Autor Wątek: Kajko i Kokosz  (Przeczytany 178262 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Kot Tip-Top

Odp: Kajko i Kokosz
« Odpowiedź #225 dnia: Pt, 01 Maj 2020, 13:35:00 »
A to przepraszam. Myślałem, że to równie oficjalne co fanziny...

Tylko tym bardziej to się powinno znaleźć w środku!


...ewentualnie wydane jak książka z dodatkami do "Hugo".

Offline parsom

Odp: Kajko i Kokosz
« Odpowiedź #226 dnia: Pt, 01 Maj 2020, 15:19:02 »
@parsom integral miał > 500 stron

Ale chyba nie ten, do którego odnosił się Mruk.

Offline starcek

Odp: Kajko i Kokosz
« Odpowiedź #227 dnia: Pt, 01 Maj 2020, 16:45:22 »
Posypuje głowę cebulą - mój błąd. Trudno znależć w "Gucku i Rochu" stronę nr 500.

Jak na razie najlepszy integral "KiK w komosie", który miałem w rękach to był ogromny tom skserowanych pasków. 1:1. Cóż to było za bydlę...
« Ostatnia zmiana: Pt, 01 Maj 2020, 16:47:21 wysłana przez starcek »
Za każdym razem, gdy ktoś napisze: 80-ych, 70-tych, 60.tych, '50tych - pies sra na chodniku w Tychach.

Offline parsom

Odp: Kajko i Kokosz
« Odpowiedź #228 dnia: Pt, 01 Maj 2020, 17:00:51 »
Przegapiłem te wszystkie zbiorcze Kajtki, więc w sumie nie obraziłbym się, jakby zaczęli to wydawać na nowo, oczywiście w wersjach poprawionych itd. Ale pewnie szanse marne.'

A w sumie po co się szczypać - niech wydadzą dzieła zebrane Christy.

Offline freshmaker

Odp: Kajko i Kokosz
« Odpowiedź #229 dnia: Pt, 01 Maj 2020, 17:34:22 »
właściwie te czarne wydania klasyki polskiego komiksu to były dzieła zebrane. na wznowienia bym nie liczył, rzuca pewnie kolorowe wersje na wzór obecnie wydawanego „w kosmosie”.

btw zajrzałem na bloga na plasterki - fantastyczna skarbnica wiedzy. dawno go nie odwiedzałem. wiać ze stronę redagują prawdziwi pasjonaci.

Offline parsom

Odp: Kajko i Kokosz
« Odpowiedź #230 dnia: Pt, 01 Maj 2020, 22:21:09 »
A to nowe wydanie "W kosmosie" jest już kompletne, czy ma dziury? W sumie ma być 7 tomów?

Offline Mateusz

Odp: Kajko i Kokosz
« Odpowiedź #231 dnia: Pn, 11 Maj 2020, 15:35:15 »
Wydawnictwo Egmont ogłosiło właśnie, że ruszają prace nad kolejnym pełnometrażowym tomem z serii „Kajko i Kokosz – Nowe Przygody”.
« Ostatnia zmiana: Pn, 11 Maj 2020, 15:39:38 wysłana przez Mateusz »
Zapraszamy na https://Filmozercy.com - serwis z najnowszymi newsami ze świata kina oraz ciekawymi filmowymi i komiksowymi artykułami

Offline Pawel.M

Odp: Kajko i Kokosz
« Odpowiedź #232 dnia: Pn, 11 Maj 2020, 18:58:18 »
Jest mi z tego powodu bardzo wszystko jedno - Kiełbus jest OK (choć w Królewskiej konnej wyraźnie bez formy), ale Kur nie nadaje się na scenarzystę KiK, brak mu finezji Christy.
« Ostatnia zmiana: Pn, 11 Maj 2020, 19:03:09 wysłana przez Pawel.M »

Offline Hans

Odp: Kajko i Kokosz
« Odpowiedź #233 dnia: Pn, 11 Maj 2020, 21:59:48 »
Nie ma szans aby ktoś bezpośrednio naśladował Christę, tak jak nie ma np naśladowców Barei w filmie.
To zupełnie nowe spojrzenie na komiks i duet Kiełbus-Kur jest zdecydowanie najlepszym z możliwych, który nawiązuje do oryginału.
To nie ma być kopia Janusza Christy, to komiks w duchu serii i swoją rolę spełnia doskonale. A skoro go tworzą dalej i rozwijają - to marketingowo też jest strzałem w 10.

