Autor Wątek: Kapitan Żbik  (Przeczytany 45997 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline PJP

Odp: Kapitan Żbik
« Odpowiedź #90 dnia: Pn, 06 Kwiecień 2020, 11:18:34 »
Przeczytałem zbiorczego Żbika. Ładnie wydane, okładka i dodatki, chociaż jak dla mnie dość skąpo z dodatkami ;) Nie mogłem też początkowo przyzwyczaić się do papieru. Format jest ok. Miło sobie odkurzyć pewne rzeczy.

Offline PJP

Odp: Kapitan Żbik
« Odpowiedź #91 dnia: Pn, 13 Kwiecień 2020, 20:42:04 »
Z profilu Timofa:
"Timof Comics
44 min ·
Ruszamy z przedsprzedażą!
Po Waszym długim oczekiwaniu w domach, ujawniamy wam o co chodzi z albumem Ernesto Gonzalesa, który mamy w planach. Wyrosła z niego również pozytywna akcja afirmacyjna #zostańwdomu, która wielu z Was tak przypadła do gustu, a wielu tak bardzo wzburzyła.
Pierwotnie wydanie albumu "Kapitan Bzyk", z autorskimi interpretacjami słynnych okładek słynnej serii, która zachwyca kwiat młodzieży PRL-u aż po dziś, było planowane na Komiksową Warszawę. Jednak w wyniku zaistniałej sytuacji (COVID-19), album ukaże się bez wspaniałej okazji w postaci festiwalu komiksowego, ale w wyniku tego rozrośnie się też do dużo większych rozmiarów.
Album będzie liczył co najmniej 96 stron, będzie miał format 19X27 cm, twardą oprawę i cenę, oczywiście, 69 zł.
Promocyjne i w przedsprzedaży do nabycia tu: https://sklep.timof.pl/"

Jeśli ktoś nie bardzo ogarnia o co chodzi z akcją to niżej kilka grafik ;)




Offline Szekak

Odp: Kapitan Żbik
« Odpowiedź #92 dnia: Pn, 13 Kwiecień 2020, 21:11:29 »
Swietne sa te grafiki. :)
Piękno jest w oczach patrzącego.

Offline Lyricstof

Odp: Kapitan Żbik
« Odpowiedź #93 dnia: Pn, 13 Kwiecień 2020, 21:32:53 »
Jak znalazł na alternatywną do drugiego tomu zbiorczego.  ;D  8)
Ja bym brał wannolot.  :)
Greed is leaking like water. On your way. Hidden lurks lust.

Offline Torpedo

Odp: Kapitan Żbik
« Odpowiedź #94 dnia: Pn, 13 Kwiecień 2020, 23:06:24 »
Nie podzielam zachwytu. Może gołe pośladki Żbika w zamyśle autora miały wzbudzić zainteresowanie i uśmiech, ale ja bardziej odczuwam niesmak. Także jeśli dowcip to żenujący. Pomijam już, że jeśli miałbym już oglądać czyjąś pupę, to wolałbym porucznik Oli...  ;)

Offline misiokles

Odp: Kapitan Żbik
« Odpowiedź #95 dnia: Pn, 13 Kwiecień 2020, 23:12:41 »
Wtedy żeńska część czytelników odczułaby niesmak. Także jeśli dowcip to żenujący.

To trochę pachnie hipokryzją :)

Offline Torpedo

Odp: Kapitan Żbik
« Odpowiedź #96 dnia: Pn, 13 Kwiecień 2020, 23:16:06 »
Cóż, różowe ozdobniki raczej nie sugerują, że targetem grafik są kobiety... Może błędnie odczytuje zamysł artystyczny heh.

Ale spoko Panowie. Rozumiem, że może NIEKTÓRYM to się podobać.  8)
« Ostatnia zmiana: Pn, 13 Kwiecień 2020, 23:22:00 wysłana przez Torpedo »

Offline PJP

Odp: Kapitan Żbik
« Odpowiedź #97 dnia: Wt, 14 Kwiecień 2020, 08:54:06 »
Wiadomo, że chodzi o lekką prowokację ;) Osobiście też wolałbym Olę oglądać ale kto wie, może też się pojawi ^^

Offline vision2001

Odp: Kapitan Żbik
« Odpowiedź #98 dnia: Wt, 14 Kwiecień 2020, 17:21:58 »
Na yt pojawił się filmik pokazujący jak wygląda wydanie zbiorcze Żbika.


