Autor Wątek: Festiwal (Jacek Świdziński; Kultura Gniewu 2023)  (Przeczytany 7757 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Online Castiglione

Odp: Festiwal (Jacek Świdziński; Kultura Gniewu 2023)
« Odpowiedź #90 dnia: Pt, 19 Styczeń 2024, 20:28:19 »
Gdzie ja w moim poście napisałem że wszystkie komiksy Jacka mają duży próg wejścia?

No tu:
Czyli wychodzi na to ze Jacek to taki nasz Alan Moore, gdzie próg wejście w jego komiksy bez znajomości miliona książek czy wydarzeń powinien sprawiać te sama problemy jak przy Festiwalu, a jednak takiego takich argumentów jest bardzo mało przy rozmowach o jego komisach.

Offline michał81

Odp: Festiwal (Jacek Świdziński; Kultura Gniewu 2023)
« Odpowiedź #91 dnia: Pt, 19 Styczeń 2024, 21:36:13 »
@Castiglione ja wiem co napisałem. I nadal nie ma tam o czym mówił @Leyek, czyli o wszystkich komiksach Jacka, jest tylko o Festiwalu.

To jest to o czym pisał Leyek: brak czytania ze zrozumieniem.
« Ostatnia zmiana: Pt, 19 Styczeń 2024, 21:38:25 wysłana przez michał81 »

Offline Leyek

Odp: Festiwal (Jacek Świdziński; Kultura Gniewu 2023)
« Odpowiedź #92 dnia: Pt, 19 Styczeń 2024, 23:52:11 »
A to ciekawe, więc z chęcią odpiszę. Michał rozbiję nawet Twoją wypowiedź na kawałki:

Czyli wychodzi na to ze Jacek to taki nasz Alan Moore, gdzie próg wejście << o progu wejścia pisałem tylko ja, więc zrozumiałem, że odnosisz się do moich wypowiedzi.
w jego komiksy << ja pisałem o Festiwalu, Ty idziesz w liczbę mnogą
bez znajomości miliona książek czy wydarzeń powinien sprawiać te sama problemy jak przy Festiwalu  << ja w swoich wypowiedziach pisałem, że inne komiksy nie sprawiają takich trudności jak Festiwal, Ty piszesz coś przeciwnego.
a jednak takiego takich argumentów jest bardzo mało przy rozmowach o jego komisach. << i z tym się zgadzam, tylko, że jak tutaj to umieściłeś na końcu to wychodzi, że Ty uważasz, że inne komiksy są "łatwe", a ja nie. A ja uważam tak samo.

Tyle z mojego rozumienia Twojej wypowiedzi, którą zanim się wtedy odniosłem przeczytałem ze 2 czy 3 razy, a teraz jeszcze z 5 kolejnych. Nie wiem jak to można inaczej odczytać, więc chętnie przeczytam, gdzie w swoim odczytaniu popełniłem błąd.

więc cytując klasyka

Dzięki :)

PS. A poza tym uważam, że z Moorem to jest jakaś dziwna opinia i próg wejścia w jego komiksy jest niski. Nie mając przeczytanych "miliona książek" (cytując klasyka) można spokojnie czerpać wielką przyjemność z lektury i prowadzonej przez Alana opowieści. Dodatkowy nazwijmy to podkład kulturowy pomoże wyłapać nawiązania czy dodatkowe smaczki, da dodatkową frajdę z lektury, ale i bez tego można się bawić świetnie, szczególnie, że to co potrzebne do zrozumienia fabuły jest jakoś w komiksie przedstawione.

Offline michał81

Odp: Festiwal (Jacek Świdziński; Kultura Gniewu 2023)
« Odpowiedź #93 dnia: So, 20 Styczeń 2024, 05:50:10 »
 ::)

Cytuj
<< ja pisałem o Festiwalu, Ty idziesz w liczbę mnogą
która dotyczy komiksów Moore.

Tam nadal jest o Festiwalu Leyeku a nie wszystkich komiksach Jacka. To jest właśnie brak czytania ze zrozumieniem.

Poprzedni mój post powinien ci już wyjaśnić dlaczego tak napisałem (nie ten który teraz cytujesz i rozbijasz budowę zdania tak, aby pasowała do twojej narracji). Będziesz mi zarzucał coś czego nie napisałem. Jedyne co napisałem to że Jacek to taki Alan, a Festiwal ma wysoki próg wejścia. Choć z tym progiem wejścia to ty napisałeś ja tylko porównałem do innych komiksów Alana. Widzę, że się niektórzy zagotowali. Może to przez porównanie do Alana Moore'a  :o
« Ostatnia zmiana: So, 20 Styczeń 2024, 06:00:32 wysłana przez michał81 »

Offline Leyek

Odp: Festiwal (Jacek Świdziński; Kultura Gniewu 2023)
« Odpowiedź #94 dnia: So, 20 Styczeń 2024, 10:48:30 »
Niestety nie siedzę w Twojej głowie, a napisałeś nieczytelnie, dając możliwość dwujakiej interpretacji, w tym raczej bym się kierował ku swojej. Taki jest problem z wielokrotnie złożonymi zdaniami. Wiem, bo też ich nadużywam :)
Ja się w żadnym momencie nie zagotowałem jakby co :) A porównanie do Alana to powinno być dla Jacka nobilitujące ;)

Online Castiglione

Odp: Festiwal (Jacek Świdziński; Kultura Gniewu 2023)
« Odpowiedź #95 dnia: So, 20 Styczeń 2024, 11:15:57 »
Tam nadal jest o Festiwalu Leyeku a nie wszystkich komiksach Jacka. To jest właśnie brak czytania ze zrozumieniem.
Podmiotem w zdaniu, które napisałeś, jest "Jacek", więc nie dziwię, że Leyek zrozumiał to zdanie tak, jak zrozumiał, zresztą ja zrozumiałem je dokładnie tak samo. Teraz już wiem, o co ci chodziło, ale ująłeś to bardzo nieczytelnie.

Offline volker

Odp: Festiwal (Jacek Świdziński; Kultura Gniewu 2023)
« Odpowiedź #96 dnia: Pn, 19 Luty 2024, 10:34:44 »
W Polityce ciekawy wywiad z Jackiem Świdzińskim: https://www.polityka.pl/tygodnikpolityka/kultura/2244823,1,jacek-swidzinski-dla-polityki-komiks-to-zaginiony-gatunek-blisko-mu-do-poezji.read

Jest zapowiedź nowego komiksu:

Cytuj
...A wiesz już, o czym będzie następny?
O pamięci. Inspiruje mnie to, że niedawno urodziła mi się córka, a parę lat temu zmarł na alzheimera mój dziadek. Rozwój dziecka złożył mi się z kolejnymi etapami choroby dziadka, który stopniowo przestawał mnie poznawać. Powstawanie pamięci z jej utratą. Zacząłem się zastanawiać nad mózgiem i pomyślałem, że spróbuję to jakoś pokazać w komiksie..
...Ten nowy pomysł to trochę projekt niemożliwy. Przypuszczalnie to będzie mój najbardziej niezrozumiały komiks, ale Paszport mnie do niego ośmielił. Ktoś mi powiedział, że pewnie będę teraz myślał że następny komiks musi być genialny, więc nic nie zrobię. A ja chyba mam odwrotnie, myślę, że już nic nie muszę udowadniać. Mogę sobie eksperymentować i robić to, co naprawdę chcę.