Autor Wątek: Kapitan Kloss  (Przeczytany 69839 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Burizleif

Odp: Kapitan Kloss
« Odpowiedź #345 dnia: Pn, 02 Sierpień 2021, 20:44:34 »
Narzekamy, bo zostało to przygotowane na kolanie, a ze względu na taką rocznicę wydawnictwo mogło spokojnie podejść do tego wcześniej i wypuścić dopieszczony komiks.

Offline Gnypel

Odp: Kapitan Kloss
« Odpowiedź #346 dnia: Wt, 03 Sierpień 2021, 16:14:28 »
Narzekamy, bo zostało to przygotowane na kolanie, a ze względu na taką rocznicę wydawnictwo mogło spokojnie podejść do tego wcześniej i wypuścić dopieszczony komiks.

Albo odpuścić sobie w ogóle... I nie byłoby żadnego Klossa na rynku.

Offline parsom

Odp: Kapitan Kloss
« Odpowiedź #347 dnia: Wt, 03 Sierpień 2021, 19:25:54 »
Bez jaj - odwalili fuszerkę i mamy ich chwalić?

Offline PJP

Odp: Kapitan Kloss
« Odpowiedź #348 dnia: Wt, 03 Sierpień 2021, 19:41:39 »
To takie przyzwyczajenia z czasów wielkiej smuty komiksowej - brać i całować po rękach (nawet za największe gówno) 8)

Offline Mruk

Odp: Kapitan Kloss
« Odpowiedź #349 dnia: Śr, 04 Sierpień 2021, 10:58:56 »
Nie rozumiem tych utyskiwań. Przez lata nie było Klossa w ogóle na polskiej scenie komiksowej, za wyjątkiem obszarpanych zeszytów na Allegro, w dodatku w nieracjonalnych cenach. Teraz mamy fajne wydanie w twardej oprawie i ludzie dalej narzekają.....

Zeszyty może były obszarpane, ale drukowane z oryginałów. Mimo kiepskiego druku, jak nie trafi ci się felerny egzemplarz, jakość i tak jest lepsza niż nowszych wydań.

A nowe wydanie wcale nie jest fajne. Wydawca porobił tak głupie babole, że to aż dziwne i właśnie stąd utyskiwania.

Wiem, że są osoby, dla których ważny jest ładny papier i twarda okładka, a co na tym papierze jest wydrukowane, to już mniej ważne. Nie rozumiem, ale przyjmuję do wiadomości.

Offline nayroth

Odp: Kapitan Kloss
« Odpowiedź #350 dnia: Śr, 04 Sierpień 2021, 22:40:52 »
Jakie obszarpane? Z tego co kojarze Muza wczesniej wydawała zeszyty w etui pod szyldem "Kapitan Kolss Złota kolekcja polskiego komiksu". Wiec chyba żaden biały kruk to nowe zbiorcze, ot co jakiś czas wypuszczają Klossa w tej czy innej formie. Teraz zrobili jubileuszowego bubla do kwadratu, to będzie wydawnicza porażka roku, ale jeśli ktos jest zadowolony z takiego wydania to nic w tym złego - ma prawo się cieszyć ze swojego zakupu. I wiadomo ze każdy szuka potwierdzenia swoich wyborów - ja np. zdecydowałem że nie kupuję więc twierdzę że to bubel i nie chcę, ale może gdybym kupił to tez bym twierdził że sentyment uber alles.

Offline burberry

Odp: Kapitan Kloss
« Odpowiedź #351 dnia: Cz, 05 Sierpień 2021, 11:01:53 »
ja nie miałem żadnego poprzedniego wydania w komplecie, więc dla mnie integral to strzał w 10. Brakuje dodatków, ale przede wszystkim rozsierdził mnie brak profesjonalizmu Muzy przy wydaniu tego komiksu. No ale cóż... Jestem w połowie, czyta się super.

Offline Gnypel

Odp: Kapitan Kloss
« Odpowiedź #352 dnia: Cz, 05 Sierpień 2021, 16:39:28 »
To takie przyzwyczajenia z czasów wielkiej smuty komiksowej - brać i całować po rękach (nawet za największe gówno) 8)

Można odwrócić to stwierdzenie i powiedzieć, że cokolwiek nie zostanie wydane, trzeba skrytykować... jakie to polskie...

ja nie miałem żadnego poprzedniego wydania w komplecie, więc dla mnie integral to strzał w 10. Brakuje dodatków, ale przede wszystkim rozsierdził mnie brak profesjonalizmu Muzy przy wydaniu tego komiksu. No ale cóż... Jestem w połowie, czyta się super.

Czyli jesteś rozsierdzony, ale czyta się super. Aha......

