Autor Wątek: Kapitan Kloss  (Przeczytany 68929 razy)

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

Offline Koalar

Odp: Kapitan Kloss
« Odpowiedź #390 dnia: So, 18 Wrzesień 2021, 13:05:11 »
Nie jestem pewien czy przecinek w tym zdaniu jest zasadny.

To tłumaczy, dlaczego sam napisałeś zdanie, w którym brakuje przecinka.
pehowo.blogspot.com - blog z moimi komiksami: Buzz, Fungi, PEH.

Offline misiokles

Odp: Kapitan Kloss
« Odpowiedź #391 dnia: So, 18 Wrzesień 2021, 13:32:27 »
Nadmiarowość przecinków, jest takim samym błędem, jak ich brak.

Offline Koalar

Odp: Kapitan Kloss
« Odpowiedź #392 dnia: So, 18 Wrzesień 2021, 13:52:03 »
To po co tym razem użyłeś ich nadmiarowo? Czy to jakiś wyrafinowany żart, że popełniasz błędy interpunkcyjne w dyskusji o błędach interpunkcyjnych?

Nie ma mowy o nadmiarowości przecinków w sytuacji, gdy są wymagane - zdania składowe w zdaniach podrzędnie złożonych należy oddzielać przecinkiem.
Prosty wzór w przypadku zdań podrzędnie złożonych:
Zdanie nadrzędne + przecinek + zdanie podrzędne.
MUSZĘ DOWIEDZIEĆ SIĘ, DOKĄD POSZEDŁ.
Nie jestem pewien, czy przecinek w tym zdaniu jest zasadny.
pehowo.blogspot.com - blog z moimi komiksami: Buzz, Fungi, PEH.

Offline Edgar

Odp: Kapitan Kloss
« Odpowiedź #393 dnia: So, 18 Wrzesień 2021, 13:54:47 »
Oczywiście. Nie należy stawiać przecinków tam, gdzie nie są potrzebne. Nie należy także ich pomijać w miejscach, w których powinny być.Zasady interpunkcji są oczywiście dość skomplikowane (przynajmniej na początku), ale dość jasne. Uznaniowość stawiania przecinka czasami jest w tych zasadach uwzględniona, ale dotyczy przypadków, w których autor zdania chce podkreślić jego nastrój, ekspresję.
W tym przypadku o żadnym nadmiarowym przecinku nie może być mowy. Jest to zdanie złożone, w którym przecinek musi występować i basta.
A błąd interpunkcyjny jest takim samym błędem jak błąd ortograficzny. I niektórych (w tym mnie) razi równie mocno.

Offline starcek

Odp: Kapitan Kloss
« Odpowiedź #394 dnia: So, 18 Wrzesień 2021, 19:38:10 »
Źle trafiłeś - tu jest forum komiksowe, na którym 99,99% osób ma w kalafiorze poprawność językową. Najważniejsze, że wydano kolejny komiks. Reszta nie jest ważna. No chyba, że jest to przesunięcie tytułu na grzbiecie.
Za każdym razem, gdy ktoś napisze: 80-ych, 70-tych, 60.tych, '50tych - pies sra na chodniku w Tychach.

Offline Torpedo

Odp: Kapitan Kloss
« Odpowiedź #395 dnia: Nd, 19 Wrzesień 2021, 14:51:58 »
Zastrzeżenia są spóźnione o jakieś pół wieku. Wszystkie dialogi są ręcznie wypisane przez twórcę komiksu i ich obecne zmienianie miałoby tyle samo zwolenników, co przeciwników.

Offline Arne

Odp: Kapitan Kloss
« Odpowiedź #396 dnia: Nd, 19 Wrzesień 2021, 20:07:24 »
Wszystkie dialogi są ręcznie wypisane przez twórcę komiksu
To chyba jednak nie widziałeś tego zbiorczego wydania😁

Offline Torpedo

Odp: Kapitan Kloss
« Odpowiedź #397 dnia: Nd, 19 Wrzesień 2021, 21:01:40 »
Wystarczy, że mam pierwsze wydanie.  :)

sum41

  • Gość
Odp: Kapitan Kloss
« Odpowiedź #398 dnia: Pn, 20 Wrzesień 2021, 10:43:29 »
Chcielibyscie dostac Klossa w odnowionej wersji (poprawione kolory itp.) cos jak Marvel robi np w Ominbusach czy Masterworksach?

Offline Arne

Odp: Kapitan Kloss
« Odpowiedź #399 dnia: Pn, 20 Wrzesień 2021, 11:21:43 »
Chciałbym dostać w starej formie, z obrazkami w tym miejscu, w którym być powinny i czcionką, taka jak w oryginale, a nie częściowo wpisaną koślawo na nowo, w tym częściowo nieczytelną, lub z pogubionymi ( lub nieczytelnymi) wyrazami lub literami w wyrazach.
Tylko tyle i aż tyle.

sum41

  • Gość
Odp: Kapitan Kloss
« Odpowiedź #400 dnia: Pn, 20 Wrzesień 2021, 14:39:42 »
W sumie to takiego wydania oczekiwalem wlasnie a jest jak jest... moze w kolejny jubileusz....

Offline GoNzO

Odp: Kapitan Kloss
« Odpowiedź #401 dnia: Śr, 22 Wrzesień 2021, 15:36:07 »
Dostał ktoś odpowiedź od Muzy w spawie tej naklejki? U mnie cisza, ale na razie pisałem tylko na info@muza.com.pl.

Offline fikander

Odp: Kapitan Kloss
« Odpowiedź #402 dnia: Śr, 22 Wrzesień 2021, 16:06:24 »
Ja napisałem w poniedziałek rano na adres m.zwolinska@muza.com.pl (wskazany na stronie MUZY do kontaktu w sprawie reklamacji). Na razie żadnej odpowiedzi...

Offline kv

Odp: Kapitan Kloss
« Odpowiedź #403 dnia: Śr, 22 Wrzesień 2021, 17:31:44 »
U mnie był kontakt w sprawie potwierdzenia adresu wysyłki. Ale od kilku dni cisza...

Offline kubisz

Odp: Kapitan Kloss
« Odpowiedź #404 dnia: Śr, 22 Wrzesień 2021, 18:40:37 »
17.09 napisałem do Muzy przez formularz kontaktowy na stronie wydawnictwa, wiadomość przekazano na adres m.zwolinska@muza.com.pl, 18.09 dostałem odpowiedź z informacją jak załatwić sprawę reklamacji. Dziś wysłałem zdjęcia komiksu i adres do wysyłki erraty.