Autor Wątek: Kapitan Żbik  (Przeczytany 46442 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline parsom

Odp: Kapitan Żbik
« Odpowiedź #150 dnia: Śr, 22 Kwiecień 2020, 23:39:34 »
Dla mnie to taki mem, nadaje się do internetu, w wersji drukowanej na osiemnastkę dla kolegi o nieskrywanych preferencjach homoseksualnych, niektóre ewentualnie dla koleżanki. I tyle.

Offline turucorp

Odp: Kapitan Żbik
« Odpowiedź #151 dnia: Cz, 23 Kwiecień 2020, 06:57:35 »
A podobno sztuka łagodzi obyczaje...... :o

Również bywam zaskoczony, czytając epitety, jakimi posługują się ludzie, którzy tutaj się oburzają o domniemany "brak szacunku dla klasyków" :/

A w kwestii "Kapitana Bzyka", nie wiem jak bardzo siedzą w temacie "Żbika" osoby, które tutaj najbardziej sie oburzają (wydawało mi się, że wystarczająco). Dla mnie cykl Gonzalesa jest oczywistym nawiązaniem do kontrowersji, które wzbudzała swego czasu wśród partyjnych decydentów, wersja "Żbika" w wykonaniu Bogusława Polcha, co w połączeniu z wcześniejszymi pracami Gonzalesa (w szczególności "Rroarr" ), dało efekt, który dla nikogo, kto interesuje się rodzimym komiksem, nie powinien być większym zaskoczeniem.
Niezależnie od indywidualnej oceny omawianej tutaj parodii (co jest oczywistym prawem każdego odbiorcy), teksty o domniemanym "obrażaniu klasyków" czy samej postaci "Żbika" tą produkcją, uważam za przejaw hipokryzji albo nieznajomości kontekstu.

Offline Torpedo

Odp: Kapitan Żbik
« Odpowiedź #152 dnia: Cz, 23 Kwiecień 2020, 09:32:34 »
Tu nie chodzi o Żbika. Gdyby to byłby np Batman w obcisłym stroju z lajkry, powycinanym wiadomo gdzie, to też zapewne by mi się nie podobało, nawet jeśli ktoś by wskazał na kontekst jego domniemanych relacji z Robinem.

Offline turucorp

Odp: Kapitan Żbik
« Odpowiedź #153 dnia: Cz, 23 Kwiecień 2020, 09:46:40 »
Tu nie chodzi o Żbika. Gdyby to byłby np Batman w obcisłym stroju z lajkry, powycinanym wiadomo gdzie, to też zapewne by mi się nie podobało, nawet jeśli ktoś by wskazał na kontekst jego domniemanych relacji z Robinem.

Oj, na Twoim miejscu byłbym bardzo ostrożny z takimi deklaracjami. Widziałeś np. parodię "Batmana" z Penthouse Comix w wykonaniu Moebiusa?  ::)

Online michał81

Odp: Kapitan Żbik
« Odpowiedź #154 dnia: Cz, 23 Kwiecień 2020, 10:02:57 »
Myślę że nie musi daleko szukać wystarczy zeszyt DC#241
« Ostatnia zmiana: Cz, 23 Kwiecień 2020, 10:04:32 wysłana przez michał81 »

Offline turucorp

Odp: Kapitan Żbik
« Odpowiedź #155 dnia: Cz, 23 Kwiecień 2020, 10:07:15 »
@Torpedo chyba bardziej liczył na takie wrzuty: https://www.deviantart.com/m7781/art/batman-and-robin-480413254

Offline Torpedo

Odp: Kapitan Żbik
« Odpowiedź #156 dnia: Cz, 23 Kwiecień 2020, 10:39:57 »
I to ma uwiarygodnić Żbika geja? Wskazujecie tylko  jak wtórny to pomysł. Generalnie ja nie twierdzę, że nikt nie robi takich rzeczy, tylko że nie trafiają w mój gust.

Online misiokles

Odp: Kapitan Żbik
« Odpowiedź #157 dnia: Cz, 23 Kwiecień 2020, 10:55:16 »
No właśnie, problem w tym, że w tej dyskusji mało kto skończył wypowiedzi na stwierdzeniu "nie trafił w mój gust". Musiał dopisywać teorie o szarganiu klasyków, o promocji lewactwa, o tym o tamtym. A po prostu zwyczajnie ta parodia nie trafiła w gust. I więcej nie ma co tworzyć teorii :)

Online michał81

Odp: Kapitan Żbik
« Odpowiedź #158 dnia: Cz, 23 Kwiecień 2020, 10:56:44 »
I to ma uwiarygodnić Żbika geja?
? Wyraźnie było powiedziane że to nie jest Żbik. A okładka DC#241 jest jak najbardziej wiarygodna to nie jest żadna parodia.

Offline turucorp

Odp: Kapitan Żbik
« Odpowiedź #159 dnia: Cz, 23 Kwiecień 2020, 10:59:37 »
I to ma uwiarygodnić Żbika geja? Wskazujecie tylko  jak wtórny to pomysł. Generalnie ja nie twierdzę, że nikt nie robi takich rzeczy, tylko że nie trafiają w mój gust.

Ale ta cała dyskusja nie wzięła się z tego, że coś trafia, a coś nie trafia w czyjś gust.
Problemem jest, jak się okazuje, że cześć forumowiczów nie dopuszcza do parodii, jeśli została ona wykonana niezgodnie z ich gustem, no chyba, że wykonał ją autor urodzony przed 1960.
We wszystkich innych przypadkach jest to obrażanie autorów oryginału lub samej (fikcyjnej) postaci.
Z całym szacunkiem, ale takie koncepcje "dopuszczalnej parodii" są czymś tak absurdalnym, że nie powinniśmy tutaj się nawet nad nimi pochylać  :-\

Offline parsom

Odp: Kapitan Żbik
« Odpowiedź #160 dnia: Cz, 23 Kwiecień 2020, 11:06:43 »
Wyraźnie było powiedziane że to nie jest Żbik

Ta, a łódka Bols nie była reklamą wódki.

Offline turucorp

Odp: Kapitan Żbik
« Odpowiedź #161 dnia: Cz, 23 Kwiecień 2020, 11:25:12 »
Ta, a łódka Bols nie była reklamą wódki.

Czy mam rozumieć, że łódka Bols szarga dobre imię wszystkich marynarzy i promuje lewactwo?  :o

Kapral

  • Gość
Odp: Kapitan Żbik
« Odpowiedź #162 dnia: Cz, 23 Kwiecień 2020, 11:46:34 »
Czy mam rozumieć, że łódka Bols szarga dobre imię wszystkich marynarzy i promuje lewactwo?  :o

Jeśli chcesz tak to rozumieć, to oczywiście możesz. Nie ma sprawy :)

Offline turucorp

Odp: Kapitan Żbik
« Odpowiedź #163 dnia: Cz, 23 Kwiecień 2020, 11:48:46 »
Jeśli chcesz tak to rozumieć, to oczywiście możesz. Nie ma sprawy :)

Oczywiście, ale darcie szat z tego powodu i wylewanie gorzkich żali na forum publicznym, to chyba jednak nadmiar ekspresji?

Odp: Kapitan Żbik
« Odpowiedź #164 dnia: Nd, 26 Kwiecień 2020, 00:37:00 »
  Przepraszam, że się wcinam w dyskusję ale widziałem ostatnio ten temat często na tapecie i przyznam, że nie do końca rozumiem. Timof ma zamiar wydać album pełen takich grafik jak te przykładowe co tam są pokazane wcześniej z tym pól-roznegliżowanym facetem?