Offline PJP

Odp: Kapitan Kloss
« Odpowiedź #353 dnia: Cz, 05 Sierpień 2021, 16:49:47 »
Można odwrócić to stwierdzenie i powiedzieć, że cokolwiek nie zostanie wydane, trzeba skrytykować... jakie to polskie...
No i co to wnosi do dyskusji? Jesteśmy na forum dyskusyjnym i nikt nie będzie całował kogoś w dupę, że wydał z babolami. Jesteś z Muzy, że tak ciśniesz o ten komiks? Mam wrażenie, że bardzo chcesz wszystkich uszczęśliwić na siłę ;)

Offline Gnypel

Odp: Kapitan Kloss
« Odpowiedź #354 dnia: Cz, 05 Sierpień 2021, 16:51:46 »
No i co to wnosi do dyskusji? Jesteśmy na forum dyskusyjnym i nikt nie będzie całował kogoś w dupę, że wydał z babolami. Jesteś z Muzy, że tak ciśniesz o ten komiks? Mam wrażenie, że bardzo chcesz wszystkich uszczęśliwić na siłę ;)

To samo wnosi co twoje. Nikt też tu nie mówi o całowaniu kogokolwiek w dupę, tylko krytykuję malkontenctwo. Bo nie lubię. Jesteś z konkurencji Muzy, że tak ciśniesz po tym komiksie? Mam wrażenie, że bardzo chcesz wszystkim go obrzydzić na siłę ;)

Offline PJP

Odp: Kapitan Kloss
« Odpowiedź #355 dnia: Cz, 05 Sierpień 2021, 16:55:07 »
A gdzie tu malkontenctwo jak pojawiły się konkrety?
Fakt jest prosty jak drut. Muza spieprzyła wydanie i tyle. Zresztą po co się wysilać, skoro "głupi fan" wszystko łyknie. Pozwalanie na takie babole w efekcie spowoduje, że coraz więcej wydawnictw nawet nie będzie próbować udawać. Byle odwalić i cześć.
Jakoś nie widzę związku. Mylisz się, bo też miałem zamiar kupić, więc nawet nie potrafisz się dobrze odwinąć 8)

Offline turucorp

Odp: Kapitan Kloss
« Odpowiedź #356 dnia: Cz, 05 Sierpień 2021, 17:00:29 »
To samo wnosi co twoje. Nikt też tu nie mówi o całowaniu kogokolwiek w dupę, tylko krytykuję malkontenctwo. Bo nie lubię. Jesteś z konkurencji Muzy, że tak ciśniesz po tym komiksie? Mam wrażenie, że bardzo chcesz wszystkim go obrzydzić na siłę ;)

I po co te bezsensowne zacietrzewienie? Odwracając pytanie, ktoś ci płaci za agitowanie za tym „puszczonym” wydaniem? Jest wiedzą powszechną, że tego integrala zrobiono na odwal się, co nie licuje z reklamowym szumem o „rocznicowości” i „ekskluzywności”, wystawia za to świadectwo wydawnictwu, dla którego jest to ewidentny skok na kasę, a jednocześnie potwierdzenie, że publikują w całkowitym oderwaniu od realiów rynkowych i nie liczą się z oczekiwaniami odbiorców. Bo przecież i tak się sprzeda, a grupa takich nabywców jak ty i tak będzie klaskać z radości i kąsać pasjonatów, którzy oczekują odpowiedniej jakości i zawartości.

Offline Koalar

Odp: Kapitan Kloss
« Odpowiedź #357 dnia: Cz, 05 Sierpień 2021, 17:46:44 »
krytykuję malkontenctwo.

Narzekanie na narzekanie. Najgorszy rodzaj narzekactwa.
pehowo.blogspot.com - blog z moimi komiksami: Buzz, Fungi, PEH.

Offline burberry

Odp: Kapitan Kloss
« Odpowiedź #358 dnia: Pt, 06 Sierpień 2021, 08:58:33 »
Czyli jesteś rozsierdzony, ale czyta się super. Aha......

Jestem spokojny, Muza popsuła dużo przy tym wydaniu (jakość skanów w jednym zeszycie, bodajże 11, woła o pomstę, ale też czcionka w wielu miejscach), ale Kloss sprawia mi frajdę, to są ciekawe historie. Nie odpisuj

Offline nayroth

Odp: Kapitan Kloss
« Odpowiedź #359 dnia: Pt, 06 Sierpień 2021, 17:54:11 »
Można odwrócić to stwierdzenie i powiedzieć, że cokolwiek nie zostanie wydane, trzeba skrytykować... jakie to polskie...

A jakie niby miałoby "to" być, na polskim forum gdzie piszą Polacy w wątku o polskim komiksie?? ..bułgarskie?