Autor Wątek: Kajko i Kokosz  (Przeczytany 178225 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline turucorp

Odp: Kajko i Kokosz
« Odpowiedź #330 dnia: Pn, 18 Maj 2020, 11:45:29 »
Natomiast pracując w "Wieczorze Wybrzeża" Christa przelewał na brystol strumień świadomości, bez żadnego planu :) Zapewne dlatego poszczególnym częściom tego strumienia nadawał tytuły w stylu "Na tropach pitekantropa", "Kajtek i Koko w kosmosie", "Złote prosię" albo "Szranki i konkury". Zupełnie przypadkowo tytuły te odpowiadały fabule, która zresztą często bywała precyzyjna jak szwajcarski zegarek i doprowadzała wątki do (chyba z góry założonego) celu.

Jak rozumiem, sugerujesz, że Christa w 1974 roku zaplanował sobie dwa albumy komiksowe, a że nie nie mógł ich wydać od razu, to podzielił sobie materiał na paski komiksowe i cierpliwie czekał do 1987?
I to ja niby grzebię w głowach nieżyjącym twórcom?  ::)
Robił zamknięte cykle/serie pasków, które potem, w miarę możliwości, publikował w albumach.
Gdzie widzisz problem, który tak międlisz i międlisz?

A co powiesz o improwizowanej powieści Twardocha i Orbitowskiego?
https://niestatystyczny.pl/2020/03/21/twardoch-i-orbitowski-tworza-improwizowana-powiesc-w-odcinkach/
Tworzą powieść czy serię wpisów?

Powieść w formie serii wpisów, czego nie rozumiesz? Bo ewidentnie czegoś nie ogarniasz i, przynajmniej ja, nie wiem O CO CI CHODZI?

Kapral

  • Gość
Odp: Kajko i Kokosz
« Odpowiedź #331 dnia: Pn, 18 Maj 2020, 12:18:52 »
(Christa) Robił zamknięte cykle/serie pasków, które potem, w miarę możliwości, publikował w albumach.
Gdzie widzisz problem, który tak międlisz i międlisz?
(...)
(Twardoch i Orbitowski piszą) Powieść w formie serii wpisów, czego nie rozumiesz? Bo ewidentnie czegoś nie ogarniasz i, przynajmniej ja, nie wiem O CO CI CHODZI?

Chodzi mi o to, że pracując dokładnie w ten sam sposób, według Ciebie Christa tworzył tylko serię pasków (a nie komiks albo album w formie serii pasków), natomiast Twardoch i Orbitowski od razu tworzą powieść. A przecież i forma publikacji, i jej rytm i intencje twórców są bardzo podobne. Skąd zatem takie rozróżnienie?

Wygląda to jakbyś starał się zdeprecjonować twórczość Christy, a równocześnie nobilitować eksperyment dwóch pisarzy SF. Być może podświadomie wyżej cenisz sobie literaturę od komiksu...

Offline turucorp

Odp: Kajko i Kokosz
« Odpowiedź #332 dnia: Pn, 18 Maj 2020, 12:33:49 »
Chodzi mi o to, że pracując dokładnie w ten sam sposób, według Ciebie Christa tworzył tylko serię pasków (a nie komiks albo album w formie serii pasków), natomiast Twardoch i Orbitowski od razu tworzą powieść. A przecież i forma publikacji, i jej rytm i intencje twórców są bardzo podobne. Skąd zatem takie rozróżnienie?

Wygląda to jakbyś starał się zdeprecjonować twórczość Christy, a równocześnie nobilitować eksperyment dwóch pisarzy SF. Być może podświadomie wyżej cenisz sobie literaturę od komiksu...

Nie rozumiem dlaczego kolejny raz przypisujesz mi jakieś domniemane intencje?
NIGDZIE i NIGDY nie użyłem określania "tylko seria pasków", a już na pewno nie w celu deprecjonowania twórczości Christy.
Nie wiem dlaczego piszesz takie konfabulacje, od dłuższego czasu nie rozumiem narracji, którą tutaj prowadzisz  :(

Kapral

  • Gość
Odp: Kajko i Kokosz
« Odpowiedź #333 dnia: Pn, 18 Maj 2020, 12:38:49 »
Nie rozumiem dlaczego kolejny raz przypisujesz mi jakieś domniemane intencje?

Parafrazując forumowego mistrza erystyki: w przypisywaniu ludziom domniemanych intencji "nawet nie zbliżam się do podium" :D

Offline turucorp

Odp: Kajko i Kokosz
« Odpowiedź #334 dnia: Pn, 18 Maj 2020, 12:43:22 »
widzę, że dzisiaj moja kolej:
Dobra. Właśnie wymiękłem :D

Offline Pawel.M

Odp: Kajko i Kokosz
« Odpowiedź #335 dnia: Pn, 18 Maj 2020, 16:15:07 »
A tu dalej trwa przelewanie z pustego w próżne...

Kapral

  • Gość
Odp: Kajko i Kokosz
« Odpowiedź #336 dnia: Pn, 18 Maj 2020, 16:18:29 »
Nie znasz się na zegarku?

Offline asx76

Odp: Kajko i Kokosz
« Odpowiedź #337 dnia: Pn, 18 Maj 2020, 18:39:56 »
Dziwne, że spam nie został wycięty i wciąż trwa :P

Offline NuoLab

Odp: Kajko i Kokosz
« Odpowiedź #338 dnia: Wt, 26 Maj 2020, 14:12:45 »
Dlaczego te plansze z aukcji Desy są w układzie pionowym ?

https://desa.pl/pl/aukcje/komiks-i-ilustracja-u6ss/epp0/


Offline turucorp

Odp: Kajko i Kokosz
« Odpowiedź #339 dnia: Wt, 26 Maj 2020, 14:57:34 »
Dlaczego te plansze z aukcji Desy są w układzie pionowym ?

Bo to cztery poziome naklejone na pionową planszę (powiększ zdjęcie ;) )

Offline NuoLab

Odp: Kajko i Kokosz
« Odpowiedź #340 dnia: Wt, 26 Maj 2020, 15:01:50 »
No to ja widzę, ale dlaczego ktoś uznał za stosowne pociąć oryginalne 4 kadrowe paski i stworzyć takie monstrum ?

Offline Kot Tip-Top

Odp: Kajko i Kokosz
« Odpowiedź #341 dnia: Wt, 26 Maj 2020, 15:12:53 »
Może już były pocięte przez Christę? Jednak ciężko mi uwierzyć by zawsze pasek mu wychodził idealnie i czasem trzeba było obrazek lub dwa podmienić.

Kapral

  • Gość
Odp: Kajko i Kokosz
« Odpowiedź #342 dnia: Wt, 26 Maj 2020, 15:27:16 »
Tak, Christa je sam pociął do wydania "pionowego".

Offline K.Leszcz

Odp: Kajko i Kokosz
« Odpowiedź #343 dnia: Wt, 26 Maj 2020, 19:58:10 »
Christa miał wyrąbane na stany oryginałów. Oryginały nazywał półproduktami, a gotowymi produktami wydrukowany komiks ;)

Offline Mruk

Odp: Kajko i Kokosz
« Odpowiedź #344 dnia: Śr, 27 Maj 2020, 00:19:23 »
Dlaczego te plansze z aukcji Desy są w układzie pionowym ?

Nie dość, że autor rozciął paski, ponaklejał na karton, pewnie domalował to i owo (jeśli była taka potrzeba), to jeszcze ówczesny wydawca przygotował diapozytywy i blaudruki, które zostały pomalowane!

To akurat nie dotyczy planszy, którą pokazałeś, ale pokazuje, że było to powszechne, wiele pasków zostało przez Christę przerobionych w plansze.