Autor Wątek: Kapitan Kloss  (Przeczytany 68672 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Torpedo

Odp: Kapitan Kloss
« Odpowiedź #30 dnia: Pt, 23 Sierpień 2019, 00:28:42 »
Nakłady Klossa były potężne, 100 tys. lub nawet więcej (mówię o pierwszym wydaniu, bo tylko te interesuje zasadniczo kolekcjonerów), ale po pół wieku to trudno już znaleźć idealne egzemplarze.

Offline Martin Eden

Odp: Kapitan Kloss
« Odpowiedź #31 dnia: Pt, 23 Sierpień 2019, 09:00:56 »
Ja te drugie wydania, poczynając od Hasła, bez problemu dostawałem w księgarni na Ząbkowskiej, róg Kawęczyńskiej na warszawskiej Pradze. Gorzej było z numerami 1-5, które poznałem dzięki kolegom, a uzupełniłem wiele czasu później.
Do dziś pamiętam jak wróciłem z kolonii zimowych i czekała na mnie Ingrid  :)

Offline starcek

Odp: Kapitan Kloss
« Odpowiedź #32 dnia: Nd, 25 Sierpień 2019, 22:09:26 »
Ja do dziś dokładnie pamiętam, gdzie stał kiosk w którym kupiłem mojego pierwszego Klossa. Siła sentymentu jest porażająca. Ale tylko w stosunku do pierwszych wydań, bo te wydane współcześnie, na innym papierze, szybko zniknęły z mojej kolekcji.
A swoja drogą -  w wakacje na TVP Kultura puszczano odcinki Klossa z Teatru Telewizji, doskonałe pokazujące jak póżniej na potrzeby serialu poprzerabiano wątki w poszczególnych odcinkach. I chyba nieco spuszczono z napuszenia ideolo, bo oglądając serial nie mam aż tak silnego poczucia, że cała ta opowieść jest naszym orężem w walce z rewanżystami z Bonn.
Za każdym razem, gdy ktoś napisze: 80-ych, 70-tych, 60.tych, '50tych - pies sra na chodniku w Tychach.

Offline Torpedo

Odp: Kapitan Kloss
« Odpowiedź #33 dnia: Pn, 26 Sierpień 2019, 10:38:04 »
Widać, że Kapitan Kloss nadal wzbudza zainteresowanie i powstają nowe zeszyty komiksowe (znalezione
na stawkologii:  http://www.stawkologia.pl/seria-komiksowa-50-lat-kapitan-kloss,fp10224.html#10224 ).



Zresztą nie tylko Kloss, ale i "Czterej pancerni"!








Offline Lyricstof

Odp: Kapitan Kloss
« Odpowiedź #34 dnia: Śr, 04 Marzec 2020, 23:01:50 »
Ostatnio nabyłem wydanie fanowskie Kapitana Klossa. Poszukiwany gruppenfuhrer Wolf. Po pierwsze to bardzo dobrze wydany zeszyt komiksowy, po drugie, moim zdaniem bardzo dobre kadrowanie. A to jest już dużo. Dodam, że na drugiej stronie okładki jest szczegółowe opracowanie dotyczące pochodzenia kadrów, obsady filmu oraz materiałów źródłowych. Polecam. Twórcą tego komiksu opartego na kadrach filmowych jest forumowicz DarT. Nakład superlimitowany.  :)

Swoją drogą minęło już sporo czasu od ostatniego wydania komiksów z Kapitanem Klossem (ok. 18 lat) przez wydawnictwo Muza. Przydałoby się wznowienie w formie integralnej, np. dwa tomy zbiorcze. W Czechach podobno coś takiego wyszło, kilka lub kilkanaście lat temu.
Greed is leaking like water. On your way. Hidden lurks lust.

Offline DarT

Odp: Kapitan Kloss
« Odpowiedź #35 dnia: Śr, 11 Marzec 2020, 20:37:43 »
Witam!

Cztery pierwsze plansze najnowszego komiksu Kapitan Kloss "Ściśle tajne".
Wersja generalnie zgodna z odcinkiem filmowym. Pokolorowane rysunki powstały
na podstawie kadrów filmowych, dzięki czemu można obejrzeć w komiksie
postacie grane przez aktorów. Można także podziwiać wiele detali, np w tle, które
umykają podczas oglądania filmu. Komiks powinien się pojawić w kwietniu,
niestety w znikomym nakładzie, jako wydawnictwo klubowe.









Offline Mruk

Odp: Kapitan Kloss
« Odpowiedź #36 dnia: Cz, 12 Marzec 2020, 15:27:10 »
DarT, jak na fanowską produkcję wygląda to bardzo fajnie, poza jednym elementem. Czy można by zmienić czcionkę? Ta jest fatalna, wbrew nazwie zupełnie nie nadaje się do komiksów. Można by zrobić czcionkę na podstawie literek M. Wiśniewskiego albo wziąć zwykłą, komiksową czcionkę. Każda będzie lepsza niż ta.

Offline DarT

Odp: Kapitan Kloss
« Odpowiedź #37 dnia: Cz, 12 Marzec 2020, 20:10:35 »
Dzięki za opinię. Zmiana czcionki nie jest problemem, ale komiks poszedł już do druku (choć nie wiem czy naświetlili już matryce). Dla mnie ta czcionka jest obojętna emocjonalnie. Używam jej od dawna, także w poprzednich wydaniach czarno-białych (tam w kursywie), bo jest łatwo dostępna, czytelna i obsługuje niemieckie umlauty, co często mi się przydaje. Do tej pory nikt nie zgłaszał zastrzeżeń co do czcionki, ale przyjrzę się tematowi. Może sprawia dziwne wrażenie przez rozmiar? Stosują dość dużą, bo komiks skierowany generalnie do starszych panów...  ;)

Offline DarT

Odp: Kapitan Kloss
« Odpowiedź #38 dnia: Pt, 13 Marzec 2020, 22:42:31 »
A jakoś tak mi skojarzyło w nawiązaniu do ogólnej sytuacji...  ;)




Offline GoNzO

Odp: Kapitan Kloss
« Odpowiedź #39 dnia: So, 14 Marzec 2020, 07:43:05 »
Świetny materiał na integral :D.

Offline DarT

Odp: Kapitan Kloss
« Odpowiedź #40 dnia: Nd, 09 Sierpień 2020, 09:20:58 »
Właśnie zakończyłem prace nad najnowszym zeszytem "Kapitan Klossa". Amatorskie wydanie "Wiem, kim jesteś" będzie zawierać 36 kolorowych plansz i jedną czarno-białą. Komiks pewnie wyjdzie we wrześniu, w "zawrotnym" nakładzie 50 sztuk. Pasjonatów czeka kilka niespodzianek scenariuszowych. Ale zamieszczony poniżej fragment jest jak najbardziej zgodny z fabułą filmową i mam nadzieję, że spodoba się Wam.  :)









Offline Lyricstof

Odp: Kapitan Kloss
« Odpowiedź #41 dnia: Pt, 02 Kwiecień 2021, 17:25:37 »
Ostatnio zbierałem się z zakupem i w końcu się udało. Tak właśnie wygląda integral Kapitana Klossa. Wydanie naprawdę świetne, szkoda, że nie nasze. Dość fajnie wyszły kolory w środku.










Greed is leaking like water. On your way. Hidden lurks lust.

Offline parsom

Odp: Kapitan Kloss
« Odpowiedź #42 dnia: Pt, 02 Kwiecień 2021, 17:35:45 »
Kurde, czad! To jest absolutny skandal, to się wręcz nadaje do IPN, prokuratury i Reduty Dobrego Imienia, że Czesi mają, a my nie! Zobaczycie, skończy się to tak, że Czesi będą twierdzili że Janek był Czechem!

Offline Voitas

Odp: Kapitan Kloss
« Odpowiedź #43 dnia: Pt, 02 Kwiecień 2021, 17:44:48 »
Świetne, też bym brał w naszym języku!

Offline Jaxx

Odp: Kapitan Kloss
« Odpowiedź #44 dnia: Pt, 02 Kwiecień 2021, 19:18:01 »
Ja też, brałbym z pocałowaniem ręki. Ongrysie, do dzieła!