy sens i w ramach historycznych przypominano o autorach tworzących komiks kilkanaście czy kilkadziesiąt lat wstecz... To byłoby coś, a tak użytkownicy będą przerzucać się nazwiskami, kto jest klasykiem a kto nie?

xanar:
Nie tylko ty odnosisz takie wrażenie, od pojawiania się nagród takie cuda zaczęły się dziać.

PJP:
Co ten temat ma wnieść? Każdy inaczej definiuje klasyków i wydaje mi się ciekawe zobaczyć, jak to wygląda z punktu widzenia użytkowników. Wiadomo, że gros nazwisk będzie się powtarzać ale pojawią się nowe. Owszem, mogę napisać kilka słów o każdym autorze ale obawiam się, że jak to zrobię panowie zarzucą mi "partyzanckie wspominki zgreda". Dla odmiany mogę też podlinkować gotowce ale wtedy powiecie - dziad idzie na łatwiznę ;) Napiszę wprost bo nie lubię aluzji artykułowanych w takiej formie: o konkursie dowiedziałem się dopiero teraz i szczerze mówiąc mało mnie on interesuje.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej