Autor Wątek: Kajtek i Koko  (Przeczytany 5536 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Bazyliszek

Odp: Kajtek i Koko
« Odpowiedź #15 dnia: Cz, 13 Październik 2022, 21:23:47 »
Odświeżyłem sobie "Londyński Kryminał", tym razem obie części i mi tam się nawet podobał. Prosty ale zabawny humor, zwłaszcza motyw z małżeństwem. Naśmiewanie się z Anglików, brak problemów z obcym językiem, kierownica w samochodach jest raz po jednej, raz po drugiej stronie, w zależności jak podejdzie rysownikowi. Ale modele pojazdów naprawdę mi się podobają - ładnie są pokazane. Ogólnie bardzo fajny komiks, W 1968 roku musiał robić jeszcze większe wrażenie na czytelnikach odciętych od zachodnich treści.

Offline grzegorz.cholewa

Odp: Kajtek i Koko
« Odpowiedź #16 dnia: Cz, 10 Listopad 2022, 17:52:06 »
Są jakieś plany wydania Zwariowanej wyspy? I pokolorowania ich? To jedyny Kajtek i Koko jakiego mi jeszcze potrzeba.

Offline michał81

Odp: Kajtek i Koko
« Odpowiedź #17 dnia: Cz, 10 Listopad 2022, 18:05:39 »
Są jakieś plany wydania Zwariowanej wyspy? I pokolorowania ich? To jedyny Kajtek i Koko jakiego mi jeszcze potrzeba.
Tak. Nowe kolorowe wydanie Zwariowanej wyspy było potwierdzone na tegorocznej emefce.

Offline grzegorz.cholewa

Odp: Kajtek i Koko
« Odpowiedź #18 dnia: Nd, 27 Listopad 2022, 18:03:19 »
Kajtek i Koko: Londyński kryminał

Londyński kryminał powstał z tego co wiem już po Śladem białego wilka. A to wygląda jak wprawka do drugiego, lepszego i dłuższego kryminału Christy. Wszystko ładnie zrobione i pokolorowane. Fabuła trochę naiwniejsza i inflantyjniejsza od Wilka. Ale czyta się dobrze. I tylko czekać na tak wydaną Zwariowaną wyspę - chyba obok przygód w kosmosie najlepszej rzeczy z przygodami marynarzy.

Offline PJP

Odp: Kajtek i Koko
« Odpowiedź #19 dnia: Nd, 27 Listopad 2022, 19:26:03 »
Zwariowana wyspa ma niepokojący klimat ;)

Offline RK1982

Odp: Kajtek i Koko
« Odpowiedź #20 dnia: So, 08 Kwiecień 2023, 14:09:43 »
Mam wystawionych na allegro kilka plansz oryginalnych Kajtek i Koko Kosmos i Wyspa. Kredyt wzrósł i tylko to zmusza mnie do sprzedaży. Jeśli ktoś jest fanem i nie ma planszy Christy to warto mieć choć 1 planszę. Na aukcjach niekiedy trzeba jeszcze 20% dodawać od ceny wylicytowanej tu jest cena bez dodatków.
https://allegro.pl/listing?string=plansza%20kajtek%20koko%20christa&allegro-smart-standard=1

Offline starcek

Odp: Kajtek i Koko
« Odpowiedź #21 dnia: So, 08 Kwiecień 2023, 23:18:32 »
Ach ta galopująca inflacja - rok z hakiem bez problemu można było wylicytować tusz z blaudrukiem poniżej tysiaka za kosmiczne plansze.
Za każdym razem, gdy ktoś napisze: 80-ych, 70-tych, 60.tych, '50tych - pies sra na chodniku w Tychach.

Offline RK1982

Odp: Kajtek i Koko
« Odpowiedź #22 dnia: So, 15 Kwiecień 2023, 20:12:38 »
Raczej 7-8 lat temu może i za tyle było gdzie zarabiałeś spokojnie  50% mniej. Łatwo sprawdzić na Desie w 2018 - 5 lat temu komplet za 1600 -2000 zależy od planszy plus aż 20% prowizji, od kupna o której mało kto wie. Ale schodziły i po 2000tys. Oczywiście nie wszystkie plansze miały dodatkowy kolor.
https://desa.pl/pl/wyniki-aukcji-dziel-sztuki/plansze-komiksowe-animacja-i-ilustracja/janusz-christa/kajtek-i-koko-w-kosmosie-komplet-plansz-komiksowych-s-184/
Coraz mniej się spotyka już oryginalne plansze na sprzedaż i jeśli cena ich rośnie to znaczy że to dobra inwestycja. Jakby nie patrzeć więcej ich nie powstanie.

Offline starcek

Odp: Kajtek i Koko
« Odpowiedź #23 dnia: So, 15 Kwiecień 2023, 23:12:39 »
Było to dokładnie pod koniec 2021 roku (sprawdziłem w swoich zapiskach) pewien kolekcjoner zrobił wysyp plansz na Allegro. Puszczał zarówno same tusze, lub same blaudruki, ale też komplety. Ceny końcowe były naprawdę atrakcyjne - bez konieczności  sięgania po kasę na PCC, gdyby już ktoś był taki prawilny. :)

Niestety nie wiem dlaczego nie ma ich w archiwum allegro, dziwna sprawa.

A DESA to ostatnie miejsce na takie zakupy, zwłaszcza, że tam swego czasu szalał jeden kolekcjoner z mega budżetem. Ale chyba już zaczął myśleć o realizacji zysków, bo ostatnio sam tam wystawiał i wyniki były poniżej estymacji ze sprzedażą mniej niż połowy obiektów. Płytki rynek, bardzo płytki.
Za każdym razem, gdy ktoś napisze: 80-ych, 70-tych, 60.tych, '50tych - pies sra na chodniku w Tychach.

Offline raj666

Odp: Kajtek i Koko
« Odpowiedź #24 dnia: Nd, 16 Kwiecień 2023, 00:00:47 »
Może wszystko zmierza ku normalności, bo ceny jakie śpiewali sobie niektórzy w Polsce za plansze były cokolwiek zwariowane. Kiedy plansze Teda Naifeha czy Richarda Sali można kupić za 100 dolarów, autorzy Białego Orła wystawiali swoje po 600 złotych. Coś tu się porobiło nienormalnego na tym rynku.
Chyba jednak nie powrócą też czasy kiedy plansze z Kaydana Martewicza chodziły po 20 złotych na Allegro albo Osiedla Swoboda po 100. I dobrze bo to  było przegięcie w drugą stronę.
Christa, Papcio, Polch i paru innych to jednak zupełnie inna liga. Nie obserwowałem ich cen ostatnio, choć w sumie ciekawiło mnie czy się utrzymają te wyceny z aukcji desy.

Offline turucorp

Odp: Kajtek i Koko
« Odpowiedź #25 dnia: Nd, 16 Kwiecień 2023, 11:20:34 »
Chyba jednak nie powrócą też czasy kiedy plansze z Kaydana Martewicza chodziły po 20 złotych na Allegro albo Osiedla Swoboda po 100. I dobrze bo to  było przegięcie w drugą stronę.

Wykonanie jednej planszy to od jednego do trzech dni, sprzedaż za 20 czy nawet 100 pln to albo wyraz dobrej woli lub życzliwości autora, albo jakaś chwilowa desperacja.
Z tego co widzę, to średnia cena planszy współczesnego krajowego twórcy oscyluje w granicach 400-600 pln, co jest odpowiednikiem dwóch-trzech dniówek robotnika w fabryce.

Offline freshmaker

Odp: Kajtek i Koko
« Odpowiedź #26 dnia: Nd, 16 Kwiecień 2023, 12:06:59 »
wnuczka christy sprzedawała te plansze z kosmosu z bagażnika pod łdk po 50 pln/szt kiedyś wiec ten kolekcjoner z allegro i tak zrobił złoty interes.

Offline starcek

Odp: Kajtek i Koko
« Odpowiedź #27 dnia: Nd, 16 Kwiecień 2023, 14:12:49 »
A wracając do tytułu wątku - skoro skończono wydanie kosmicznych albumów, a Złota Kolekcja już na finiszu, to może na przyszłą wiosnę doczekamy się kosmicznego integrala?
Za każdym razem, gdy ktoś napisze: 80-ych, 70-tych, 60.tych, '50tych - pies sra na chodniku w Tychach.

Online misiokles

Odp: Kajtek i Koko
« Odpowiedź #28 dnia: Nd, 16 Kwiecień 2023, 14:14:27 »
Sądzę że pójdą dalej w kolorowanie klasyków, a rzut integrali za kilka lat.

Offline greg0

Odp: Kajtek i Koko
« Odpowiedź #29 dnia: Nd, 16 Kwiecień 2023, 14:25:18 »
liczę na wznowienia - "Śladem białego wilka" , "Zwariowana wyspa" i "Opowieści Koka" kolor.


Ważne żeby narzekać...