Autor Wątek: Kajko i Kokosz  (Przeczytany 178141 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline asx76

Odp: Kajko i Kokosz
« Odpowiedź #165 dnia: Nd, 19 Kwiecień 2020, 11:52:44 »
Egmont dodrukował "Kajka i Kokosza" w miękkiej oprawie, więc na integrale nie ma co liczyć :'(

Offline radef

Odp: Kajko i Kokosz
« Odpowiedź #166 dnia: Nd, 19 Kwiecień 2020, 11:55:48 »
Egmont dodrukowuje "Kajka i Kokosza", a szczególnie "Szkołę latania" co 6-9 miesięcy, więc to nic nie przesądza.
Chyba nikt nie myśli, że w momencie wydania integralów, Egmont odpuści wydawanie zwykłej edycji, której sprzedają się tysiące z faktu bycia KiK lekturą?
Kacza Agencja Informacyjna - newsy, recenzje, artykuły nie tylko o komiksach Disneya

Offline asx76

Odp: Kajko i Kokosz
« Odpowiedź #167 dnia: Nd, 19 Kwiecień 2020, 12:05:24 »
Ależ ewentualne wydanie w intergralach absolutnie nie wyklucza dalszych dodruków w miękkiej oprawie, natomiast dodruki "na miękko" raczej oddalają perspektywę integrali ;)

Offline PJP

Odp: Kajko i Kokosz
« Odpowiedź #168 dnia: Nd, 19 Kwiecień 2020, 13:11:01 »
Będę umiarkowanym optymistą i liczę na pierwsze kroki w stronę integrala jeszcze w tym roku  8)

Offline radef

Odp: Kajko i Kokosz
« Odpowiedź #169 dnia: Nd, 19 Kwiecień 2020, 14:20:21 »
Ależ ewentualne wydanie w intergralach absolutnie nie wyklucza dalszych dodruków w miękkiej oprawie, natomiast dodruki "na miękko" raczej oddalają perspektywę integrali ;)
No właśnie jak dla mnie przybliżają. Im lepiej "Kajko i Kokosz" się sprzedaje, im Egmont ma więcej zysku (no bo powiedzmy - koszty drukowania w kółko tego samego to są minimalne), czyli ma pieniądze, które może zainwestować w integrale "Kajko i Kokosza", które niekoniecznie muszą być sukcesem finansowym.

Co podkreśliłem wcześniej - targety obecnej edycji i potencjalnych integrali są zupełnie inne, więc w Egmoncie musiałyby pracować osoby kompletnie nie znające się na obecnym rynku, by wycofywać choć na chwilę miękko okładkową edycję. No chyba, że widzicie te tłumy rodziców, którzy kupują dzieciom lekturę szkolną za 100 zł, bo Egmontowi nie chciało się jednocześnie utrzymywać dwóch wydań.
« Ostatnia zmiana: Nd, 19 Kwiecień 2020, 14:26:06 wysłana przez radef »
Kacza Agencja Informacyjna - newsy, recenzje, artykuły nie tylko o komiksach Disneya

Offline starcek

Odp: Kajko i Kokosz
« Odpowiedź #170 dnia: Nd, 19 Kwiecień 2020, 17:10:27 »
Ach i żeby ten integral był w formacie Thorgala z Libertago. Ale grzbiet jak w Szninklu.  ;)
Za każdym razem, gdy ktoś napisze: 80-ych, 70-tych, 60.tych, '50tych - pies sra na chodniku w Tychach.

Offline Pawel.M

Odp: Kajko i Kokosz
« Odpowiedź #171 dnia: Nd, 19 Kwiecień 2020, 18:38:08 »
Nie wiem czy to takie zabawne, że największy wydawca w tym segmencie przez kilkadziesiąt lat nie może wydać najważniejszych polskich komiksów (KiK + Thorgala) w integralach. Dla mnie to obciach.

Online michał81

Odp: Kajko i Kokosz
« Odpowiedź #172 dnia: Nd, 19 Kwiecień 2020, 19:48:44 »
Nie wiem czy to takie zabawne, że największy wydawca w tym segmencie przez kilkadziesiąt lat nie może wydać najważniejszych polskich komiksów (KiK + Thorgala) w integralach. Dla mnie to obciach.
Thorgal nie jest polskim komiksem.

Offline 79ers

Odp: Kajko i Kokosz
« Odpowiedź #173 dnia: Nd, 19 Kwiecień 2020, 20:05:45 »
Thorgal nie jest polskim komiksem.
Jak to  :o :o

Offline PJP

Odp: Kajko i Kokosz
« Odpowiedź #174 dnia: Nd, 19 Kwiecień 2020, 20:12:15 »
Zaczyna się ;) Thorgal a kwestia polska. W ostatnich Zeszytach Komiksowych 28/2019, s. 30-31 jest fajny kawałek o tym. Za Thorgala!


Offline turucorp

Odp: Kajko i Kokosz
« Odpowiedź #175 dnia: Pn, 20 Kwiecień 2020, 00:04:29 »
Jak to  :o :o

Tak to  :D :D
Kwestie „pochodzenia” serii komiksowej „Thorgal” masz wyjaśnioną zarówno w zamieszczonym przez PJP komiksie, jak i np. na Wiki.

Offline Kot Tip-Top

Odp: Kajko i Kokosz
« Odpowiedź #176 dnia: Pn, 20 Kwiecień 2020, 02:22:21 »
Ja na to patrzę tak :

Rosiński = Wielki Polski rysownik, jeden z najlepszych rodaków w tym rzemiośle jakim możemy się poszczyci,

Thorgal = Świetny komiks francobelgijski który narysował jak się złożyło Rosiński ale zadebiutował w magazynie "Tintin" i był stworzony dla tamtego rynku przez francuskiego scenarzystę.

Z jednej strony mówienie, że to Polski komiks uważam za słabe bo brzmi trochę jakbyśmy nie mieli dobrych komiksów na miejscu i musieli się desperacko łapać czego się da by było, że (TECHNICZNIE) są jakieś Polskie komiksy co odniosły sukces. To trochę jak osoby co próbowały swego czasu naciągnąć, że Rene Goscinny był Polakiem bo rodzice z Polski (więc najlepiej od razu Asteriska i Mikołajka jako Polskie twory podciągnąć)

Z drugiej Thorgal to najbardziej znane dzieło Rosińskiego co jest dla niego symbolem jak Jeż dla Lesniaka, Tytus dla Papcia czy Kajko dla Christy więc nie mam problemu gdy np. ktoś robi jakiś fan-art by uczcić Polskich twórców i gdzieś tam Thorgala wrzuci jako takie symboliczne zaznaczenie wkładu Rosińskiego.


Gdyby istotnie Rosiński stworzył Thorgala w Polsce, gdzieś tam się ukazał ale się odbił bez echa, po latach pojechał z nim do Belgii, tam go rebootował i na nowo rozkwitł to by była inna gadka...

Offline Kot Tip-Top

Odp: Kajko i Kokosz
« Odpowiedź #177 dnia: Pn, 20 Kwiecień 2020, 02:29:47 »
Ja przed integrlalam bym Kajka i Kokosza w twardej oprawie kupił chętnie.

Co jak co ale z tą serią Egmont mógłby spokojnie zaryzykować eksperyment i np. "Szkołę Latania", "Wielki Turniej" i "Na wczasach" wydać w twardej oprawie (w końcu najbardziej znane tomy serii, a pierwszy to lektura) i pewnie pociągnęłyby sprzedaż dalszych.

Acz ze zbiorowcych "Złotego Pucharu"/"Szranków i Konkurów"/"Woje Mirmiła" w twardej oprawie i pozycji poziomej  bym się ucieszył najbardziej - obojętnie czy w kolorze czy bez. Jednak tak te paski mi się czyta najwygodniej, a w pionowej strony chwilami wyglądają dziwnie od strony estetycznej.

Offline Dracos

Odp: Kajko i Kokosz
« Odpowiedź #178 dnia: Pn, 20 Kwiecień 2020, 12:24:25 »
Będę umiarkowanym optymistą i liczę na pierwsze kroki w stronę integrala jeszcze w tym roku  8)

To tak jak ja, ale ja zasadniczo jestem optymistą i od czasu gdy tylko szły słuchy że Egmont rozważa Integrale, cały czas myślę że decyzje o druku są tuż tuż za rogiem :)

Offline asx76

Odp: Kajko i Kokosz
« Odpowiedź #179 dnia: Pn, 20 Kwiecień 2020, 12:25:23 »
Może za 2 lata będą :'(