Autor Wątek: Kajko i Kokosz  (Przeczytany 178152 razy)

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

Offline Mruk

Odp: Kajko i Kokosz
« Odpowiedź #195 dnia: Cz, 30 Kwiecień 2020, 13:26:36 »
A ja nie za bardzo rozumiem o co chodzi z tym wyczekiwaniem na integrale KiK.
Wychodzi mi na to, że jedynym plusem jest większy napis na grzbiecie i chęć podkreślenia jak ważna jest to seria. Trochę mało. Gdyby to były prośby o jakieś mega wydanie ze szkicami, grafikami, zdjęciami autora przy pracy, artykułami, wywiadami z innymi twórcami na temat Christy czy nawet "Świata Młodych" itp. to bym zrozumiał bo to zapewne temat rzeka. I na takie wydanie KiK zasługuje

Podejrzewam, że jeśli Egmont zdecyduje się na integrale, ich przygotowaniem zajmie się Arkadiusz Salamoński, który zrobił już zbiorcze wydanie Gucka i Rocha. I tak jak w GiR, raczej nie ograniczy się do połączenia paru albumów z jeden, tylko właśnie będzie mnóstwo dodatków. Inaczej zupełnie sobie tego nie wyobrażam.

Oczywiście Egmont wywijał różne numery i różne wydania miały mnóstwo mankamentów, ale odkąd komiksami Christy opiekuje się p. Salamoński, jestem w miarę spokojny o zawartość.

Offline asx76

Odp: Kajko i Kokosz
« Odpowiedź #196 dnia: Cz, 30 Kwiecień 2020, 13:32:18 »
A swoją drogą to skandal i ewenement na skalę europejską, że jeden z najpopularniejszych komiksów w Kaczystanie nigdy nie miał choćby jednego wydania w twardej oprawie :'(

Offline Teli

Odp: Kajko i Kokosz
« Odpowiedź #197 dnia: Cz, 30 Kwiecień 2020, 13:32:36 »
Takie integrale na 50-cio lecie to była by fajna sprawa.
Tylko żeby się nie skończyło wydaniem "Szkoły latania" z naklejką i pocztówką jubileuszową. Trzeba cisnąć Egmont na wszelkich możliwych spotkaniach on-line tudzież na konwentach (jak znowu zaczną je organizować). Bądźmy szczerzy lepszej okazji do takiego wydania długo nie będzie.

Offline asx76

Odp: Kajko i Kokosz
« Odpowiedź #198 dnia: Cz, 30 Kwiecień 2020, 13:34:44 »
Konwenty? Nie ma i nie będzie takiej opcji przed wynalezieniem skutecznej szczepionki na chińską zarazę :'(
Oczywiście o ile takową w ogóle uda się skonstruować.
W każdym razie ten i następny rok odpadają.

Kapral

  • Gość
Odp: Kajko i Kokosz
« Odpowiedź #199 dnia: Cz, 30 Kwiecień 2020, 13:40:03 »
A swoją drogą to skandal i ewenement na skalę europejską, że jeden z najpopularniejszych komiksów w Kaczystanie nigdy nie miał choćby jednego wydania w twardej oprawie :'(

Jak nie miał, jak miał.
Jest twarda oprawa? Jest!
Jest komiks "Kajko i Kokosz"? Jest!
Co prawda w wersji audio, ale jednak.




Offline kas1

Odp: Kajko i Kokosz
« Odpowiedź #200 dnia: Cz, 30 Kwiecień 2020, 13:43:29 »
Więc jednak zgadzacie się ze mną, że takie zwykłe wbicie w HC nie jest wystarczające. Co więcej, zgodził się z tym również niejaki Paweł M., który "inaczej tego nie widzi". Ten sam jegomość, który zarzucał mi "bicie piany bez końca" i nazwał "kolejnym nalepiokiem". Nie liczę na żadne przebudzenie ale wypadałoby przynajmniej tak w duchu przyznać, że samemu wyszło się na "nalepioka".

Offline asx76

Odp: Kajko i Kokosz
« Odpowiedź #201 dnia: Cz, 30 Kwiecień 2020, 13:55:56 »
Panie Kapralu, ja tam żadnego audio nie uznaję, ino papierowe formy komiksów! :P

Panie Kas1, dla mnie HC by wystarczyło - nie jestem aż tak wybredny ;)

Offline Teli

Odp: Kajko i Kokosz
« Odpowiedź #202 dnia: Cz, 30 Kwiecień 2020, 14:03:59 »
Konwenty? Nie ma i nie będzie takiej opcji przed wynalezieniem skutecznej szczepionki na chińską zarazę :'(
Oczywiście o ile takową w ogóle uda się skonstruować.
W każdym razie ten i następny rok odpadają.