Offline Hans

Odp: Kapitan Żbik
« Odpowiedź #99 dnia: Wt, 14 Kwiecień 2020, 18:50:07 »
Bardzo nie podoba mi się taki zamysł.
Weźmy ikonę komiksu, przedstawmy ją w kontrowersyjnej wersji - aby tylko się tym zareklamować i promować na tych kontrowersjach. Słabe to.
I jak czytam te ochy i achy osób, które w komentarzach na grupach na Facebooku wielokrotnie piszą aby zamknąć stare rozdziały komiksu z PRL-u (szydząc przy tym z klasyków) to po prostu ich obłuda wylewa się bokami.



Offline R~Q

Odp: Kapitan Żbik
« Odpowiedź #100 dnia: Wt, 14 Kwiecień 2020, 22:18:39 »
Bardzo nie podoba mi się taki zamysł.
Weźmy ikonę komiksu, przedstawmy ją w kontrowersyjnej wersji - aby tylko się tym zareklamować i promować na tych kontrowersjach. Słabe to.
I jak czytam te ochy i achy osób, które w komentarzach na grupach na Facebooku wielokrotnie piszą aby zamknąć stare rozdziały komiksu z PRL-u (szydząc przy tym z klasyków) to po prostu ich obłuda wylewa się bokami.
O nie, to pan maruda

Offline Hans

Odp: Kapitan Żbik
« Odpowiedź #101 dnia: Śr, 15 Kwiecień 2020, 01:29:09 »
O nie, to pan maruda

Daleki jestem od marudzenia, wyraziłem swoją dezaprobatę dotyczącą całości projektu oraz niezadowolenie z sytuacji z tym projektem związanej.  Duża część środowiska komiksowego z jednej strony cały czas narzeka, że już dość tych klasyków PRL-u, dość Christy, dość Rosińskiego , dość Tytusa (niejednokrotnie z tych klasyków szydząc) a z drugiej strony czerpią z nich garściami, starając się samemu promować na ich popularności.
To takie „niesztampowe” - weźmy ikonę komiksu, przedstawmy ją w takim czy innym - byle tylko kontrowersyjnym świetle, wykorzystujmy symbole z nią związane jak postać czy wzór okładek i pokażmy jakie to jest super.
Nie dość że sam projekt mi się nie podoba to jeszcze hipokryzja sporej części środowiska w kwestii o której wcześniej wspomniałem.

Offline misiokles

Odp: Kapitan Żbik
« Odpowiedź #102 dnia: Śr, 15 Kwiecień 2020, 06:04:24 »
Projekt po prostu ci się nie podoba. Dalsze dorabianie teorii jest marudzeniem.

Offline celtic

Odp: Kapitan Żbik
« Odpowiedź #103 dnia: Śr, 15 Kwiecień 2020, 06:58:30 »
Niektórzy autorzy, cierpiąc na brak pomysłów i wiedząc, że ich ślad twórczy ginie, po prostu próbują zabłysnąć tego typu pracami. A może znowu będą mieli swoje 5 minut, tak aby odbiorcy o nich nie zapomnieli. Teraz zabłysną, ponownie blask fleszy będzie zwrócony na nich, bo są postępowi i tacy fajni i ludzie bardziej krzykliwi przypomną sobie o gościu, który 20 lat temu coś narysował, w jakimś niszowym czasopiśmie.
Trzy Cienie - 10/10
Opowieści z czasów Kobry -8/10
Twierdzi Pereira -10/10
Bezprawie - 7/10
Locke & Key #1-6 - 9/10
Niezwyciężony - 7/10

Offline turucorp

Odp: Kapitan Żbik
« Odpowiedź #104 dnia: Śr, 15 Kwiecień 2020, 08:25:50 »
Teraz zabłysną, ponownie blask fleszy będzie zwrócony na nich, bo są postępowi i tacy fajni i ludzie bardziej krzykliwi przypomną sobie o gościu, który 20 lat temu coś narysował, w jakimś niszowym czasopiśmie.
„Lekturnik” był wydany w 2016, czyli CZTERY lata temu, a nie dwadzieścia  ::)
Ja rozumiem, że wiele osób ma wbudowany system alergii na wszystko co nie jest zgodne z ich „gustem”, ale krytykujcie przynajmniej porządnie i podpierając się logicznymi argumentami, a nie na poziomie lekcji matematyki rodem ze „szkoły TVP”  :-\