Offline asx76

Odp: Kajko i Kokosz
« Odpowiedź #234 dnia: Pn, 11 Maj 2020, 22:06:07 »
Ja tam zdecydowanie wolę kopię Mistrza niż takie "cuś" :P

Offline freshmaker

Odp: Kajko i Kokosz
« Odpowiedź #235 dnia: Wt, 12 Maj 2020, 07:55:02 »
kur ma wg mnie spory potencjał - było kilka dobrych pomysłów, nieźle też naśladuje nostalgiczną prl-owską mentalność obecną w świecie kik, którą dobrze miksuje ze współczesnością. rzeczywiście dłuższe scenariusze, na przykładzie królewskiej konnej, trochę się mu wymykają i sa lekko niespójne ale w krótkich opowiadaniach sprawdza się znakomicie.

Offline Pawel.M

Odp: Kajko i Kokosz
« Odpowiedź #236 dnia: Wt, 12 Maj 2020, 08:31:50 »
Jeśli Kur ma potencjał, to świetnie go ukrywa. Dwa razy podchodziłem do "Królewskiej konnej" i dwa razy nie doczytałem do końca. Dla mnie to jest dramatycznie słabe, ot takie 2 na 10 scenariusz,  3 na 10 rysunki. A całość sprawia na mnie wrażenie czegoś wyłącznie dla dzieci, to zupełnie coś innego, niż Christa, który tworzył tak, że i dziecko, i dorosły coś dla siebie znalazł.
« Ostatnia zmiana: Wt, 12 Maj 2020, 08:35:00 wysłana przez Pawel.M »

Offline freshmaker

Odp: Kajko i Kokosz
« Odpowiedź #237 dnia: Wt, 12 Maj 2020, 09:42:49 »
dlatego na pierwszy ognień lepiej brać jego krótkie opowiadania z pierwszych tomów "nowe przygody". historyjki z łamignatem wg mnie świetne.

Offline keram2

Odp: Kajko i Kokosz
« Odpowiedź #238 dnia: Wt, 12 Maj 2020, 15:46:04 »
Jeśli Kur ma potencjał, to świetnie go ukrywa. Dwa razy podchodziłem do "Królewskiej konnej" i dwa razy nie doczytałem do końca. Dla mnie to jest dramatycznie słabe, ot takie 2 na 10 scenariusz,  3 na 10 rysunki. A całość sprawia na mnie wrażenie czegoś wyłącznie dla dzieci, to zupełnie coś innego, niż Christa, który tworzył tak, że i dziecko, i dorosły coś dla siebie znalazł.

Kompletnie się nie zgadzam, Kur jest dobrym scenarzystą, a "Królewska Konna" to udany album.
Zaryzykuję stwierdzenie (choć nie lubię takich porównań), że lepszy niż "Mirmił w opałach" czyli najsłabszy z albumów stworzonych przez Christę - tzn. pamiętam rozczarowanie gdy przeczytałem "Mirmiła ...", gdy przeczytałem "Królewską ..." nie czułem rozczarowania.


Offline misiokles

Odp: Kajko i Kokosz
« Odpowiedź #239 dnia: Wt, 12 Maj 2020, 16:38:45 »
Też lektura Królewskie Konnej pozostawiła mnie w pozytywnych odczuciach. Wiadomo, mając 40+ lat nie ma bata na takie emocje co obcowanie z Kajkami za bajtla, ale żenady nie odczułem.