Nie do końca się zgodzę. Zaraza , zarazą ale branża targowo-eventowa wbrew pozorom jest ważną gałęzią gospodarki. Nie wszystkie targi da się skutecznie przenieść do netu. Równie dobrze można by było do wynalezienia szczepionki trzymać pod kluczem galerie handlowe bo tam tłumy potrafią być lepsze niż na wielu tagach.
Bardziej podejrzewam ograniczenia w ilości uczestników lub czasu spędzonego na evencie. Zresztą w chwili obecnej nie wiadomo co będzie za tydzień wszystko jest dynamiczne także nie skreślał bym jesiennych eventów, zawsze jest nadzieja.

Koniec offtopu z mojej strony.

Offline NuoLab

Odp: Kajko i Kokosz
« Odpowiedź #203 dnia: Cz, 30 Kwiecień 2020, 14:09:37 »
Więc ja chcę integrala KK po to żeby móc postawić go na półce bo zeszyty mi się przewracają.
Czy taki argument wystarczy?

Offline freshmaker

Odp: Kajko i Kokosz
« Odpowiedź #204 dnia: Cz, 30 Kwiecień 2020, 14:26:18 »
jestem za integralami. obecne wydania są takie sobie - przesycone barwy, fatalna czcionka z tylu okładki i na grzbiecie, klejenie. poziome komiksy zpionizowane, dyptyki podzielone na 3 albumy. meh.


Offline NuoLab

Odp: Kajko i Kokosz
« Odpowiedź #205 dnia: Cz, 30 Kwiecień 2020, 15:49:13 »
Ja to sobie czasem marzę o takim "original nostalgic edition" - wydanie 1:1 jak w peerelu czyli offset i kredowa okładka, nieklejone ale żeby jakość była na dzisiejszym poziomie, żadnych przesunięć, błędów i słabego nasycenia kolorów. I do tego pudełko na wymiar, coś jak w TRiA ale mocniejsze.

Offline asx76

Odp: Kajko i Kokosz
« Odpowiedź #206 dnia: Cz, 30 Kwiecień 2020, 15:57:12 »
Skoro o marzeniach mowa... Powiększony format, nieprzesycone (jak w ostatnim wydaniu) kolory, dużo dodatków (najlepiej wg sugestii Pana Kaprala, który jest w temacie Alfą i Omegą!), HC (to jasne!), na offsecie i eleganckie BOX-y! :)
P.S. A także kompletne wydanie, czyli przywrócenie brakujących pasków!
« Ostatnia zmiana: Cz, 30 Kwiecień 2020, 16:40:02 wysłana przez asx76 »

Offline PJP

Odp: Kajko i Kokosz
« Odpowiedź #207 dnia: Cz, 30 Kwiecień 2020, 16:25:19 »
Mnie się marzy integral z dodatkami, bez dodatków nie czuję potrzeby posiadania czegoś zbiorczego na twardo ;)

Offline Mruk

Odp: Kajko i Kokosz
« Odpowiedź #208 dnia: Cz, 30 Kwiecień 2020, 16:32:19 »
dyptyki podzielone na 3 albumy

Bzdura, to nie są żadne dyptyki.

Komiksy składały się odpowiednio z 243, 344 i 234 pasków. KAW podzielił całość na dwie części, Egmont na trzy. Oba podziały są wtórne względem oryginału, podział na 2 w żaden sposób nie jest lepszy niż na 3. Jeden i drugi wydawca przy okazji część pasków wywalił i to jest prawdziwy skandal, a nie to czy komiks oprawiony jest jako 2 czy jako 3 książeczki.

Offline R~Q

Odp: Kajko i Kokosz
« Odpowiedź #209 dnia: Cz, 30 Kwiecień 2020, 17:27:36 »
A ja nie za bardzo rozumiem o co chodzi z tym wyczekiwaniem na integrale KiK.
Wychodzi mi na to, że jedynym plusem jest większy napis na grzbiecie i chęć podkreślenia jak ważna jest to seria. Trochę mało. Gdyby to były prośby o jakieś mega wydanie ze szkicami, grafikami, zdjęciami autora przy pracy, artykułami, wywiadami z innymi twórcami na temat Christy czy nawet "Świata Młodych" itp. to bym zrozumiał bo to zapewne temat rzeka. I na takie wydanie KiK zasługuje ale zwykłe zbicie 3, 4 czy 5 tomów w jeden? Jak takiego Cliftona czy Iznoguda? Po co? Może dziwny jestem ale nie widzę w tym większego sensu.
W polskim światku komiksowym jest głęboko zakorzenione przeświadczenie, że niektóre komiksy "zasługują" na takie a nie inne wydanie. Sam widzisz, jak komiksiarzom niesamowicie potrzebna jest twarda oprawa. Poczytaj sobie komentarze w sklepie gildii pod "Ptakiem Czasu" - od lat ludzie domagają się tego samego, ale w integralach. Thorgal to jeszcze lepszy przykład. Jednotomowe wydania w twardej oprawie oferują dokładnie tę samą jakośc i zawartość, co ewentualny integral, ale i tak "fani" domagają się integrala.