Autor Wątek: Kapitan Kloss  (Przeczytany 68927 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Rotor

Odp: Kapitan Kloss
« Odpowiedź #420 dnia: Nd, 22 Styczeń 2023, 19:58:25 »
Pisząc o zbiorczym macie na myśli to ostatnie w jednej książce? Strasznie dużo tu krytycznych wpisów o tym wznowieniu. Ja chcę jednak mieć Klossa w zeszytach, więc zastanawiam się nad wydaniem 20 zeszytów z 2002 roku (złota kolekcja) vs. Super Express.

Offline nori

Odp: Kapitan Kloss
« Odpowiedź #421 dnia: Pn, 23 Styczeń 2023, 07:01:35 »
Ostatnio odświeżałem sobie Klosa, czytałem wydanie zeszytowe z 1 i 2 wydania, i naprawdę na jakość nie można narzekać. Jak dla mnie, ten stary papier dodaje klimatu, i Klossy czy Żbiki wypadają o wiele gorzej we wznowieniach. Wydania zeszytowe Muzy kiedyś miałem, i to, jak dla mnie,  była tragedia, pozbyłem się dość szybko. Ongrys ze Żbikami robi o wiele lepszą robotę, ale i tak wolę stare wydania.
8studs blog o klockach LEGO, komiksach i filmach.

Offline Rotor

Odp: Kapitan Kloss
« Odpowiedź #422 dnia: Pn, 23 Styczeń 2023, 21:10:25 »
Jeśli wydania zeszytowe Muzy pozostawiają wiele do życzenia to chyba zostanę po prostu przy komplecie z Super Expressu. To fakt, że te stare wydania świetnie się czytało na szorstkim papierze. Może to tylko kwestia sentymentu, ale brakuje mi tych zeszytów i wolałbym czytać Klossa w wersji oryginalnej. Niestety praktycznie wszystkie komiksy straciłem (nie tylko Klossa) i dopiero odbudowuję kolekcję.

Offline Mruk

Odp: Kapitan Kloss
« Odpowiedź #423 dnia: Pn, 30 Styczeń 2023, 22:27:09 »
Pisząc o zbiorczym macie na myśli to ostatnie w jednej książce? Strasznie dużo tu krytycznych wpisów o tym wznowieniu. Ja chcę jednak mieć Klossa w zeszytach, więc zastanawiam się nad wydaniem 20 zeszytów z 2002 roku (złota kolekcja) vs. Super Express.

Wydania Muzy z 2001 i 2002 były dość podobne, plansze tak samo kiepsko przygotowane, tylko w 2001 był lepszy papier, a w wydaniu SE gorszy. Gdybym miał wybierać między 2001 a 2002, to zdecydowanie lepszy jest 2001, ale jeśli już masz SE, to według mnie nie warto wymieniać.

W integralu materiały są jeszcze gorsze, kiepsko przygotowane i z błędami (nieczytelne dymki, pomylone kadry).

Według mnie najlepsze wydanie to II wydanie SiT - papier i druk według mnie lepsze, niż w I wydaniu, no i drukowane z oryginałów. Jeśli miałbyś wymieniać, to chyba na to wydanie.

Zresztą możesz kupić jakiś przykładowy zeszyt (nie są chyba bardzo drogie) i samemu porównać. Zeszyty 1-3 były dość słabo wydrukowane (więc jeśli wybierzesz przykładowe zeszyty do porównania, to lepiej się nie sugerować 1-3), ale już 4-20 zupełnie dobrze. Według mnie jakość znacznie lepsza od SE.

Offline GoNzO

Odp: Kapitan Kloss
« Odpowiedź #424 dnia: Pt, 12 Styczeń 2024, 10:13:40 »

Online bosssu

Odp: Kapitan Kloss
« Odpowiedź #425 dnia: Pt, 12 Styczeń 2024, 12:23:06 »

Ale to będzie potwór- ponad 800str w formacie prawie a4

Offline starcek

Odp: Kapitan Kloss
« Odpowiedź #426 dnia: Pt, 12 Styczeń 2024, 13:04:07 »
A Kapral na FB już rozpoczął krucjatę, że jakże to tak, że Tytusopedia droższa w przeliczeniu na stronę. 
Ależ on ma parcie żeby robić sobie zasięgi.

"Na Gildii pojawiły się dwie nowości Ongrysa, obie w twardej oprawie. "Stawka" ma 808 stron i kosztuje 71 zł (9 gr/str), natomiast tom "Tytusopedii" ma 336 stron i kosztuje 199 zł (59 gr/str). Polityka cenowa polskich miniwydawców nie przestaje mnie zadziwiać 🤔
Czekam na hejt: 3, 2, 1...".
Za każdym razem, gdy ktoś napisze: 80-ych, 70-tych, 60.tych, '50tych - pies sra na chodniku w Tychach.

Online misiokles

Odp: Kapitan Kloss
« Odpowiedź #427 dnia: Pt, 12 Styczeń 2024, 14:50:30 »
Niech mu ktoś zasugeruje, by sobie strony przeliczył na cm2 użytego/zadrukowanego papieru i porównał.

Offline starcek

Odp: Kapitan Kloss
« Odpowiedź #428 dnia: Pt, 12 Styczeń 2024, 15:44:08 »
No i o tym, że porównuje gruszki z jabłkami, czyli komiks z książką. :-D
Za każdym razem, gdy ktoś napisze: 80-ych, 70-tych, 60.tych, '50tych - pies sra na chodniku w Tychach.

Offline Dalthon

Odp: Kapitan Kloss
« Odpowiedź #429 dnia: Pt, 12 Styczeń 2024, 16:37:55 »
Niech mu ktoś zasugeruje, by sobie strony przeliczył na cm2 użytego/zadrukowanego papieru i porównał.
Gdyby to coś dało, to jedyne co można mu zasugerować by przestał się udzielać w socjalmediach. Wiele złego robi swoim pierd*leniem dla 'na plasterki'. Do niego straciłem cały szacunek a do projektu pomału także, za to że tolerują jego odjazdy.

Offline Jaszczu

Odp: Kapitan Kloss
« Odpowiedź #430 dnia: Pt, 12 Styczeń 2024, 16:40:03 »
Ale "na plasterki" to jest przecież od dawna one man army, więc tu nikt nikogo nie toleruje :)

Offline vision2001

Odp: Kapitan Kloss
« Odpowiedź #431 dnia: Śr, 21 Luty 2024, 11:44:10 »
Na bonito.pl pojawiły się nowe wydania zeszytów z Klossem (wydawcą jest MUZA): https://classic.bonito.pl/autor/zbych+andrzej/0